Píše se rok 1960 a Alfred Hitchcock (A. Hopkins) právě natáčí svůj nový film. Film, který má rozhodnout o jeho úspěchu nebo zatracení. Film, kterému téměř nikdo nevěří a za který se sám Hitchcock musí filmovému studiu zaručit svým majetkem. Film, který se stane legendou. Co ale zrození fenoménu jménem Psycho předcházelo? Jaký příběh si „mistr napětí“, kterému filmové publikum vděčí za ty nejhrůzostrašnější zážitky v historii filmu, nechal pro sebe? Film Hitchcock odhaluje nejen historii natáčení jednoho z nejslavnějších filmů všech dob, ale také podmanivý milostný příběh slavného režiséra a jeho ženy Almy (H. Mirren). Úspěšná scenáristka mu byla celý život inspirací i oporou, a ač měla vlastní tvůrčí ambice a plány, nikdy nevystoupila ze stínu svého muže, jehož milovala a podporovala za všech okolností. Když během natáčení Psycha Alfred Hitchcock náhle onemocní, je to právě Alma, kdo místo něj usedne do režisérského křesla a zastoupí svého muže v kritický moment, kdy se rozhoduje o zastavení či pokračování natáčení. Nevděčnou roli zvládne na výbornou a podepíše se tak pod vznik dnes již legendárního snímku. Málokdo tuší, že slavný horor má ve skutečnosti dva režiséry, že to nebyl velký Alfred, kdo do proslulé scény vraždy ve sprše prosadil jednoduše geniální kvílení houslí. Jenže i taková světice jako Alma, může začít hřešit, když se nedočká uznání. Uvědomí si Hitchcock včas, jak vzácnou ženu po svém boku má, nebo zaslepen žárlivostí ztratí toho, kdo ho nejvíc miloval? (oficiálny text distribútora)

PlysovyMacko

Film sa venuje krátkemu úseku z Hitchcockovho života - natáčaniu jeho najznámejšieho filmu Psycho a neshodách v manželstve. Film vykresľuje Hitcha ako tvrdohlavého a zarputilého filmára ako aj žiarlivého manžela. Anthony Hopkins hrá Hitcha aj je namaskovaný vynikajúco. Film má príjemnú a pokojnú dobovú atmosféru. ()

toomm

Když já se na to tak těšil, protože Hitchcocka mám hrozně rád a ono je to nakonec jen dobře odvyprávěné prázdno. Alfred Hitchcock jako jeden z největších režísérů všech dob a film, který není poctu jemu samotnénu a ani jednomu z jeho největších filmů. Psycho mám rád a na Hitchcocka jsem se těšil, je to všechno pěkně zahrané, udělané, nenudí to a rychle odsýpá. Ale je to prázdné, bez jiskry. Škoda. Ve své podstatě průměr, který v mé hlavě zapadne mezi stovky dalších filmů do zapomnění. Poklona Anthony Hopkinsovi a hlavně maskérům, já tam opravdu chvílemi viděl Hitche. 70% ()

benny159

Podľa mňa tento film ani tak nebol o samotnom natáčaní Psycha, ale o vzťahu Hitchiho s jeho manželkou. Ale to mi vôbec neprekážalo. A. Hopkins sa do role výborne hodil. Film je zaujímavý hlavne svojími praktikami a dohadovaním sa za kulisami filmových štúdií. Nepoznám síce životopis ani charakter A. Hitchcocka, ale mám zmiešané pocity z toho, ako ho tu vykreslili. No napriek tomu, 75%. ()

Don Maty

Nakoľko to bol pre mňa debut, čo sa týka Hitchcocka samotného, a na jeho filmy hľadám odvahu už dlho, príjemne ma to pobavilo, zaujalo ale hlavne zase raz dokázalo ako my muži tie ženské skrátka potrebujeme ;). Hitchcock bol miestami psychopat. Koniec koncov kto iný by dokázal natočiť tamtú klasiku zvanú ako? "Psycho"? A Hopkins? Ako hlavná postava tomu nekraľoval, ani som si neuvedomil, že to je Hopkins. Vyzerá buď tak staro, alebo som ho už dlho v žiadnom novom filme ktorý stojí za pozeranie už nevidel. Hellen Mirren, tá bola královná tohoto plesu...4* ()

BenchPress

Já, jakožto velký fanoušek a obdivovatel filmů Alfreda Hitchcocka jsem se na tenhle film těšil už hodně dlouho dopředu, protože právě Hitchcock udělal ve světové kinematografii tak trochu převrat. Jako jeden z prvních dokázal stupňovat napětí až ke konci, který je ve většině jeho filmů šokující. Psycho mám hrozně rád, i když teď už nepůsobí tak hrozivě jako před 50 lety. I přesto je na filmu něco přitahujícího a něco, čím vás ten film dostane. Nemluvě o skvělé pointě. Samotný film Hitchcock není nic převratného, ale právě díky tématu pro mě i tak obstaral velmi dobrou zábavu. Scarlett Johansson vypadá opravdu téměř jako Janet Leigh a Anthony Hopkins zahrál sira Alfreda Hitchcocka opravdu věrohodně. 4/5. ()

psychohippo

Nevím proč, ale nečekal jsem "velký" film a tak jsem nemohl být ani zklamán. Byl to takový malý film, spíš etuda na téma jednoho výseku života velikána. A v té střepině příběhu se mihlo docela dost velkých herců a hereček na to, aby to mohlo nabídnout víc než náznaky. Možná byla chyba v názvu, místo Hitchcock to spíš mělo být About Psycho. Nikdo by tak nečekal rozmáchlý renesanční životopis Alfréda, bylo by méně zklamaných. Ale tím mi přišel film nejvíc sympatický, stejně jako Mistrovi filmy, nebyl k divákům napoprvé vstřícný. Za maskou skrytý Hopkins byl ve stínu skvělé Helen Miren, která držela film nad vodou, ostatně jako její postava svého Mistra. ()

Trishka

Když jediným tep-zrychlujícím okamžikem celého opusu o Mistru napětí je půlnoční útok na ledničku korpulentního režiséra, je něco špatně. Gervasi není Hitchcock, ale to jeho vláčnou nudu moc neomlouvá. Jako jediný důvod, proč se právě tahle Hitchcockova variace objevila na stříbrném plátně, vidím obsazení. Hopkins se pod těmi všemi líčidly k Hitchcockovi víc než blíží, hvězdou je pro mě ale Helen Mirren. Její delikátní ztvárnění osobité manželky táhne vcelku plochou zábavu o třičtvrtě hvězdy výš. To ale pořád čtyři nejsou. ()

elCarda

WOW jak pocitove udelat z 98 minut tri hodinovou mydlovou operu...? To si teda zaslouzi tu hvezdicku. Nicmene slovy klasika: "Tak abys věděl, tohle byla nejhorší ubulená limonáda, jakou jsem kdy musel přetrpět. Dokonce to urazilo i mou zadnici, jež se oprudila, neboť chudinka moje malá dřepěla u tak děsného puberťáckého škváru!"[RedDwarf S5E1]. Cely fiml je naprosto predvitalny bez jakeho koliv deje co by stal za to ho sledovat. Kdyby to slo, chtel bych svych 170 korun zpet. ()

Adam's

Vcelku předvídatelný film natočený podle mnohokrát použité šablony. Geniální osobnost, kterou sledujeme v okamžicích přípravy jejího nejznámějšího díla. Včetně nezbytných pochybností o smyslu vlastního počínání a vzrůstající hrozby neúspěchu. Z relativně šedivé průměrnosti film výrazně vyzdvihuje ústřední pár manželů Hitchcockových v podání Helen Mirren a (především) Anthony Hopkinse, kterého navíc v jeho fascinujícím převtělení do "mistra napětí" leckdo neodhalí. Pozn. aut. - nevhodné pro diváky, kteří se chystají teprve shlédnout Psycho, neboť film odhaluje nejznámější scény a do značné míry i zápletku tohoto přeslavného hororu. ()

pafka

Anthony Hopkinks je skvely, bohuzel mu ale vidite pulku tvare a s tim jsem se nesrovnal do konce filmu. Latexovy lalok s bradou mu pochopitelne zamezuje ukazat celou hercovu tvar a v latexu zkratka mnoho mimickych svalu nenajdete. A krome toho v mnoha zaberech jsou pridane casti (vc. spicky nosu) do oranzova, takze zkratka je to videt. I pres to byl Anthony skvely, stejne tak Helen Mirren. Dej je takove nahlednuti skrz diru ve stene, jaky byl AH v soukromi, jak tvoril a filmoval. Ale ze by to bylo nejake vylozene objevne dilo, ktere by pruzracne odkrylo AH, to bych rozhodne nerekl. Tri a pul. ()

MjrDutch

Stači "Hitch" "cock" vynechejte :D Za veľkým mužom stála veľká žena(bolo to tak vždy a vždy to tak aj bude)! Perfektný pohľad na najväčší "zásek" majstra napätia ako aj nahliadnutie do jeho života a priblíženie jeho čudesnej osobnosti. Herecky výkon "hitchcockovcov" je geniálny a brilantne autentický a Scarlett Johansson ma svojou podobou na Janet Leigh úplne šokovala. Keď sa v záverečnej scéne objavil havran,tak som si na chviľku myslel ze pozerám naozaj skutočnú Hičkokovku :) Šmakovnika pre fanúšikov Hitcha ako aj pre ludi ,ktorí majú radi sfilmované príbehy o velikánoch svojej doby. ()

asader

Obdivuji Anthony Hopkinse,za to jak to zahrál,ale zároveň mi to bylo strašně protivné.Jestli se opravdu takhle Hitchcock vyjadřoval,tak je asi lepší,že byl pouze za kamerou.Některé osobnosti je asi prostě lepší nezfilmovat,ještě k tomu,když není co zfilmovat.Podle názvu filmu bych čekal něco víc,než jen řešení jednoho životního období,při kterém řešil rodinné vztahy a jentak mimochodem během toho natáčel film.4/10. ()

VanBradley89

Bavilo mě, když se to točilo kolem realizace Psycha. Nudilo mě to, když to řešilo manželskou krizi. A nechápal jsem, když se tam zjevoval Ed Gein. A nakonec mě potěšilo pomrknutí na příští projekt. ()

elanista1

Skoda ze je to taky jednoduchy film, majster si urcite zaslusil nieco velkolepejsie. Nie je to zly film, ci odzrkadluje naozajstnu realitu a popisuje skutocne udalosti jeho zivota tazko povedat, isteze niektore notoricky zname skutocnosti hej ale nie som si isty ci to mozem povazovat za hodnoverny zdroj informacii. Iste by neprekazalo ak by sa viac zameralo na okolnosti pri natacani ako majstrov sukromny zivot ktory, pri vsetkej ucte, nebol az taky zaujmavy. Zbytocne vela casu bolo venovane veciam, ktore nikoho nezaujimaju. Zimomriavky som vsak parkrat dostal, a bezvynimocne len pri scenach kde sa natacalo samotne Psycho. ()

gotham

Mě se to moc líbilo, i když budu to muset ještě párkrát skouknout a pak uvidím, jestli svůj názor nepřehodnotím. Ale herecké výkony Hopkinse i Mirren pozoruhodné, líbil se mi ten pohled za oponu, to jak Hitch neustále okukuje ty svoje blondýny, jak je občas nechutný a nesnesitelný, jak společně s manželkou riskují vše pro vznik Psycha, protože oni tomu prostě věří. Kouzelná byla scéna při premiéře, kdy vyjde ven ze sálu a začne dirigovat hudbu při památné scéně (i když to nevymyslel on). Tam si to Anthony vyloženě užil, herecky impozantní. No a nakonec závěr s dravcem na rameni, vtipné a cool. 90% ()

lobo87

Ďalší zaujímavý portrét filmovej legendy. Hopkins v pohode, Mirren perfektná. Veľmi zaujímavý film pre milovníkov kinematografie, ktorému poskytuje pridanú hodnotu v pohľade do zákulisia natáčania jedného geniálneho filmu. Pre bežného diváka možno trošku nudnejšie... 65% ()

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (viac)

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

10.01.2013

Nikoho asi nepřekvapí, že se žádné překvapení nekoná. Letošní nominace na Oscary jsou opět nudně konzervativní a předvídatelné. Emoce opět budí spíš nenominování některých filmů – fanoušci Temný… (viac)

Anthony Hopkins je nejstarší muž světa

Anthony Hopkins je nejstarší muž světa

11.07.2012

Alespoň v novince Darrena Aronofskyho Noah. Natáčení biblického eposu, který má vyšší rozpočet než všechny dosavadní Darrenovy filmy dohromady (konkrétně 130 milionů dolarů), začalo před několika dny… (viac)

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

Tom Hanks jako nenáviděný Walt Disney?

11.04.2012

Po Mém týdnu s Marilyn a právě natáčeném Alfred Hitchcock and the Making of Psycho se vynořil další projekt, jehož děj se točí kolem vzniku slavného filmu. Tentokrát se dozvíme, jak vznikala… (viac)