Ip Man: Zrodenie majstra

• Česko Ip Man (viac)
všetky plagáty

Čína, rok 1935. Kluby bojových umění v městě Foshan nabírají na popularitě a Ip Man (DONNIE YEN) je nezpochybnitelným vládcem umění wing chun, čím dál populárnější verze kung fu. Klidný život jeho rodiny a přátel však převrátí vzhůru nohama japonská invaze. Poté, co odmítne učit okupační vojáky svému umění, je přinucen bojovat o své vlastní přežití v sérii výzev, jež vyvrcholí soubojem na život a na smrt s nejlepším japonským bojovníkem. (oficiálny text distribútora)

jack_scott

Dobrý životopisný kung-fu snímek, jehož příběh je ale poměrně slabší…za což nakonec ale může především režie. Chápu politické změny ve filmu z důvodu místa natáčení, ale to by nebránilo natočit snímek poutavěji. Není to sice vůbec nuda,ale člověk by si snadno představil v rámci událostí ve filmu daleko větší spád….Navíc Donnie …mi přijde že některé scény, hlavně ty hlubší- nehraje moc věrohodně. Vypadá děsně stylově, ale podle toho tak vždy nejedná,a právě v těch momentech nevypadá moc uvěřitelně.a závěr třeba není vůbec uvěřitelný…. Naštestí to vynahrazuje v mistrně provedených bojových scénách, které tedy zvládnul na jedničku. Provedení a výprava je mistrná, dávám tedy tři hvězdičky za příběh, a jednu za choreografii a kung-fu scény. 80% ()

sinom

mne je Donnie Yen,osobne dost nesympaticky. A v pripade takejto blbosti, je sympatickost hlavneho hrdinu dost zasadna vec. okrem fight scen som sa kralovsky nudil. takze zanrovym kralom u mna stale zostava Tom-yum goong....celkom velke sklamanie, vzhladom na vox populi ()

Orhalmi

Bez přehánění, pravdivý příběh o bojových uměních. Není důležitý styl, nebo škola, ale člověk. Bez nadsázky. Skvělý autobiografický poříběh. ()

Simo16

Taktiež by som chcel byť jeden z Ip Manových žiakov a priučiť sa tomuto skvelému čínskemu umeniu.Pravdupovediac, filmy tohto typu ja nemusím, ale tento ma úplne dostal.Maturujem z dejepisu, ale nikdy sme sa o tomto veľkom čínskom učencovi, ktorý zjednotil Čínu, neučili. ()

Kalkulon

Velmi dobré. Donnie Yen ukazuje své kvality. Pěkné použití Wing Chun- hlavně scéna proti deseti bojovníkům se povedla. Příběh mi k srdci dvakrát nepřirostl a také občas zbytečně rychlý střih a použití drátů sráží jinak skvělý bojový film. Nejlepší Wing Chun filmy jsou Warriors two a Prodigal Son, kde je pár věcí z tohoto stylu vysvětleno. ()

Aywes

Dokonalý orientální snímek, který se může pyšnit snad dokonale zvládnutou choreografii, zpracováním skutečného příběhu a soundtrackem. Wing chung mi díky tomuto filmu naprosto padlo k srdci svou elegancí a přesnými pohyby za doprovodu neskutečné rychlosti. Ip man velmi překvapil mé očekávání a stímto snímkem jsem nadmíru spokojen svým podáním a hlavně choreografii. Amící prostě nikdy v životě nebudou mít na takové souboje jako v orientálních filmech. Tento snímek také velmi naznačuje, že dobrý bojovník vznikne jen z dobrého a hlavně čestného člověka. Pro mne jednoznačně film s nejlepšími bojovými scénami. ()

Miloško

Kung-fu filmy neako moc nemosím,ale toto predčilo moje očakávania. Výborný film,opisuje časť života legendárneho Ip Mana,ktorého charizmu v číne asi všetci milovali.Prvá časť filmu je farebne ladená,je to rozmach jedného čínskeho mesta,bohatých ľudí,pre ktorých bolo kung-fu zábavou.Druhá,väčšia časť fillmu už je ladená do šediva,kvoli japonskej okupácii tohto mesta,chudobe,a hlavne IpManovej odvahe vzoprieť sa japonským vojakom.Tu už je kun-fu prostriedkom k víťazstvu.Veľmi zaujímavé herecké výkony ma takisto prekvapili,spolu s občas smutným príbehom. Toto je skutočný film,o skutočnom majstrovi. 9/10 ()

elpin

Filmy asijské produkce mají jednu obrovskou výhodu samy o sobě - nepocházejí z Hollywoodu. Vymykají se tak zažitým standardům na které jsme všichni zvyklí a tak je tento napůl akční, napůl dramatický film něco opravdu zvláštního. Každý boj má hlubší smysl, každé slovo má váhu. A ty emoce kolem toho - jedním slovem úžasné. ()

chrustie

Skvěle provedené souboje, bohužel nepřebijou naprosto plitký příběh. Při učení dělníků kung-fu, sem se i zasmál, jak se začali dělníci rvát, tak už mi bylo spíš do breku, na což navazují i příšerné a nepřesvědčivé herecké výkony. A ten příšerný český dabing!!! ()

Idealista

Jeden z mála kung-fu snímků, který jde doporučit i těm kteří zrovna tyto filmy nemusí. To je i díky příběhu, který i když je jednoduchý tak má velmi silné momenty a hlavně je plný emocí (samozřejmě že si na své příjde hlavně divák který se divá na běžnou tv. produkci, a né ten sjíždějící dílo W.Alena apod.). Kung-fu scén zas tak mnoho není, ale ty co v něm jsou mají vysokou kvalitu, jsou přehledné, místy vtipné místy "dost brutální", ale hlavně posouvají bojovou choreografii zas okus dál. Je pravda že Ip menovi protivníci by mohli být víc výrazní, charyzmatyčtější. D. Yen je lepší v bojových scénach než v těch hereckých ale to v tomto dílku je jen nepodstatný detajl. Ip man u mě vítězí nad obávaným bojovníkem. ()

3KAVKY

Wing Tsun se mi jeví jako jednoznačně nejvíce nekompromisní systém sebeobrany a to netvrdím jen proto, že se jej účím. Vpodstatě se jedná o v základu jednoduchou a v komplexním náhledu velmi sloužitou myšlenku: nejlepší obranou je útok a to naprosto zničující útok. Ale teď k filmu. Je jasné, že v některých pasážích je film nadsazen a nedrží se zcela historických reálií, to je konec konců vždy dílem umělecké licence režie, avšak jako filmový snímek je velmi kvalitně proveden. Dramatizace snímku se mi velmi líbila a akční stránka nezůstala pozadu. Myslím, že 4 hvězdy si zaslouží a už se těším na pokračování. A vy, mí hltalové Kung-fu snímků, přijděte si zacvičit Wing Tsun a staňte se srdcem i tělem silnými jako Yip Man... Příležitosti tu jsou. Pozn: Lépe sledovat s titulky v původním znění. Český dabing působí místy komicky. ()

Koochy

Ohromující. Krom bojového umění, které podle mě v tomto filmu nehraje úplně hlavní roli - a to je dobře, mě dostávala realistická provázanost se skutečným děním ve skutečné době. Doporučuji ke shlédnutí. ()

p.i.t.b.u.l

Moc hezký snímek. Přirovnal bych to k obávanému bojovníkovi s Jet Li. I když tento snímek je asi o kapku lepší. Vše se odehrává okolo roku 1935. Ve městě Foshan je spousta bojových mistrů umění, ale nikdo není lepší než mistr IPa. Když zachrání město a udrží čest bojového umění wing chun před mistry ze severu, všichni obyvatelé ho uctívají. Až do doby japonské invaze. Zabaví mu dům, rodina se ocitá na ulici, Ipa je nucen pracovat, aby zabezpečil rodinu. Japonský generál vyzývá čínské obyvatele k boji a když vyhrají, daruje jim pytel rýže. Ipa nechce bojovat a raději pracuje v uhelné společnosti. To se však změní, když mu japonští bojovníci zabijí v zápase kamaráda. Mistr Ipa se proto rozhodne zápasit s Japonci, čelit výzvám až se střetne s nejlepším bojovníkem Japonska. Tento snímek je doslova nabitý souboji, které snad musí potěšit nejedno oko diváka. K tomu si představte prostředí čínského města, spolu s hezkou hudbou, hodící se přesně k tomuto žánru filmu. Předem Vás musím ale upozornit, není to styl jaký znáte např. s filmy s Tony Jaa, kde je použito minimum triků, lan apod. V tomto filmu u některých soubojů si těchto efektů všimnete, nicméně tady je to nastíněno jako tzv."létání" mistrů bojového umění, které je považováno v Asii za "legendu". Tento snímek má své chyby stejně tak jako své klady. Pro mně osobně je to jeden z těch lepších filmu o bojovém umění vůbec. Dobrý příběh, námět, akce to vše dělá tento film vyjímečným. Navíc je podle skutečné události, a tento Mistr Ipa také učil ještě legendárnějšího Bruce Leeho. ()

megajalec

Bojové scény boli veľmi dobré, mne osobne sa páčili súboje s tým zlodejom (ako ho IP vymlátil s trojmetrovou palicou), samozrejme aj proti desiatim to išlo dobre. Ale príbehu chýbali emócie, aj keď by to podľa fabule vyzeralo, že to bude najmä o spomínaných emóciách. To by som trochu vytkol, rovnako ako nedostatok originality. Takisto sa mi zdal film akýsi nesúrodý, jednotlivé malé príbehy boli slabo prepletené. Pre tieto spomínané aspekty sa mi zdá 87% nadhodnotených, u mňa 70% ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz