Hloupá žába

• USA The Foolish Frog
Krátkometrážny / Animovaný / Rozprávka / Hudobný
Československo / USA, 1971, 7 min

Kreslený film k jednoduché písničce, kterou nazpíval Waldemar Matuška. Farmář jde na nákup a hraje si známou melodii. Složí si na ni text, když vidí neúspěšný skok žáby přes potok. Text je tak chytlavý, že všichni kdo jí uslyší, na chvíli zapomenou na své povinnosti a nechají se strhnout k zábavě. Vše ukončí prasknutí opěvované žáby, která praskla pýchou nad tím, že její nešikovnost dala vzniknout tak zábavné písničce. (Mildas1)

K.I.N.G.

"Je most a příkop a přes vod v něm si žába skáče tam a sem inu hloupá žába nic víc neumí" zná jistě spousta uživatelů, ale nenapadlo je, že by to tu mohlo být, zapomněli nebo na to nenarazili, taková slabší, ale docela chytlavá písen, takový slabší, ale zábavný klip nebo spíš snímek? Můžete zhlédnout zde http://www.youtube.com/watch?v=pJT2tmd3IL4 ()

honajz2

A pak tam šly slepice.A TY PILI LIMONÁDU,JEDLI SUŠENKY CO BYLY ZADARAMO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

easaque

beru to spíš jako videoklip - filmovou hodnotu to u mě nemá. Tak jen ze zvědavosti 2*, ať nezatracuju ;-) [ PŘÍBĚH: X /// ORIGINALITA: X /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Mylouch

Koprodukční variace ve stylu country zábavy na nekonečné písničky s unikátní ukázkou šíře Waldova hlasového projevu a hereckého umění. Maminky jak ze slabikáře. "Kdeppak všichni jssóóoou ?!" ♫ Seegrovská hudba s nádherně rytmizovanými českými texty Ivo Fischera a stejně zajímavá i anglická verze. Přesto dnes už něco jako rozpaky, tráva není dost modrá. Dodneška jsem bohužel neznal, 3-4* ()

reditelka

No teda, Waldemar Matuška jako vypravěč hodně příjemně překvapil. Písnička/pohádka mě zcela pohltila ještě než se stodoly stačily vybourat ze základů. Matuškův projev skvěle graduje spolu s opakujícími se motivy limonády a sušenek, co byly zadarmo! Opravdu výborná nekonečná písnička+pohádka+poučení v jednom. ()

canucks333

Jeto taká zlátanina že som sa pri tom doslova dusil smiechom! Tráva sa sama vytrhá, stodoly sa vybúrali zo základov a všetci jeeedli sušenky a pili limonádu která byla zadarmo!!! Kto neuvidel nepochopí... ()

LadyEsik

Tento snímek nazpíval Valdemar Matuška, jedná se totiž o zanimovanou písničku. A ta písnička i ten snímek je úžasný! Doporučuji se podívat, najdete i na youtube.com. Pobaví Je to i anglicky. ()

Godhaj

,,Di dom sósede! Neni na to čas! Podivej, co tu mám véletníků." Matuška válí! Krásně zpívá i vypravuje a nádherně se to poslouchá. To, co se děje na obrazovce však nezůstává pozadu. Všechno co může i nemůže tu trsá a paří na písničku o žábě. Je to nesmírně vtipné, veselé a hravé. ()

robfi

Pěkná trezorová pohádka o crowd-controlu natočená v době, kdy jsme houby o crowd-controlu věděli. P.S: Stále aktuální, akorát ty sušenky a limonáda plné chemikálií už dávno nejsou to, co bývaly. P.S: Česká verze je 100x lepší, než ta americká.... díky Waldo ()