Britt Reid (Seth Rogen) je synom jedného z najprominentnejších mediálnych magnátov v Los Angeles. Vedie bezstarostný život plný večierkov a zábavy. Všetko sa zmení v momente, keď jeho otec (Tom Wilkinson) záhadne umrie. Synovi zanechá svoje obrovské impérium. Britt uzavrie podivné priateľstvo s jedným z otcových najpodnikavejších zamestnancov, ktorý sa volá Kato (Jay Chou). Prvýkrát v živote vidí šancu urobiť niečo zmysluplné - bojovať proti zločinu. Ako Zelený sršeň spolu so svojím sluhom ignorujú právny systém a sami sa púšťajú do boja s nebezpečnými zločincami. Kato vytvorí vďaka svojim schopnostiam nezničiteľné auto. Zelený sršeň a Kato si veľmi rýchlo urobia meno a pomocou Brittovej krásnej sekretárky Lenore Case (Cameron Diaz) začnú pátrať po mužovi, ktorý kontroluje podsvetie v Los Angeles. Tento prípad však nebude taký jednoduchý, ako si pôvodne mysleli. (TV Markíza)

Ukubumbahoo

V "plejádě" dnešních superhrdinů, kteří se derou zuby nechty do podvědomí nás diváků, zaujímá Zelená včelička na mém fiktivním listu, příčky nižší. Christoph Waltz mě potom nepotěšil 2x tak, protože od doby Hanebných panchartů jsem si ho zaškatulkoval jako PANA Záporáka. Zde mi přišel jako takový chudáček a nikoli jako suverén, jak bych ho čekal. Celkově sršeň pobavil, nicméně do paměti se nevryl. Škoda. ()

PDcz

Komentář bez tučných závorek, takový rychlokomentář. Film je takový obyčejný. Vadila nám postava bohatého synka a až přílišná podobnost na růžového pantera. ()

drakodlak

Předlohu filmu zelený sršeň neznám, ale film sám o sobě je skvělou parodií. Syn po smrti svého otce neprozře a nezačne bojovávat za vyšší dobro, ale z hláškou „Můj otec byl k***t „ jde a jeho soše uřízne hlavu, díky této scéně jsem si film zamiloval, není nic lepší než syn, které se celý život chová jako pako, takto pokračuje i po smrti otce (pravda ke konci trošku povolí), ale i tak celý film odehrává v odsýpajícím duchu. Hlavní záporňák byl vybrán skvěle a působí dokonale kominicky, hlavně v části s plynovou maskou a jeho novým echt vtipným jménem. Jediný kdo mi ve filmu trošku nesedí je Cameron Diaz, kterou bych s klidným svědomím oželil. ()

hEROic

euforie, kterou ve mne vyvolal Kick-Ass se nekona ani nahodou... beru, ze je to jinej pohled na comix, ale musim rict, ze toto mi teda nesedi... misty mi to prislo trapne a Rogenova hlavni postava byla az otravna... lepsi prumer, neco pres 60% PS: jak nekdo muze srovnavat s Iron Manem, nechapu ;) ()

J. T. Kirk

Účel pobavit to splnilo a to je hlavní. Podle mě je to na úrovni Kick-Ass a tím pádem je to lepší, než Scott Pilgrim. V poslední době se nám filmy se superhrdiny nějak rozmáhají a to je jenom dobře. Taky bych chtěl takové autíčko no a ještě k tomu být milionář a mít svého Katoa. Ze začátku tam bylo málo akce, ale konec to vynahradil. Naštěstí jem to viděl v mém oblíbeném 2D, takže po této stránce žádný problém nebyl. Waltz si to frčí a ta role mu skvěle padne. Jenom tak dál, takovéhle filmy já můžu :) ()

Radek.SCH

Gondryho tam nepoznáte, Howarda si ani nevšimnete a Diaz už není tak mladá. Aspoň ten Rogen občas hodí nějakou hlášku. Na dvě hodiny je jích ale sakra málo. Na letní blockbuster to má malý rozpočet a na dobrý film málo nápadů. - 60 % ()

Rockerman

V komiksovém žánru spíše průměr.Kick-ass nebo Ironman jsou proti tomuto filmu perly.Film trpí hlavně strašnou užvaněností.Hlavní hrdina v jednom kuse řve a ještě blbě!!!Ne ,že by tam nebyly světlé okamžiky.Těch technických fíglů,nejvíc těch vychytávek na autech,je dost a jsou velmi dobré.Jako oddychovka na jedno podívání, ano.Trochu mě překvapila účast "židobijce" z Hanebných panchartů,Ch.Waltze.Ale dobrý herec musí umět zahrát všechno,tak proč ne? ()

Olík

Zelený sršeň = chemický projet komiksového nadšence, který ve své domácí laboratoři s lehce rozpačitým výsledkem sloučil trojici kapalin světu známých pod jmény Mystery Men, Judd Apatow a Kick-Ass !? ()

char_t

Parádní zábava! První třetina nadchne perfektní ironií okolo postavy Britta Reida, skvěle zahraného Sethem Rogenem, druhá sice trochu nudí (hlavně kvůli ní to není celých 5*), ale ve třetině závěrečné přichází na řadu perfektní komiksová akce a člověk se skoro běží podívat, jestli už netočí pokračování. Jen škoda špatného výběru hlavní ženské postavy, Cameron už fakt na 30 nevypadá. ()

Darkslayer

Ani zlé, ani nijak oslnivé .... skôr taký lepší priemer. Celkovo to nenudilo, ale nemôžem povedať, že by som sa až tak dobre pobavil. Akcia slušná spolu so zopár nápadmi ale nič, čo by ma viac zaujalo. Humor trocha prepísknutý (Rogen to tlači viac do svojho komediálneho žanru ako do komiksovej adaptácie) ale v rámci možností pobavil. Waltz dobrý ale postava záporáka ako taká mi nesadla. Diaz nesympatická a zbytočná. Keď už to tuvšetci porovnávajú s Iron Manom tak pri ňom som sa bavil viac (či už ide o 1 alebo 2). Nenadchne ani neurazí 3*. ()

mourinho

Komixové předlohy moc nevyhledávám, ale sem tam se ke mě něco dostane, tak na to mrknu. A většinou se jenom utvrdím v tom, že tyto filmy nejsou pro mě. Bývají sice akční jako hrom, ale málo drsné a celkově takové dětinské. ZELENÝ SRŠEŇ zapadá přesně do této kategorie. Ale uznávám, že poslední půlhodinka byl docela šrumec. ()

BOURQUE

Bohužiaľ pôvodný seriál (so skvelým B. Lee) som nevidel. Ten film „vznikol“ na základe comicsu a filmu. Ale prosím vás, tvorcovia filmov v Hollywoode, musíte všetko pokaziť!! Prečo to musí byť ultra počítačovou orientovanou záležitosťou. Ja by som na vašom mieste dal viac priestoru postavám a ich charakterom. Jediné, čo vypadalo vo filme dobre (okrem prítomnosti C. Diazovej), je káva od Kato, čo by som ochutnal aj ja. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

Puol

Mierne odlišný pohľad na superhrdinov, i keď od takého režiséra by som očakával niečo výrazne originálnejšie. Filmu podľa môjho názoru poškodil i nepodarený casting s výnimkou Christopha Waltza. Slávny hudobný motív zaznie len raz na konci filmu, ďalšia škoda. ()

fr3ak

Evidentně tu máme novou vlnu humorných komiksáků, kterou nastartoval vynikající Kick Ass a jakž takž ucházející Scott Pilgrim. Bohužel tenhle film je z nich zaručeně nejslabší a to hlavně díky obsazení. Jay Chou je v pohodě, ale katastrofa je Seth Rogen - krom toho že postava kterou ve filmu hraje je naprostý kokot, kterému sem přál velmi VELMI bolestivou a potupnou smrt, tak i samotný Seth mi je nesympatický až na půdu. A když se někdo koho nemáte rádí objevuje v 90% stopáže, tak to moc výslednému dojmu nepomůže. Jen díky pár slušným akčním vsuvkám a dobré kameře dávám za dva... ()

Zeleného sršně čeká drsný reboot

Zeleného sršně čeká drsný reboot

16.11.2016

Michel Gondry (Věčný svit neposkvrněné mysli) se v roce 2011 poprvé a naposledy vrhnul na hollywoodský blockbuster. Jeho Green Hornet je celkem oblíbenou komedií, studio Sony ale doufalo v mnohem… (viac)

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

03.07.2013

Tak to asi není představa, kterou by s producenty ze Sony a firmy Naughty Dog sdílelo mnoho fanoušků. Ti si v roli videoherního lovce pokladů Nathana Drakea odjakživa představovali Nathana Filliona.… (viac)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (viac)

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (viac)