Kuky se vrací, film scénáristy a režiséra Jana Svěráka, je dobrodružný i poetický rodinný příběh, v němž ovšem hlavní role přebírají hrdinové ze světa dětské představivosti. Šestiletý Ondra trpí astmatem, a tak ze “zdravotních důvodů“ musí pryč i jeho oblíbená hračka - růžový medvídek Kuky. Když maminka vyhodí Kukyho do popelnice, začne pracovat Ondrova fantazie, v níž prožívá medvídkovy příběhy v neznámém přírodním světě. Je to ale opravdu jen sen malého kluka a nebo se Kuky skutečně vydal za největším dobrodružstvím svého plyšového života? Kuky se vrací představuje v kontextu současné domácí kinematografie skutečně jedinečný snímek, a to nejen pro své zaměření na rodinné publikum spojující dětského i dospělého diváka, ale i pro netradiční a moderní kombinaci hraného a animovaného příběhu, plného akčních scén a vtipných dialogů. (oficiálny text distribútora)

Chloris

Konečně zase jeden výborný český film. Včera jsem ho shlédl na předpremiéře v Českých Budějovicích. Ondřejův a Zdeňkův dabing Kukyho a von Hergota jsou na jedničku, grafické zpracování také. Film má vtip, lehce mysteriózní finále a také něco málo hloubavých myšlenek. Svěrákové jsou krátka již osvědčenou zárukou, že film nebude jen promarněným časem před plátnem. 4,4 hvězdiček, bohužel zaokrouhleno dolu :-) ()

Bloodoom

Je velká škoda, že Jan Svěrák točí tak málo filmů. Vždy když jde do kin nějaký film pod kterým je podepsán tak jsem jeden z prvních u pokladny a hořím celý nedočkavostí. Utohoto filmu jsem byl ze začátku spíše skeptický, ale byl jsem opravdu nadšen. skoro vše vypadá jako živé a uvěřitelné. je to opravdu audiovizuální pastva a ač jsem ze začátku chtěl hledat "hejkaly" (speciální vojenský oblek na zamaskování), tak po pár prvních krůčcích "Mazlíka" Kukyho jsem na ně úplně zapomněl. Vřele doporučuji! ()

sirnene

Milé a motivem staro Svěrákovské, film mě bavil. Lesní svět skřítků mne velmi nadchl a celou logikou jsem se bavil. Bohužel, že bych na film chtěl jít dvakrát, nemohu potvrdit, a proto jenom 3 hvězdy. Poetika z upoutávek a se bohužel ve filmu konala jenom sporadicky a honička na záchranu vajec mi přišla zbytečná, o čemž mne ujistil i můj čtyřletý syn, který se během této části filmu začal věnovat jiným věcem. Zajímavě zpracované téma a moc hezký motiv dětských představ. Klasika českého loutkové animace mne nezklamala .Film rozhodně stoji za zhlédnutí. Ale v poslední době opakované technické zpracování prakticky stejné jako film“ Na půdě aneb kdo má dnes narozeniny.“ Po filmu se nemohu vyhnout vzpomínce na ropáky. Někde mi chyběla dětská radost a hravost, na kterou jsem se těšil. Pokus propojení filmu s realitou na mne působil dost zubatě. Nakonec 70% . ()

OŠmíd

Kromě naprosto tristního dabingu Zdeňka Svěráka jsem se v kině tu hodinu a půl celkem dobře bavil. Ale že bych si z toho sednul na zadek, to zas ne. ()

MAKITA

Krásných 5 a bez studu, opět se mi podařilo jít do kina na českej film, kterej mě na začátku vcucnul a na konci bez jediného pohledu na hodinky vypliv. Naposled to byl PROTEKTOR. Příběh plyšáka a jeho páníčka nebo spíš příběh přátelství a nepřátelství? každopádně excelentní kamera, výborné loutky a animace s přímou inspirací Františka Skály ve mě zanechala 100 % dojem z dobrého, ne z výborného filmu. ()

fojťan

Skvělý výkon nejmladšího Svěráka a průměrný až podprůměrný toho nejstaršího, to jsou fakta, která rámují jinak docela příjemný dobrodružný příběh. Plyš je zvolen dobře, a jeho herecký výkon je výborný (zejména výrazivo obličeje). Převažující pocit z kina je zejména ten, že se jednalo o neobvyklý a originální snímek, bohužel v mnoha aspektech pokulhávající. Už i tím, že nemá jasně stanovené diváctvo. P.S. Petr Čtvrtníček ruluje!!! ()

karmalat

Naprosto jedinečný příliv představivosti a originality, který potěší o to víc, že se naprosto vymyká záplavě ostatních filmů. Film pro malé i velké. Velmi mě potěšil. ()

potkys04

Plně souhlasím s Mattym,řemeslně natočeno na 1 ale celek nějak drhl a je parvda,že menší děti to spíše nudilo ,jedno takové jsem měl s sebou v kině,ne žeby přímo odešlo,ale otázky kdy bude konec mluví za vše.... ()

robzombie

Výborný film Svěrákovského dua. Nádherně ztvárněný lesní svět v podobě spousty postaviček (s výborným dabingem), plný různých důmyslných "udělátek" a krásnými fantasy nápady. Jedna z krásných prací, které doporučuji jak malým, tak i velkým divákům ()

Nexty

Poměrně dobrý film, nejvíce mne zaujalo především celkem dobré provedení loutek i jejich "animace". Z příběhu jsem ovšem již rozpačitý - místy zbytečně zamotaný děj mi ze sledování filmu udělal trochu zmatek. Z mého pohledu by celému filmu stačil příběh o lesních postavičkách, bez zasazování příběhu do reálného života lidí (aneb snaha o příběh i pro dospělé se u mne nesetkala s úspěchem). Škoda, že se na film nemůžu dívat pohledem malého kluka, asi by se mi líbil víc. Celkově mne film ale potěšil a jsem velice rád, že vůbec vznikl. ()

J.Bonnie

Kuky je boží! Ano, i já podlehla tomu plyšovému kouzlu. Svěrák prostě opět ukázal, že umí a pro mě se stává jeho jméno zárukou kvality. Absolutně něco nového, co bude bavit jak děti, tak i dospělé (možná i víc). Takže jen krátce - kdybych dlouho nemluvil, tak jsem vypad. :))) ()

BigBen87CZ

Vybrakované Toy story počesku. Nějak jsem nepochopil, pro koho film je. Pohádka s narážkami na sex a se spoustou odkazů na kulty na druhou stranu i s hraním si s cistoslovci ... paskvil ... děj se jakoby neustále točí dokola a film mě (i když pravda jako poslední snímek filmové noci) dost nudil ... ()

COPolda

Jednoduchý krásný humor :-) :-) Přesně jak je tu již napsáno, prostě jméno Svěrák je záruka kvality :-) :-) Vynikající obsazení, českých hlasů. :-) :-) ()

BGH

Kdosi tu psal, že neví kdo má být cílovou skupinou tohodle filmu. Odpověď je dospělý, který ještě nezapomněl jaké to je být dítětem, kterého neopustily dětské vzpomínky a fantazie. Něco jako já:) Mě se film líbil ohromně. Co se týče filmařské práce nádhera, po dějové stránce pak klasicky Svěrákovsky laskavý film ve kterém kdo má oči otevřené, nachází životní moudra. Jossie se nelibil motiv s bezdomovcem. Nesouhlasím. Než začali opravovat hlavák v Praze, rád sem před odjezdem vlaku postával v prvním patře haly a pozoroval korzující bezdomovce pod sebou. Nikdy nezapomenu, jak jeden z nich hlasitě vzpomínal na babičku a na to, jak mu jako malému klukovi natřásala péřové duchny a jak se v nich krásně spalo... "Nejlepší je být malý...." ()

Snizek.zabijak

Jsem velice rád že rodina svěráku se nebojí natočit film jako je Kuky se vrací. V dnešní době kdy loutky (potažmo postavičky) ani neotvírají nikterak ústa. Je to v podstatě tak nějak česká domácí kuchyně, kterou Vám rozhodně mohu doporučit. Je to úžasná pohádka pro dospělé. ()

bertrand

Pan Bertrand se podepisuje pod komentář pana Mattyho. Ukazuje se, že osamocený Jan Svěrák má sice ohromný kinematografický talent a vizuální cítění, ale na druhé straně zeje poměrně veliká empatická prázdnota vzhledem k ostatnímu světu. Ukazuje nám hlavního (opravdu poněkud přerostlého) dětského hrdinu jako oběť své matky a konzumní společnosti ve které oba žijí, z čehož plynou jeho různé alergie a zřejmá mentální a sociální opožděnost. Ale Svěrák nijak do příběhu toto slibné téma nezapojuje, bere to tedy jako SAMOZŘEJMOST. Naprostá je i jeho absence jakéhokoliv ekologického cítění. Lesní tvorové žijící v souladu s umělohmotnými odpadky, to pan Bertrand prostě nepřekousne a považuje to dokonce za nebezpečnou myšlenku, zvláště je-li předávána dětskému divákovi. Ti se v kině opravdu nudí, B. byl toho svědkem. Je toho více, co by se dalo vytknout, ale panu B. se to ani nechce vypisovat. Až český národ trošku dospěje, nebude zřejmě chápat, co na těch Janových filmech vidělo. PS: veverky a ptáčci. Kolikpak jich asi na ty pěkné záběry doplatilo? ()