Poltergeist

• Česko Poltergeist (viac)

Z čoho máte najväčší strach? Pokojný život rodiny Bowenovcov sa navždy skončí, keď sa v okolí začnú diať podivné veci, ich dom na predmestí napadnú rozhnevaní duchovia a všetkých obyvateľov prenasledujú zlé sily. Keď desivé bytosti začnú svoje útoky stupňovať a unesú najmladšiu dcéru, musia ostatní členovia rodiny spojiť svoje sily, aby ju zachránili, skôr než navždy zmizne v inej dimenzii. (TV JOJ)

blondboss

Poltergeist v novom šate. Jedným dychom treba dodať, že vizuálne samozrejme slušné a po stopách novodobých haunting hororov, avšak druhým dychom poviem, že sa jedná o dosť ťažko stráviteľný remake, čo sa týka deja, ale aj konania postáv a pod. Nehovorím, že originál bol nejaké terno, ale toto ho prevýšilo len vizuálom. Takže pokiaľ ste videli originálneho Poltergeista, tento film vám už nič nedá. 50 % ()

Plaque odpad!

Prosím ťa, prepni tých mravcov, nech si decká môžu pozrieť večerníček a potom šupitopresto spať. / Mami, nie, my nechceme večerníček, my tu s tatinkom pozeráme grupáč za obrazovkou. / Čóóó? Ty im púšťaš porno?!?! / Jak púšťam? Čo púšťam? Oni pustili. Čo som mal pustiť? / Ukáž, to vyzerá celkom dobre, len nie je tam tých rúk až priveľa, na jeden double penetration? / Mami? A čo to je ten dabl penetrablabla? / Vidíš, čo ich učíš? / Neučila by som, keby si nepúšťal! Tak a teraz umyť zuby a spať, mamička dostala chuť na niečo nevhodné do 18rokov... / Mami, ale ja sa bojím, mne také ruky lezú aj zo skrine, normálne mi z toho vlasy dupkom stoja... / Tak to nie! Moje deti nebude napádať žiadna banda pedofilov!!! Zavolaj farára!!! / Mami, farára nie, ten bude chcieť liezť do tej skrine a určite nám rozdrbe celý barák... / Barák, nebarák, žiadne ruky šmátralky tu viac nestrpím!!! / Mami, prosím, farára nie... / Dosť, rozhodla som, ty zuby, ty rovno spať a ty, choď pre farára. A keď sa niekomu nepáči, môže to vypnúť. / A čo keď budú v kine, pustia ich odtiaľ? / To mi je jedno, hlavne už choďte robiť, čo som kázala!!! // Čo k tomu dodať? No páni, tak trápny a primitívny film, naprataný všetkou tou nefungujúcou čínskou fejkovou elektronikou som asi ešte nevidel. Toto bolo skutočne zlé. Až tak zlé, že som sa hanbil v kine za všetkých tvorcov, ako keby to bol môj film. Poznáte ten pocit, ak sa pozeráte na niečo strašné a je vám blbo za tých, ktorí to všetko spôsobili? Tak presne o tom hovorím. ()

Nikolas__

První polovina filmu je naprosto skvělá - a ta druhá polovina je doslova strašná. Postavy absolutní dno - na začátku jsem asi říkal, tohle bude lepší než trojka z osmdesátého osmého, ale ne. I ta byla nápaditější a zábavnější. Tohle má efekty na úrovni prvního filmu, konec je doslova strašný. Trapný přepis dialogů z původního filmu. Řemeslně to docela ujde, ale i remake noční můry mi přišel lepší. Poltergeist aspoň není taková hrůza jako remake pátku třináctého, ale i tak jde celkově o průměr. ()

Dukekuky

Divím se že to nedopadlo hůř, zároveň se divím že se tomu nedá říct horrorů. Původní film Poltergeist jsem neviděl a možná je to dobře protože by to hodnocení dopadlo hůř. Tomuhle "hororu" se nedá říkat horror jelikož to je spíše komedie. 4/10 ()

kokofek

Nové zpracování je bohužel nudné a dokonce začátek druhé poloviny diváka úplně uspí.Navíc mi herci připadali jako když natáčejí film po osmihodinové šichtě u stroje a už chtějí jít domů. ()

Radussee

Tak…..no….těžko říci, kdo tím co myslel…Pokud bych to na to koukal, jako na scifi pohádku ve školních letech, tak povedené, pokud však jako na remake známého původního horroru, tak celkem průser. Pozitivní na filmu je Sam Rockwell, super herec, pak pipinka Saxon, ze které se stává nádherná ženská. Bohužel, to celé k filmu… ()

Drakersss

Dlouhou dobu jsem byl rozhodnut že dám 4 hvězdičky ale když se film dostal za půlku najednou se dostavila nuda. Neoriginální příběh na který jsme zvyklí ve většině horroru s paranormálními jevy taky neurve srdce ale určitým způsobem pořád baví. Co mi teda vyloženě vadí jsou otřepané klišé hlášky kterými film přetéká, co musím ale opravdu pochválit jsou hrůzu nahánějící masky které mi děsivostí připomínaly Sinister. Všeho všudy to nebyl špatný film takže jsem celkem spokojený, jen je mi líto nudnější druhé poloviny kvůli které jsem nucen dát 3 hvězdičky. ()

phil22

Dost ubohé!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ze začátku to vypadalo slibně, ale pak to šlo rychle dolů!! +SPOILER+ 1. V celém filmu nikdo neumřel. 2. Když ta holčička byla vyvolená a najednou se zaní obětoval lovec duchů bylo nesmyslné, nejdřív má řeči že jen ona je může dovést ke světlu a nejednou je to on!!! 3. Celou dobu se proti těm přízrakům bojuje a najednou ten dům vyletí do vzduchu a modré světlo (ty duše) jsou volní!!! TAKŽE BOHUŽEL MĚ TO DOST S KLAMALO. ()

MiniRecenze

Zase "někdo" chtěl předělat něco,co fungovalo dřív.(resp.Poltergeist 1982).V tomhle novějším případě by se dalo použít slovo ZBABRALI.Nevýrazné postavy,ke kterým si nenajdete vztah,malá snaha vystrašit diváka(zase si hraje zvukař s hlasitostí),kratší stopáž ,která měla být plus,ale protože se na Vás snímek skoro vyzvrací,tak je to bráno jako minus.Kladně bych hodnotil menší stupeň napětí(kdo by neměl starost o dítě) a určité zpracování(svět ducha).V porovnání se starým Poltergeistem je tohle: ZÍVAČKA!!! ()

Ace.A.T.L.

Tak tady jsem na vážkách. Film, jako takovej se až příliš kolíbá na hraně hororu a odlehčenýho klišé. Jen co se začne atmosféra správně hutnit, přijde něco, co to tak nějak překlopí do vtipnýho podtextu. Efekty jsou pěkný a správně zvolený. Ta pověstná "druhá strana" je sice už moc, na pokus o reálnej pocit a je tak nějak všechno, jen ne děsivá. Tentokrát přidám i % hodnocení, protože jsem sice dal 3*, ale viděl bych to tak na 50%. Takže za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Dacsus odpad!

Takto to dopadne, keď sa remaku chopí retard, ktorý vôbec nepochopil v čom tkvela genialita pôvodného diela. O atmosfére, na rozdiel od pôvodného Poltergeista, sa tomuto srancu ani nezdalo. ()

veverysiak

Na kultový hororový remake je to dosť slabé, neľakavé a málo dynamické, čo ja viem, možno to bol zámer a možno to len dáko zle vypálilo, ja si pod hororom predstavujem niečo kategoricky iné, takže 35%. ()

brasek

Príjemné hororová oddychovka, ale chýba viac lakačiek, prekvapení a lepší scenár. Osobne postrádam silnejšiu atmosféru a napätie. Určite však by som snímok nezaradil medzi prepadáky. ()

Legie

Jedna z dalších promarněných příležitostí jak využít (zneužít) klasiku a převyprávět příběh za pomoci většího rozpočtu a lepších technických možností. Tenhle remake se nepodařil. ()

FILMOVKA

Jako horor to na mě moc nepůsobilo. Je to trochu prazvláštní pojetí něčeho nadpřirozeného. Určitě je to do značné míry novátorské pojetí, ale taková pojetí zpravidla končí neúspěchem a zase vyšumí. Řekl bych, že to je přesně případ tohoto filmu. Jednak zdlouhavé a natolik přefantazírované, že už to bylo na mě přespříliš. Přeci jenom červí díry, co by světy mrtvých proháněné elektrickým proudem nad pohřebištěm indiánů uprostřed rodinného domku a létajícími klauny k tomu je na mě jednoduše moc. ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (viac)

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)