Reklama

Reklama

Profesionáli

(seriál)
  • Česko Profesionálové (viac)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Série(8) / Epizódy(123)

Obsahy(1)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

(viac)

Recenzie (216)

Kuker_Benny 

všetky recenzie používateľa

Ach jo... Pozvedněte se nad sebe! Je to náhodou úžasný seriál, který s obrovským nadhledem bodá do našich vlastních řad. Vychcaný Miňo, totál dementní poliši, jak to může dopadnout? Tak jak to v normálním životě často dopadá... A tady se nad tím můžu zasmát, v normálním životě je to k breku... A ty nádherné slovenské "špeky" - v češtině by to nikdy tak bohovsky nevyznělo. ()

AshMorgan 

všetky recenzie používateľa

Nechápu názor některých, že český remake je lepší...Uznávám, že na britské seriály jako Red Dwarf, nebo IT crowd to ani zdaleka nemá, ale když se podíváte na tu československou konkurenci...Tak je rozhodně jasné, že než abych se mučil a díval se na Ulici, nebo podobné splašky u kterých mě až chytají mdloby a nutí mě to uvažovat nad tím jaký DEBIL, to může psát si o mnoho radši pustím tento seriál. U kterého se celkem často zasměju a Kostelný mi dává i celkem zabrat. Ani mi nevadí, že se Kroner celkem hodně opakuje, ty jeho hospodské vtípky (a nejen ty, mě baví). S ohledem na tu konkurenci...mezi slepými jedooký král. ()

Reklama

MM_Ramone 

všetky recenzie používateľa

"Profesionáli"? Kdeže! Herecké výkony sú na úrovni ochotníkov z obecného divadla v Hornej Riti. Nemožný dislektik Peter Battahyany je súci jedine na úlohu Banána, inak nedokáže zahrať nič. Ľuboš Kostelný je ešte horší prípad. Herecké drevo bez štipky talentu a navyše aj vyzerá ako by bol z dreva vystrúhaný. Helena Krajčiová by nedokázala prirodzene zahrať ani porno. Csongor Kassai tam zo seba robí totálneho kreténa. Lukáš Latinák občas niečím zaboduje, či? Plus vypasený Jano Króner, čo sa opäť raz votrel do ďaľšieho mizerného televízneho seriálu a myslí si o sebe, že je hviezda. V podstate, pri tamtom obsadení, aj je. Veď ako sa hovorí: medzi slepými, jednokoký kráľ. No a odkedy sa ku nim ešte pridal aj Michal Hudák ako nahlúply policajt z Východu, tak to kleslo ešte hlbšie. * ()

mysiak 

všetky recenzie používateľa

Niečo originálne, unikátne čo poteší každého kto má rád trošku tvrdší humor...vynikajúce obsadenie, treba si všímať aj detaily (originál Profesionáli pustený v TV) a čierny humor...je to svetlý okamih na TV trhu alebo začiatok nového kultového komediálneho slovenského seriálu?...necháme sa prekvapiť... ()

mirec2211 

všetky recenzie používateľa

Jeden z mála slovenských seriálov na ktorý sa dá pozerať. Teda až do doby, kým tam začali pribúdať nové postavy, nová barmanka, nová šéfka. Tým u mňa seriál stratil akúkoľvek cenu. Kolegu z východy Mikiho Hrica by som prežil a myslím si, že dobre okorenil seriál. Naj postava bol jednoznačne Miňo Demovič (Ján Kroner), Karol Hurka (Lukáš Latiňák) a Skajka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová). Dávam priemerné hodnotenie. Bolo by vyššie, ale nedokážem prekusnúť fakt, že ho tak nehorázne skazili novými postavami. Žiaľ, mali poslúchnuť priania divákov a nechať seriál taký, aký sme ho mali radi. ()

Galéria (58)

Zaujímavosti (35)

  • V piatej a neskôr aj v ôsmej sérii sa zmenila úvodná znelka a v siedmej interiér vyšetrovne i pracovne. Siedma sezóna taktiež priniesla dve nové postavy. Major Demovič v podaní Anny Šiškovej a Kajlu v podaní Slávky Halčákovej. Na druhej strane, seriál opustila Helena Krajčiová (Balážiková) kvôli natáčaniu seriálu Zita na krku (od r. 2011). (Johnny.ARN)
  • Kapitán Maroš Nagy (Peter Batthyany) se do telefonu často představuje Nagy Maroš, což zní jako „Nagymaros“, název známé maďarské přehrady. (Vazzy)

Reklama

Reklama