Film vycházející z příběhu Jamese M. Caina se točí kolem destruktivního vztahu dvou milenců. Jejich problémy se nakupí poté, co skoncují s manželem, který jim překáží. Nick Smith, majitel restaurace u silnice, si najme Franka Chamberse jako pomocníka. Frank se zaplete s Nickovou krásnou ženou Corou. Ta přemluví Franka, aby jí pomohl zabít Nicka "nešťastnou náhodou". Ale víte, jak dopadají ty nejlépe promyšlené plány? (oficiálny text distribútora)

Dale

Vydarenejší, než remake s Nicholsonom, no z tohto najtriviálnejšieho príbehu o láske a vražde sa asi viac dostať nedá, ani tých pár zvratov v druhej polovici tomu nepomáha. 70% ()

Blofeld

Velice zdařilý film noir, souhlasím s Tuxedem, podobný Hitchcockovým. Opravdu silný zážitek.---------EDIT: Opravdu silný zážitek, dokud nevidíte Pojistku smrti. Jedna hvězda dolů, je mi líto. ()

Padme_Anakin

Knižní předlohu neznám, nečetla jsem, ovšem tohle filmové zpracování je mi nejbližší, Lana Turnerová jako osudová žena bezchybná, nádherná, podmanivá.. Jakmile se rozehrálo dusné drama plné nedůvěry, vyšetřování vraždy, vstup právníků, pojišťováků, zapisovatelů a postupný rozklad mileneckého vztahu, bylo to skvělé a strhující.. Závěr + vysvětlení je v mých očích nejpovedenější ze všech snímků.. ()

liquido26

To neuvěřitelný množství zvratů mě nakonec přinutilo vystoupat s hodnocením až na nejvyšší příčku. Dokonalej příběh. Lana Turner mě zase tak moc neoslovila, ale i tak 5 :-))) ()

corpsy

Keď som zistil, že to celé bude mať 113 minút, s tušením, že to bude vlastne stále o tom jednom ( tramp sa snaží zbaliť šéfovu ženu ) a na tom istom mieste, nemal som veľké očakávania. Ale ono to vlastne nieje o tom jednom. Snímok plný zvratov a zmien atmosféry ( film-noir, romantický ), s pravdepodobne jednou s najpríťažlivejších herečiek filmového plátna a animálnym herectvom hlavného mužského predstaviteľa. ()

Cimr

Pošťák zvonící dvakrát se mi celkem líbí, ale upřímně nechápu, jak z něj může někdo být naprosto vedle. Je to pěkné (zvlášť začátek a konec), ale rozhodně to není dokonalé a kolem půlky to celkem nudí. Především neustálé natahování jediného možného závěru. ()

Rosana

Další ze sedmi zpracování známého románu ve stylu noir mě trochu zklamalo. Bylo jednoduché, přmočaré, místy stupidně naivní nebo dokonce směšné. Pár byl ukázan spíše v pozici obětí, než brutálních vrahů a holt jsme se nedočkali sexu, drog a násilí, jako v jiných verzích. ()

Freemind

Klasické a - i na dnešní dobu - vcelku napínavé drama. Svou příležitost skvěle využila obzvláště ústřední dvojice, celkový dojem bohužel trochu kazí nejasné kličky motivací během soudního řízení a trošku zbytečný závěr. Takže doporučuju, ale sám jsem si v rámci žánru našel jiné oblíbence. ()

kaylin

Nemůžu si pomoct, ale tady jsem čekal opravdu hodně víc. V první řadě je to Lana Turner, která mi absolutně nesedla a díky tomu jsem si ani neužíval moc celý film. Herecké výkony jsou vůbec něco, co mě tady neoslnilo. Předloha podle všeho dobrá, příběh sám o sobě není špatný, ale tohle provedení opravdu neberu jako výjimečné. ()

YURAyura

10/10 Dokonaly film po vsech strankach - nevidel jsem remake, ale jiste nemuze byt ani zdaleka tak dobry. Hlavni trojici velmi zdatne doplnuje pravnik obhajoby, ktery si od jiste doby ukradne cely film pro sebe ;]] Hustota!!! ()

Gianni_B

NOIR FILM KOKOŘÍN 2013. Tohle je jeden z filmů-noir, které nepracují s komplikovanou formou, ale jejich síla spočívá v jednoduchém dobře natočeném vyprávění. Obojí naštěstí po celou dobu výborně funguje a všechno se to s nepolevující intenzitou žene k nevyhnutelnému závěru. Z tohoto důvodu stojí za vidění i v případě, že zápletku znáte (ať už z knižní předlohy nebo z novější filmové verze s Jackem Nicholsonem). ()

Skip

Velmi dobrý film, který trošku ztrácí tempo, když se na něj tak nějak stále víc a víc něco přilepuje. Chtělo by to trochu prostřihat a bylo by to perfektní. Ústřední dvojice byla skvělá, ale kdyby to tak šlo a dát k Laně Jacka, to by bylo dost zajímavé a byl by to jistě jeden z nejlepších filmů. ()

kagemush

Dal jsem plný počet,přestože si myslím,že ani tahle verze se Cainově předloze (narozdíl od Pojistky smrti) příliš nepřiblížila(v knížce nezvratitelná osudovost z příběhu doslova sálá). I když z dosud viděných verzí určitě ta nejlepší. ()

Martin741

Zas dalsi film -noir, ktory je tuna precenovany. Uvod je vyborny, zaujme tempom a ani chvilu nenudi. Co je vsak horsie, v strede uz nastupuje nuda, a to velka. Dialogy su v strede filmu pomaly az ovatovane plane plky, nic sa nedeje, kulisy su len priemerne. Dejova linia bez prekvapeni a od strednej casti filmu aj dost predvidatelna. Ne, ne tento noir je len priemerny a nie je taky kvalitny, ako sa tvari : 56 % ()

zette

Prvni 2/3 filmu jsou vytecne, jednoducha dejova linie, motiv, tempo a dobra atmosfera. Od soudniho preliceni se vsak film zcela zbytecne zamotava a stava jen sotva uveritelnym. Malokdy vidim u filmu tak sestupnou uroven, coz je skoda, uz kvuli nadherne a zcela neodolatelne femme fatale Lane Turner v hlavni roli! ()

mortak

Vynikající přepis knihy, který dokáže navodit pocit spalující vášně i bez explicitních souloží. Charaktery postav se vylupují políčko po políčku - například jednodenní pokus o útěk, kdy podpatek řekne o Coře více než kdyby celý film ukazovala prsa a toužebně vzdychala. ()