Tínedžer Mike O'Donnell (Zac Efron) má všetko - je úspešným športovcom, obľúbeným v kolektíve a čaká ho štipendium na univerzite. Náhle sa však rozhodne všetkého sa vzdať a oženiť sa so svojou stredoškolskou láskou Scarlett. O 25 rokov neskôr si dospelý Mike (Matthew Perry) uvedomuje, že jeho život nie je celkom tým, čo očakával. Odišiel od manželky, Scarlett (Leslie Mann), býva so svojím najlepším kamošom Nedom (Thomas Lennon), jeho kariéra vo farmaceutickej spoločnosti stagnuje a jeho vzťah k vlastným deťom v tínedžerskom veku je na bode mrazu. Po tom, ako prepasie ďalšiu šancu na postup v zamestnaní, navštívi svoju bývalú školu, aby si pripomenul svoje basketbalové úspechy a porozmýšľal nad životom, ktorý mohol mať. V spomínaní na minulosť ho vyruší školník, s ktorým sa zhodnú na tom, aké bolo všetko skvelé, keď mal 17. Po ceste domov Mike zbadá záhadného školníka stáť na okraji útesu, ako sa pripravuje skočiť do rieky. Mike vybehne z auta, aby ho zachránil, ale keď sa k nemu priblíži, muž zmizne. Mike spadne do rieky a zrazu má znovu 17. (TV Markíza)

ywo666

Škoda nudné začiatku a príliš romantického a klišovitého konca. Stred filmu je výborný. Vtipy sa daria. Dal by som 4* keby netrvalo tak dlho kým film začne byť komédiou a keby sa koniiec nezvrhol tak ako som očakával. Nuž čo už. Môj sen vidieť teen komédiu bez romantiky, hluchých miest a trápneho humoru ostáva nenaplnený. Inak film vcelku priemrný. ()

drederik

Čekal jsem, že to bude blbost, ale chtěl jsem to vidět kvůli Perrymu. Nakonec z toho bylo vcelku příjemné překvapení, protože kupodivu se na to dá koukat, i když tam Matthew hraje jen pár minut v úvodu a na konci. ()

uiu

Už dlouho jsem se tak příjemně nepobavila. Mikovi táhne na 40 a lituje toho, že se v 17 vzdal kariéry basketbalisty a vzal si těhotnou přítelkyni. Naskytne se mu ale možnost vrátit se do pubertálních let (nevrací se v čase, jen pouze omládne z 40 na 17) a splnit si to, co si nesplnil v 80. letech. Rozhodně tomu dejte šanci a nebuďte skeptičtí jako já asi minutu po začátku. Seznámíte se s bláznivými postavami a budete svědky různých trapasů, které se stanou starému chlápkovi v těle mladého kluka (jako třeba city k ex-manželce nebo představa vlastní dcery, že je do vás jako do 17.letého zamilovaná). Zac Efron není jen hezoučká tvářička z Muzikálu ze střední, tady doopravdy hraje. ()

asirtes

Už to tu bolo, ale táto téma je zrejme nevyčerpateľná. Opäť sympatické. Ešte viac strelené. A tentokrát aj zábavné. Je to asi trapas, ale tieto teencomedy ma fakt obcas nadmieru pobavia. Kedy mi skončí puberta fakt netuším... Snad nikdy :D ()

T-pack

Chtěl jsem se kouknout na tenhle film ze tří prostých důvodů. 1.) Zac Efron byl v době, kdy jsem viděl ukázky, ta velká hvězda High School Musical, kterým jste mohli buď opovrhovat nebo ho milovat. To samé platilo i pro všechny ty uměloučké tvářičky protagonistů. Jenže já neumím odsuzovat na základě jediného snímku a tak jsem Zacovi chtěl dát šanci. 2.) Mám tyhlety transformační bláboly vlastně rád. Jedna z postav tam i tvrdí, že je to klasický prvek v literatuře - a nejen v ní, obecně v dílech fikce. 3.) V ukázce byl souboj světelných mečů - come on! Jasný lákadlo. ad 1.) Schválně jsem se soustředil na výkon mladého herce těsně po transformaci. Co si budeme povídat, Matthew Perry hraje pořád dokola tu samou postavu a mě zajímalo, jestli jí zvládne i Efron. Nevím, na kolik to byl jeho vlastní záměr, ale povedlo se a to byla výhra sama o sobě. Ke konci už to byl zase ten samý středoškolák, ale to na věci nic nemění. ad 2.) Mám to rád, ale už nějakou chvíli to nemiluju. Hollywood mi taky začíná lézt krkem a aby to zafungovalo na 100%, muselo by se stát něco nového. Za tu předvídanou předvídatelnost holt hvězdička dolů. Čichám, čichám průměr, ale ad 3.) souboj se světelnými meči s choreografií perfektně okoukanou ze Star Wars samotného byla jen třešničkou na dortu geekovského bytu. Jako malý jsem chtěl postel ve tvaru závoďáku, teď chci tu ze snímku! A celá ta druhotná zápletka s námluvami ředitelky byla docela příjemným osvěžením. Vzato kol a kolem: podobné snímky mě nevyhnutelně do dvou let úplně přestanou bavit - je třeba si jich užít, dokud to jde :) ()

VasaX

Když přehlédnu fakt, že zápletka je díky mnoha různým zpracováním silně vyčichlá, pominu to, že výprava i soundtrack nebyly z nejlepších a přičtu filmu k dobru překvapivě dobrý a příjemný výkon Zaca Efrona (dosud jsem nebyl jeho přílišný fanoušek, spíše naopak) tak dostanu celkem poutavý a lehce zábavný film, trošku romantickou komedii, na kterou se dobře kouká. Ale to je tak vše. Je to jeden z filmů, co ho po vytažení z přehrávače nevyhodíte obloukem z okna, ale ani nezařadíte do poličky. Prostě jej pošlete dál, třeba nějaké kamarádce k zpříjemnění večera po náročném dni. ()

yeniczek

Nakonec nenadchne, ale ani neurazí. Komu Efron vadil vždy, tak mu bude vadit i tady i když si myslím, že je zde o mnoho snesitelnější než v HSM. Vadilo mi, že se tu omýlá snad stokrát použité téma záměny osobnosti a tady jen trochu upravené, aby to nebylo úplně to samé. A kdo se těší na Marhewa Perryho, tak může tvrdě narazit;) Jediný, kdo drží film ve snesitelném průměru je Thomas Lennon, jehož barák jednou prostě chci:-D ()

Antek

Tuto minirecenzi začnu poněkud nenávistně: Nenávidím Zaca Efrona. Všechny Muzikály ze střední považuji za jedno z největších filmových zel (byť jsem vždy viděl pouze úryvky) a každému, kdo se toho účastnil, bych dal doživotní zákaz se k celuloidu byť jen přiblížit.. Jenomže po Znovu 17 bych to měl změnit na "Nenáviděl jsem". Původně jsem totiž tomuto filmu dal šanci jenom díky mému oblíbenci M. Perrymu, jehož Chandlera považuji za jednu z mi nejbližších postav smyšleného světa filmu a televize. A tak zatímco jsem čekal, že se dva vyhraněné protipóly (oblíbenec versus vymydlené děcko) střetnou a z filmu tak nezbude nic, musel jsem na konci konstatovat, že "on samotný Efron za Muzikály ze střední moc nemohl, to největší zlo způsobilo studio Disney" ... tak nebo tak, Znovu 17 je staromódní komedií s nějakým tím výchovným komentářem (z ranku Click, Velký či Otec rodiny), naivní romantikou a především pohodovou atmosférou. Filmem, který po vás nic nežádá, ale na chvíli vám dá zapomenout. Produktem, který neuráží tím, že je produkt. A to je v době, kdy se v oblasti komedie tlačí až příliš na pilu, milé osvěžení. ()

hroubek

Není to zas až tak hrozný pokud od toho nečekáte neco užásnýho i ten Zac se dát strpět jen v některých scénách je to těžší.Ale to je jedno každý ví jak to dopadne ale vás bude nejvíc zajímat postava která miluje komiksy,SW.LOTR a všechny takovéhle věci a ještě umí elfský.To je nejlepší postava celého filmu. ()

Imune

Zase tu máme tu komediální klasiku, to, co můžeme vidět 5× za den na jednom filmovém kanálu. A Zac Efron patří opravdu jen do těch pohádkovějších filmů od Disneyho. 45% ()

sheldonka.

Zac Efron rozhodně nepatří mezi mé oblíbence. Znám ho jen jako náctiletého slaďouška, který tančí a zpívá jako o život. Tady se mi, ale hodně líbil. Role mi na něho sedla perfektně. Film, má dobrý nápad a obsazení taky nebylo špatné. Po shlédnutí tohoto snímku asi trochu pozměním názor na toho všudy známého, úsměvy rozdávajícího kluka. ()

zdenny

Nejdříve jsem koketoval se čtyřmi hvězdami. Protože je to komedie ve stylu "Mezi námi děvčaty". Takovéto komedie patří mezi mé oblíbené. Tedy ty, kdy se vrátíme v čase nebo si s někým vyměníme identitu. O legrační situace zde nebyla nouze. Jen prostě pořád nemůžu překousnout šampónka Z. Efrona. Ten kluk za to ale nemůže. Není špatný. Ale já jsem prostě už taková generace, která metrosexuály moc nemusí. Jinak ale film rozhodně není špatný. Co ale prostě nepochopím, je taková ta pseudoromantika a pseudoláska, kdy kluk se vykašle na basketbalový zápas jen proto, aby své dívce řekl, jak moc ji miluje. To přece může i po tom zápase. Vykašle se na zápas, kdy se na něj přišli podívat pozorovatelé z jiných klubů kvůli přestupu a stipendiu. Každá normální holka by takovému klukovi měla říct, že je pěkně padlý na hlavu. Co jí ten kluk řekne za pár let manželství? Vykašlal jsem se kvůli tobě na basket? Mohl jsem mít stipendium na škole a teď dělám hloupého úředníčka někde v kanceláři. Já chápu, že zde má být zdůrazněna láska možná před vším ostatním. Ale pomáhá to v západním světě, kde je rozvodovost kolem čtyřiceti procent? Na filmu je tedy nejlepší a nejpřitažlivější myšlenka vrátit se do studijních let s mozkem chlapa ve středním věku. Jo, já bych tam nadělal parády. Nevím ale, jak by se mi líbilo, kdybych byl prakticky na dotek svým dcerám a viděl na vlastní oči jejich problémy školní i sociální. Moc by mě to nutilo je chránit a to by pro jejich další vývoj taky nebylo ideální. ()