Hačikó: Príbeh psa

• Česko Hačikó - příběh psa (viac)
všetky plagáty

Americký profesor Parker Wilson dochádza denne vlakom do práce. Jedného dňa nájde na stanici opustené šteňa japonskej rasy akita inu. Aj keď je manželka Cate najskôr proti tomu, aby si ho ponechal, láska jej manžela k psovi ju nakoniec presvedčí. Hači, ako psíka pomenujú, denne sprevádza svojho pána na stanicu a večer ho tu opäť víta. Jedného dňa však Parker zomrie a na stanicu sa už nikdy nevráti. Hačikó však verne čaká na svojho pána deň čo deň, celých deväť rokov na rovnakom mieste. Až do svojej vlastnej smrti... Legenda o nesmrteľnom pute a vernej oddanosti psa k svojmu pánovi sa v Japonsku traduje dodnes. Je dôkazom, že aj ten najobyčajnejší rituál sa môže stať najväčším a najčistejším vyznaním lásky. (TV JOJ)

venison

Krásný emotivní příběh z produkce HBO o nesmrtelném přátelství mezi psem a člověkem.. Jako pejskaře mě konec neprosto dostal.. Je to dojáček, ale takových je v dnešním světě potřeba hodně.. ()

Santa666

Neuvěřitelně smutný příběh. Zvláštní, jak vás dokáže rozesmutnit film o zvířeti a při válečných filmech s hektolitry krve nehnete ani brvou. Pátou hvězdičku bohužel filmu sebralo to věčné tlačení na pilu, pro americké filmy tak typické. Všechno totiž musíme podkreslit tak, aby i slepec pochopil, jak se má při téhle scéně cítit. ()

Koocik

Miluju zvířata! Miluju filmy se psí tématikou! A tenhle, tak to bylo fakt něco. Absolutní hra na city. Ač si už ani nepamatuju, kdy jsem brečel naposledy a zřejmě to bude už hodně dlouho, tak dnes jsem u toho filmu brečel jak malej a to né jen jednou. Jeden z nejkrásnějších a nejdojemnějších filmů, co jsem kdy viděl a nakonec bych řekl jen jedno: "Já chci taky Hačiho!" ()

Phietros

Nevídaná oddanost psa k pánovi, který celý svůj život i po smrti páníčka věrně chodil vyčkávat rok, co rok na nádraží jestli se mu vrátí. Druhá polovina filmu je dojemná, smutná a konec trochu odfláknutý, ale i tak si myslím že u nikoho nezůstane suchý kapesník! 90% ()

Zdeňka

Dlouho jsem nesmáčela tolik kapesníků v průběhu 90 minut. Podtrhnuto tím, že film je podle skutečné události, tím víc mi příběh o tak báječném psovi zůstane v hlavě. ()

Quen11

Zo začiatku ničím nová, nenápaditá, rutíne spracovaná i keď stále príjemná a nenáročná zábava. Od druhej polovice lepšie, s jasnou, peknou myšlienkou a smerom ktorým sa bude film uberať. No hlavne v poslednej štvrtine som už ronil slzy ako hrachy. Kto má doma psa pochopí. ()

progression

Film natočený podle skutečné události (a vlastně také "remake" japonského filmu, který jsem bohužel neviděl, takže srovnávat nemohu). Můj oblíbenec Lasse Hallstrom zasadil příběh neuvěřitelného přátelství psa (vzácné císařské rasy akita) a jeho nového "páníčka" do amerického prostředí velice poutavým a dojemným způsobem, jak on setsakra dobře umí. Ono vlastně toho "děje" ve filmu zase tak moc není, přesto je to absolutní oslava psí věrnosti. Možná že je to od Hallstroma trošku cílená "citová ždímačka", ale veškeré záběry týkající se tohoto krásného a hodně vzácného psího plemena asi nechají chladnými jen skutečné "tvrdolíny". Před dost lety natočil podobně zajímavý příběh o přátelství psa a jeho "páníčka" režisér Rostockij ("Bílý Bim, Černé ucho") a i jeho strhující příběh nezůstává za tímto vůbec pozadu, možná že (s ohledem na dobu vzniku i můj subjektivní názor) ho dokonce předčí... ()

vendysek

Silné, dojemně vyděračské, ač jde v závěru všechno do háje, tak pevné a stravitelné. Hallström bude vždycky zpříjemňovat večery. Zasáhne a rozmělní se. ()

Jolinar

Hachi je krásný úžasný pejsánek, ale aby byl film dobrý, když má slabý scénář a děj, na to prostě nestačí. Dojatá jsme byla, posledních 20 minut mi sedlo, ale celkově mi vadilo přespřílišně vážné ladění filmu a megatragická ubrečená hudba. ()

Diego

Možná je to tím, že mám psa, ale nikdy v životě jsem u fimu takhle nebrečel, jednoduchý přiběh, ale to emoční vydření, to se mi dlouho nestalo.. ()

Midori_Mike

Tento film těžko hodnotit. Rozhodně není dokonalý, ale... i tak v sobě ukrývá velkou sílu a zobrazuje přesně to, proč lidé považují psa za nejlepšího přítele člověka. Našlo by se tady spousta chyb, ale čert to vem. Pokud nesledujete filmy jenom kvůli tomu, abyste ocenili dobrou filmařinu, ale třeba i proto, abyste se dozvěděli něco nového nebo rádi posloucháte a sledujete příběhy, Hachiko je určitě velice dobrá volba. Přiznám se, že i mně po dlouhých letech ukápla slza (rovnou dvě! To už je napováženou se mnou... :D ). Ale nutno dodat, že za to může i velice kvalitní soundtrack. Japonsko a japonský lid obecně mám hodně rád, takže se už i trochu vyznám i v jejich morálce... a ačkoliv tento film je remake japonského originálu, přičemž i s pozměněným příběhem, musím říct, že tvůrci odvedli dobrou práci, film udělali citlivě, není v něm cítit klasická Amerika (čili americká nadutost), takže si myslím, že film mohl sklidit úspěch klidně i v Japonsku. Tak to je asi tak vše, prostě si ten film pusťte a nechte působit ;) ()

zdenny

Příběh, u kterého nevíte, zda mu máte věřit jako příběhu nebo jako emočnímu vydírání. Ale pro klidnou atmosféru, stále sympatického a šarmantního R. Gera dávám čtyři hvězdy. PS: I lízání zmrzliny může být krásné, třebaže není dlouhé a oduševnělé. ()

jolanek

Nikdy som si nemyslela ze ma niekedy dostane film zalozeny na pribehu psa. ale stalo sa! O pribehu Hachika som citala uz davno a uz vtedy ma dojal. ale tento film to dotiahol do dokonalosti. Richard a ten jeho dobracky look, ktoremu by ste odpustili vsetko-aj keby vam domov priniesol zatulane steniatko :) ()

dANo

Kto má psa, tak si tento film vychutná o to viac... Krásny film a je priam neuveriteľné, že založený na skutočnej udalosti. ()

sskrblik

Až do nedávna jsem myslel, že nejlepší film o vzájemném přátelství člověka a zvířete (lásce chcete-li) je Marley a Já. To jsem neznal ještě Hačikó - příběh psa. Hači je krásné a ušlechtilé psí plemeno! Jako malé štěně takový malý baculatý roztomilý medvídek :)))... (já vím zní to teple, ale ono to opravdu tak teplé je). Dospělý Hači se stává věrným přítelem profesora Parkera a vždy jej čeká na vlakovém nádraží. Film zobrazuje přímo okouzlující vztah člověka se psem pod taktovkou talentovaného režiséra Hallströma. Celou dobu dostává divák maximum emocí a ten pohled do psích očích je nezapomenutelný. Richard Gere, ač ho většinou nemám moc rád, hraje díky svému klidnému projevu postavu člověka nanejvýš upřímného. Dojemný a nádherně lidský film o přátelství a věrnosti! ()

Millanium

Krásný dojemný film se sympaticky hrajícím Gerem a Hatchim v několika podobách. Co bych filmu možná vytkl je zbytečně natažená 2. půle. 85% ()

Brain-D

S počátku průměrné drama s hezkým štěňětem a sympatickým Richardem Gerem. Později po určité události je film tak dojemný, že se na to nedalo pomalu dívat. Krásný skutečný příběh o věrnosti, která byla oceněna bronzovou sochou Hachika. ()