Hačikó: Príbeh psa

• Česko Hačikó - příběh psa (viac)
všetky plagáty

Americký profesor Parker Wilson dochádza denne vlakom do práce. Jedného dňa nájde na stanici opustené šteňa japonskej rasy akita inu. Aj keď je manželka Cate najskôr proti tomu, aby si ho ponechal, láska jej manžela k psovi ju nakoniec presvedčí. Hači, ako psíka pomenujú, denne sprevádza svojho pána na stanicu a večer ho tu opäť víta. Jedného dňa však Parker zomrie a na stanicu sa už nikdy nevráti. Hačikó však verne čaká na svojho pána deň čo deň, celých deväť rokov na rovnakom mieste. Až do svojej vlastnej smrti... Legenda o nesmrteľnom pute a vernej oddanosti psa k svojmu pánovi sa v Japonsku traduje dodnes. Je dôkazom, že aj ten najobyčajnejší rituál sa môže stať najväčším a najčistejším vyznaním lásky. (TV JOJ)

yenda1

Pěkně sis mě Hačiko omotal kolem prstu, jen co je pravda. Je fajn jednou za čas potkat takovýhle film a dát emocím zelenou. Člověk se pak vnitřně očistí, projde určitou katharzí. Hudba krásně potrhuje to, co se děje na plátně a za moje slzavé oči může vedle Hačikova smutného kukuče také ona. ()

karmalat

Podařený a v tom nejlepším slova smyslu pozitivní film si nakonec zasloužil 5 hvězdiček. Žádné velké umění, ale opravdový jednoduchý a silný příběh. Naštěstí se Američanům povedl i citlivý remake. ()

Dodge-I

Pes v hlavní roli, ukázka věrnosti a Gere předvádějící aport, to jsou ty 3*, jinak je to film s kalkulovanými emocemi a předvídatelným dějem - ach jo, taky jsem pejskař a tak vím své... ()

Schmittka

Celý film se skoro nic moc ani neděje, přesto mě bavil celou dobu, od začátku do konce. Láska, kterou pes cítí ke svému pánovi je láska nad všechny lásky. Miluju filmy s touhle tématikou a miluju zvířata. Takové filmy mě dojímají 100x víc než kdejaké romanťáky a blbůstky, kterých je na světě plno. Nechápu čím to je, snad tím, že zvířata mám radši, než lidi. Nejsou tak prohnilý jako někteří lidé kolem nás a milují nás z celého srdce. Nezáleží jim na tom, jak jsme bohatí, jak vypadíme, co nosíme a kde bydlíme. Stačí jim, že jsou s námi, že nás můžou chránit a dávat nám svoji lásku. Nechodí po světě a neubližují ostatním. To jen lidé jsou takový svině, a jen špatní lidé z dobrých zvířat dělají špatná zvířata. Proto asi byl tenhle film pro mě jako šílenou "pejskařku" doslova citové vydírání! Brečela jsem od pulky filmu jak želva snad až do večera.. Brečím i teď, když si na to vzopomenu a začnu nad tím přemýšlet, nebo když vidím všelijaká videa na jeho počest. A myšlenka, že se tohle vlastně doopravdy stalo mě dostává ještě víc. Je to možné? 9 let bože.. Jaká je to dlouhá doba 9 let, a on tam stejně dál čekal. Tak krásné a kruté... a každopádně to nejdojemnější, co jsem kdy viděla!!! ()

JIRKKA

Skoro lyrický příběh s jemným klavirním motivem a taky překvapivé setkání po mnoha a mnoha letech, s Cary Hiroyiuki Tagawou v roli, ve které bych ho čekal nejméně. ()

ghostwo

Asi nejsem úplně cílová skupina, ale stejně mi to přišlo slabé. To silné pouto( viz text distributora) mezi psem a Gerem jsem tam tedy necítil.Podle toho co se tam dělo tam asi bylo, ale prostě jsem ho necítil. Celé to lze také brát tak, že film pojednává o tom, jak pán nedokázal naučit svého psa, aby neustále neutíkal ze zahrady. ()

karras

Velice silný snímek s nádherným psem a emotivním koncem. Plus musím velice pochválit soundtrack!! Za mě plný počet, film jsem si strašně moc užila. ()

kohout08

Hodně silný příběh.. byl jsem dojatej a konec filmu je opravdu hodně silný.. doporučuji se na Hacika podívat, ale pouze s pořádným balíkem kapesníčku. :) ()

Misabarry

Remake u mě zprvu u Hallströma působil dojmem sladké holywoodskosti, ale když v cca 50 minutě zemřel hlavní lidský představitel, zbytek filmu mě rozsekal na padrť. Silný příběh, psal život sám! ()

HanLiuKun

Ano je to prvoplánové, přeceňované,hrané na city a klišovité, ale pokud někdy budu chtít 25 minut brečet, pustím si právě tento film. ()

atakua odpad!

Prvni sestina filmu me tak nudila, ze jsem se pokusila posunout dale, zda tam nebude vic deje - a nebylo. Moc nechapu hodnoceni tohoto filmu, ale asi nejsem cilova skupina - koukat se 20 minut na predvidatelny dej, ve kterem figuruje roztomily psik, me neskutecne nusilo. ()

in flames

Film, ktorý Vás svojou hudobnou zložkou neprestáva dávkovať emóciami najsilnejšiaho kalibru. Proste nádhera. dejovo sa toho stane tak málo a napriek tomu sani na chvíľu nenudí. Skutočné umelcké dielo. ()

Gazzellka

vzhladom na pribeh podlozeny skutocnymi udalostami som revala jak male decko na trase wien-washington DC este aj dlho po odozneni zaverecnych titulkov. ()

xninjax

Znám hodně smutných filmů, ale tohle je asi nejsmutnější a zároveň nejdepresivnější film, jaký jsem kdy viděla. Ale ty 4 * si to zaslouží! ()