Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

Joiner

Přesouvání v čase a možnost ovlivnit budoucnost mě baví.Navíc "rozdělení" hlavního hrdiny na mladého týpka,který moc budoucnost neřeší a zajímá ho jen sex,drogy a rock'n roll a jeho dobře placená práce a na zralého muže,který ví co jeho mladší já teprve čeká a nehodlá se s tím jen tak smířit a postaví tyhle dva proti sobě.. Různé časové přímky,akce,obsazení a pointa-pro mě 4 poctivý hvězdy. ()

Doutas

Nápad sice zajímavej, ale tak hrozně nedotaženej, že v kontextu celého filmu nedává vůbec smysl. Jednak, pokud má mafie v budoucnosti takovou moc, že si může monopolizovat cestování časem, tak proč není schopná zbavit se těla normálním způsobem? Jak tedy ta budoucnost vypadá? Policejní stát nebo anarchie řízená zločineckými syndikáty? A když už Gordon-Levitt zestárne a přetransformuje se do Bruce Willise a my tak konečně tuto blízkou budoucnost spatříme, tak je vidět, že mafiánský přístup k zabíjení je opravdu nekonzistentní - někoho jednoduše zastřelí v současnosti zatímco někoho jiného složitě posílají umřít do minulosti. Neřeším logiku cestování časem a s ní spojené známé paradoxy, nad tím jsem vždy ve filmu ochoten přivřít oči, ale tahle základní nedomyšlenost Looperova univerza mi vadila možná i víc než nepřirozeně a hnusně namaskovanej Gordon-Levittův ksicht. ()

mirkath1

Nebudu hodnotit, třikrát jsem se na to snažila podívat a ani ne v polovině vzdala. Prostě mě to nebaví- NUDA 16.10.2020 tak jsem nakonec tomu dala ještě šanci a vida po té půlce, co mě nebavila to začalo dávat smysl :) ()

Guran

Snímek s Lewittem, Willisem, Bluntovou a dalšími hvězdami Hollywoodu se vůbec nevyvedl. Byl jsem zvědav na novou hvězdu dnešních filmů Josepha Lewitta, ale poté, co jsem shlédl jeho hroznou postavu s hrozným obličejem, řekl jsem si, jestli je takhle vyhublý schválně, nebo sám od sebe. To je první co se filmařům nepovedlo - uvést hlavního hrdinu jako správného symnpaťáka. Jeho role je nesympatická, jak už jsem řekl zkažená, hnusná a odpozující a vůbec, divák nedostane ten pocit, že mu má fandit a držet mu palce, to vůbec. Radši jsem fandil Willisovi, protože ten mi přišel jako menší zlo. Film ale nejvíc trpí svým nelogickým scénářem. Vůbec jsem nepochopil, v jaké dimenzi se ten příběh vlastně odehrává, pak dějová zápletka je v háji, výkony herců včetně Willise nestály za nic, jedině Emily Blunt a Jeff Daniels své role bych řek zvládli. Nepochopil jsem ještě, jak pěkná žena jako Emily chtěla jít do postele s takovým mrňousem bez jediné svalové tkáně a obočím jak Brežněv. To prostě nechápu, jak scénárista mohl postavu Lewitta takhle dokonale sprznit. Poslední věc co nechápu jsou takhle vysoká hodnocení. Vždyť je tento snímek sprznění filmového průmyslu a výsměch filmovým legendám, jako Terminátor, nebo Smrtonosná past. Willis někde musel své peníze prochlastat, když vezme roli do této tragédie. ()

Dinsberg

tenhle film se nesnaží být logický ani fyzikálně korektní. Jen využívám myšlenku cestování časem k příběhu tří lidí. Ten jen dokazuje, že budoucnost není daná. I kdybych věděli co nás v ní čeká, dokud se nestane, je to jen mlha. Bruce Willis už jednou svou postavu časově zamotal. I když ve Dvanácti opicích jen důsledně uzavřel kruh, který se údajně nedá rozetnout. Tady se na kruhy nehraje, protože budoucnost vytváříme teď a ne až za 30 let. ()

RafaKrakal

Obrovsky originální sci-fi film, který nenudí ani minutu. Bohužel k dokonalosti mu chybí lepší konec, neboť závěr filmu je až moc holywoodský. Celkově ale velká spokojenost. 85% ()

Brano

Dejovo ma to nezaujalo vôbec. Je to taký mix sci-fi filmov, takže toho klíše je tu dosť. Ale celkovo ma film nebavil. Dej chaotický a nudný, ku koncu som sa už dosť strácal a záverečná pointa mi akosi unikla. Akčné scény takmer žiadne a herecké výkony dosť mizerné. Strata času. ()

JosefTomas

Za málo peněz, hodně muziky. Johnson se nebál risknout svůj zajímavý nápad a vyplatil se. Maskéři odvedli skvělou práci, protože udělali Joseph Gordnona-Levitta na mladšího Willise. Oba herci hrají skvěle. Akční scény sice někdy nejsou nijak světoborné a scény na farmě se trochu táhnou, ale jako celek je film ucelený a je vidět, že si sním dali tvůrci práci. ()

Matte27

Nějak mě to nenadchlo a v polovině už ani moc nebavilo. Tři hvězdy za scénu s prvním "utečencem" a za ... já už vlastně ani nevím, co se mi v tom filmu líbilo. Průměrná žánrovka, nic světoborného. ()

Hedy

Smyčkař se nám ukázal v celkem solidním časosběrném námrdu plného střílejících trubek a paradoxu který nakonec dává smysl. Hned jak jsem se do filmu zakoukal říkal jsem si že půjde o bůhví jaké složité sledování kdy bude muset divák přemýšlet nad tím jak to cestování časem dává nebo nedává smysl. Na rozdíl od filmů, kde se cestuje časem, které se stali kvůli pokračování absolutně nepřehledné že už ani nevíte kolik je hodin-Terminátor. Nebo filmů kde se cestuje tak moc časem až je to geniální- Návrat do budoucnosti. Tak tento film tak složitý není. Zjednodušeně chce starý chlap zabít dítě zatímco mu v tom jeho mladé já chce zabránit protože jinak by z toho byl průser mezi časem cestujícími zabijáky. Při honu na malého parchanta ze kterého v budoucnu bude obří parchant si naši hrdinové projdou všemožnými sračkami. Mezi tyto sračky se počítá i makeup Josepha Gordon-Levitta který je opravdu otřesný. Ale to nikoho nezajímá když film skončí absolutně nepředvídatelně a překvapivě. Celkově jsem s tímto filmem kurevsky spokojen a tvrdím že kdokoliv kdo chce natáčet filmy o cestování časem by si ze Smyčkaře měl vzít exemplární příklad. Za mě plný počet. ()

KillHurt

Zajímavý námět spojený s cestováním časem a hromadou časových paradoxů. Do toho se klasicky zamíchá i sebenaplňující proroctví, které nesmí chybět. I když většina prvků je ohraná, tak autoři je velmi umě spojují dohromady a snaží se o velkou muziku i za pár peněz. Nemůžu si pomoc, ale já tu podobu mezi dvěma hlavními protagonisty nevidím. Shrnuto a podrženo: fajn sci-fi snímek s komorním laděním. ()

mrclTV

I keď nemám veľmi rád filmy o cestovaní v čase (a hlavne preto, lebo filmy často zabúdajú na neustále vlastným pričinením zložitejšiu dejovú líniu vytvorenú hneď z viacerých vrstiev, častokrát je ich dokonca viacej ako dve a film sa do seba zacyklí) tu som taký problém nemal. Film podhodí jednoduchú podmienku, Looperi, nájomní vrahovia majú životnosť na dobu určitú. Celkom šikovné vyvlečenie sa z problematiky cestovania časom. Ale hneď príde aj negatívum, prečo sú potom všetci looperi mladí ľudia? Nebolo by lepšie keby to boli hlavne dôchodcovia? Logika to tak velí, ale to by bol film samozrejme ďaleko menej zaujímavejší. A film celkovo? Nie je to nič nezabudnuteľné. Rozbieha sa fakt pomaly, dobrú hodinu trvá, kým sa vybuduje niečo ako zápletka (tu asi cítiť, že film bol pôvodne koncipovaný ako krátkometrážny a nie ako celovečerný). Ale od tej druhej hodiny to je celkom slušné, taký lepší priemer. Z času načas príde z Hollywoodu niečo, čo má celkom myšlienku a stojí za to, pri tom chvíľu porozmýšľať. Veľmi pomalý rozjazd mi ale bráni vyššiemu hodnoteniu. Ale s*ať na to, chcel som dať 3*, ale moja slabosť k Emily Blunt je silnejšia. 4* si film asi nezaslúži, ale ja mu to dám. ()

Tominni

Looper - zabiják, který má za úkol odklízet lidi, co mu pošlou z budoucnosti a převzít odměnu. Nic víc, nic míň. Ale u každého někdy dojde k uzavření smyčky, to když mu z budoucnosti pošlou same sebe..... Já se musím přiznat, že jsem byl nadšen. Jen více takových sci-fi filmů, ještě s takovým koncem jako bonusem navíc. Samozřejmě, můžeme hledat nějaké nelogičnosti při cestování časem, ale za prvé jich moc není a za druhé to není důležité. Důležitý je ten film a ten se opravdu povedl. ()

Blazkowicz

Nepřehledná blbost. Jeden záběr na současného hlavního hrdinu, další záběr na jeho budoucí já. Nepochopil jsem ani, jak k tomu vlastně došlo. A tak se záběry pořád dokola střídají do té doby, než to ukončí jakési děcko se superschopnostmi. Bruce Willis mi tady vyloženě vadil a neseděl tam. Vlastně to ale všechno dává smysl, protože to režíroval ten prznič Star Wars. 2* ()

mbrdo

Slabá réžia, chaotické, miestami až na smiech. Celý film sa tvári nejak vážne a pritom tam hrá Bruce Willis :) Navyše zbrane si asi požičali od Winetou-a. Mohlo tam byť viac zmysluplnej akcie a zaujímavejšia zápletka. B-čkový film s Á-čkovými hercami.. ()

7suede7

Vyborny film,mna velmi bavil.Myslienka filmu nie je nova,uz to podobne filmy boli,ale co ma potesilo,ze je tu konecne niekto,kto ju vynikajuco spracoval- realne sci-fi..Samozrejme boli slabe momenty - Bruce Willis mi tam osobne nesadol,jeho herecke vykony nie su tym cim byvaly-same naspulene pery,skrcene oci a naucene pozy. Ale ked sa globalne na ten film pozriem,mna milo prekvapil a potesil.Vyborna kamera a hudba,pridavaju na atmosfere,mladz talent Josh,atd... btw: konecne tu nemame typicky americky koniec filmu :) ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)