Britt Reid (Seth Rogen) je synom jedného z najprominentnejších mediálnych magnátov v Los Angeles. Vedie bezstarostný život plný večierkov a zábavy. Všetko sa zmení v momente, keď jeho otec (Tom Wilkinson) záhadne umrie. Synovi zanechá svoje obrovské impérium. Britt uzavrie podivné priateľstvo s jedným z otcových najpodnikavejších zamestnancov, ktorý sa volá Kato (Jay Chou). Prvýkrát v živote vidí šancu urobiť niečo zmysluplné - bojovať proti zločinu. Ako Zelený sršeň spolu so svojím sluhom ignorujú právny systém a sami sa púšťajú do boja s nebezpečnými zločincami. Kato vytvorí vďaka svojim schopnostiam nezničiteľné auto. Zelený sršeň a Kato si veľmi rýchlo urobia meno a pomocou Brittovej krásnej sekretárky Lenore Case (Cameron Diaz) začnú pátrať po mužovi, ktorý kontroluje podsvetie v Los Angeles. Tento prípad však nebude taký jednoduchý, ako si pôvodne mysleli. (TV Markíza)

Bart16

Kick-Ass všem ukázalo, že superhrdinou může být doslova každý. A když to zvládl geek v pubertě, neměl by to být problém ani pro egoistického tupce se sklonem k alkoholismu. Zelený sršeň má mnohem blíž právě ke Kick-Ass než ke klasickým filmům o lidech, kteří v kostýmech brání spravedlnost. Hlavním hrdina nemá žádné superschopnosti, jen spoustu peněz, naivní odhodlání a k ruce automechanika, který umí udělat ze staré káry vozidlo s palebným potenciálem armády průměrného středoafrického státu. Michel Gondry a ostatní na to šli totiž zcela jinak než ostatní. Zelený sršeň na první pohled vypadá jako čistě fanouškovský film.Gondry a Rogen dostali jednoduše devadesát milionů a natočili to, co je baví. A oproti až otravně konzervativnímu Iron Manovi je to opravdu příjemná změna. ()

Petulka88

Nenáročná ptákovinka s dobrými akčními scénami a několika vtipnými momenty. Není to nic světoborného, ale pobavit tenhle sršňák umí. ()

Oonika

Obrovské zklamání! Celé mi to přišlo neuvěřitelně stupidní, chvílemi jsem se zasmála, ale opravdu nic světoborného. Navíc neuvěřitelně blbé herecké obsazení. ()

Kingjiri

Správně ulítlá komiksovka, která si dělá srandu z komiksovejch hrdinů, ale vlastně i padouchů. Potěší hlavně herecký obsazení. Seth Rogen si jede svojí klasickou roli přisprostlýho a lehce dementního týpka. Překvapil Jay Chou, kterej je spíš za akčního borce než baviče, ale změna to byla příjemná. Christoph Waltz byl jako padouch skvělej, měl však k dispozici dost málo prostoru. Zaujme taky dobrá akce, několik povedenejch gagů a svižně odsýpající příběh, čtyři slabší hvězdy. ()

Mik_e

Zelený sršeň je opravdu nudný, a nezachrání to ani slušná úvodní scéna a nesmírně "zábavná" dvouhlavňová pistole Christopha "užhrajuskorovšude" Waltze. Zhruba v polovině jsem definitivně usnul. ()

Trixinka

Zpočátku měl film tempo a náboj, ale ke konci mu už docházel dech. Hlavní záporák v podání Ch. Waltze skvělý, ale neměl mu kdo sekundovat. Hlavní hrdinové mi přišli nudní, nezajímaví, prostě jsem jim nedokázala fandit. Některé scény dobré, ale celkově spíše průměrná akční komedie. ()

Kritik.

Keďže som čakal plytkú paródiu akou bol film Vážka (Zelená Vážka?) tak som ostal milo prekvapený. Samozrejme, stále sme v kategórii satiry a komédie, navyše s veľmi zvláštnym humorom, ale dá sa to. Niekomu tento žáner sadne, inému vôbec. Ľahké spracovanie a jednoduchý dej sú vhodné na voľné víkendové popoludnie... ()

Likan7

Tohle mě totálně minulo. A sám se tomu divím, protože Rogena můžu. Akce je skvělá, peníze i nápad v ní jsou vidět, ale všechno ostatní, od příběhu po humor, mě nechávalo chladným. Gondry nebude můj šálek kávy. ()

rublik05

Taková podivná směsice všech možných komiksových postav, zaobalená do nenáročné podívané s nezáživnými herci a nefungujícím humorem. Očekávat něco ve stylu vtipnějšího Batmana byla představa vskutku bláhová, Zelený sršeň trpí zoufale nevyužitým potenciálem, který samotný námět nabízí. Pokud se mělo jednat o parodii, tak mi vůbec nesedl humor, kterého i tak bylo silně poskrovnu. Celkově se dá říct, že mi film vůbec nesedl, děj mi přišel takový stupidní, herci otřesní, včetně jindy výborného Christopha Waltze. Oproti například Kick-Ass na mě Zelený sršeň působil jako takový chudý příbuzný, což je samozřejmě velká škoda, neboť dobrých parodií není nikdy dost. 3/10. ()

RajCZitko

Trailer k tomuto filmu jsem viděl už dávno v kině a od té doby jsem se nemohl dočkat až to vyrazí do kin. Předpremiéra klubu ČSFD a následné hodnocení toho filmu mě jen utvrdilo v tom, že se na to do kina asi vyplatí jít. Českání se opravdu vyplatilo. Spoustu suprových akčních scén, nářezových hlášek, díky 3D promítání i fajnová podívaná, ale hlavně to byla neskutečná zábava. Téměř co scéna to hlod nebo vtipné gesto atd. Herecké obsazení si dle mého krom Cameron Diaz nemohli vybrat lépe. Po tedy cca hodince a půl zábavy jsem uvažoval nad hodnocením. Bylo to fakt hodně vtipné, hezky akční, a hodně vtipné (Vím že jsem vtipné zmínil 2x). nicméně dávám 90% a pro lepší hodnocení filmu komplet *. ()

chicab8

Fun :) Idiocie a narcismus floutka Britta kontrují metodičnosti a rádoby skromné všestrannosti partáka Kata. Nejdokonalejší ze všech padouchů v podání brilatního Christopha Waltze. Skvělé akční scény a efekty, které neruší svou přemrštěností, sexy Cameron Diaz, o kterou vlastně nikdo nestojí a vymaznlená autíčka a zbraničky :D Vtipná jednorázovka bez trvalých následků. ()

fantomas19

* Christoph Waltz * humor & akcia * Americká akčná krimikomédia z tohto roku (2011), ktorú režíroval Michel Gondry, je príbehom bohatého magnáta bojujúceho proti zločinnosti. Britt Reid (Seth Rogen) sa po smrti otca Jamesa (Tom Wilkinson) stáva majiteľom nezávislých novín a spolu s otcovým šoférom Katom (Jay Chou) sa rozhodnú využiť príležitosť dostatočných finančných zdrojov, mediálneho vplyvu novín, odbornosti v kriminalistike ambicióznej žurnalistky Lenore Case (Cameron Diaz) a Katových bojových schopností na spoločný projekt - Zelený sršeň - vytvorenie záhadného kriminálnika, ktorý so svojím partnerom (a kopou technických hračiek) budú bojovať proti zločincom. Najväčší šéf podsvetia - pán Chudnofsky (Christoph Waltz) sa však s ohrozovaním svojej neotrasiteľnej pozície nemieni zmieriť. Filmový prepis komiksu je vtipnou oddychovkou, kde sa humor strieda s vizuálnymi efektmi nabitými bojovými scénkami, hlbší pohľad do vnútra hrdinov je pretrhnutý kontrastujúcim povrchným zjednodušovaním situácií. ()

boo-boo

Preskočím z nejakého prirovnávania ku Kick-Ass či Iron Manovi rovno k tomu, čo som si užil najviac - uletenej a skvele natočenej akcii, fanúšikovskému nadšeniu, neuveriteľnému nadhľadu a humoru. Plejádu skvelých postáv, od Christopha Waltza či Cameron Diaz (za tie slovné výmeny ohľadom veku u mňa nazbierala body naviac) po Jamesa Franca (v miniatúrnej rolične, ale skvelej scéne) nakoniec kazí jedine Rogenova postava, ktorá má síce napísané skvelé linky, ale niekto to s jeho kreténizmom proste prehnal a tak som ho väčšinu filmu neznášal. Veľmi podarených 80%, sem s tou dvojkou!!! ()

Petus

Sice jsem našla pár chybiček, kvůli kterým to není za plný počet, ale jinak jsem se neskutečně bavila od prvních minut až do konce takovým způsobem, jakým se mi v poslední době v kině ani nesnilo. Paráda, jenom doufám, že někdo natočí minimálně stejně cool pokračování. ()

Bounded

Kino začátek roku 2011 nemohl dopadnout lépe. Stihnul jsem poslední projekci s téměř prázdným sálem (celkem nás bylo pět) a rozhodnul jsem se zainvestovat do 3D. Bylo to výborné rozhodnutí, protože co si pamatuji na Gondryho styl z Nauky o snech, tak jsem čekal stejnou hravost a dostal ji i zde. Bojové scény plně využívají všech tří rozměrů a cítil jsem u nich, třeba jen domnělou, zvukovou i obrazovou inspiraci od filmu The One. Seth Rogen mi nikdy nepřišel jako vtipný herec, ale vidět ho ve filmu, kde se sám podílí na scénáři (na rozdíl od počinu Kevina Smithe) bylo pro mě ze značné části objevné. Je vidět, že přesně ví, co si může dovolit, aby nepůsobil zbytečně egoisticky a přehnaně trapně. Jay Chou byl dle mého názoru také daleko lepší volba než Stephen Chow. Kolem a kolem, i kdybych si z toho ráno nic nepamatoval, tak jít pod čtyři hvězdičky by byla škoda. ()

Zeleného sršně čeká drsný reboot

Zeleného sršně čeká drsný reboot

16.11.2016

Michel Gondry (Věčný svit neposkvrněné mysli) se v roce 2011 poprvé a naposledy vrhnul na hollywoodský blockbuster. Jeho Green Hornet je celkem oblíbenou komedií, studio Sony ale doufalo v mnohem… (viac)

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

03.07.2013

Tak to asi není představa, kterou by s producenty ze Sony a firmy Naughty Dog sdílelo mnoho fanoušků. Ti si v roli videoherního lovce pokladů Nathana Drakea odjakživa představovali Nathana Filliona.… (viac)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (viac)

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (viac)