Súkromné pasce

• Česko Soukromé pasti (viac)
Česko, (2008–2011)

Zdena Studenková, Jan Budař, Martha Issová, Josef Polášek, Marek Daniel, Miroslav Etzler, Klára Issová, Roman Zach, Vilma Cibulková, Aňa Geislerová (viac)

Ty nejhorší pasti si na sebe stražíme sami. Někdy s pomocí našich blízkých. A těm zase pomáháme my. Soukromé věci jsou složité a nikde se to neučí. Navíc býváme zmatení. Nemluvě o tom, že doba je rychlejší než my a všechno se mění – než si s něčím poradíme, je to jinak. (TV Nova)

Recenzie používateľa NinadeL k tomuto seriálu (7)

Súkromné pasce (2008)

16/16 Dodnes nepřekonaný vrchol originální tvorby TV Nova. ()

Season 1 (2008) (S01)

1. série se stala absolutním topem mezi domácími seriály po roce 2000. Ovšem tato skutečnost byla po zásluze zabitá tím kryptofašistickým krokem vydat na 11 DVD 11 dílů z dvanáctidílného celku. ()

Season 2 (2011) (S02)

2. série začala opět velice slibně, jenom nejsem příliš velký fanda tak časného opakování herců... Kratina má už své za sebou a Langmajer a Dlouhý sice umí, ale už dávno ani jeden z nich své role nerozlišuje. V epizodě V síti si vrchol ukradla Hanka Maciuchová a to stačilo k tomu, aby zastínila vše ostatní, doslova jen pár vět. Přesto celek velmi poškodila skutečnost nepřehledného uvádění, nepoměr počtu epizod mezi sériemi a klasický syndrom Novy (= televize, která i když omylem vyprodukuje kvalitní cyklus, tak se o něj neumí řádně postarat). ()

Nezabiješ (2011) (S02E01)

Zdánlivě banální a lineární příběh o otci a jeho šestileté dceři... kteří přišli o manželku a matku. Její smrt byla jedna z těch nejzbytečnějších, justice na ní byla příliš krátká, logicky tedy následovala touha po pomstě. Překvapivý zvrat, realistické emoce, zkrátka velmi dobrý otvírák druhé řady. Příběh zdobí tehdy málo známé tváře Holišové a Málkové, výborně sehraný je Langmajer s malinkou Annou Sikorovou. Z toho upřimného vztahu otce a dcery až mrazí, protože sledovat je v jejich situaci není skutečně snadné. ()

Manželství nebo život (2011) (S02E02)

Bohužel příliš divadelně (= teatrálně) ukotvené vyprávění o krachu jednoho manželství. Nač to rámování nerealistického svěřování v salónu krásy? Navíc v salónu krásy, který je nesmyslně situován do nejatraktivnější části pražského paláce Lucerna? Tereza Kostková vypráví a poučuje kosmetičky o tom, jak je dobré se rozloučit s manželstvím, které vás jenom vysává. Žádný překvapivý zvrat, jen ilustrování oblíbeného příběhu, který byl opotřebovaný už na stránkách prvorepublikového Krásného románu. Ale samozřejmě, že oči jí otevřel idealizovaný nový protějšek a ona v momentě pochopení automaticky zkrásněla (= maskérka zvolila večerní líčení i pro denní rutinu). Nuda. ()

Útěk (2011) (S02E03)

Jen málokdy je šance, abych nezlomila hůl nad něčím, kde se realizuje Dyk a Mádl vedle sebe. Ale překvapivě tento příběh Soukromých pastí patří mezi ty povedené. Realisticky načrtnuté drama mezi zásadními životními otázkami řeší obvyklé životné hledání a pojmenovávání si svého místa na slunci. Dva způsoby prožití života nabízejí dvě dívky, každá je logicky jiná. Obě jsou ale hezké, mladé a milující, stály by tedy za zvážení obě. Řízením osudu na čas vyhraje ta, která přemýšlí konvenčněji, ale mladý umělec, ačkoli představuje umělce nikoli bohémského, ale naopak zodpovědného, potřebuje vedle sebe polovičku otevřené mysli, s nadšením pro kumšt, nesvázanou materiálními jistotami. Je dobré vědět, že takto zralou bilanci je možné sledovat i v rámci tvorby čistě komerční televize. ()

V síti (2011) (S02E04)

Poněkud depresivní příběh na konec. Zkrácená druhá řada mapuje pomstu, odvahu, zodpovědnost, ale i posedlost. A náš oblíbený Kryštof Hádek hraje absolutně excelentního zákeřného introverta. Plesl a Vyorálek jsem mu dobrými parťáky. V miniatuře zde zazářila i Hana Maciuchová, která v pouhých třech obrazech sehrála roli, jakoby na ní měla celý film. Nu, není radno státi se objektem zájmu někoho i z oddělení IT ;) Mějte se na pozoru. ()

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

16.08.2017

Cynismus Humphreyho Bogarta, šarm Roberta Mitchuma, křehkost Lizabeth Scott, rafinovanost Alfreda Hitchcocka, temné příběhy z Mexika, napínavé filmové jízdy noirovými vlaky a standard v podobě… (viac)