V roku 2007 vstúpil do kín formou celovečerného filmu klasický komiksový fenomén Alvin a Chipmunkovia, ktorý za posledných päťdesiat rokov svojej existencie tešil a zabával už niekoľko generácií fanúšikov. Hudobný producent Dave Seville (Jason Lee) objaví tri neobyčajné veveričky, ktoré dokážu nielen hovoriť ľudskou rečou, ale aj výborne spievať. Zo spievajúcich Chipmunkov Alvina, Simona a Teodora urobí svetovú senzáciu a nekontrolovateľné trio hlodavcov sa mu odvďačí tým, že mu neustále devastuje dom, ohrozuje skvelú kariéru a prevracia život hore nohami. Vo filmovom pokračovaní z roku 2009 veveričí bratia Alvin, Simon a Teodor opäť bojujú s dôsledkami svojej popularity, povinnou školskou dochádzkou, ale aj s nečakanou hudobnou konkurenciou, ktorou je spievajúce dievčenské trio Chipettky. Aj naďalej však spoľahlivo fungujú ako „demolačná čata“ svojho kamaráta, hudobného producenta Davea Sevillea a zabávajú divákov svojimi bláznivými dobrodružstvami. (TV JOJ)

nogi odpad!

Nechápu Chucka/tobyho (=Zachary Levi), mýho oblíbenýho herce, jak se k tomu mohl prpůjčit, jako jediný z živých herců tam má o něco větší roli a teda, románek "pro rodicče" aby se nenudili se moc nekonal -ach nééé, to byl trapas... Chudák dítě, co sedělo vedle mě, já se tam klepala hystrickym smíchem... Tak zoufalý to bylo... Nazačátku jsem myslela, dám jednu hvězdu jen kvůli Levimu, ale chyba lávky, druhá polovina filmu byla natolik WTF?! OMfG! ROFL!, že jsem prostě přehodnotila a dala odpad!... Jediné co stojí trochu za to je pár přezpívnných hitovek... xD Helium forever!!! xD ()

banks47

Tak si tady pročítám vaše kometáře a nestačím se divit. Vrtalo mi to hlavou až do chvile než se mi pod ruku dostala nadabovaná verze!!! Která mi přijde víc než zkažená.... Český dabing doslova film drtí.. Je to sice pro děti ale z tohodle jim musí prasknout hlava!! Vždyť originalní hlasy jsou absolutně na jiné úrovni jak mentální tak akustické. Jinak to neni tak strasny takova jednoduchá jednorázová podívaná pro mladší diváky nebo jen pro ty méně náročne co si chtějí odpočinout od neustálého dění na filmovvé scéně. Česká verze odemě dostáva 1/5.. A ENG verze 4/5 protože nemůžu říct že by se mi to nelíbylo pořád to má svoje kouzlo a ty počty v dolarech které film vytěžil asi o něčem mluví... ()

Nexty

Uff... Naprosto přesná demonstrace toho, jak ve většině případů dopadá pokračování prvního úspěšného filmu - děs a hrůza. To, že se v prvním díle vyskytli mluvící a zpívající chipmunkové - dobře, o tom film (pohádka) je. Ale druhý díl je výsměch fyzice i logice. Chipmunkové ve škole? Chipmunkové hrající americký fotbal? Chipmunkové řídící motorku a vrtulník? Co bude v dalším díle? Ovládnou chipmunkové Zemi ve vesmírných lodích a kolonizují lidstvo? Když už chtěli tvůrci tolik animovat v zasazení do reálného světa, mohli se trochu více držet alespoň základních logických pravidel (když už diváci dovolili chipmunkům mluvit a zpívat...). Podle mne jde o velmi uchvátané a nepovedené pokračovaní ve stylu - co nejvíc vydělat ze setrvačnosti úspěchu prvního dílu. Celý příběh je navíc velmi předvídatelný a konec vám bude jasný hned po úvodních 10 minutách filmu. Škoda... ()

Wlashack

Tak tu máme další ždímačku na peníze ubohých rodičů. Původní díl by ještě celkem snesitelný, ale tady je už hlavokroutících momentů přespříliš. Čimpančice, kterým jsem těžko rozuměl já (a to slovenčinu celkem ovládám), natož děti. Navíc mne jako vozíčkáře celkem udivila scéna nebohé babičky letící na vozíku ze schodů. Milí filmaři, viděli jste vůbec někdy, jak se chová vozí spuštěny po zadu ze schodů? Okamžitě(!) by se převrátil na zad a milá babča by dopadla daleko hůř. Ne, vozík opravdu poslušně nezdrncá každý schod :-) Odpad tomu nedám, od toho jsou tu jiní, ale víc než jednu hvězdu z toho nevykřešu, děti sorry. ()

Sharkl

Dávám plný počet hvězd, protože tento film je vhodný jak pro ty nejmenší, tak pro dospělé, kteří mají rádi pohádky a věří, že "Chipmunkové" jsou skvělou zábavou pro celou rodinu. Proto nepochopím záporná hodnocení tohoto filmu. ()

someone

To si snad už dělaj ..... :-)))) Veverka (pardón čipmank - cožeto vlastně je? Čtěte zde http://chipmunk.navajo.cz/) hrající americkej fotbal?? Tak to je mazec i na scénáristu po lobotomii, kterej musel tenhle skvost nejspíš napsat (i když honička s motorkou a vrtulníkem ke konci filmu patří bezesporu mezi to nejlepší, co jsem v akčních filmech kdy viděl:-)))) Ovšem chápu, že je to zřejmě pro malý děti, ale ty z toho nebudou mít taky ani ...., protože celej film (pardón blbina) je zasazenej do americkýho středoškolskýho prostředí a většinu událostí, které se tam na obrazovce mihnou, nemůžou český dětičky absolutně pochopit (nejspíš ani ty americký) a žádnej normální středoškolák by na tohle určitě nešel! To jenom my dospělí blbci, potažmo naše nejmenší ratolesti, zřejmě očekáváme, že se u takovejchhle "událostí roku" budeme bavit. No zvládnul jsem to až do konce, ale musím říct, že takhle vymytej mozek bych neměl ani po shlídnutí všech dílů Esmeraldy - a to bez přestávky! (její fanoušci mi jistě prominou:-)) Hvězdičku dávám za to, že ve filmu vystoupí podle mě jedna z nejtalentovanějších zpěvaček současnosti - Charice Pempengco. P.S: Slovenštinu jako jazyk mám rád, ale tady mi snad poprvý v životě vysloveně vadila! Kéž by ty čipmančí samice mluvily třeba vietnamsky - i když možná i na tenhle jazyk nejspíš brzy dojde, protože jestli se budou v příštích pokračováních tyhle potvory množit geometrickou řadou, tak bude zřejmě obsazen každej světovej dialekt:-D ()

Zoltarek

V podstatě jednička v bledě modré barvě. Bohužel ohraný námět, který už, na rozdíl od prvního dílu, tolik nepobaví. V podstatě jediné co stojí za zmínku, a za co také mé hodnocení, jsou vtipné scény vyvádění drobečků. Děti to ale nejspíš pobaví. 3/10 ()

Chlloe

Druhý díl je oproti průměrné jedničce značně horší. Opakující se, často předvídatelný děj. Občas nepochopitelné a taky už ohrané scény z jedničky. Nadruhou stranu se ale dalo čekat, že mluvící postavičky ve světě lídí, což není taky nic nového, nejspíš nebudou mít více jak průměrné hodnocení. ()

Honza. odpad!

20 minut pištění těchto hlodavců a musel jsem si jít dát kafe a cigáro abych se uklidnil a nerozskočila se mi hlava. Už se nedivím že dnešní děti hloupnou, když jim podsouvají tuhle odpornou zhovadilost. ()

pianista123 odpad!

Hodina a půl naprosto ztraceného času. Z hrůzou jsem sledoval, na co se dnešní děti musejí koukat. Písničky jsem raději přeskakoval. Nikdy jsem neviděl nic více komerčního. ()

andydufrsn

Kombinace hraného a animovaného filmu. Snad kvalita natrikování (která je dnes ale naprostá samozřejmost) je důvod proč se na film podívat. Pak ještě možná pokud jste fanoušky uslintaného popíku. ()