Robocop

V roku 2028 je nadnárodný priemyselný konglomerát OmniCorp lídrom v rozvoji robotických technológii. Amerika vďaka jeho superstrojom a superzbraniam vyhráva vojny na celom svete a firme pribúdajú na účtoch miliardy dolárov. Vedci čakajú na príležitosť vyskúšať tieto technológie aj na domácej pôde, kde ich verejnosť doteraz považovala za príliš kontroverzné. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milujúci manžel, otec a dobrý policajt, ktorý robí všetko pre to, aby z ulíc Detroitu zmizla kriminalita a korupcia. Keď ho pri výkone služby smrteľne zrania, pre spoločnosť OmniCorp je to vynikajúca príležitosť, aby aplikovala svoje výnimočné vedecké poznatky a prelomové technológie na domácej pôde a nespochybniteľne pritom vykonala humánny čin, pretože zachránila život špičkovému policajtovi. A tak sa v odvážnom experimente zrodí RoboCop - napoly človek a napoly stroj, dokonalý protivník všetkých kriminálnych živlov. Alex sa vracia do ulíc ako robotický policajt s neuveriteľnými schopnosťami a zároveň musí čeliť situáciám, s akými sa obyčajný smrteľník nikdy nestretne. No nikto však nepočítal s tým, že vo vnútri stroja spočíva mysliaca ľudská bytosť, ktorá nedokáže potlačiť spomienky na svoju minulosť a nekoná ako naprogramovaný robot. (TV Markíza)

Bird_house

Starý scénář v novém kabátě.. Příběh je samozřejmě známý už poměrně dlouho, takže v tomto ohledu nejsme v podstatě překvapeni.. Ovšem za tu řádku let technologie poněkud poskočila směrem vpřed, a to se projevuje i v tomto snímku.. Poprvé jsem navštívil kino 4DX a myslím, že to byla správná volba.. Občas tedy houpání sedaček bylo trochu nesmyslné, ale jakmile dostával agent Murphy střely do zad, bylo to efektní.. Nicméně jsem nepochopil roli Samuela, která mi připadala dost uhozená a pro něj až ponižující.. ()

Tomo

Uf uff, tak tohle bylo hodně milé překvapení. Ač jsem se tohoto remaku bál (hlavně proto, že nový Robocop je PG-13), musím říct, že jsem se hodně bavil. Naposledy jsem si film tak v kině užil, když jsem šel na Kick-Ass. Příběh je dobrý, uvěřitelný, stejně tak jako každá postava ve filmu, navíc výborně zahraná ..je vidět, že si s tím někdo dal práci. Hudba skvělá, hudební motiv z originálu potěší. Prostě je vidět, že pan režisér má cit, fandím mu.. 9/10 ()

KOOHA

Já už fakt nevím. Další zklamání. Nevím, jestli jsem už zmlsanej a viděl jsem vše už stotisíckrát, ale už mě tyhle filmy nebaví. Hrdina prostě vydrží až do konce, i když na nej jde stovka nepřátel a do toho ty heavy roboti s kulometama, jak ve stíhačce. Dyť proboha, kdyby schytal jen jednu kulku, tak ho to rozmašíruje na kusy a on to klidně ustojí. Už mě to fakt nebaví, ale možná to dělají pro novou generaci diváků, mladý poblikum, který to prostě ještě žerou. Pro mě další stupidita, která nemá dveře. ()

Killingjoke

Už jsem ani nedoufal, že někdy uvidím remake nějaké akční klasiky, který mne dokáže přesvědčit, že není zcela zbytečný... Nový RoboCop postrádá sirovost a špinavost svého staršího bratříčka v režii Paula Verhoevena. Satirický podtón je vystřídán odkazy na soudobou politiku, přibyl filozofický a etický rozměr, řeší se témata člověk kontra stroj. Ale to vůbec nevadí. Nový RoboCop si tak jde vlastní cestou a kromě toho, že má mozek, má pořád obrovské koule. Snad nikdo nečekal, že by mohl trumfnout původní film, ale kolik diváků asi předpokládalo, že se mu v mnoha aspektech vyrovná. Kromě podařeného scénáře zaujmou i výkony hlavních protagonistů v čele s Gary Oldmanem, Michaelem Keatonem či samotným Joel Kinnamanem, z něhož jsem sice z počátku neměl pocit, že se pro roli RoboCopa narodil podobně jako Peter Weller, postupem času mě však i on přesvědčil. Jen je škoda, že José Padilha nedostal trošku volnější ruku, protože tento režisér má potenciál dostat z látky ještě o nějakou tu třídu lepší výsledek, ale mantinely nastavené Hollywoodem jsou hold neúprosné. A neubráním se vyjádření radosti nad tím, že tento film nakonec netočil Darren Aronofsky, u něhož platí, že poselství a smysl jeho filmů prostě nedokážu objektivně docenit... ()

PEZ

Pri tomto remaku zamrzia dve veci. Jednak, ze sa planovany budget presvihol na dvojnasobok, cim povodny plan natocit R-ko isiel do prachu (studio potrebovalo mat vacsiu sancu na vratenie investovanych penazi) a druhak s tym suvisiace zasahy producentov do reziserovej vizie. Pre Joseho Padilhu je toto prvy hollywoodsky film a hned sa nechal pocut, ze to bola jeho najhorsia skusenost v zivote (kde z desat jeho napadov producenti odmietli devat). Je to citit a fakt mi je to luto, pretoze film nie je vobec zly. Dokonca pri istych pasazach je vyborny. Najhorsie je, ze tych par skvelych napadov nie je vobec vyuzitych a s bliziacim sa koncom idu do stratena. Keby sa nastolene temy viac rozvinuli, bolo by to dobre, ba az filozoficke scifi. Skoda no. V porovnani so starsimi castami je to taky mix Robocopa 1 a Robocopa 2. Akurat v novom sate. Mna najviac zaujali socialne otazky, ktore budu onedlho aktualne - chceme mat v policajnych zboroch a teda na uliciach robotov (nie polorobotov, ale cisto mechanickych pomocnikov)? A s pokracujucim technickym pokrokom, kam az sa da zajst pri vytvarani Cyborgov (uz dnes je bezne mat proteticke pomocky, umele koncatiny, rohovky, vnutorne organy, umele srdcia....)? Takze film nie zly, ale zakonceny prilis teenagersky - nechybalo vela a bola by to pecka. PS: Dost ma pobavila slovna narazka, ako aj hudobna vsuvka odkazujuca na starucicku klasiku, The Wizard of Oz. :) 7/10 ()

Mandalorian

Upozorňuji, že komentář může a asi i bude obsahovat SPOILERY !!! Ze 20% je lepší nežli originál. Z 80% je ovšem horší. V první polovině ve které se právě nachází oněch 20%, sledujeme technologii, budoucnost, roboty a Alexe Murphyho. Nechybí ani první akční scény, které už ale bohužel po snímcích jako Pacific rim, Iron man a Transformers nemají moc co nabídnout, jelikož místo vypracování původního engimu robocopovy práce - kráááásně si zamířit a pal, se rozhodli, vše změnit. Bohužel ne k dobrému. Jeho motorka mě také nezaujala. Líbilo se mi, když jezdil poškrábanou policejní kraksnou jako všichni ostatní. "Živej nebo mrtvej půjdeš se mnou." Ano, hezký. Odkaz na originál. Jenže v tom to řekl Alex jednomu chlapovi nejdřív jako živý a později jako Robocop - takže v remaku už to nemělo ty správný koule. Tvůrci se měli pravděpodobně držet více předlohy - vzít víc původních scén a vylepšit je. Příklad: Střelení chlapa mezi nohy skrze sukni ženské, jíž drží nůž pod krkem. Výměna kolegyně za černého kolegu ? Jistě. Všichni víme, proč to udělali. Trapné... No: Výsledné hodnocení 3* je možná i lehce nadsazené. Film je opravdu VELMI průměrný. A teď se jdu podívat na původní verzi. Filmu zdar. ()

Drom

Všechno už napsal alchac + přihoďte si, co jsem psal v komentáři u filmu Elysium ohledně techniky. Jak Hurvínek válku. No tak asi z jiného úhlu: Na začátku to začíná solidní propagandou, pak nějakej závdavek na akci a pak snad hodina telenovely o citečcích hlavního borce a jeho famílie. Pak nějaký to robotování, ovšem pro nezávislé na animaci spíše úsměvné, z nejveselejších uvedu to dlouhosáhlé betatestování 30 vteřin před vržením kyberkripla na trh. To je tak, když z pracovníků marketingu udělají vývojovej tým. Pak trochu tý obstojný zábavy a nečekaný anjúžl tvist na konci. Jako hlavní problém také vidím, že mé sympatie k libovolné postavě byly od lhostejnosti po averzi. Vůbec mě nedojímala tragédie, nepovznášela naděje, nerozpumpovala akce. Jo, viděl jsem to, pěkná ulita, ale prázdná. ()

Grimlok

Trailery vypadaly tak nějak všelijak, docela jsem se obával toho, že to bude plnohodnotnej odpad. Ale ono ne. Neni to tak brutální, jako originál a neni to vůbec na škodu. Dokonce se divím, že příběh je dost odlišnej od originálu. Klidně bych si dal i dvojku, jestli jí natočej. ()

bararich8

Takový průměr, patriotistická pohádka o ničem. Samuel L. Jackson tu má neskutečně debilní roli a každá scéna s ním mě neskutečně štvala (ony vlastně všechny hlavní postavy byly dost nesympatické, kromě Oldmana). Tak to by bylo. Jinak je to prostě obyčejná podívaná, nic extra. Navíc je tam spousta nesmyslů (proč má pouze robocop databázi pachatelů, přístup ke kamerovému systému a vlastně ke všemu, když by to v pohodě zvládnul i nějaký mobil, který by mohl mít každý policista, navíc v roce 2028, jasný, je to remake, ale v dnešní době to působí hodně podivně). Slabé 3* ()

michald99

Dobrý film, kterému se nedá moc co vytknout, herecké výkony jsou dobré, efekty také, děj je sice trochu jednoduchý a přímočarý, ale bohužel vás však tolik neuchvátí a nevtáhne do děje a tak se z něj stává jenom horší napodobenina Dredda. 65% ()

Kingjiri

Tak to vypadá, že si v budoucnu radši znova pustim klasiku, než remake. Herecký obsazení nebo efekty jsou vážně fajn, ale pořádnou akci jsem si užil až v závěru. Zbytek stopáže tvořej většinou zbytečný konspirační / filozoficko-etický okecávačky (scény s Jacksonem by zasloužily vynechat uplně). Chybí mnohem svižnější tempo vyprávění, víc akce, hlášek a taky krve. Dál bych ještě chtěl zmínit divnou hudbu. Pokud by byl novej Robocop pouze úvodnim dílem a tudíž rozjezdem případný série, pak bych s nim tak velkej problém neměl. Ale jako snímek, kterej byl navíc nejspíš točenej bez větších ambicí na pokračování, působí dost nevýrazně, takže se v žánrový konkurenci totálně ztratí. ()

Stíba

Akce mě rozhodně neohromila, příběh stojí za prd, monology Jacksonovy postavy jsou trapné a takhle bych mohl pokračovat vesele dál. Oživení jedné z osmdesátkových legendse se nekoná, spíš se vykopal ještě větši hrob. ()

phoenixer

Prvně Oscorp, teď Omnicorp, příště Onaniecorp. Možná jsem si dělal, až moc velké naděje. Nebyl to sice propadák, ale žádná sláva se rozhodně nekonala. Prostě průměr, ani víc, ani míň. Pozitivně vnímám určitě akční scény, kde jdou krásně vidět efekty, který mi připadaj obšlehnutý z Temného rytíře. Taky mě bavil Jackson a hlavně Oldman, který to celé zachránil. Bohužel mě ale zbytek herců absolutně nepřesvědčil a scénáristi se na tom vyřádili natolik, že místy nevíte na co to vlastně koukáte. ()

darkreider

Nieje treba sa strániť faceliftu. Síce originál je stále hutný a má čo povedať aj po rokoch, mladší brat sa drží na vlne a má svoje miesto. Nebál by som sa ďalšej časti. Robocop je legenda a tá predsa nebude sedieť v kúte. ()

kuces

Od režiséra José Padilha jsem bohužel čekal více. Předchozí jeho filmy jsou mnohem kvalitnější a to nebylo třeba žádných trikových efektů. Ale těším se na další projekt režiséra. ()

Ondr@932

Žádné díly Robocopa jsem zatím neviděl, brzy kouknu aspoň na ten první a porovnám. A vzhledem k tomu, že nemám s jakým porovnávat tak jsem s tímto novým remakem celkem spokojený. Má dobře udělaný příběh s dobře postavenou dramatickou šablonou, dobré akční scény a také dobré herecké výkony, především Joel Kinnaman, Samuel L. Jackson a Gary Oldman. Takže spokojenost ... 70% ()

LokiZombie

Kdyby byla druhá půlka dotažená dočkali bychom se průměrného, možná i nadprůměrného snímku. Takhle mi to ale nestačí, navíc cgi pokulhává, pohled na Alexe ,,bez brnění" je trapnej skoro až k smíchu... rozhodně nelze srovnávat se scénami z originálu typu: alex poprvé sundavá helmu. ()

Whitebeard

Dojel jsem to až do konce, ale s relativně velkym sebezapření. Tak málo akce a když už, tak tak strašně špatný. Tak špatnej scénář, z obchodníka je padouch, manželka je úplně pitomá a jenom lítá a kope kolem sebe. Jeden herec do druhýho je naprosto nesympatickej. Novak TV a její zprávařský vložky je to nejhorší poslední doby, co jsem viděl. Asi jsem si představoval celý to znovuoživení jedný filmový legendy trochu jinak. Zklamání. 2* ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)