Hačikó: Príbeh psa

• Česko Hačikó - příběh psa (viac)
všetky plagáty

Americký profesor Parker Wilson dochádza denne vlakom do práce. Jedného dňa nájde na stanici opustené šteňa japonskej rasy akita inu. Aj keď je manželka Cate najskôr proti tomu, aby si ho ponechal, láska jej manžela k psovi ju nakoniec presvedčí. Hači, ako psíka pomenujú, denne sprevádza svojho pána na stanicu a večer ho tu opäť víta. Jedného dňa však Parker zomrie a na stanicu sa už nikdy nevráti. Hačikó však verne čaká na svojho pána deň čo deň, celých deväť rokov na rovnakom mieste. Až do svojej vlastnej smrti... Legenda o nesmrteľnom pute a vernej oddanosti psa k svojmu pánovi sa v Japonsku traduje dodnes. Je dôkazom, že aj ten najobyčajnejší rituál sa môže stať najväčším a najčistejším vyznaním lásky. (TV JOJ)

Toro8

Najkrajší "zvierací" film aký som kedy mohol vidieť. Poukazuje na skutočnú nefalšovanú lásku medzi psom a človekom, ktorý je vám vďačný a ľúbi vás už len preto že mu dáte najesť a hráte sa sním. Najväčší moment z filmu pre mňa jednoznačne keď Hachi ide sám starý po koľajniciach...a kamže to ide? No predsa na stanicu...5* ()

PZ_Ben

Pěkně natočené, ale moc lehce čitelné v každé minutě. Pěkně se uvelebte, uvařte si k tomu čaj či kávu a mozek klidně vypněte, nebudete jej příštích 90minut potřebovat. ()

Loooba

Pět hvězd prostě musím dát! Za prvé filmově nádherně převedená láska mezi člověkem a zvířetem a za druhé máme fenku shiba-inu, což je menší verze akita-inu, který tu tak krásně ukázal, jak pes svého páníčka miluje. ()

MadMaxCZ

Silný příběh, navíc podle skutečné události a se zvířecím hlavním hrdinou, je sám o sobě jistotou úspěchu. Když se k tomu přidá známé jméno, pojistí se tržby v kinech, herci si přijdou na své, aniž by se zapotili a divák si popláče nad oddaností nejlepšího přítele člověka. Nakonec zůstává jen ten příběh, pomalu a přímočaře plynoucí a podkreslený velmi příjemnou hudbou, stejně hebký a ušlechtilý, jako jeho hlavní hrdina. Možná je to vlastně dobře, že se americká adaptace nesnažila o víc prvoplánovu ždímačku citů, a nechali hrát hlavně psa a hudbu. Jen díky tomu nepůsobí až tak rušivě nepřirozené zasazení děje do Ameriky (japonský pes v USA?, dojíždět do práce vlakem?), kde nutnou znalost japonských vlastností japonského plemene celkem přirozeně vysvětlí japonský přítel. I přes tyto drobnosti je to film stojící za shlédnutí, ale jedno bude stačit. A nečekejte ani víc, ani míň, než příběh. Lassie se vrátila, Hačikó čekal. Ale s Marleyem bylo aspoň veselo. ()

migr

Japonský příběh, zasazený do Ameriky, zaujme především nejprve roztomilostí a poté nečekaným průběhem, nikterak však mohutným příběhem. 73% ()

Sirenie

Nádherný snímek o věrnosti a o lásce mezi člověkem a psem. Je jen těžko k uvěření, že se to doopravdy stalo, že pes čekal na svého pána téměř 10 let po jeho smrti. ()

katjaaa

Věděla jsem do čeho jdu..četla jsem zdejší komentáře i obsah, ale stejně mě to dostalo. Příběh umocňuje už jen to, že se skutečně stal. A i když se v něm vlastně nic neděje, je velice emotivní a s každým člověkem, který má v sobě aspoň kousíček citu, hne. A se mnou hnul o to více, protože jsem sama pejskař. Ty 4* prostě dát musím. ()

mg6683

Som žena, samozrejme, pre mňa ideálny doják :o) Ale páčila sa mi línia filmu, úplne jednoduchý príbeh o láske a vernosti zvieraťa k človeku.. Nemám čo vyčítať, aj ked vopred bolo dané, čo sa stane. Výborný Richard Gere a výborný hafan :o) ()

Julip.ek

Jeden z nejdojemnějších filmů, které jsem kdy viděla.Ve filmu se sice nic moc neděje ale režisér naprosto perfektně zachytil vztah mezi zvířetem a člověkem. Film mě naprosto uchvátil, snad u žádného filmu jsem nebrečela od začátku až do konce. Film jasně ukazuje to, že nejsilnější vztah se vytvoří mezi psem a člověkem. ()

Jiesaj

Velmi emotivní příběh, který je o to silnější tím, že se jedná o skutečnost. Skvěle ztvárněné, ta síla přátelství je zde opravdu citelná. Takovou lásku, věrnost a oddanost dokáže dát člověku jen ta nejúžasnější bytost. A tou je pes. ()

zdendys89

Silný příběh o věrnosti a oddanosti až za hrob... Richard hrál skvěle, ale Hačokó zcela zastínil všechny lidské herce, asi proto, že byl hlavním hrdinou on :) ()

kyzi

Nevěřila jsem, že ten film bude tak dojemný jak všichni říkali. Myslela jsem si že něco vydržím, ale je to opravdu doják...Plakala jsem jak malá holka, prostě když je dobrý námět musel by to být úplný amatér aby se dílo nepodařilo, takže jsem si málem oči vyplakala, ale aspoň sem nekoukala na další ze stupidních reality show... ()

Fililu12345

Možná až příliš idylické vztahy mezi lidmi... Ale vše je o lásce mezi člověkem a psem, a to je ta nejpravdivější a nejpravděpodobnjěší věc ve filmu!!! ()