Robocop

V roku 2028 je nadnárodný priemyselný konglomerát OmniCorp lídrom v rozvoji robotických technológii. Amerika vďaka jeho superstrojom a superzbraniam vyhráva vojny na celom svete a firme pribúdajú na účtoch miliardy dolárov. Vedci čakajú na príležitosť vyskúšať tieto technológie aj na domácej pôde, kde ich verejnosť doteraz považovala za príliš kontroverzné. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milujúci manžel, otec a dobrý policajt, ktorý robí všetko pre to, aby z ulíc Detroitu zmizla kriminalita a korupcia. Keď ho pri výkone služby smrteľne zrania, pre spoločnosť OmniCorp je to vynikajúca príležitosť, aby aplikovala svoje výnimočné vedecké poznatky a prelomové technológie na domácej pôde a nespochybniteľne pritom vykonala humánny čin, pretože zachránila život špičkovému policajtovi. A tak sa v odvážnom experimente zrodí RoboCop - napoly človek a napoly stroj, dokonalý protivník všetkých kriminálnych živlov. Alex sa vracia do ulíc ako robotický policajt s neuveriteľnými schopnosťami a zároveň musí čeliť situáciám, s akými sa obyčajný smrteľník nikdy nestretne. No nikto však nepočítal s tým, že vo vnútri stroja spočíva mysliaca ľudská bytosť, ktorá nedokáže potlačiť spomienky na svoju minulosť a nekoná ako naprogramovaný robot. (TV Markíza)

-bad-mad-wolf-

Přijatelná aktualizace klasiky, která se ovšem sama klasikou nestane a za deset let bude ležet zapomenuta pod metrem prachu. Akce tuctová, scénář průměr, triky fajn, herci ujdou, virtuální udělátka věrohodná a efektní. Téma člověka ve stroji a otázka jeho vlastního vědomí - ale jo, částěčně to funguje. P. S. Měním názor - o téhle břečce nebude nikdo vědět už za rok. ()

Phobia

Robocop, jak by ho natočil Sigmund Freud. Co zůstane z člověka, když mu necháte jen ksicht a pár orgánů? Když mu vezmete emoce? Kde sídlí duše? A kam až může zajít Světový policajt ve svých snahách učinit svět lepším, svobodnějším? Ruku na srdce (do rozkroku nebo kam je libo), není to špatný film, ale nostalgie je sviňa a tak dávám přednost starší, akčnější verzi Robopoldy, přestože dnes už se svým pojetím a zpracováním řadí spíše mezi komedie. Dávám 59%, mohlo to být víc, kdyby scénář umožnil odhalit tělo hlavního hrdiny před proměnou v Aibo - vysoký, štíhlý, ramenatý, hmmm... jdu si pustit porno. ()

darkrobyk

Verhoevenovu brutálně syrovému a nekompromisnímu snímku to nesahá ani po ocelové kotníky. Ještě horší je, že jsem se těšil na divokou akci, ale dostal jsem snímek, na který jsem nebyl připraven - psychologické drama muže, co se mu zhroutí svět. Snad nebýt stínu původního RoboCopa, díval bych se na film jinak. Snímek je rozdělen na dvě části - v první sledujeme smutný osud policisty tak, jak byl již kdysi odvyprávěn. Druhá část (výrazně kratší) nám předkládá pomalý rozběh znovuzrozeného poldy a něco málo toužebně očekávané akce. Zatraceně, tak si měli rozmyslet, jestli psycho a nebo akci! Satirický pohled na nejlepší stát světa připomněl další Verhoevenův film - Hvězdnou pěchotu. Chvílemi jsem si film užil, ale vracet se k němu nejspíš nebudu... ()

Ampi

José Padilha pojal remake Robocopa, trochu jinak, ale ne špatně. I když nahrazení rytíře v titanovém brnění za v kevlaru zahaleného skoru ninju mě trochu rozladilo. Děj je o proti původnímu Robocopovi zajímavě změněn. Když uvidíte Samuela L. Jacksona vzpomenete si hlášku z Trhala fialky dynamitem. Češi nevymřou i když budou černí. ()

LiVentura

Zcela upřímně... zklamání, čekal jsem lépe vyvedené akční scény, příběh jako takový, pořádného záporáka, ale dostal jsem psychologické akční drama.. není nad osmdesátkové americké akční filmy světových režisérů.!!! ()

Fiftis

RoboCop skvele funguje, ale iba ak prehliadate jeho chybičky, alebo zabudnete na originál. Na blockbuster za 100 melónov je to nečakané víťazstvo. No neduhy vyplývajú na povrch. Film nemá poriadneho záporáka. Najskôr gangstra v uliciach, potom korporáciu a celá snaha postaviť hrdinu proti niekomu vypáli naprázdno. Iste, je to prvý diel, kde ide primárne o zrod Robocopa, no možnosti si poriadne neužijeme. Škoda, sami túžime, aby niekoho poriadne vybúchal. Akcie sú navyše zvláštne natočené. Úvodná prestrelka je v pohode. Scéna výcviku nejak nenadchne. Až keď sa začne RoboCop preháňať v uliciach Detroitu a ničiť ciele podľa databázy, to je oceniteľná séria akcie, kedy je potenciál využitý. A finále má viac problémov, ako iba zle nakrútenú akciu a je to príliš zamotané a zbytočne naťahované. Brutalita prvého dielu mi kedysi vadila, ale remake je na druhej strane príliš mäkký a sám som sa pristihol, ako si hovorím, a teraz treba pritlačiť i rozprášiť nejakú gebuľu ako vtedy. Ale to sa nestane. ()

Shakers

Rimejky sú dneska v móde, no ja im stále neviem prísť na chuť. Hneď na úvod musím povedať, že aj keď nový RoboCop originál neprekonal, je to asi najlepší film z kategórie - Remake. Padilhov RoboCop sa vydal inou cestou ako ten Verhoevenov a to skutočne oceňujem, pretože priniesol iný pohlaď na príbeh. Nový RoboCop viac vsádza na postavy ako na krv a náboje, čo nie je to zlé, herecké obsadenie a postavy sú brilantné napísané a dokážu diváka zaujať, ale ... a už sme tu. Najväčší problém vidím na strane proti ktorej ide RoboCop. Ani mi tak nevadí, že film nemá jednoznačných záporákov ako to, že film nemá vlastne žiadneho poriadneho záporáka, či nejakú hrozbu. Hlavný hrdina je sympaťák a Kinnaman ho zahral výborne, ale na RoboCopa sa nerúti skoro žiadna hrozba a nikdy som mu vlastne ani poriadne nefandil, pretože nebolo pričom. Za to musím povedať, že som s ním súcítil a jeho postava je oproti originálu lepšie napísaná. Po akčnej stránke sklamal snáď úplne najviac. Ani mi nevadí malé množstvo akcie ako to, že je zlé natočená (roztrasená kamera, nepriehľadnosť) a bez nápadov (obyčajné strieľačky) . Padilhove akčné scény asi ostali iba na papieri alebo mu ich štúdio zamietlo, inak nechápem ako je možné, že RoboCop v akcii nič zaujímavé nepredvedie. Inak film je po technickej stránke fajn, efekty v pohode, dizajn RoboCopa tiež, no ďalšie sklamanie je aj hudba. Od začiatku mi bolo jasné, že čakať niečo veľkolepé Basilovich rozmerov sa nedá, ale len mix šumu bez melódie, som nečakal už vôbec. Nový RoboCop je napriek tomu fajn film, hlavne funguje ako dráma, čo je príjemné prekvapenie, no v akcii zaostáva, čo je bohužiaľ ešte väčšie prekvapenie. 70% - 3* ()

Pepinec

V novém filmovém roce mě uvítal Samuel se svojí show o zrecyklovaných lidech. A i když si z ní odstupem času moc nepamatuju, dal bych si ji klidně znova. Víte proč? Protože mě bavila, což je rozhodně lepší, než když si slovo od slova pamatujete nudu. (Motueka, NZ) ()

Madsbender

Remake s inteligentným scenárom a úspornou akciou, ktorý stojí a padá na súlade zakomponovaných prvkov a motívov. Padilha na to šiel od lesa a ponúkol o poznanie iný (a aktuálnejší) zážitok než kedysi "Bludný Holanďan" Paul Verhoeven. Modernizácia však nie je všetko a i keď sa o to film snaží, má problémy udržať si rovnováhu, tvár a identitu; skákanie medzi globálnou politicko-sociálnou hrou, manipulatívnymi postavami a osobnou tragédiou psychologicky sa rozpadávajúceho jedinca účinok zoslabuje, a tak vlastne akoby nemal vlastného ducha. Má však mnoho svetlých miest a určite sa zaraďuje medzi tie lepšie, aj vďaka výbornému obsadeniu, kamere a ďalším dôležitým zložkám. Viac už ale v recenzii. ()

Indiana

O něco lepší než originál, ne tak brutální...ale s lepšími postavami a samozřejmě vymazlenějšim technickym zpracovánim. Předchozí RoboCop (ačkoliv měl skvělej hudební motiv, pár skvělejch krvavejch scén a větší nadhled) byl pro mě jen kus masa a šrotu, na kterym mi vlastně vůbec nezálaželo, zatimco tady sem s Murphym i docela soucítil na úkor jeho rodiny a bylo mi ho líto (ta rodinná linie mi nevadila). K tomu docela solidní akce (nic světoborného na co bych si vzpomněl, ale zabavilo mě to) a skvělí herci ve vedlejších rolích (hlavně Oldman a Keaton). Jo a bál jsem se, že Kinnaman bude střevo, ale nakonec to byl docela sympaťák. Dvojku se stejnym tvůrčim týmem bych klidně bral. ()

Pilda17

Už je to pár let, co jsem viděl prvního Robocopa, ale přesto si jeho kvality dodnes pamatuji. Nový Robocop není vůbec špatný, ale prvnímu dílu se jednoduše rovnat nemůže. Tady je velmi dobrá vizuální stránka a bohužel trošku zklamání v akci. Čekal jsem daleko více a dostal jen obyčejnou akční podívanou. Robocop nenabídne nic závratného, co by se mi vrylo do paměti a to je velká chyba. Píši komentář pár minut po zhlédnutí a nemohu si vzpomenout na scénu, která by mi vyrazila dech. Bohužel, ani herecké výkony nepřesvědčily .. 4/10 = 47% ()

S.Quentin QUALE

Ve výsledku jen slabší čtyřhvězdí, i když mám převážně pozitivní pocity z tohoto remaku akční klasiky. Prim hrají dvě věci. Áčkové obsazení, kterému vévodí Gary Oldman, Michael Keaton a SLJ v pidiroličce, dále pak první půle filmu, kde dochází k seznámení s postavami, prostředím a stvoření RoboCopa. Doposavaď jsem byl nadmíru spokojený, protože roboti, dronové a celá blízká budoucnost mi sedla fajnově. Co však přišlo v druhé půli, to mi nadšení malinko zamrazilo. Jmenovitě jsou to scénaristická impotence a vaření z vody, ze kterých nevyjde nic jiného, než bohužel klišé. José Padilha áčkové herce zvládl skvěle, stejně tak áčkové efekty, bohužel nedostal na stůl kvalitní příběh, díky čemuž nemůžu jít na víc než nějakých 70-75%. Každopádně originálu tenhle kousek ostudu nedělá. ()

Foox

Komorní sci-fi konvervačka? Jako proč ne, Pozemšťan je skvělý, tak i třeba Donnie Darko, ale pane bože proč do tohohle pytle házet Robocopa? Bez humoru a pořádné akce tady růže opravdu nepokvetou. 50% ()

Ruut

ˇUplně něco jiného než původní Robocop - seriózní temné drama z pozadí celé události … i relativně málo akce, ale díky skvělým hercům a dobrému scénáři je to opravdu kvalitní a smysluplný remake/nová linie příběhu … ()

Chlupis

Přijde mi, že víceméně kladné ohlasy sbírá Robocop především proto, že není stejně nepodařený jako drtivá většina ostatních remaků v čele s též původně Verhoevenovým Total Recall. Být ale s takovým námětem a možnostmi jen obstojný holt nestačí a důvod, proč jít do kina na novou verzi namísto opětovaného zhlédnutí originálu, není bohužel ani jeden. ()

HAL

Snesitelné, ale dost přehypované - klouže to nakonec po povrchu úplně stejně jako předloňské Total Recall, a je to díky akci snad dokonce i nudnější. Hlavně mě mrzí (i když nepřekvapuje) že z Padilhy se stalo jen klasické kolečko v hollywoodském stroji, a všechno v tom filmu podává sice trochu "drsněji", ale pořád hrozně standardně - hlavně ten zlý military fašismus USA, který je tu prostě hrozně nudně a primitivně blockbusterově pojatý, když přitom na Tropa de Elite byl ten inteligentní a kontroverzní přístup k tomuhle to nejlepší. Ale budiž, jednoduchý blockbuster prostě, ale ani tak to není žádný zázrak - akce nenadchne, příběh graduje už ve třech čtvrtinách takže závěr je, tím jak je přilepený, dost nesedící blbina navíc (tam si to imho zasloužilo ještě tak dvacetiminutovku navíc, ať je na čem to finále postavit), a jako remake to je jen tak akorát - něco přidat, něco změnit, mrknout na fanoušky, a čau. Postavy a herci super, upgrade hudebnho motivu taky, ale to je všechno. 6/10 ()

misterz

Nikdy som nebol fanúšikom Robocopa a ani teraz sa na tom nič nemení. Pôvodná verzia predstavuje pre mňa priemerný akčný film, ktorý ničím nevyniká, možno iba ak originálnym nápadom urobiť z policajta robota. V tomto smere v remaku nenastal žiaden posun a dejová linka nijak zvlášť neoslní. Jediný rozdiel je, že má lepší vizuál a efektovú stránku. Autori sa síce snažili rozobrať otázku, kde na jednej strane stojí stroj a na druhej ľudské emócie, ale zvolili nezáživný spôsob a otrasnú formu. Poznám filmy, kde je táto téma rozobraná stokrát lepším spôsobom a kde výsledok naozaj stojí za premýšľanie. Preto ma film ničím neobohatil a na konci neprišlo nič, iba ak tak úľava, že to už mám za sebou. 50/100 ()

Peytl

Rimejk??? Ale jděte, breptové. Jde prakticky o úplně jiný film, kde robocop o předlohu nezacop. Tedy až na jméno hlavního hrdiny a že tam čistě náhodou jako na potvoru pobíhal nějaký robot plácající nesmyslně repliky z původního snímku. Kupodivu to nijak zvlášť nevadí a kdybych neměl intenzívní nutkání k pitvě černocha pokaždé, když se objevil S.L.Jackson, dal bych zřejmě o pizdu víc... snad i kvůli kurevskýmu bajku, který plechovka koučoval bez nutnosti přidávat pravou hnátou plyn, pozoruhodné. Myšlenky, které se snažili tvůrci nacpat na plátno, potažmo do diváckých lebek, byly tak blbé, že je tentokrát neomlouvá ani místo vzniku a je třeba na ně pohlížet jako na parodii parodie, nebo ještě lépe, vytěsnit je dokonale z hlavy a o to víc se soustředit jen na prachsprostou akčňárnu, pak můžete být celkem spokojeni. Tedy do okamžiku, než si pro vás neúplatný Lexa přijde těsně po vašem znásilnění nevlastní tety, v takové prekérní situaci nemávejte pětilitrem se slovy "nechceš se přidat ?" a doporučuji rychlé oběšení na suchém zipu. ()

mzss1

|90%| Shlédnuto v kině. Tak rozhodně jsem stoprocentně plánoval vidět ttoto dílo na velkém plátně. Měl jsem teda docela pochybnosti, ale vzhledem k tomu, že recnze a ohlasy byly na remake tak pozitivní, tak se mé obavy o trochu snížily. Na recenze, ohlasy, názory jiných atd teda nedám, to jako ne, ale tentokrát musím souhlasit s ohlasy, recenzemi atd, páč toto se fakt povedlo a původní, starou a nepřekonatelnou klasiku to vůbec nevykrádalo. Nešlo ani o akci a efekty, ale o zbytek aspektů v tomto snímku, což se pochopitelně cení. Je docela těžké toto zhodnotit, jedná se opravdu o velmi netradiční dílko. Dále bych rád upozornil, že původní film z roku 1987 je pro mě srdcovka z dětství, stará dobrá klasika, takže 100%-5*. Takže nejsem vysazený proti remakům. Je vždy zajímavé jak si nový tvůrci poperou s novou verzí. Bohužel, často bývá smutným faktem, že některé remaky jsou dost kopírovány z originálnách filmů, což je teda někdy skoro urážka. Vykrádačské scény, veškeré nápady, vše témř zkopírované, ale vždycky tomu tak nění jako v tomto případě a to jsem opravdu rád. Je jasné, že některé scény se v tomto případě podobaly původnímu filmu, ale jinak to prostě nešlo a já si teda nestěžoval. Jak to toto zkráceně charakterizovat ? Rozhodně se jedná o napínavá sci-fi thriller, který má své kvality mnohem hlubší než je zdrávo. Charaktery postav, politická situace a jejich řešení od spousty lidí (někteří jednají správně, někteří špatně), dlouhý a zajímavý vývoj RoboCopa (v tomto případě jen tak tak naživu zůstavá hlavní hrdina, což je jinak provedené než v původní klasice), kdy nastávají komplikace, že to není jednoduché, hned z něho udělají RoboCopa a jde střílet. Takže toto mě opravdu zaujalo, že trvalo opravdu docela dlouho než ho dali dohromady, aby byl schopen plnit dál úkoly pro Detroitskou policii. Emotivní záchvat mě teda opravdu zaujal. I to jak mu provedli vypnutí emocí a to, že si je sám vrátil zpátky svojí vůlí, takže místy jednal i ajko člověk. Rozhodně nemá film žídné nelogické, hluché místo. Dlouhý vývoj RoboCopa a pak nastává tréning. Takže simulační pole, kde RoboCop bojuje proti jednotvárným podobným robotům, to nemělo chybu. Jeho motorka dodávala filmu tu správnou šťávu. Takže zatýkání, honění zločinců a jejich případné likvidování bylo dobře natočené, ale nemělo pro film nějak velkou roli, což teda vůbec nevadí. Nyní bych zmínil herecké obsazení at se můžu pak odvíjet od toho. Hlavní hrdina (RoboCop) Joel Kinnaman zahrál postavu Alexe Murphyho výborně. Sympatáka, policistu, který si jde tvrdě za svým, má rád svojí rodinu, nikdy se nevzdává, jeho postava byla dobrá a sám herec to zahrál dobře. Gary Oldman mě zde snad bavil ještě o něco víc. Toho herce mám rád. Dokáže snad všechno, většinu rolí zahrát. Vždy na mě působí dojmem upřímného, chytrého člověka a sympaťáka. Takže jeho postava lékaře a člověka, který se tak vyznal v technice atd se fakt povedla. Michael Keaton zahrál též dobře, neměl jsem s ním prolbém. Samuel L. Jackson zahrál dobře reportéra, jeho výrazný hlas atd. Zbytek herců netřeba nějak rozebírat. Záporáci mohli zahrát přesvědčivěji, ale to nevadí. Žena Alexe Murphyho mě bavila také a jeho syn splnil svůj účel ve filmu. Takže když začneme popořadě. Úvod začal dobře, nastínění situace doby, kdy policisty začínají nahrazovat roboti. Takže tu pak máme velmi solidní akční scény, kdy roboti začnou bojovat proti pár pošetilým atentátníkům. Takže akce je natočená přehledně, má to své efekty, které nejsou nějak přeplácané, jsou poctivě natočené, obyčejné celkem oproti jiným překačnělým filmům, takže toto se cení. Příchod Alexe na scénu mi zvedne náladu. Obyčejná zápletka se zločinci tu je, ale po všech stránkách funguje, což se menšími zvraty dovíme téměř na konci. Od scény kdy vybouchne auto, čímž ošklivě zraní Alexe tu máme dlouhý vývoj RoboCopa atd - to už jsem psal, takže víc vykecáat nebudu. Co se týče politické stránky, tak rozhodně je na co se koukat. Máme tu mazané politicky, některé spravedlivé atd, takže konec filmu je opravdu napínavý, že se neví přesně co se stane. Takže o akci ani najde, ale stejně mi přijde, že je jí dostatek. Příběh je teda opravdu silný a spracován do dokonalosti. Takže velká zapamatovatelnost tu je. Hudba je dobrá, není nějak světoborná. Potěšilo mě, že se zde 2x objevila základní znělka RoboCopa z původního filmu. PG-13 převedení mě vůbec nevadilo. Emoce zde trochu jsou. Vymoženosti a nápady zde byly, ale drželi se na uzdě, nebylo to moc přehnané, překombinované na tak blízkou budoucnost 2028 a to je dobře. Takže nemám moc co vytknout. Jen nějaké detaily, klasika je holt klasika atd. Ale váhání mezi 4 a 5* jsem překonal hned po skončení filmu. Jsem velmi spokojen a dokonce i nadšen. K nejvyšší dokonalosti ještě něco malinkato chybí, ale kašlat na to ! Konečně tu máme poctivý remake, který si šel svou cestou. Byl jsem vtažen do zajímavého děje od začátku do konce. Pevně DOUFÁM, že vzikne trilogie, ikdyž se bojím, že asi ne. Nicméně se těším na další a další opakované sledování až vyjde DVD. () (menej) (viac)

liskam

Překvapivě stravitelný remake klasiky z 80tých let. Nestydím se doporučit komukoli. A není zase tak důležité, jestli jste viděli prvního Robocopa z 87 roku. Za mě 75% a solidní 4 slunce. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)