Zákon gangu

• Česko Zákon gangu (viac)
Rozhovor 2 - Ron Perlman
USA, (2008–2014), 79 h 33 min (Minutáž: 39–81 min)

Tvorcovia:

Kurt Sutter

Charlie Hunnam, Katey Sagal, Mark Boone Junior, Ron Perlman, Kim Coates, Tommy Flanagan, Theo Rossi, Maggie Siff, Winter Ave Zoli, Johnny Lewis, Emilio Rivera (viac)

SoA je motorkářský gang působící ve fiktivním americkém městě Charming u mexických hranic. Gang vedený Clayem (Ron Perlman) a jeho nevlastním synem, hlavním hrdinou, Jaxem (Charlie Hunnam). Živí se převážně obchodem se zbraněmi. Seriál mapuje působení gangu, obchody se zbraněmi, Jaxovy pochyby o směřování gangu, osobní spory mezi členy, do kterých zasahuje v neposlední řadě rodina. Největší hrozbou pro SoA je však agentka ATF a místní zástupce šerifa. (Sonnik)

RISOvonVODKA

Pre mňa absolútne dokonale zrežírované, zahrané a zosnované veľdielo. Ešte v živote som sa takto neponoril do seriálu. Sám vôbec neholdujem žánru krimi a keď vidím slovo dráma, tak sa mi stavajú vlasy dupkom (som síce holohlavý, ale tie na zadku sa tiež počítajú, nie?). V poslednom roku som mal tú česť zhliadnuť seriály ako Spartacus, či Hra o Tróny, no ani jeden z nich ma neprinútil sedieť zavretého v izbe 10 hodín a trpieť, pretože sa mi nechcelo odtrhnúť ani na záchod. Tak perfektne fungujúci seriál som skutočne jakživ nevidel. Je jasné, že to nie je pre každého. Ak Vás neberú motorky, koža a MC, tak asi ohrniete nosom. Ak Vás nebaví krimi z podsvetia, obchod so zbraňami a drogy, tak to je aj tak jendo, pretože Sons of Aarchy Vás na to jednoducho navnadí. Áno, SOA sa proste a bez zábran vyšplhal na absolútny vrch môjho osobného rebríčka a pekne zvysoka osiera také bahno ako poslednú sériu True Blood. ()

Fash

Prvni dve sezony me velmi zaujaly a bavily. Treti byla na muj vkus az prilis repetivni a nezajimava. Ctvrta rada SoA opet zvedla ze zeme a dal bych plny pocet, nebyt CGI krve a prustrelu. ()

Cabotin

Čtyři díly první řady jsem váhal, zda to poslat celé do prdele, či nikoliv. Leč hle...jakmile dostaly větší part vůdčí ženy, vše se radostně rozvonělo echtovními intrikami a hláškami, na které drsní chlápci na mašinách nemají ani kdyby...no prostě nemají :) Mám před sebou druhou řadu a konstatuji, že návyk na Sons of Anarchy funguje. Stačí být trpělivý a zapnout ty správné senzory. Že, Malarkey? ()

SONNY07

...... a komu se to nelíbí, ať špizuje "ULICI", to je opravdový umělecký dílo !!! SOA OR DIE !!!! Maso je, jak Peggy Bundová tahá za nitky a celou familiu drží pohromadě - možná její životní výkon !!! ()

Kouba08

Tak tenhle seriál jsem si zamiloval a vzpomínky na něj mám jen dobré. Role jsou vyvážené,tak aby každý byl "nějaký" a pro tom vše zapadalo do jedné linie, která se nese v chuti,krve, násilí a zákonu gangu. A pak mám rád Tiga.. kdo jiný proplachuje prostitutkám vnitřnosti bělidlem. ()

Swanny

Dlouho jsem přemýšlel co napsat. Ono se dá koukat na seriál dvěma pohledy. První pohled je to o motorkářích kteří mají na vestách Sons of Anarchy a řikají si jak nejsou drsní. Neváží si života vemou si kde jakou děvku a nenávidí lidi jiné rasy co dělají to samé. Manžel vidělá nějaké prachy prodejem zbraní, nevlastní syn má dítě s feťačkou snaží se o doktorku a + si venku sežene kde jakou kurvu. Mamča zatím ustele uklidí mu barák a pak jí cestou domů znásilní aby pan motorkář (taťka) přestal prodávat zbraně černým. (pokud tento film někdo dal do odpadu nebo ho hodnotil pod průměrně tak ho chápu a vůbec se nedivím. No dobře takže tenhle film jsem chtěl ohodnotit průměrně. Ale nešlo to přece jen já jsem u toho seriálu vydržel hodiny. Všechny série jsem zvladl do týdne a nehodlal jsem jít ven na koupálko (nikam). Seděl jsem a čekal jak to bude dál. Jo možná to je o bandě dementu co mají koženou vestu a nejsou uplně vychovaní (serou se do věcí do kterých jim nic není a dělají bordel) A o tom ten seriál taky je, nic víc v tom nehledejte. Nikdy bych nechtěl žít tenhle život a v realu bych tuhle bandu ve městě opravdu nechtěl ale jako seriál dávam pět hvězd. ()

Micah

Přemýšlím jak koncipovat duchaplný komentář tak, abych vyspoiloval co nejméně obsahu děje. Řeknu to asi takhle. Čím dříve se přestanete na seriál dívat, tím lépe pro vás. Ze začátku jsem byl nadšen, neb na obraze byly motorky a motorkářský gang tak, jak si ho asi představuje každý. Jenže tyto první dojmy se brzy skazí, bohužel. Ke konci už to jediné proč se na to koukat už je asi jen ta hudba, kterou si můžete všechnu poslechnout na youtube. ()

Anubiska

Hned po Hře o trůny můj nejoblíbenější seriál. Právě začali vysílat další řadu,která slibuje pořádně krvavý nářez, a Jax Teller...je prostě sexy! doplněno 12.12.2014 Tak jsem dokoukala definitivně poslední díl seriálu. Velkolepé finále. Plakala jsem. ()

Kallic

Já ten seriál milujil S ničím, a s nikým se nesere. Nikdy nevíte, kdo umře. I kdyby to měl bejt Jax. Asi jeden z nej seriálů, který byly kdy natočeny. ()

Baerdeller

První dvě, tři série jsou takové oťukávací - člověk se seznamuje s postavami a učí se pravidla v Charmingu. Od třetí, čtvrté začíná seriál zrychlovat a přitvrzovat a série 4-6. patří k tomu nejlepšímu, co současná televize v akčních dramatech nabízí. A závěrečná sedmá? Ta je výrazně odlišná. Není horší, není ani lepší - je prostě jiná. Tvůrci už na začátku ví, že tohle je poslední série a dle toho se vše odehrává... Abych to přiblížil - v normálních seriálech je běžné, že buď poslední epizoda nebo alespoň posledních patnáct minut je taková rozlučková atmosféra. No, a v SOA je takováto zakončovací část v podobě celé sedmé série. ;) Nestěžuju si, byla to zábava. Poctivé 4****. ()

CassidyXXX

Tenhle seriál má svoje pro a proti. Prostředí motogangu je samo o sobě zajímavý, casting zpravidla výbornej, spousta skvělejch scén, určitě stojí za to tenhle seriál vidět. Jenže obrovskej problém je častá zdlouhavost a někdy se tam řešej uplný blbosti jak v telenovele. Další co mě prudí je, jak si scénář "pohrává" s divákem - fakt nejsem zvědavej na kokotiny, že nastane nějakej problém (např. potřeba pomsty) a pak se to táhne jak smrad pět dílů než se člověk dozví jestli bastard dostane lekci nebo ne. Kdyby to bylo svižnější jako byl Shield od stejnýho tvůrce, dal bych pět hvězd, takhle je to někde mezi 3 a 4. ()

INDYANA

Bolo utrpenie dopozerat do konca všetkych sedem serii kym si konečne Teller rozbil kokos o naklaďák a strelil svoju matku do hlavy. Hoops, asi som prezradil pointu. 3* ()

hupicek

tak jsem právě dojela poslední serii a pro mne skvělý..prostě skvělý.Herci výborní..Tig byl boží..perfektně zahraná role sociopata☆☆zvraty v téměř každé serii.A ten závěr...prostě paráda..Nehodnotím jednotlivé serie..každý seriál má svá slabá místa...celkem95% ()

Majo.evans

Keď som to videl prvý krát,dal som 4 hviezdy.Keď som to videl druhý krát(lebo som nemal čo robiť)dal by som aj tri hviezdy.Ale hodnotenie už nebudem meniť.Je pravda,že veľa scén bolo smiešnych, trápnych a zbytočne dlhých.Herecké obsadenie skvelé(to je asi najlepšie na tomto seriály),násilie,sex,atmosféra sú tiež veľmi dobré.Taký lepší priemer.... ()

ZACJATOCNIK

Jedná sa o životnú cestu hlavného hrdinu, ktorá je plná násilia, zvratov, diplomacie, sexu a predovšetkým rodinných problémov v prostredí motorkársko-mafiánskeho gangu. Hneď od úvodných sekúnd vás vtiahne priamo do deja a nepustí až do samotného konca. Z môjho pohľadu sa jedná o jeden z najkonzistentnejsich seriálov, čo sa týka jeho kvality a chtíču pozerať jeden diel za druhým. Hlavné i vedľajšie postavy sú vhodne zvolené. Postavy nie sú nudné ani monotónne, ich vývoj súvisiaci s postupom deja je úchvatný. Ich vzájomné vzťahy nie sú plytké, častokrát sa odkazuje na udalosti z minulosti, a to až natokoľko, že sa pôvodne uvažovalo i nad natočením tzv. prequelu. ()

Nick_Carter

Jako fanda motorek nemůžu jinak, než dát 5 hvězd. Od prvního dílu jsem to hltal až po poslední. S Jaxem jsem měl soucit, na Clayeje vztek, Opie byl můj nejlepší kámoš, Tig prasák a hovado (ale v jádru měkota)...no prostě každá postava měla něco svého a bylo se těžké rozhodnout, kdo je dobrý a kdo špatný. Ještě, že to za mě dělali kluci se smrtkou na vestě. ()

huhuhu783

Dlouho sem přemejšlel co napsat o serošu kterej z nudy sleduju v lokdaunu. Takže. Vodvážu se a prohlásím toto. Je to v podstatě propracovanej Odpadlík. Samozřejmě sem po revoluci nosi džisku a tak dále. Ale v roce natočení první sérky (2008) by každej kdo by v ní vylezl a ještě si tam napsal že je kápo toho a toho gangu vypadal jak emzák. Takže to hodnotím tak ž pro motofans je to fajfka a pro normální bělochy ( bohužel si nedovedu  přirovnat genderově vyvážený ekvivalent ) je to vo hovně. Ron Sperman je neofiko taťka  Čárlího Homida a vše má pod kontrolou vševědoucí babča  Kejty Sága. Nuda na nudnej večer ()

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

20.10.2022

Kurt Sutter svoji tvůrčí štaci u stanice FX zakončil nešťastně, když byl vyhozen poté, co se údajně nechoval ke svým kolegům a podřízeným úplně nejlíp. Autor seriálů The Bastard Executioner, Zákon… (viac)

Tvůrce Zákonu gangu chystá westernový seriál

Tvůrce Zákonu gangu chystá westernový seriál

01.12.2021

Kurt Sutter, scenárista a tvůrce kultovního seriálu Zákon gangu, oznámil nový seriál. Ten tentokrát vytvoří pro streamovací službu Netflix, ponese název The Abandons a bude se jednat o westernové… (viac)

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (viac)