Je to už desať rokov, čo Sydney Prescottová (Neve Campbellová) naposledy bojovala o život s maskovaným vrahom. Dnes sa vracia do rodného mesta Woodsboro, aby promovala svoju novú knihu, v ktorej sa vyspovedala z traumatických zážitkov minulosti. Bola to skvelá metóda na očistu duše a terapia s katarzným účinkom. Po príchode sa zvíta s Gale Weathers-Rileyovou (Courteney Coxová) a jej manželom, šerifom Deweym Rileym (David Arquette). Jej návrat však priláka aj sériového zabijaka s maskou ducha - Ghostfacea (Dane Farwell) a v mestečku prepukne panika. Po tom, čo zavraždi dve študentky strednej školy, Sidney dostane varovnú správu. Tuší, že vrah ide po nej a musí sa ukryť. Sydney sa uchýli k svojej tete Kate (Mary McDonnellová) a sesternici Jill Robertsovej (Emma Robertsová) a stane sa svedkom vraždy svojej kamarátky, ktorá býva oproti. Vydesená Sydney si uvedomuje, že história sa opakuje - tentoraz už po štvrtýkrát. Keďže umierajú ďalší ľudia, Sidney sa rozhodne dopadnúť vraha na vlastnú päsť. Zároveň plánuje načerpať inšpiráciu pre svoju ďalšiu knihu. Onedlho sa sama stane obeťou, ale útok, našťastie, prežije. Sydney napokon zistí, kto sa skrýva pod maskou sériového zabijaka, a je šokovaná. Vďaka svojim skúsenostiam vraha oklame, podarí sa jej vyviaznuť a prichádza čas na záverečný duel... (TV JOJ)

v0jt1s3k

Jedinych par bodiku z nostalgie k popkulturnimu fenomenu Scream a diky Hayden Panettiere. Zbytek uz je jen starnouci Craven a rozvareni polivcicky. Od navratu legendy jsem cekal daleko vic a tohle je velke zklamani, za mesic uz si nikdo nebude pamatovat, kdo umrel jako prvni ()

kyblik2

Starý dobrý Wes v novej šate :) Všetky jeho prvky zakomponoval aj do tohoto dielu, ktorého som nečakal že sa dožijem. Príbeh nadväzuje, je dynamickejší, desivejší, krvavejší a aj vtipnejší. Čakal som dobré pokračovanie a dočkal som sa perfektného. Je veľmi zaujímavé, že štvrtý diel filmov sa málokedy vydaril. Predsa je to už pokročilé a film musí mať výbornú myšlienku aby diváka upútal. V prípade Vreskot 4 to platí. Chytil a nepustil, ani chvíľku som sa nenudil a skladám poklonu pánovi menom WES CRAVEN. :) ()

BLStryker

Úvodní dvojitý, vlastně trojitý začátek filmu mě pobavil, návrat přeživších postav z předchozích dílů a vytvoření nových se víceméně povedl a kladně hodnotím i scénáristovu snahu přizpůsobit příběh novému tisíciletí a jeho vymoženostem (např. týpek se streamovací kamerou). Různé popkulturní narážky byly také fajn a dostavilo se u mě i překvapení z odhalené totožnosti vraha. Wes se prostě probral a čtvrtým Vřískotem si napravil reputaci po svém předchozím hrozném omylu. Bohužel se ale stejně nemůžu zbavit pocitu, že tato série je už mírně vyčichlá a kromě nového magora pod maskou Ghostface nepřináší další díly nic moc nového. Tvůrcům případného 5. dílu bych doporučil alespoň inovaci vraždícího nástroje, aby nebylo zabíjení tak stereotypní. Kvůli této výtce a tomu, že jsem se místy i nudil, dávám 3½*. ()

ovi77

zaujimave rozuzlenie na koniec, ale po zvysok filmu som robil vsetko ine okrem pozerania na obrazovku, pretze ma SCREAM 4 neuveritelne nudil...film ma sklamal a viac ako ** si urcite nezasluzi :) ()

kondomxxl

Nie je nič krajšie, ako keď vám ani vaša logika nepomôže počas filmu rozpoznať vraha. A to som sa naozaj snažil !!! Možno povedať že nejde o žiadny prúser, rozhodne som sa bavil a treba pochváliť aj casting. Síce by sa nabudúce mohlo siahnuť po lepšom scenári, ale Craven je Craven. 70% ()

Pavlo

A je to tu. Wes Craven sa vrátil k jednému zo svojich „dietok“ a servíruje opäť príbeh plný krvi a násilia. Konštatujem, že sa mu podaril nakrútiť horor v pôvodnom štýle, ktorý frčal v 90-tych rokoch. Dejovo nadväzuje uveriteľne na pôvodnú sériu, hororové prvky sú podobné ako v predchádzajúcich dieloch (nenechal sa pohltiť sériou Saw – veľké plus) a potešia aj známe postavy. Ide o starý dobrý Scream, ktorý predstavuje dôstojné pokračovanie úspešnej sérii. Nakoniec i tak zamrzí fakt, že takéto niečo v dnešnej dobe plnej postapokalyptických thrillerov a hororov bude pôsobiť u cieleného mladého publika ako hrubé retro. ()

hiroito

Film jsem vnímal velmi zvláštně. Nejdříve po pěti minutách jsem byl navnaděný, pobavený záčátkem filmu a postupem času toto nadšení upadalo. Já vím, že šlo o klasický koncept, ale nedělo se nic, co jsem nemohl nepředvídal. A když vynechám konec, jako z klasického céčka, tak mě čtvrté pokračování spíše zklamalo. Doufám, že si veznou příklad z děje filmu a nenatočí další díly. ()

kecka007

Dlouho jsem váhala zda mám dát tu Pátou ale nedám. Film je to teda špičkovej to jo.Skvělý napětí a ještě lepší konec,který jsem fakt nečekala. ,,podívej se do skříně" ve skříni nic. ,,neřekl jsem že jsem ve tvojí skříni". Líbila se mi ta nápaditost a některé scény jsou fakt morbidní,ale co mě zklamalo je motiv vraha proč to všechno vlastně dělá. To mi teda přišlo maximálně trapné a dalo se z toho vytěžit mnohem víc. Tak tedy proto ne ta 5* ale jinak určitě doporučuji si to pustit. 4* ()

Big Daddy

Stále to samé a když už to je po čtvrté tak to nefunguje. Pozitivní je obsazení starých známých tvaří v klíčových rolích, ale jinak je film až příliš čitelný. Průhledné předhazovaní možných padouchů směřující k šokujícímu odhalení či fake lekavé momenty při každém otočení nebo otevření dveří jsou jen příkladem na čem snímek stojí. Pokud jste se ale stále po třech dílech nenabažili uspokojení se může dostavit, ale lépe snad nechat již legendu odpočívat. ()

mimuzik

Po slabší dvojce a trojce, je čtvrté pokračování příjemným překvapením, které rozhodně neurazí. Jen škoda, že pokračování přišlo po dlouhých jedenácti letech. Při sledování jsem nevěděl, jestli se mám bát nebo smát. Nakonec jsem se více smál. Jen by neškodilo více logiky, to je ale americký zvyk a mistrovi režisérovi to mile rád odpustím. Jen nevím, jestli další pokračování bude ku prospěchu. No, nechme se překvapit. ()

teseth

Velmi dobré pokračování, které vším překoná trojku a dvojce se velmi přiblíží. Herecké výkony jsou ucházející a tím, že film sám sebe zesměšňuje je místy velmi vítaným počinem. ()

michalkop

Tak čtvrtý díl série se příliš nepovedl. Mohlo to ale dopadnout hůř. Děj by byl zajímavý, kdyby nebyl neustále překombinovávaný ab absurdum. Neustálé jeho převracení působí dost rozpačitě. Je zde už vidět trend ze Saw - čím dál tím méně strašidelný, za to více nechutný. Poměrně trapně působí i snaha o to, aby byl cool. Mluví se tam pořád o facebooku, bytí online a neustálém natáčení. Už někdo viděl, aby mělo domácí wifi takové pokrytí jako jak tam běhá ten zkrvavělý chlápek přes půlku ulice a přitom má na hlavě kamerku, která údajně vše natáčí a rovnou to přes wifi nahrává na server? I tak na mě ale působí o chlup lépe než trojka. Na víc hvězdiček to ale nestačí. Stále jen 50%. ()

LooX

Čtvrtý díl hororové legendy devadesátých let by se dal označit jako recyklát prvního dílu. Je to vesměs takový dost upravený remake, který zčásti paradoxně i sám sebe paroduje. Je to sice o dost lepší než Hollywoodská trojka, ale i tak výsledek působí dosti rozpačitě. ()

smely

Ono by se ani nejednalo o špatně natočený film,kdyby: nebylo 70% nápadů z jedničky,což jsem nepochopil proč se vykrádá Craven sám.Byly tam scény tak totožné,že jsem věděl kdo je vrah1 už po 50ti minutách,dobře tedy víceméně tušil. Opisovala se jen jednička,místo otce ve skříni tam byl expřítel atd. Upřímně jsem se to pokračování moc těšil,ale docela mě to zklamalo ,nebýt posledních 15ti minut docela hustých šel bych s hodnocením ještě o jednu hvězdu níž. ()

Lukkyn

Na restart série to naštěstí není spíš jen příjemné připomenutí povedeného prvního dílu. Hlavní kladem byli odkazy na filmy a hlavně to , že Rodriguez je uvedený jako režisér mordu 7 to mě fakt dostalo (on je tak blbej , že až to uvidí tak ten mord 7 určo natočí :-) ) Zbytek klasika, vraždy, šokujicí zvraty, hlavní hrdinové přežijí i výbuch jaderné bomby a hlavní záporačka vždycky minimálně jednou vstane :-) příjemná hororová jednohubka. ()

Vřískot popáté a naposled, pak televize

Vřískot popáté a naposled, pak televize

07.10.2013

Vřískot 4 měl být úvodní částí nové trilogie, ale s rozpočtem 40 milionů dolarů utržil celosvětově necelých 100 milionů a zůstal tak daleko za očekáváním produkční společnosti Dimension Films. Tu… (viac)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (viac)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky