Zákon gangu

• Česko Zákon gangu (viac)
Rozhovor 1 - Kim Coates
USA, (2008–2014), 79 h 33 min (Minutáž: 39–81 min)

Tvorcovia:

Kurt Sutter

Charlie Hunnam, Katey Sagal, Mark Boone Junior, Ron Perlman, Kim Coates, Tommy Flanagan, Theo Rossi, Maggie Siff, Winter Ave Zoli, Johnny Lewis, Emilio Rivera (viac)

SoA je motorkářský gang působící ve fiktivním americkém městě Charming u mexických hranic. Gang vedený Clayem (Ron Perlman) a jeho nevlastním synem, hlavním hrdinou, Jaxem (Charlie Hunnam). Živí se převážně obchodem se zbraněmi. Seriál mapuje působení gangu, obchody se zbraněmi, Jaxovy pochyby o směřování gangu, osobní spory mezi členy, do kterých zasahuje v neposlední řadě rodina. Největší hrozbou pro SoA je však agentka ATF a místní zástupce šerifa. (Sonnik)

TSZ

První sezona se mi hodně líbila (asi i proto, že neznám Shield). Občas je to docela úsměvné, občas vám taky tuhne krev v žilách, někteří motorkáři jsou zde vyobrazeni jako hodní troubové s dobrým srdcem, jiné postavy zas jako magoři bez mozku (ale na počítači se ti samí lidé bez problémů dostanou i k nejcitlivějším údajům FBI :-)). Rozhodně jsem zvědav na druhou sérii, a hned si jdu sehnat soundtrack - hudební doprovod byl totiž naprosto supr. ()

Expertt

Nedávno jsem objevil tento seriál a absolutně vyplnil mezeru filmů z tohoto prostředí. Ale v hodnocení se jistě promítá i nevraživost některých jedinců k motorkám..protože človek co nemá k motorkám určitý vztah, nikdy tenhle film nepochopí v celém rozsahu. A pak je otázka jeslit na to koukáte v tv s dabingem nebo v originální verzi, joo jsou to jen detajly, který ovšem dost ovlivní hodnocení. K samotnému seriálu ani nic nemám, dosud to bylo dobrý, zábavný a měl jsem z toho radost. (1. - 5. série). Už posledních dvou sériích jsem zaznamenal určitě zaškobrtnutí, ale 5. série kdy je v čele Jax byla trochu zklmáním, pomalu se z něj stával Clay, ve způsobu vedení. (Dalo se čekat, bez akce by to nešlo) Pomalu osobní vztahy mezi členy a rodinami vytlačují původní "motorkářský příběh". Dle mého názoru se seriál trochu utápí a ztrácí původní náplň, proto teď po skoro celé 7. sérii z původních *****, přehodnocuji jako celek na *** ()

LakiyL

Sons of Anarchy je veľmi podarené dielo. Klub motorkárov prežíva každodenné problémy a snaží sa ich svojsky vyriešiť. Obchod so zbraňami, chránenie svojho teritória (sem-tam nejaká tá expanzia), no v prvom rade snaha o prosperitu, ktorej dosiahnutie nie je vôbec jednoduché. Skvelý výber hercov tvoriacich členov SAMCRO a takisto aj hlava Mayans. Ide o seriál kde sú v podstate tí zlí porušovatelia zákona vykreslení ako dobrí a cieľom je, aby im diváci držali palce, čo sa autorom aj darí. Kto má rád mafiánske filmy/seriály, nemá nad čím váhať. ()

Doomer

Zacatek opravdu dobry nicmene po prvnich par dilech se s toho stava hrozna romantika ktera pokracuje celou druhou serii a zhorsuje se to,naopak brutalit je cim dal mene, druha serie mi pripominala GTA takze se to tak trochu zachranovalo a treti serie je uz jen rodina romanticka tragedie o harantovi - skoda ze tak zabili dobry serial aby byl stravitelny pro prumerneho americkeho divaka (coz je podle vseho tlusta krava s 4ma šklíbákama snici o zivote jinde nez na gauci pred televizi) ()

crjules

Tak to shrnu :) ... prvni serie prumer, trihvezdova zalezitost, jen Katey Sagal jednoznacne vybocovala.Prekvapilo me, jak dobre vypada a jake ma obrovske charisma. Zlaty globus za roli v tomhle serialu je opravdu na miste a myslim ze Gemma bude jeji roli zivotni! Druha serie o poznani lepsi, tvrdsi, zajimavejsi a jednotlive postavy zacinaji "zalezat pod kuzi". Epizodni role Henryho Rollinse- na jednicku. No a zatim posledni treti serie - od prvniho dilu a jeho zaverecne sceny /asi nejsilnejsi z celeho serialu / ....naprosta spokojenost!!!! ()

Zuzitto

Zakoukatelný seriál, který ničím nepřekvapí, neurazí a ani obzvlášť nenadchne :) Moje hodnocení by bylo 65 % - lepší průměr. Velice mě zaujal herecký výkon Katey Sagal (přirozené, emoční). ()

Snathoras

JOJO to je vončo! Konečně po dlouhé době seriál, který je prostě neskutečný! Neserou se tam vůbec s ničím a nic tady není problém! Prostě top seriál za hoodně dlouhou dobu co jsem viděl a musím říct, že jestli ho něco překoná tak budu hodně překvapený xD jen tak dám SAMCRO, doufám, že ještě uvidím ještě hodně povedených sérií! ^^ (zrovna sleduju 6. sérii a netrpělivě čekám na 7.) ()

vince

1. séria - 85%, 2. séria - 85%, 3. séria - 2/3 slabšie ale záver suprový - 85%, 4. séria - 80%, 5. séria - zatiaľ najlepšia, užasne znazornená premena osobnosti ideálmi naplneného Jaxa na krvilačné monštrum - 90%. 6. séria - pre mňa zatiaľ najslabšia, úprimne som sa musel nútiť aby som ju dopozeral a bol som dosť znechutený z celého toho kolotoča nenávisti, klamstiev a brutality taktiež Jaxa a samotného gangu a z Gemmy ani nehovoriac. To som však netušil čo mi bude naservirované v 7. sérii. Čiže 6. séria - 75%. 7. séria - brilantná a o parník ak nie aj o dva lepšia ako predchádzajúce série. Dokonca by som povedal že táto séria je to najlepšie čo som mal možnosť na poli seriálov vôbec vidieť. Emocionálne prešpikovaná, čo do brutality fakt hard, taktiež myslenie a konanie postav skvelé, čo sa o niektorých predchádzajúcich sezónach nedalo povedať a niektoré diely z predošlích sérii mi prišli fakt naivné. Inak čo sa samotného gangu týka je to fakt choré že človek im fandí pretože keby im skrížite plány tato partička Vás nemilosrdne odpráskne a to môžete byť radi pretože guľka je v ich podaní zmilovanie. Prostredie je fakt choré a samotný kontakt s tymíto ľuďmi Vám zadelá na problémy. Úprimne títo ľudia by mali byť pozatváraní na doživotie, bez podmienečného prepustenia. Ale mám silný pocit že práve o toto tvorcom šlo znázorniť že klamstvá, nenávisť, pomsta a hlavne kriminálny život je začarovaný kruh ktorý prináša zasa iba nenávisť a ničí životy, priateľstvá a hlavne rodinu. Obľubené postavy: Nero - pre mňa najobľubenejšia postava seriálu, Opie,Juice, Chibs, Elvis a samozrejme aj Jax aj keď som ho v 5-6 skoro až nenávidel v 7-mičke naopak neskutočne fandil. Inak Charlie Hunnam by si podľa mňa zaslúžil oscara za to ako Jaxa stvárnil celú jeho premenu a hlavne v zmieňovanej 7 fakt neskutočný herecký výkon. Katey Sagal nápodobňe. Pôvodne by som tomu seriálu určite 5* nedal ale taký silný dojem ako vo mne zanechala 7. séria, že Vám idú zimomriavky po tele, to sa tvorcom predsa len tak často nepodarí. 7. séria - 110%. ()

RedRose

Motorky jsou sice fajn, ale ne v tomto podání... Po první sezóně z toho fakt nejsem vypružený jako spousta zdejších komentujících... Na to jak sakra vážně se ten seriál bere, to má místy fakt zvláštní až nereálný děj. Obsazení je sympatické (až na Perlmana a Coatese, které fakt nemusím), ale děj se místy trochu táhnul... Poslední dvě epizody trochu slibují lepší zítřky, tak mě to snad i chytne... S01: 54% /// Druhá sezóna byla celkem fajn! Moje averze vuči Perlmanovi a Coatesovi se ještě víc prohloubily, ale zbytek byl fakt povedený. S02: 76% /// Série třetí, bylas zase o něco horší... Celá ta irská linka byla taková divná (obzvlášť ten kněz mě tam strašně znervózňoval!) a postupem času trochu překombinovaná. Přesto poslední díl, respektive posledních 10 minut fakt skvělý! S03: 68% /// Čtyřka je pravděpodobně nejlepší série tohoto seriálu!! Skvělé tempo, akce i solidně poskládaná příběhová linka. Jediné mínus byla smrt Kozika, který mohl dostat mnohem víc prostoru. S04: 84% /// Pětka po výborné čtyřce byla zklamání! Především ze smrti Winstonů a vývoje okolo!! Obzvlášť Opie tam po zbytek seriálu sakra moc chyběl, jako Jaxův morální kompas... Bobby na to sám nestačil... Plusem byl skvělý nástup Nera! S05: 65% /// Šestá série je ve znamení Tary! Zamotala se do své vlastní záchrany tak dramaticky, až na ni Unser poslal Gemmu (asi ne úmyslně, ale poslal!) a byl z toho emočně asi nejsilnější díl z celého seriálu a nástup chaosu pro sérii poslední. S06: 77% /// Někteří poslední sérii chválí, ale nějak jsem nepochopil proč... Jax už byl dávno pohlcen pomstou a svou temnou stránkou a klub se snaží dostat ze sraček, do kterých se sám dostal a navíc je to až příliš překombinované... V podstatě byla jen otázka času, kdy už Jax nebude moct uniknout a docela šílená (a zbytečná) smrt Juryho na to stačila. Poslední díl celého seriálu byl docela na efekt a závěrečná, zbytečně natahovaná scéna na mě už nezapůsobila (což se mi nestává), když nás na to hodinu připravovali...S07: 61% /// Oblíbené postavy: Jax (přibližně do poloviny seriálu, potom už jen klesal), Tara (taky nekdy do půlky seriálu, potom se už začala chovat divně a většinou dost nelogicky), Opie, Kozik, Otto, Bobby, Nero ///// Nejlepší komentář/shrnutí zde napsala Morien ()

stephano

Tak měl bych pár výhrad. Co se dějové stránky týká, tak snad žádnou, jen mi trochu přijde ne uplně přesvědčivé některé herecké výkony hlavních hrdinů. Seriál je poměrně drsný a s morální stránkou si zahrává pouze lehce. Ač nejsem fanoušek motocyklů Harley Davidson, tak v tomto případě je to poměrně jedno a užije si ho i člověk nezasvěcený. Seriál se opírá o klasický patern (co díl to nějaký problém + celková dějová linka), který může natáhnout na x epizod. ()

deep

Není to fér, ale kdyby do Charming přijel Vic Mackey se svou partou, tak jsou Sam Cro v hajzlu během tří epizod.První sezóna za tři+ jedna za Katey Sagal a Rona Perlmana. Potenciál tady rozhodně je a těším se na druhou sérii. SEASON 2: No, zůstanu u čtyř, ale jenom když zapomenu na totálně zprasenej poslední díl. Kostra druhý sezóny nebyla nijak složitá, ale zato hodně zábavná, prostě příjemná oddychovka. A finále to totálně zazdilo- úplně jsem slyšel to šustění papíru a místo toho aby mě konec nějak emočně zasáhl, bylo mi to prostě jedno.Vážně je nutný dělat cliffhangery za každou cenu? I na úkor logiky? SOA se vydali špatným, skoro soap opera, směrem a třetí sezóny se bojím. SEASON 3: První tři díly mě opravdu nebavily, ale pak se to zase nějak srovnalo a to i přesto, že celá linie kolem Abela mi připadala přitažená za vlasy a dost vycucaná z prstu. Na rozdíl od druhý sezóny se tady tvůrci rozjeli do mnoha a mnoha směrů a místy bylo šustění papíru až moc slyšet. Například- scénáristi dělají ze svých postav idioty. X situací se řešilo na hraně, nebo za hranou demence, jen aby vznikl dramatickej moment, zvrat v dalším dílu atd. SOA je dobrá odpočinková záležitost, ale nejlepší seriál to nikdy nebude. ()

Mr.Roman

SOA je seriál, ktorý sa dá veľmi ľahko zatratiť, alebo zamilovať. Zatratiť už len pre často lacný vizuál a všadeprítomné "macho" gestá, či menšie diery v logike, zamilovať vďaka výborným postavám, hercom, príbehu a drsnému prostrediu motorkárskeho gangu. Prvá séria dobrá, druhá vynikajúca, pričom som bol schopný zhltnúť aj štyri diely po sebe a tretia vysoký štandard vytýčený druhou sériou stále drží, takže som veľmi zvedavý na nadchádzajúcu sériu štvrtú. Konečne niekto zužitkoval potenciál (aj keď spočiatku trocha neohrabaný) Charlieho Hunnama a okrem Hellboya tragicky prehliadaného Rona Perlmana. Na štvrtú sériu som celkom dlho odkladal a nakoniec som ju doslova zhltol behom pár dní. To hádam niečo hovorí o kvalite a hlavne šťave tohto seriálu, pre ktorý mám slabosť. ()

driftm

výborný seriál s tím jak to chodí v motorkářských gangech,good obsazení herců,dobrý soundtrack,tetování,motorky prostě 5* ()

Queendom

Ač na blonďáky nejsem, Charlie Hunman mi s přehledem vod první vteřiny trhá rodidla. To je ale jen jeden z mnoha bodů k dobru. K prvnímu dílu jsem přistupovala trochu s nedůvěrou, která se se závěrečnejma titulkama rozplynula jak pára nad hrncem. Zatim moc nevim proč, ale tohle je nějak jinej seriál. Je syrovej, temnej a nebezpečnej. A navíc, hraje tam Peggy Bundová:) ()

Mara12

Skvěle zpracovaný námět z prosředí motorkářského gangu, podtržený odpovídající hudbou (další úžasně návyková znělka seriálu) PRVNÍ SÉRIE nám ukazuje, že být členem motorkářského gangu, pardon klubu , je vážně cool. Tihle kluci jsou ve svém městě skutečným zákonem a na ruku jim jde nejen místní šerif, ale téměř všichni ostatní. Klub jede jak jinak než v nelegální činnosti hlavně v prodeji zbraní, s čímž má problém hlavní postava Jax, a vznikají tak první neshody mezi ním a prezidentem klubu Clayem. DRUHÁ SÉRIE je o dost surovější, dá se říct i propracovanější a rozhodně nekončí happy endem. Žádná kýčovitost, žádný přehnaný sentiment. Seriál už neukazuje motorkáře jenom jako super nereálné pozéry jako v první řadě (což mě osobně vůbec nevadilo). Jax dává jasně najevo, že nesouhlasí s Clayovým vedením. Ten se však rozhodně necítí na důchod. Před tím než se situace vyhrotí se ale oba musí spojit proti společnému nepříteli, který proti nim obrátil celý Charmming. TŘETÍ SÉRIE se odehrává z větší části v Irsku. Vyvrcholení řady je geniální a tím jen ukazuje, jak je příběh skvěle promyšlený. Za vyzdvihnutí z hereckého obsazení stojí uchylák Tig v podání Kima Coatese, který trousí vtipné hlášky, kam vejde a Ally Walker, která se snad jako nelidská mrcha narodila. Jediné co mi trochu kazilo celkový dojem, bylo přehnané nadšení, s jakým v seriálu Tommy Flanagan dokazoval, že je rodilý Ir. Za zmínku ještě stojí, že se v poslední řadě objeví v malé roli zakladatel motorkářského klubu Hells Angels Sonny Barger. ()

jeaq

Hodnotenia tohto serialu su tu rozne,podla mojho nazoru su SAMCRO nadpriemernym serialom s trocha neznameho prostredia.Mne sa ratala každa jedna postava ktora sa tu objavila od nesympatickej Katey Sagal v roli Gemmi az po sympaťaka Thea Rossiho (Juice). 9/10 ()

zrx

Celý seriál jsem zkouknul jak jinak než v originále a rozhodně jsem se nenudil. Hlavně 2.série se vážně povedla. ()

radys.v

musím okomentovat komentář uživatele A_FISH - rodinka v kožených kalhotách a drsné džísce = v případě, že bys radsi videt pár šampónů s růžovýma trikama a falešným diamantem v uchu, doporučuju seriál Malá Velká Britanie. :-) ..... Sons of Anarchy je podle mě podařený seriál a dobrým námětem - jen mi vadí, že děj je strašně ,,levný,, - u většiny napjatých scén lehce usoudíš, jak dopadnou ... to je jediné mínus :-) ()

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

20.10.2022

Kurt Sutter svoji tvůrčí štaci u stanice FX zakončil nešťastně, když byl vyhozen poté, co se údajně nechoval ke svým kolegům a podřízeným úplně nejlíp. Autor seriálů The Bastard Executioner, Zákon… (viac)

Tvůrce Zákonu gangu chystá westernový seriál

Tvůrce Zákonu gangu chystá westernový seriál

01.12.2021

Kurt Sutter, scenárista a tvůrce kultovního seriálu Zákon gangu, oznámil nový seriál. Ten tentokrát vytvoří pro streamovací službu Netflix, ponese název The Abandons a bude se jednat o westernové… (viac)

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (viac)