Kuky se vrací, film scénáristy a režiséra Jana Svěráka, je dobrodružný i poetický rodinný příběh, v němž ovšem hlavní role přebírají hrdinové ze světa dětské představivosti. Šestiletý Ondra trpí astmatem, a tak ze “zdravotních důvodů“ musí pryč i jeho oblíbená hračka - růžový medvídek Kuky. Když maminka vyhodí Kukyho do popelnice, začne pracovat Ondrova fantazie, v níž prožívá medvídkovy příběhy v neznámém přírodním světě. Je to ale opravdu jen sen malého kluka a nebo se Kuky skutečně vydal za největším dobrodružstvím svého plyšového života? Kuky se vrací představuje v kontextu současné domácí kinematografie skutečně jedinečný snímek, a to nejen pro své zaměření na rodinné publikum spojující dětského i dospělého diváka, ale i pro netradiční a moderní kombinaci hraného a animovaného příběhu, plného akčních scén a vtipných dialogů. (oficiálny text distribútora)

Kubasino

Já vlastně ani nevím, jak vyjádřit klady a zápory. Prostě jsem se skvěle bavil a výběr dabérů byl super. I malý Ondra Svěrák se předvedl v nejlepším světle. Na plný počet ale ti zase u mě není. Ještě by se to dalo doladit do dokonalosti. ()

Esquirol

... žádná další zbyytečná hořká komedie ze života, kterých dnešní čeští režiséři točí mraky. Krásná a zároveň poučná pohádka pro dospělé. Když připočtu výbornou grafickou stránku zpracování, mraky hlášek a bezprostřednost celého počinu, vychází mi z toho rozhodně český film roku! ()

kpt.Marťas

Výborná věc. Vizuálně pošušňáníčko. Všechny lesní i skládkové postavy jsou originální a nádherné. Právě reálné lesní prostředí a vzhled postav je největší zbraní tohohle filmu. Organické propojení lesa, jeho bůžků a obyvatel a hlídačů ze skládky. Vyprávění je vedeno aspoň částečně tak, jak by si to malý Ondra sám vymýšlel, proto občas vázne a nemůže mít jednoznačný tah na bránu. To je ovšem jediná vada. Nevím, jak ho snáší děti, mně určitá míra krutosti vyhovovala. Zkuste nemít rádi film, ve kterém když jedete rychle v lesním autíčku, tak se kolem ochladí a začne padat sníh... ()

hondras

Napadá mě pár důvodů, proč nedat 5*, ale nemůžu si pomoct. Z počátku jsem měl pocit že sleduji nějaký dokument, který mě ale nakonec tak vtáhl do sebe, že jsem přestal vnímat okolí. Po odchodu z kina jsem měl pořád připitomělý úsměv na tváři a musel jsem obdivovat fantazii autora(ů). ()

klerr

Film naprosto úžasný, ačkoli nevím, jestli děti docení všechny myšlenky a vtipy. Jen těch posledních pět až deset minut se mohlo klidně ustřihnout, přijdou mi tam nepasující. Jinak doporučuji! ()

DVCAM

Výtvarno (v rámci českého filmu) *****, nápady a vtipy ****, příběh ***, hudba ****, dabing (hlavně díky oběma Svěrákům) *** a tu třetí dávám za trio Macháček, Lábus, Čtvrtníček. Nevím, jak jinak tenhle film hodnotit. Už mě nebaví na české filmy jen nadávat, tak se snažím hledat pozitiva = celkem ****. ()

ste

Chvíli mi trvalo zvyknout si na hlasy, ale pak mě film naprosto okouzlil a odboural. Hlavně sexuální výuka byla skvělá. ()

Eve Lyn

Nevím, jestli to mám přičítat velkým očekáváním, ale já jsem byla trošku zklamaná. U Kukyho mi chyběla nějaká hlavní myšlenka, která by film spojovala, udávala mu tempo a dovedla ho do zdárného konce. Postavičky jsou krásně udělané, trousí vtipné hlášky, ale většinu času jenom nesmyslně pobíhají po lese. Hodnotím mezi třema a čtyřma... ()

naytsirk

Nevím, jestli ten dabing byl záměr nebo ne, ale mě to přišlo ze začátku dost zvláštní. Nic to ale nemění na tom, že to byl moc hezký a milý film a že ty loutky byly úžasnýn. ()

Chlo0opek

Zdeněk Svěrák je hlasově výborný. Krásně se hodí do tohoto filmu. Jinak mi postavičky teda úplně nesedly, holt každý má jiný vkus a mně zrovna 2x k srdci nepřirostly. Když film začínal, vzbudilo to ve mně dojem, že se mi prostě líbit musí, ale jaksi se mé tušení nenaplnilo. Tím nechci říct, že je špatný, ale zkrátka průměr.. ()

zekon

Otřesný dabing, mizerná hudba, nulová zábava, za to ostatní 1*. Ani má 10ti letá dcera se nezvládla dodívat a to je vděčný konzument. ()

Tomiczekk

Vůbec jsem se na to nechtěl podívat, ale došly filmy tak jsem se přemohl. Fakt je to krásně stvořený :) strašně se mi líbilo jak se ty postavičky hýbaly a hlas/y Svěráka/ů byly moc příjemný :) byl to oddych na to koukat ()

montel

Plyšová hračka Kuky už pomalu dosluhuje a tak jej maminka jednoho chlapce vyhodí do popelnice. Kuky se probere až na smetišti a rozhodne se vrátit zpět ke svému chlapci, který jej postrádá...Docela příjemné překvapení. Velká část filmu mě bavila. Svěrák je prostě borec. 55% ()

Sindymindy

Krásné loutky, ale celkem chudý příběh. Od Svěráka asi většina z nás čekala víc, zvlášť po té rozsáhlé reklamě, která byla velmi lákavá. Nakonec je Kuky jen pohádka pro děti, ve které není onen nadgenerační potenciál, který je pro Svěráka tolik typický. Zklamání. ()

gizi

Opravdu jsem byl mile překvapen, nečekal jsem, že se mi to bude tak líbit. Ze začátku jsem byl sice rozpačitý, ale vyvinulo se to velmi dobře. 80%, 28.12.10. ()