Poltergeist

• Česko Poltergeist (viac)

Z čoho máte najväčší strach? Pokojný život rodiny Bowenovcov sa navždy skončí, keď sa v okolí začnú diať podivné veci, ich dom na predmestí napadnú rozhnevaní duchovia a všetkých obyvateľov prenasledujú zlé sily. Keď desivé bytosti začnú svoje útoky stupňovať a unesú najmladšiu dcéru, musia ostatní členovia rodiny spojiť svoje sily, aby ju zachránili, skôr než navždy zmizne v inej dimenzii. (TV JOJ)

TonoM

Abaire šel prostě na jistotu typický a ohraný hororový scénář, kdy se celá rodinka přestěhuje do strašidelného domu, kde se dějí podivuhodné věci. Tahle ohraná písnička mě někdy zaujme a někdy ne, dneska to nebylo nic pro mě, trošku mě to připomínalo nějaký sci-fi. Nic moc Gile, nic moc Same a Rosemarie. 30% ()

@nthr4X

Hodně slabé, spousta efektů, barev, triků ale že by mě měla ohnivá černá díra k smrti vyděsit to fakt ne, pár scén nebylo špatných ale jako celek a hlavně závěr byl špatný. ()

Maraboy

Jo když vám dceru unese televize a v tu ránu se rodina začne chovat ještě víc imbecilně než by jste chtěli,pak se na to nedá čumět. Koukatelnejch je asi 5% filmu a to zrovna když se tam nic neděje takže to vlastne nemá cenu ani sjíždět,protože jedinej kdo se něčim dozajista sjel byl scénarista a režisér. ()

johnnie78

Originál je o dost strašidelnější. Tohle špatné nebylo, ale vlastně jsem si celou dobu říkal, proč se vlastně takové remaky točí? Poltergeist 2015 nemůže soutěžit s Hooperovou verzí, a mám dojem, že se o to tvůrci vlastně ani nesnažili. Představitelé hlavní rodiny jsou téměř navlas stejní, jako jejich předchůdci (zvlášť malá holčička je tmavovlasou kopií Heather O'Rourke, nechť odpočívá v pokoji, bohužel jen co se vizuálu týče), ale protože Zelda Aťka Rubinstein byla jen jedna, tak roli hlavního zachránce má jakýsi nesympatický píčus, který nakonec nedostane žádný prostor. Nevím, no. Průměr. ()

Ironhead

Mam rad Sama Rockwella a proto je mi docela lito, ze hraje v podobny sragore... strasidelny je to bohuzel jen asi 10 minut pak nastava straslivy a pomerne nudny digibordel :oT ()

bonovox

Opäť raz jeden zbytočný remake. Bez strašidelných scén, so slabými hercami a bez nápadu. Insidious či v zajatí démonov boli oveľa lepšími príspevkami do tohto žánru. ()

Willynka

Digitální syn na vrbě, rádoby děsivý klaun, který po vás skáče pohybem tarantule a snaží se vám zatlačit oči do hlavy, splašky vytékající z betonové podlahy, ze kterých se zrodí hrozivý CGI zombík. Všechny tři děcka na facku, rádoby hluboký rodinný konflikt (na policii nemůžeme, co když budou tvrdit, že jsme ji zabili my) a vrchol všeho je elektrostatický šum na televizi, kde je pouze digitální tuner. Míra debility v tomhle filmu je i na mě moc. A co je nejhorší, ta debilita je naprosto nudná. Zbytečný film. Nazdar. ()

buchannon

První polovina nebyla nic moc, třetí čtvrtina už vypadala nadějněji (konečně se začalo dít něco aspoň trochu smysluplného), ale co přišlo v poslední čtvrtině, to snad ani není možné. Cituji: "Vyšleme tam drona (do jiné dimenze) a najdeme Madi." Po této větě a poté, co jsem viděl vznášejícího se drona prolétat "jinou dimenzí", se mě jaly mrákoty a definitivně mi došlo, že tvůrci tohoto "spektáklu" si z diváků (a tudíž i ze mě) dělají nehoráznou, nepokrytou prdel. Jestli je tohle horor, tak jsem Mahátma Gándhí. Jako komedie to taky nevypadalo a parodie to určitě rovněž nebyla, na to se toto "veledílo" tváří až moc smrtelně vážně. Navíc děj, kulantně řečeno, není vůbec rozvětven, je to v podstatě jen holá kostra, bez jakéhokoli nápadu a charaktery postav úplně nulové. Pozor následuje rozuzlení filmu. Bez nadsázky se dá napsat: Rodina přijede do nového domu, jsou tam zlí poltergeisti, unesou jim dceru, s cizí pomocí ji dostanou zpět a odjedou. Toť vše, milé děti, žádné kudrlinky, žádný sósík navíc. Tento film doporučuji maximálně tak dětem, které jeho jednoduchost budou kvitovat s nadšením. Vůbec, ale vůbec se nedá srovnávat s originálem z roku 1982. Jednu * za to, že se to s jedním okem zavřeným a druhým přimhouřeným dalo jakžtakž sledovat. ()

Modular

Dobrá tedy. Na tento remake jsem se popravdě docela těšil, neboť na Netflixu měl dosti přitažlivou fotku a měl jsem tedy hrozně nutkání na se na to podívat. A tak to máme tady! Není to žádná paráda, to vůbec ne, ale je tu opravdu hvězdné obsazení, což lecos zachraňuje. Soundtrack je dynamický a velmi povedený. Scénář je, jak to již u takovýchto remaků bývá, dost průměrný, což ale nijak nepodráží zbytek filmu, opět kvůli hereckému obsazení. Efekty byly dost povedené a taktéž to bylo velmi zdařile natočeno. Nepovažoval bych to za přímo horror, jako spíš za Sci-fi, neboť zde není tolik hororových prvků. To ale nijak nevadí. U filmu jsem se bavil a doporučil bych ho jako příjemnou oddechovku. ()

Mangano

Remake Poltergeista hezky lepí rány na těle originálu, jenže zase tam kde originál boduje, tam remake selhává. Tu naší lodičku se nám podařilo naklonit z prudkého levoboku na pravobok, jenže jsme ji tím nijak nedonutili, aby plula rovně. Samozřejmě tím nejviditelnějším benefitem pro film je zub času, který se zaryl do dřeva zvukových a vizuálních efektů po více jak třiceti letech. Hudba, ačkoli postrádá Goldsmithovu ambici, hodí se k filmu tohoto typu mnohem více. Tam, kde byl poté originál přímo vystavěn na Spielbergově věčně dětské fantazii, tam těží remake z fungujícího humoru, který filmu podle mého názoru sluší. Ocenil bych také český dabing, který je každým dnem lepší a lepší a svoji kvalitou nepopiratelně na globální úrovni. Poltergeist pak zůstává podprůměrným hororovým béčkem, které nikdy nevystraší, občas pobaví a nakonec přivede diváky k myšlence, co před staletími stávalo tam, kde teď stojí jejich domovy. ()

Mirssix

Strašne nudné. Zrazu silný zvuk a zase nuda. Pekne spravený film ale je to slabá odroda hororového žánru. Herec z filmu ZabitíJessiho Jamesa zbabelcom ... Mi tam ani trošku nesedel. ()

Ikabod odpad!

Rádoby vtipný pytel odporného hnusu, který aspiruje na nejvyšší příčky zlaté maliny, a to přesně za nejdebilnější scénář a nejhorší remake všech dob. Tvůrci by měli dostat poukázku na hromadnou popravu za to, že své prohnilé a smradlavé ruce vložili na takový kult, jako je Poltergeist z roku1982. Tobe Hooper nejspíš ještě zvrací do díry. Raimi ať se jde už bodnout... navždy. ()

MartinSTFC

O nic moc horší, než původní Poltergeist, nicméně je to vzaté hrozně rychle. Sotva se nastěhují, už jim tam létají věci po domě, atmosféra se tady proste nebuduje, spadnete do toho rovnou po hlavě. Pokud jste viděli původní film z osmdesátých let, budete tímto počinem lehce zklamáni, pokud ne, mohli byste být lehce překvapeni, ale také třeba ne. Osobně si nemyslím, že by šlo o vyloženě špatný film, jen to prostě bylo jak na sprintu, celé hrozně uspěchané. Jinak se film ale věrně držel svého předchůdce a v tomto směru mu nemohu vytknout nic, žádné kozí nápady a domýšlený děj a snaha o originalitu. Rozhodně se ale nejedná o žádnou pecku. ()

Fritaaa odpad!

Víc jak devět minut jsem to nevydržel. Takový to typický stěhování, dům se nikomu nelíbí, nejde otevřít skříň, pomalý záběr na schodiště s tajemnou hudbou a potom taky kluk, kterej uteče k mamince, když ho venku u stromu ofoukne vítr. Bože, tohle ne! ()

Michalsafr

Mám k tomuto remaku klasiky od Hoopera (vlastně Spielberga) výhrady? Jistě. Na druhou stranu, na tom filmu je vidět, že se na něm, na rozdíl od jiných moderních hororů, utratil i nějaký ten groš a na výsledku je to znát. Audiovizuál je jednoduše povedený a změn oproti původnímu scénáři/provedení je dost. Myslím, že jako entry-level horor je to pro dnešní teenagery jeden ze zdařilejších kousků, ačkoliv bych jim doporučil mrknout raději na originál. ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (viac)

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)