Život nemůže být horší... Tedy minimálně pro sedmnáctiletého Danea a jeho desetiletého bratra, kteří se přestěhovali z New Yorku do malého ospalého městečka... Jenže pak najdou zlověstnou díru pod zamčenými podlahovými dveřmi ve sklepě... Tento thriller z dílny legendárního režiséra Joa Danteho (Gremlini) zkoumá obavy a tajemství pohřbené hluboko v lidské mysli. Život už nemůže být horší... Tedy minimálně pro sedmnáctiletého Danea a jeho desetiletého bratra, kteří se se svou matkou Susan přestěhovali z New Yorku do malého ospalého městečka Bensonville. Dane vidí jediné pozitivum v tom, že hned vedle bydlí krásná Julie. Susan tráví stále více času v práci, a tak Dane s Lucasem bez dozoru důkladně prozkoumávají svůj nový domov. Dane se však mnohem víc točí kolem Julie a svému mladšímu bratrovi něvenuje příliš času. Jednoho dne však najdou zlověstnou černou díru ukrytou pod zamčenými podlahovými dveřmi ve sklepě. Chlapci jámu prozkoumají a zjišťují, že je patrně bezedná. Když do ní hodí minci, nikdy neslyší cinknutí na znamení, že dopadla na dno. Když do díry spustí baterku, světlo po chvíli pohltí temnota. Bratři doufají, že jim záhadu pomůže odhalit Julie, když jim poví něco z minulosti domu, a tak jí ukážou svůj objev. Jenže mezitím se začne z podivné díry šířit zlo. Podivné stíny číhají za každým rohem a noční můry z minulosti ožívají... Trojice dětí se bude muset postavit tváří tvář svým nejtemnějším obavám... (HBO Europe)

char_t

Z Díry leze cosi, co nás chce zabít. Na začátku jsem tipoval, že to buď bude sci-fi horor, nebo vyvražďovačka. Ale horor pro děti s ponaučením (WTF?) jsem fakt nečekal. ()

MickeyStuma

Hororový snímek, který mnohé v dnešní době plného brutálních a krvavých slascherů nenadchne. Zde nic takového prostě není. Příběh vyniká tajemnem a lehkou mrazivou atmosférou, takže svým pojetím mezi ostatními neobvykle vyčnívá. Takovéto filmy se točili hlavně v 80. letech a zdá se mi, že toto je jejich připomínka. Tajemná díra bez dna pod poklopem ve sklepě domu, malá holčička vyvolávající hrůzu, živá hrůzná panenka, atd atd. Tohle všechno tu ve své době bylo. Příběh je srozumitelný a tak jednoduchý, že jednodušší už snad být ani nemohl. Postav je poskrovnu, ale stačí. Dnes nic světoborného, ale chvála tvůrcům za to. Myslím, že krváků už opravdu bylo dost. ()

filipes.lu

Kdyby to bylo o hodinu kratší a bylo by to o něčem jiným, tak by to bylo zábavnější. Po celou dobu sledování jsem se nemoh ubránit dojmu, že jsem skutečně stáhnul dětskej horor. Zní to prazvláštně, ale jinak se to zařadit nedá.Možná, že kdyby se tvůrcí drželi pouze jedný dějový linky s holčičkou, asi by to mělo větší grády...(respektive větší kids-grády). A jak už to tak u mě bejvá, Danouš mi vadil, Julča o něco míň a Luky byl ze všech nejvíc snesitelnej. Ne, že by to bylo na děkovnou řeč na Glóbech, ale snažil se a nepitvořil se, jako jeho starší filmový bratr s uhlazeným hrncem místo vlasů na hlavě. Ze srdce jsem (ne)uvítal klauna, kterej byl trapnej jak můj pokus o medovník, ale byl a to se počítá. Závěrem bych jenom uvedl prohlášení mého spoludiváka při titulcích: "Proč tenhle konec? To fakt uvažujou o dvojce?" To mluví za vše. Každopádně pokud máte sourozence nebo děcka, který ještě neonanujou nebo nemenstruujou, film jim puste a budou spokojený. Pokud už mají ovšem tyhle životní etapy za sebou (alespoň jednou), neriskujte. Byli by ste dořváni, že se máte jít léčit, že si radši pustěj Saw.... ()

MIRAS133

Zajímalo by mě, co by některým lidem vylezlo z díry ... Radši nebudu rozebírat, co by vylezlo z díry mě :D Film s jednoduchým příběhem, který má však něco do sebe, dá se na něj dívat a končí Happy Endem avšak takovým stylem, že by mohl mít pokračování. Trochu sem se bál akorát na konci filmu, kdy z díry vylezl fotřík chlapců, který vypadal jako na steroidech, a toho malého chlámajícího se klauna, díky kterému budu mít fóbii z klaunů asi i já :D až se vypořádají s klauny, mrtvými kamarádkami a svlanatými fotříky, začarovaný kruh se uzavírá a z tajemné díry se stává obyčejná díra .. no podívejte se sami. ()

Zombiepod

Jediné, čo sa filmu nedá odoprieť, je jeho dokonalo výstižný názov. The Hole je rovnako prázdny ako tá diera v pivnici. Nezvládnuteľne mieša niekoľko žánrov dohromady, pritom film nefunguje ani ako horor, a už vôbec nie ako fantasy. Treba však uznať, že občas to má istú tajomnú a hustú atmosféru, no to "niečo" sa tam začne diať až takmer pri konci, kde záverečná scéna ako jediná stojí za zmienku. Vo všetkom ostatnom boduje ako tuctový teenagersky horror wannabe s katastrofálnym scenárom a nesprávne vybratými hercami, ktorý však duševné zdravie neuberá, ale druhýkrát už v prehrávači nebude. ()

Lilien

Diera je svižný zábavný film ktorý naženie zimomriavky nejednému tenagerovy, Priznám sa mne až taký strach nenahnal, no zo záujmom som ho sledoval. ()

viky13

Mě to bavilo:))nebyl to samej krvavej masakr jako jiný hororry spíše šlo o to aby lidem způsoboval husí kůži..moc mě to bavilo.. ()

BrianStorker

Film měl obrovský potenciál, který autoři snímku nevyužili. Dívá se na to docela dobře, pokud zapomenete na prachobyčejné logické myšlení a pudové uvažování hlavních představitelů. Takto by přece nikdo rozumně uvažující nejednal. Závěrečná scéna, nebo chcete-li finále filmu, je tak přefantazírované, že snímek sráží o dva stupně níže. Nejprve to vypadalo na celkem slušný horror, ale při finále jsem si myslel, že se dívám na nějaké fantasy pro děti... Velká škoda. ()

PeterFLJilek

Na scenári sa podieľal Guillermo Del Toro. Jeho vklad cítiť i vo stvárnení niektorých nadprirodzených bytostí či záverečnej surrealistickej kulise. No to všetko prebíja Joe Dante so svojím zameraním na rodinný mainstream. Tak potom vzniká horor s množstvom impulzov, no zrealizovaných úplne neoriginálne. Ešteže Nathan Gamble dokáže svojej role dať trochu života, pretože jeho tínedžerským kolegom to vôbec nejde. ()

uodevr

Ze začátku to vypadalo fakt svůdně. Prapodivný záznam z kamery, záchodová scéna, ad. Jenže pak ten starej páprda začal objasňovat vocogou a šlo to těžce do řiti. Budíž, že to je víc než cokoliv pohádka jsem dokázal v průběhu filmu překousnout, nicméně to vyvrcholení á la říše divů...na to už jsou moje zuby asi příliš proplombovaný. ()

1david135

Myslím si že horor zmiešaný s fantasy je niekedy super ako napríklad niečo takéto celkom dobrý postup filmu len my vadilo že to dosť vyznelo detinsky takže jedna hviezda dole Joe Dante ma pre tento krát prekvapil ;) ()

Boudyy

Docela podprůměrný biják, který se snaží působit jako typická žánrovka, ale je znát, že je to jen přetvářka. Uvítal bych lepší zápletku a vyústění, které ten film sráží ještě více. Pro mě téměř nezajímavý film se spoustou klišé. Výkony herců ujdou, v čemž vidím první klad filmu. Dalším kladem je úvodní scéna s dírou. Další věci už jsou pouze zápory, které se nedají přehlédnout. Celkově to stálo téměř za nic. ()

Pitryx

Nu, má to spád, dobrý děj, gradaci, takže proč to neohodnotit v té vyšší části? Závěr se také povedl. Shledávám skutečně jen drobnosti, pro které nemohu hodnotit výše, ale když se sečtou…201311038253/0 ()