Hačikó: Príbeh psa

• Česko Hačikó - příběh psa (viac)
všetky plagáty

Americký profesor Parker Wilson dochádza denne vlakom do práce. Jedného dňa nájde na stanici opustené šteňa japonskej rasy akita inu. Aj keď je manželka Cate najskôr proti tomu, aby si ho ponechal, láska jej manžela k psovi ju nakoniec presvedčí. Hači, ako psíka pomenujú, denne sprevádza svojho pána na stanicu a večer ho tu opäť víta. Jedného dňa však Parker zomrie a na stanicu sa už nikdy nevráti. Hačikó však verne čaká na svojho pána deň čo deň, celých deväť rokov na rovnakom mieste. Až do svojej vlastnej smrti... Legenda o nesmrteľnom pute a vernej oddanosti psa k svojmu pánovi sa v Japonsku traduje dodnes. Je dôkazom, že aj ten najobyčajnejší rituál sa môže stať najväčším a najčistejším vyznaním lásky. (TV JOJ)

Pavel_Pan

Tenhle film je jako nekompromisní idealista. Vypráví o velkých citech a očekává z vlastních úst pouze velká slova. Občas se to podaří, občas ne. Herci a autor hudby s kameramanem byli lepší než scénář a dramaturg, byl-li jaký. Těším se na více konfliktní originál. ()

Forsetino

Odpočinkový film, u kterého se opravdu nemusí moc přemýšlet. Možná, že snaha diváka dojmout je až moc okatá, ale docela se to autorům alespoň u mě povedlo. Zajimavé je, že je to dle skutečné události. Jinak opravdu nic složitého, žádné úchvatné herecké výkony, pouze roztomilý dobře vycvičený pes. Richard Gere byl také dobře vycvičený, dokonce aportoval lépe než pes :). Takže příjemná večerní odreágovačka, která splnila, co jsem od ní očekával. ()

geo311

Nenenene, to nechápu. Film jsem dokoukal jen ze zvědavosti jestli se tam něco stane. Nedočkal jsem se. Jdu si přečíst ostatní komentáře proč bych měl dát za tuto filmovou melancholii víc než jednu hvězdu (za technické zpracování). ()

Katka232

Výborně obsazený film, který bere dech od první chvíle, až do konce. Musím se přiznat, že takhle dojemný film a ještě natočený podle skutečnosti jsem dlouho neviděla, ale tenhle za to stál. Do půlky filmu seznamování s Hachim a jeho pánem, vítání a loučení na nádraží a pak od půli filmu, kdy páníček zemřel, se nedá nic jiného, než Hachiho sledovat s dojetím a slzami, jak se každý den vrací a věrně čeká na svého pána. Půlku filmu jsem regulérně probrečela. ()

HaiWithLove

Neviděla jsem japonskou verzi, ale myslím, že tahle mi bohatě stačí. Richard Gere se musel o hlavní roli podělit s čtyřnohým přítelem a rozhodně to nebylo na škodu. Perfektní herecké výkony na obou stranách. Tento film ukazuje jak moc silné pouto může vzniknout mezi člověkem a jeho mazlíčkem, a zaobírá se tím nejen z pohledu člověka, což mě mile překvapilo. Jednou jsem to pustila sestře, když mě požádala abych vybrala nějaký „ne moc smutný“ film. Sestra mě za to pravděpodobně dodnes nenávidí a už nikdy mě nenechá vybírat film :) Zasloužené místo mezi mými nejoblíbenějšími filmy a 5*. Ten pes má prostě něco do sebe;) ()

RoninNiro

Sú filmy ktoré dokážu rozplakať každého. Toto je zaručená dávka emocii. Snáď sa ani nejedná o film, ako skôr o symfoniu. A aj keď ťa rozplače, určite ťa neoberie o dobrú náladu. Skôr naopak, naplní ťa akýmsi hrejivím pocitom, možno nádejou a možno láskou. ()

CubalibreCZ

Hačiko - příběh psa .. film, který mohu každému doporučit a zároveň film , který nechci snad už nikdy vidět.Jen při poslechu soundtracku (který je famozní) mi těžkne žaludek a chce se mi brečet :) .. přiznávám, že půlku filmu sem prořval jako malá holka :) Film ukazuje na velikou oddanost a pevné přátelství mezi psem a jeho přítelem člověkem, který náhle zemře.Někteří lidé si stěžují, že většinu filmu táhne jen sám pes , ale co by se dalo čekat od filmu jehož název sám napovídá o kom příběh bude. Takže připravit kapesníčky a hurá na film :) ()

Avarga

Na tenhle film jsem šel s pravidlem, které říká, že když ve filmu má hlavní roli pes(nebo jinej pet), tak tam někdo vždycky zařve. A ono se opět potvrdilo, že tohle zlaté pravidlo platí. Musím ale říci ALE! Přestože je to nesmírná citová cucačka, tak se jim to moc povedlo. Jediné co mi vadilo, byla opakovaná vtíravá grandpianovská melodie, která vyhrávala na plné pecky i tam, kde se to nehodilo. Skoro jsem si říkal, že kdyby Ríša Gírů seděl na záchodě, tak by ta hudba stejnak hrála. Ale to bylo jediný co mi vadilo. Protože tenhle film je perfektně zahraný, do konce dotažený a celkový dojem je báječný! ()

UnholyEvil

Až na to, že takhle to nebylo... ale co, natočte remake Hachiko: An intergalactic adventure, odehrávající se na Marsu, a já budu bulit stejně... I toho Gíra jsem rozdejchala:D ()

boombang

Působivé a dojemné. Přátelství člověka a psa doslova až za hrob - a pořád to působí přirozeně a nepateticky. Vtípků je tady díkybohu minimum - vlastně jen jeden ("Myslíš, že tolik smrdíme?" "Hepší!" "Hm. Máš pravdu."). A dědek Richard mne dost potěšil - po dlouhé době hrál v něčem primárně neromantickém a přitom nic nezvoral. Jeho postavu jsem mu věřil. Ale tomu psovi ještě víc. ()

kymla

Tento film opravdu pochopí jen majitelé psích miláčků. I když pejsek není moc vychovaný, trhá nám věci atd. opravdu je ten nejvěrnější přítel. Snímek, u kterého jsem bulela od začátku do konce. ()

habertek

Snímek z něhož cítíte jakoby hřejivost domova, hřejivost zvířecí lásky,....Někdo by mohl říct, že je to citová vyděračka, ale velmi příjemná a krásná. Držel jsem se fakt dlouho, ale pak sem to už nevydržel a rozbulel jsem se jako malá holka:D ()

gicous

Citově vyždímán odcházím doplnit tekutiny, které jsem vyplavil. Podobně dojemné příběhy, v tomto případě ještě umocněné všeříkající frází "podle skutečné události", mě vždycky dostanou. A Hačiko nebyl žádná výjimka. Poslední půlhodina podkreslená nádhernou tklivou hudbou dodává celému filmu smutnou korunu. Mám ale výhrady k dvojici Gere-Allen, jejichž herectví na mě moc nefungovalo. Gere se přece jen hodí více do rolí finančníků, obchodníků a právníku. Allen byla pro svoji roli zase až příliš chladná. Ale všechno zachraňuje pes, kolem kterého se ostatně celý děj točí. Hezký a dojemný snímek, který asi bude patřit do zlatého fondu všech milovníků psů. ()

Themilhaus

Opravdu velmi silný příběh a to i po emocionální stránce, který mě velmi dostal... a to že je podle pravdy tomu ještě dodalo na kráse a pravdivosti celkového příběhu.. ()