Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

bolan

Dobré sci-fi je vždy vzácná událost. Zde se tak stalo zhruba napůl. Čert vem určitou nelogičnost. Důležité je, že film vyžaduje určitou pozornost a není pouze bezduchou patlanicí. Úrovně "12 opic" či "Počátku" rozhodně nedosahuje, ale s přehledem hodí do kapsy pro mě osobně nesnesitelný "Vyměřený čas". ()

Hepy13

Rian Johnson se nemá zač stydět. Natočil zajímavý snímek, který má mezi filmy kde se cestuje časem určitě své místo. Joseph Gordon-Levitt dostává poslední dobou více příložitostí a chytá je pevně za pačesy. Zde se mi líbil daleko více než ''Brůsíček''. Směřoval jsem ke 3 hvězdám, ale druhá část filmu, resp. část na farmě i přes své pomalé tempo mě zaujala ze všeho nejvíc. Bezchybný film to určitě není, možná se zařadí jen do průměru, ale pokud můžu mluvit za sebe, mě oslovil. ()

JK-Stinger

Velmi nápadné sci-fi s hodně nečekaným průběhem a koncem. Člověk by řekl, že už snad není ani možné něco takového nového vymyslet a najednou se objeví tohle. Chybky by se asi našly, ale originalitu zapřít nelze. ()

Nolanofil

Looper je najoriginálnejšia sci - fi za posledné roky. S výborným námetom a scenárom, ktorý je dobre 2 kroky pred divákom, ktorý ani len netuší čo bude nasledovať o 10 minút. Čo je troška na škodu a filmu to uberá na drive, je vlažná prostredná časť na farme, kde nastanú hluché miesta. Dosť Loopera vyťahuje vyusťujúce finále, po ktorom má divák falošnú ilúziu, že Looper nieje tak premakaná žánrovka, ako sa po skončení javí. ()

Flopik

Film ktorý pravdepodobne mal byť akčný....Začiatok tak aj vyzeral to áno ale čo prišlo potom tak to bola iba nekonečná nuda.Celý film sa vlastne nič nestalo.Úprimne tam nebola skoro žiadna akčná scéna.Emócie žiadne, príbeh dosť nezaujímavý.Ako pointa toho že z budúcnosti ti pošlú ciel bola super ale to je tak asi všetko.Čakal som aspoň akčné finále a áno bolo.Bruce zabije cca 20 chlapov z toho nám ukážu možno 1.Samotný záver na poli sa mi páčil ale pred tým som naozaj čakal aspoň trošku akcie.Emily krásna to je asi tak všetko...Áno budem prísny mňa to proste nebavilo. ()

Jaroslaf

Vlastně super film, u kterýho sem se musel poměrně silně soustředit a pochopil ho až napodruhý po čtyřech letech .) Cid je správně evil děcko, Joseph Gordon-Levitt tu má snad jedinou roli, kde mi neleze na nervy a povšiml jsem si také vynikající elektronicky- orchestrální hudby. Jediné co se filmu dá vytknout je zhruba od poloviny pokulhávající tempo, ale patří k tomu vlastně Levittova (spíše umírněná) a Willisova (spíše megaakční) linie. Tohle není brainwash film, připravte se, že se budete muset trochu soustředit a budete slušně odměněni. ()

zdenur

Film mě zklamal. Možná jen závěrečná změna budoucnosti měla opravdu koule. Zbytek nedotažený a svou vážností občas i celkem trapný. Film, který staví na cestování časem si představuji o něco chytřejší. ()

Gulde

Zvláštní film, trochu rozporuplnej pro mě. Zase trochu jinej a zvláštní námět. Ale řekl bych že ne úplně dotaženej a z toho důvodu mi to jako celek nějak nesedlo jak by mělo. Ale svoje kvality to má, obzvláště některý scény. ()

Betmän

Filmu bych dokázal odpustit pomalý tempo a špatnou režii, kdyby nakonec dával nějakej smysl, bohužel tenhle film nedává žádnej. ()

Chundys

Konečně po dlouhé době smysluplný příběh a celé to krásně šlapalo a já se prostě nenudil! Líbí se mi i kolik film stál a kolik z kin vytříská! Takové snímky jsou boží :-)! Hned jak bude BDRip koukám znova... ()

melloun

Nejdřív jsem si říkal, že Gordon-Levitt vypadá jako nějaký šašek, ale po první společné scéně s Brucem Willisem jsem musel jen uznale pokývat hlavou. V jeho obličeji jsem prostě viděl základní rysy Willise, dobrá práce. Herecké výkony jsou na jedničku a Willis to řeže jako v nejlepší formě za mlada, ale úplná extáze se nekoná. Pořád jsem čekal na nějaký speciální okamžik, který mě zatlačí do sedačky. Soundtrack taky zrovna neoslnil a nevyprodukoval žádnou pecku podobné té z traileru. Ale copak jde zatratit film o cestování časem, když je na spadnutí milión teorií jak to bylo, je a jak to bude? To si vyloženě říká o druhé shlédnutí, těším se. ()

Snake.Charmer

Looper je vcelku zábavná podívaná, která sice nepřináší nic extra objevného, ale je velmi dobře a svěže natočená. Navíc se podařilo herecké obsazení. Jako největší negativum Loopera vidím, že je někdy až moc ukecaný. ()

jasanka

Ano, myšlenka je víc než zajímavá, ale něco tomu prostě chybělo. Jak řekl po skončení filmu můj soused v kině - abyste si ho mohli dostačně užít, chce to být aspoň trochu sjetý. ()

Fuckmaker

Námět k filmu je skvělý a dal by se ještě více rozpracovat a vyšperkovat. Konec a rozuzlení příběhu byl podle mě dost odfláklý. Mám z tohoto filmu stejný pocit jako z "Vyměřeného Času" s Justinem Timberlakem. Tsunami_X : Trefná poznámka :-D ()

Tred2

Spousta much či mušek, které by se daly vytaknout. Ale přesto jeden z nejlepších kino zážitků 2012. I s menším rozpočtem se dají dělat velké věci a Rian Johnson to prokazuje právě Looperem. Bruce jako šílený "stařík" spolu s Josephem táhnou dvouhodinovou podivánou s pořádnou sci-fi atmosférou, jak jsem už dlouho neviděl. Závěrečná 15min je pak docela slušnou žánrovou lahůdkou. Osobně bych se nebránil plnému hodnocení, kdyby se vynechali zbytečnosti, často spojované s Kidem, nebo takový "magořiny" jako scéna s využitou žabkou. Každopádně "kinopecka", kterou můžu jedině doporučit, protože nic takového zase nějakou dobu asi nebude možné k vidění. Btw. klasičtí "random date movie" návštěvníci kin ve mě vyvolávají nutkání provést něco ve stylu God Bless America. 80% ()

jorgus

velke zklamani filmu, ktere ma mnohem vetsi hype nez kvalitu..scenar dejme tomu usel ale vysumel do ztracena a ty dlouhe premyslejici pasaze me doslova nudili:) ()

barteca

Všichni skvělí, bezvadné obsazení ! Jeden musí z kola ven, dřívější? pozdější? Miliónový nápad. Jeff Daniels jede, fandím. (Newsroom). ()

zahadum

Takto komplikovaný scenár automaticky na seba nabaľuje kopec nelogických chýb...ak by sme to brali ale len ako oddychový film v štýle "Terminátor ala Bruce " tak sa baviť budete kráľovsky. ()

ellegrey

Na scény s Emily Blunt jsem se těšila už od začátku filmu. Paradoxně ale od doby, kdy se její postava objevila na plátně, mě film pomalu přestával bavit. Z perfektního začátku, který sliboval parádní podívanou, zajímavý děj a velmi dobré herecké výkony, se pak ve své druhé polovině stal lehce nadprůměrný akční thriller. Což je velká škoda, protože jsem si jistá, že Looper měl opravdu na víc. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)