Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

Havaj8

Asi nejslabší film o cestování v čase, kterej sem viděl. Ale i přesto se na to ty 2 hodiny dalo koukat a čekat s čím přijde. Chyběla mi tam nějaká vyšší myšlenka, která by to vyšperkovala. Takle tam bylo moc věcí rozjetejch a nedořešenejch. Ale jsem spokojenej s dnešní volbou... ()

Aljak

Zaujímavý film, ktorý sa opiera najmä o zaujímavú relativitu prítomnosti a budúcnosti. A veruže sa to aj pomerne dobre vydarilo a celá tá myšlienka "poľovania" na budúcnosť sa dočkala vynikajúceho spracovania. Bolo to vyvážené, dramatické a aj nápadité, takže sa to takmer ani raz nedostávalo do fáze akejsi monotónnosti. Jediné, či mi vadilo boli zas a znovu prehnané vizuálne efekty a až prílišná akčnosť niektorých scén - ale to mi zvykne vlastne vadiť vždy (preto akčné filmy u mňa nepatria medzi tie obľúbené). Ale inak dosť dobre zvládnutá hra s časom, a vidno, že aj na samotnom scenári si dali tvorcovia pekne záležať. Ten koniec bol pre mňa trochu nečakaný, ale ten vnútorný monológ dával celkom zmysel. Gordon-Levitt opäť skvelý výkon, takisto aj Emily Blunt, no a Willisa som ani v tomto filme nejako extra nemusel. ()

Figu

"Pak jsem pochopil. Viděl jsem mámu, která by zemřela pro svého syna. Muže, který by zabil pro svou ženu. Chlapce naštvaného a samotného a před ním se otvírala špatná cesta - viděl jsem to. A ta cesta to byl kruh. Začarovaný kruh. Tak jsem to změnil." Nádhera! Pointa filmu je geniální a skvostná. Nevěřil bych, že mě myšlenka o "kruhu" společně se sci-fi akční podívanou tak dostane. Navíc krásně zpracovaná postava jménem Joe o kterou se báječně podělili talentovanej Joseph Gordon-Levitt a o "30" let starší vostřílenej a tolik můj oblíbenej Bruce Willis. Looper 90% ()

Nach

Když jsem poprvé uviděl upoutávku na Loopera, vypadala epicky, grandiózně. Pak se objevily první recenze, říkající, že se jedná ve kvalitě srovnatelné dílo s The Dark Knight Rises. Takovéto silná tvrzení už dostaly do kina i mě. A jaký byl výsledek? Předně musím konstatovat, že Looper je scénáristicky, příběhově i postavami velice působivý snímek se značnou originalitou, ale bohužel chabým rozpočtem. Oproti očekávání více artový, až jsem si připadal, že se tady někdo inspiroval filmem Drive, neboť hlavně kamerově mi přišel maximálně podobný. Závěr byl pak epický, efektově bohatý i na emoce vypjatý. Prostě krása pro oko i ucho. Jen ten prostředek a druhá polovina mi místy přišla zdlouhavá. 75% ()

MrPierc

Film bez duše. Začátek rychlé tempo a závan nové svěží myšlenky a pak to začne nudit. Začne se tam míchat rodina, city, sentiment a telekineze (ta mi tam opravdu nesedla). Pozornost se až moc dává na matku s dítětem. Ke konci jsem už necítil spřízněnost ani sympatie k žádné z postav. Kdyby je přejel kamion, poděkoval bych řidiči. Herci odtažití a vlastně nudní. Obdivoval jsem pouze perfektní kopírování mimiky alá Bruce Willis hercem J. Gordon-Levittem. Potenciál cestování v čase se tam ani moc nevyužil. Přesné sci-fi dnešní doby = vizuálně se tváří, že má obrovská ramena a tajemství, ale obsah a myšlenka jako od školáka 1. stupně. Ještě teď se musím smát, jak 5ti leté dítě po nocích vyrábí signalizační zařízení na větší vzdálenost :-). ()

carlos 2010

Joseph Gordon-Levitt vyzeral divne - ako po plastike, trocha mi to vadilo. Samotný film možno rozdeliť do 3 častí: akčný úvod v pohode, komorný stred - odohrávajúci sa v osamelom dome (trocha zdĺhavé) a pre niekoho očakávaný, ale dobrý záver. Ináč OK ()

cariada

Pěkné sci-fi, kdy v budoucnosti nájemní vrazi jsou posílání i s obětí do minulosti, kde je vykonána vražda. Neboť v budoucnu je dost obtížné někoho jen tak zabít. Kdež to v minulosti to nikomu nevadí neboť o tom nikdo nic neví. Jenže co dělat ,když zjistíte , že ten koho máte zabít jste vy sám? Pak je tu dilema zabít sám sebe a vědět, že to samé se stane vám za 30 let a nebo zjistit co a jak. Dějově se to neustále opakuje, ale stále se to posouvá dál. Až k zajímavému konci, pár nelogičností by se asi našlo, ale zase není třeba se ve všem štourat až tak do očí to nebije.Hodně mě to připomíná jiný film http://www.csfd.cz/film/269231-zdrojovy-kod/ ()

Elyssea

Rádoby inteligentní scifi, ve které dobrou hodinu čekáte, než Bruce Willis dokráčí na tu správnou adresu. Mezitím musíte sledovat podivně nateklého Gordona-Levitta (Willise nepřipomínal ani náhodou), jak mu zadek zachraňuje buď jeho starší já nebo neuvěřitelně otravné desetileté děcko. A to za to vážně nestojí. ()

joker.george

První půlku jsem viděl slabou zápletku s nezajímavě ztvárněnou budoucností. Pak se ale něco změnilo a od farmy jsem sledoval úplně jiný film. Najednou jsem byl pohlcen každým poutavějším momentem tak, že jsem se ani nesnažil předvídat, co by mohlo přijít. Hlavně ale zažil vnitřní obrodu hrdina a jeho rozporuplnost (mladšího i strašího já) se stala hnacím motorem spolu se snahou zvrátit osud. ()

Rocky88

Spousta pohledů vyprávění, časové paradoxy, hlavní postava je trochu tak i antagonista, neotřelá akce (uřezávání částí těl!) a slušné tempo. Pro někoho spousta plusů, pro někoho mínusy. Za mě jsou jediné slabší chvilky doma u Blunťákovic Emilky a strašně vyrušující obočí JGL! Jinak je to příjemná oddychovka, která hlavu moc nezamotá, rychle uteče a jejíž konec je tak rychlý, že zaskočí. ()

Crawler-D

SPOILOOPER: škoda dalšího časoprostorového paradoxu, který kazí význam emocionálně silného závěru. Levittův závěrečný čin je zbytečný, protože nemá na paměti, že Rainmaker povstal už v nezměněné realitě (té, kde svého loopa vyřídil a žil v Šanghaji), tudíž nemohl on sám v jakékoli podobě být za jeho "zrod" odpovědný. Okolnosti musely být jiné a kdo ví, jestli teprve nenastanou./ Když maj lidi rádi farmářský trhy, mohli by i farmářský sci-fi. ()

Yorkcz

Film kde hlavní postava bojuje sám ze sebou. Hodně zajímavě udělané ale chtělo by to v pár momentů ve filmu pořádně dotáhnout. ()

starbrejkr

Největší výhrou filmu je pochopitelně námět, který přináší novou a neotřelou myšlenku na téma cestování časem. Samotný děj už pak bohužel žádnou extra pecku nepřidal a po hříchu je silnější spíše první polovina (nejvíc asi pasáž s prvním uprchlým loopem). Když se ve druhé děj od samotného honu na Joey přenese na snahu najít Rainmakera, filmu to neprospěje. Navíc na rovinu říkám, že když už to šlo tímhle směrem, mnohem větší radost (SPOILER) by mi udělalo, kdyby Willis, nebo ještě lépe Levitt toho zlýho fracka prostě odstřelili, třebas i s fatálními následky. Skutečné vyústění s rádoby happyendem a sebeobětováním není nic nového a trochu to srazilo samotnou neotřelou myšlenku (konec SPOILERU). Ale v žádném případě nechci říkat, že mě film nebavil, to ani nápad, jen jsem zvlášť po traileru čekal asi moc velký zázraky. Looper je jednoznačně svěží scifi, která stojí za zkouknutí a jistě se najde dost momentů, které si zapamatujete. ()

enjoi

Na Loopera jsem se velmi těšil, ale je to jiný film, než jaký se tváří podle traileru. Ale byl jsem mile překvapen. I přes trochu „mind-fuck“ téma je scénář celkem kvalitně zpracován a hlavně to není až tolik přehnaně scifi (jasně, až na to cestování časem :D). Gordon-Levitt zahrál skvěle, Willis svůj průměr. 80 % ()

nithiel

Očekával jsem něco trochu komornějšího, víc zaměřeného na vztah mladšího a staršího já. Je hezký, že Bruce zase dokázal, že o třicet let mladší uprděnci mu nesahají o kotníky, ale to všichni vědí, točit kvůli tomu film není nutné. Celkově se hlavní motiv utopil v množství dalších kliček, motat do pěkný Hard sci-fi genetický mutace a paranormál ní jevy mi přijde jako zbytečná scénáristická klička. Abych našel taky klady: Výborný Jeff Daniels jako minulostí znuděný šéf a praktická absence vyloženě kladného hrdiny. Obzvlášť Willis v roli jen na sebe se ohlížejícího hrdiny dosti vybočil ze svého stereotypu. Vynikající výkon taky v hlavní dětské roli, ten chlapeček hrající si po nocích s elektřinou mě vyloženě děsil ;-) ()

bourec

Ani vlastně nevim,proč sem tomu filmu nevěřil.Hodnocení to celkově má dobrý,pár pitomců to sice sepsulo,ale na to sere bílej tesák.Ten film se pomalu rozjíždí,ale ani potom to neni nijak zběsilý.Celkem neotřelá zápletka,origoš natočená,pár skvělejch momentů,a i když sem deset minut přemítal,jestli to nemělo skončit jinak,nakonec sem to zakončení přijal.Hodně dobrek příspěvek do scifi žánru,a cestování v čase.80%. ()

laik_60

Tak toto naozaj nemusím. Myšlienku „prechodu v čase“ beriem, ale v zariadení , čo pripomína skôr sud na dažďovú vodu v mojej záhrade ako nejaký „stroj času“ tak to tvorcovia podcenili divákov. Naviac scenárista by mal vedieť, že pokiaľ bude možne presun v čase dozadu .. určite nebude možne aby sa navzájom ... videli tie iste subjekty ... je to totiž iná časopriestorová dimenzia (o možnej existencii štvrtého rozmeru v priestore sa deti dozvedia niekde na fyzike v strednej škole. Predpokladám že Johnsom (režisér - scenárista) tu etapu života nepreskočil . Čo sa týka hereckých výkonov Willisovi fakt svedčia šmuhy, šrámy a podliatiny z čias mladších rokov ako unavená tvár zamilovaného dôchodcu. Príbeh ma neoslovil. Pridávam sa ku Kleopatre s prosbou o vysvetlenie, „načo by som mal odbachnúť niekoho , koho treba trepať z budúcnosti sem, keď ma môžu odbachnúť už teraz a je pokoj !!!!. Mali sa na to spýtať Jirku Sováka on to v „Zabil jsem Einsteina pánove“ urobil už dávno. Súhlasím s Adriánom. Na čom sa mi oko v tomto filme trošinku pozastavilo bola naozaj krásna Sarah s brokovnicou v ruke.  Keby som mal ísť do kina na tento film, šiel by som radšej na čapované pivo. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)