Iron Sky

• Fínsko Iron Sky (viac)

V posledních chvílích druhé světové války se tajný nacistický program vyhnul destrukci a ukryl se na odvrácené straně Měsíce. Během 70 let přísného utajení Nacisté zkonstruovali gigantickou vesmírnou pevnost s masivní armádou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem příliš blízko tajné nacistické základně, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal… i když o něco dříve, než bylo plánováno. Washington prohlašuje, že jeho mise je jen propagační kampaní Prezidentky Spojených států, ale co jiného by člověk mohl být, když ne zvědem pro bezprostřední útok pozemskými silami? Čtvrtá říše musí reagovat! (oficiálny text distribútora)

cskomando

Hvězdička jen z milosrdenství. SKoro není za co, možná se tam našlo pár ,,vtipků,, a to je tak všechno. Opravdu pro silné povahy co mají hodně nervů a smysl pro vyhraněný humor v kombinaci nacisti z marsu vs země. Silný šálek kávy... ale zažil jsem už horší. ()

warrenur

Zaujimavy a pomerne vtipny satiricky "scifi-nazi" ulet. Mal som vsak pocit, ze kym niektore vtipky a podpichnutia na adresu bud ideologie, ci statnych predstavitelov boli trefne a usmevne, tak dejovo a dialogovo tato parodia straca dych a cerpa z mnohych inych sci-fi zalezitosti. V istych miestach ma dokonca film nudil. Osobne mi asi najzabavnejsie prislo zosmiesnenie pozemskych predstavitelov. Naopak, co sa hereckych vykonov tyka, pocitoval som az na tu naivnu blondatu Renate, ktora sa podla mna do svojej role znamenite hodila, znacne rozcarovanie. Celkovo teda slabsie trojhviezdie. Avsak tento novy namet stoji urcite za povsimnutie. ()

TaanStari

Čekal jsem pořádně akční, lehce nadsazenou komedii, dostal jsem tuhle frašku. Špatně natočená, digitální a s příšernými herci (u kolika filmů můžete říct, že nejlepší výkony podával Udo Kier?). Nicméně je to takhle debilní zcela záměrně a je to nabité parodickými scénami, satirou a velice vtipnou kritikou, takže bych tomu tak 3.5* dal. ()

CROWee

I přes místy zbytečně zdlouhavé pasáže, si jednoznačně zaslouží 5 hvězd za vynikající nápad... Čekání na epické a časem dost možná i kultovní scény se určitě vyplatí! Hlavně ty o US and A už snad ani líp vymyslet nešly. AMEN ()

Chundys

V trailerech to vypadalo celkem slibně! Pak ale přišel celkový film a když to jednoduše shrnu, tak to byla taková slátanina (místy fakt hovadina), zasmál jsem se opravdu pár věcem a efekty? No s měsícem to bylo hezké, ale jinak nic moc! Možná když to uvidím někdy příště, tak se mé hodnocení změní, ale silně o tom pochybuji... ()

LordBeeDoO

další film, u kterého jsem měl zůstat u shlédnutí traileru a do celého filmu raději nejít. Těšil jsem se na to, jako na zajímavou sci-fi řežbu branou s nadsázkou - tak to trailer prezentoval. Dostal jsem scénaristický brak nejvyššího kalibru. A jen proto, že si film dělá srandu z Američanů (převážně) neznamená, že ho hodnotit jinak. Naivní herecké výkony většiny herců, atmosféra naprostá nula, to háknkrojc na Měsíci nezachrání. Jedna hvězdička za pár povedených vtipů. ()

Saur.us

Satira, parodie, absurdní humor ale i vesmírné bitvy jako vystřižené z Hvězdných válek. Je to jako dívat se na celovečerní video z herní série Command & Conquer. Měsíční nacisté? Sakra už jen ten šílený nápad je za hvězdičku...navíc je to natolik ďábelské, že je to můj 666tý koment. ()

nessbeal

Absurdnostiam sa clovek nevyhne, ale toto bolo moc. Dobre som sa zasmial, mimochodom super nemcina od Julie Dietze znie prekrasne a vzrusujuco. Vybieleny cernoch, mobil ako vykonny pocitac, a ine blbosti skazili lepsie hodnotenie. ()

johnymdoe

Dlouho se mi nestalo abych nevěděl jak film ohodnotit. Toto je vše jen ne průměrný..dá se dát 5, dá se i 1 hvězda...Jen prostě nechci vychylovat místní hodnocení na jednu nebo druhou stranu. Chvílemi vynikající včetně závěrečné 10ti minutovky, chvílemi jen velice trapná (až ubohá) komedie. Na to že film zaplatili jen fanoušci a ne nějaké velké studio a na to že je to Finské, tak supr. I herecké výkony se mi líbily, jen škoda že to šlo občas až do absurdna...natočit to jako sci-fy drama tak pro mě na jasných pět hvězd. Takhle jen tři, ale to zas po zásluze! :) ()

jandula00

Těšila jsem se jak malá, ale nakonec jsem byla mírně zklamaná. Párkrát jsem se sice zasmála (scéna v OSN is da best), ale ve výsledku mi přišel film chvílemi nudný (možná až trapný) a nějak o ničem. Musím ocenit, ze si Němci dokáží vystřelit sami ze sebe, a to docela dost a zesměšňování Amíků jim očividně tady nedělá potíže. Celkově si myslím, že taková skvělá zápletka by se dala zpracovat o něco lépe, ale i tak docela příjemný zážitek.. ()

dvd-L

Skvělý a velice zábavný film s mnoha přesahy a Bradburyovským vyústěním. První vesmírná bitva v podání Iron Sky je tak praštěná, až by mohla být skutečná. ()

joudas

Hrozná kravina, ale překvapivě i docela zábavná. Lepší tři hvězdy s tím, že už jen kvůli sexy nacistce Julii Dietze, si to někdy v budoucnu klidně dám znovu. ()

Wawer

"Umfassend Systematische Bindung, kurz in deustch USB". Iron Sky je slibně rozjeta slátanina, plná spousty velmi zdařilých vtipů a narážek, jako je např. ta s USB. Bohužel ji v druhé půli dochází dech a z fajnové zábavy se stane čekání na rozuzlení opepřené nějakou tou akcí, horší 3* ()

phamphi

Byl jsem připraven tomuto nezávislému úletu odpustit maximum, jenže film co do trapnosti a laciné agitace překonal má nejhorší očekávání. Je to nudný a nesmyslný maglajs, který svou originalitu vyčerpá v prvních pěti minutách a dál už nic zajímavého nenabídne. A pokud někdo chce mermomocí hledat paralely mezi ideologickým militarismem USA a Třetí říše, ať se raději podívá na Starship Troopers, kde se to Verhoevenovi povedlo o nic méně úchylně, zato s větším důvtipem a menší křečovitostí. ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

30.09.2014

Berlín, Benátky, Cannes – tři prestižní mezinárodní filmové festivaly, které každoročně přináší divákům to nejzajímavější ze současné filmové tvorby. Společnost Film Europe Media Company přinese… (viac)

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

19.11.2012

Ale tentokrát to nebude taková sranda. Alespoň pokud nemáte hodně morbidní smysl pro humor a nedokážete se smát třeba u komiksu Lobo. Jeho tvůrci Keith Giffen a Alan Grant totiž stojí za komiksovou… (viac)