Reklama

Reklama

Dorian Gray

Trailer

Dorian Gray (Ben Barnes) bol mladý anglický aristokrat, ktorému v živote nič nechýbalo. Mal krásnu tvár, peniaze a vedel, ako na ženy. Mal však obrovský strach zo starnutia. Až sa jedného dňa rozhodol, že si nechá urobiť portrét a vysloví tajné želanie – chce aby zaňho starol obraz. Jeho želanie sa začne plniť. Dorianovi zostáva tvár nevinného mládenca, zatiaľ čo obraz nesie stopy času a všetkých hriechov, ktorých sa dopustil. Žiadne tajomstvo sa však nedá ukrývať naveky a minulosť ho po rokoch doháňa v podobe Basila Hallwarda a brata dievčaťa, ktorej smrť kedysi spôsobil. (TV JOJ)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (466)

Expendable 

všetky recenzie používateľa

Krásný film natočený podle knižní předlohy. 112 minut naprosté strnulosti stejně jako u Shawshenku, co se týká svého žánru drama/horor, tak s tím souhlasím, herectví je perfektní hlavně Colin Firth pro mě největší záporák a zhýralec s filmu, Ben Barnes v roli Dorina se také pěkně předvedl, řekl bych, že svojí roli zvládl bravurně. Co se týká horu atmosféra je stále temná, potěší i jedna vražda a pár lekaček z obrazu. Já si film užil a asi si ho pustím ještě několikrát. ()

gogo76 

všetky recenzie používateľa

Zaujímavý námet na horor, škoda, že ako horor sa to začne tváriť až v druhej polovici. Film má pomalý rozjazd a nebyť Colina Firtha v jednej zo svojich najlepších rolí, tak neviem, neviem. Jeho sebavedomý muž má pohotovú odpoveď na všetky otázky. Je to on, kto drží film ako tak nad vodou. Hlavný hrdina bol dosť nevýrazný a jeho scény orgií, boli po chvíli dosť otravné. Vždy, keď Firth zmizol z plátna, ochabla i úroveň filmu. Nakoniec slabé tri. 50%. ()

Reklama

Anderton 

všetky recenzie používateľa

Osobne si myslím, že veľmi slušné spracovanie kvázi nesfilmovateľnej knihy. Ale takých nesfilmovateľných záležitostí sme tu už mali neúrekom a ono skôr ide o formulku tých kritikov, ktorí chcú byť zaujímaví za každú cenu. Moja najväčšia výhrada ani nesmeruje k tvorcom ako skôr k osobnému poznaniu, že toto bola látka vhodná pre Universal v 30. rokoch alebo Hammer o niečo neskôr. Dočkali sme sa ale niečoho podobného od MGM v 1945, žiaľ ako to dopadlo, som ešte nezistil. Inak casting taktiež nedopadol vôbec zle, Firth a Barnes sú uveriteľní a do svojich úloch zažratí. Grayov hneď dvojitý prerod by sa ale možno hodil viac do seriálového rozprávania. Skok po veľkej časovej medzere je až príliš zjednodušujúci, celkom by ma zaujímalo, ako prežíval Gray svoje nočné mory a vyvíjala sa jeho psychika aj v týchto dobách. 70% ()

bouncer 

všetky recenzie používateľa

Zajímavý pokus o zfilmování Obrazu Doriana Graye. Kvalit knihy to bohužel nedosáhlo, ale tvůrcům se alespoň povedlo navodit atmosféru, která mi knihu připomněla (sic jim to trvalo třetinu stopáže). Oceňuji důraz na detail a pokus o naturalistické ztvárnění odpudivých scén. Colin Firth zahrál skvěle, Ben Barnes mě moc nepřesvědčil, ale aspoň vypadal jako obraz. Slabší 4*. ()

Rex Mundi 

všetky recenzie používateľa

Atmosféra je rozhodne najväčšou devízou tohto filmu, také farbisté zobrazenie starého Londýna som naposledy videla hádam len v Mary Reilly. Ostatné zložky sú takisto nadpriemerné, z výsledku cítiť britskú dôkladnosť a trochu plochého Bena Barnesa s prehľadom zatieňuje skvelý Colin Firth. ()

Galéria (342)

Zaujímavosti (10)

  • Jedná sa o druhý film herečky Rachel Hurd-Wood (Sybil Vane), v ktorom má hlavná mužská postava večný život. Prvým bol Peter Pan (2003). (odmocnina)

Reklama

Reklama