Nech vojde ten pravý

• Slovensko Vpustiť toho pravého (festivalový názov) (viac)
Ukážka z filmu

Outsiderský hrdina filmu, dvanáctiletý Oskar, žije na švédském sídlišti. Zde se setkává se stejně starou dívkou Eli, která se právě přistěhovala. Záhadná Eli ho svým podivným chováním přitahuje. Obě samotářské děti se sblíží. Jejich přátelství čeká osudová zkouška. Oskar totiž zjistil, že tajemná Eli je upírka... (oficiálny text distribútora)

SunWuKung

ked sa na to pozeram ako na horor, uff. ubohe az tragicke. Ked sa na to pozeram ako na dramu, tak pani moji, klobuk dole. Velmi emotivny pribeh v peknom prostredi ()

crjules

Tohle byla pecka! Zadna americka slatanina ve stylu teenagerovskych horroru. Spis nez napeti a strach jsem ke svemu prekvapeni zazil nadhernou romantiku- a za to je ta pata hvezda. ()

stiewe

Před začátkem projekce jsem o tomto filmu věděl jen velice málo. Počáteční zmatenost a uspávající zdlouhavost děje Vám moc na zážitku nepřidá, ale nový pohled na úpíry společně s chladným švédskem stojí za ten zážitek. Zápletka malých "milenců" nebyla tou pravou volbou i když herecké výkony malých herců jsou úžasné. Celkově jsem odcházel z kina s velice rozporuplnýmy pocity kterých jsem se doteď nezbavil. ()

mirak2

Je mi to velmi luto, pretoze tak velmi som chcel potopit twilight az som sa asi premotivoval. Prestrelena stopaz, neskutocne roztahane (ako tri spojene zuvacky, zuvane tri dni), Kåre Hedebrant mi bol rovnako nesympaticky (ako herec aj celkovo) ako pattinson, na druhej strane Lina Leandersson, to je talent, a este k tomu je neskutocne zlate dievcatko (oci v predposlednej scene, no mnamka). Film celkovo trpi neskutocne pomalym tempom a zopar logickych veci v scenari mi tiez usli. Skoda, velka skoda, druhy film zo svedskej produkcie po Ondskan, ktory ma sklamal. :( ()

kucny

Fascinácia upírmi ma sprevádza už odmalička. Vždy som si však myslel že správny upír musí mať šarm, eleganciu, obliekať sa do gotických šiat a vlastniť polorozpadnutý hrad kdesi v Tramtárvánii. Až kým som neuvidel Let the Right One In. Vtedy som sa presvedčil, že k vampirizmu úplne stačí večne zasnežené mesto na severe planéty kde slnko skoro nevychádza, a dve deti na prahu puberty (aj keď to ťažko posúdiť čo sa týka upírky). Zostal som očarený a mráz mi behá po chrbte stále keď si spomeniem na kopy snehu, tmu a hlavne herecký výkon oboch hlavných hercov. ()

vojtik

.--- / . / -.. / -. / --- / -.. / ..- / ... / . // .-. / . / -.-. / . / -. / --- // -....- // .--- / . // - / --- // .-.. / . / .--. / ... / .. // -. / . / --.. // ...- / ... / . / ---- / -. / -.-- // .... / --- / .-. / --- / .-. / -.-- // --.. / .- // .--. / --- / ... / .-.. / . / -.. / -. / .. / ---- // ..--- / ----- // .-.. / . / - // -.. / --- / .... / .-. / --- / -- / .- / -.. / -.-- / .-.-.-. /// ... / .-.. / --- / --.. / .. / - / . / .--- / .. // .-. / . / -.-. / . / -. / --- // -....- // .- / - / -- / --- / ... / ..-. / . / .-. / .- / --..-- // .- / - / -- / --- / ... / ..-. / . / .-. / .- // .- // .--- / . / ... / - / . // .--- / . / -.. / -. / --- / ..- // .- / - / -- / --- / ... / ..-. / . / .-. / .- / .-.-.-. /// .--- / . / ... / - / . // .--- / . / -.. / -. / --- / -.. / ..- / ... / . / .--- / .. // .- // .--- / . / ... / - / . // ... / .-.. / --- / --.. / .. / - / . / .--- / .. // .-. / . / -.-. / . / -. / --- // -....- // ..-. / .. / .-.. / -- / --- / ...- / .- // .-.. / .- / .... / ..- / -.. / -.- / .- / .-.-.-. /// Pro lenivější doporučuji použít online převodník. ()

Pažóót

Někde na sídlišti, v jednom nejmenovaném městečku žil byl jeden chlapec. Chlapec měl trošku problém s šikanou svých vrstevníků. Agresi si vybíjí pouze ve svých představách, popřípadě na zástupném objektu šikanujících vrstevníků (viz. bodání nožem do stromu…). Ve stejném čase se na sídliště přistěhuje dívenka. Tato dívenka se zdá být úplně normální až na to, že ji nějak nedělají dobře sluneční paprsky, necítí chlad, a když vidí krev je k neudržení. Na pustém sídlišti se tak jednoho večera potkala tato dvojice společností vyloučených bytostí. Bytost, která si myslí, že by dokázala zabít, i když nemusí a bytost, která zabíjí, aby mohla žít. Tyto dvě osamělé duše však v sobě najdou zalíbení. Tento vztah je dán do kontrastu se vztahy a tolerancí lidí mezi sebou na sídlišti. Ve filmu je hezky ukázána anonymita přelidněného sídliště… Na odlehčení je ve filmu taky myšlenu, u scény s kočkami zůstane málokterý obličej vážný. ()

maruli

Všem zapřisáhlým hororofilům, krvelačňářům nebo nedej bóže patyzoňákům vstup zakázán. Film, dle mého neprávem, v hororové sekci, i když tam trochu té krve je.. Jsem zapřisáhlý nehororář, už od první vteřiny filmu jsem si vyčítala, že jsem pitomec, dívat se a ještě v noci, temná obrazovka s titulky, bez hudby, pak jen sníh a sídliště... A ono to bylo tak krásné a povedené a vystavěné téměř jen na atmosféře, přesně jak to mám ráda, že jsem nemohla litovat. Let the right one in je příběhem o lásce, pochopení, uvědomění, o těch, kteří jsou 'zlí' a neoblíbení a přeci je nemůžete nemít rádi, protože i oni pláčou a jsou nešťastní, okolnosti versus přesvědčení. Srovnání s Twilightem dle mého nepatřičné /a to nejen s jeho zprasenou filmovou verzí, ale i s tou literární/. ()

TommyDiamond

Točit filmy a psát knížky o upírech to je obrovský fenomén posledních deseti let. Sám v tomto množství filmů, knih a povídek doslova plavu a nevím co kam přiřadit. Osobně nejsem fanda této kategorie, ale dobrou krvelačnou podívanou rozhodně nepohrdnu. Může ovšem říct, že když se mě někdo zeptá na jemné upírské drama, kde upíři umějí dát na jevo city (a je jim to věřit), tak řeknu jednoznačně název filmu- Ať vejde ten pravý ()

markyzgero

pozvi mě a budu tvá. upíři jsou trapný, ale tady ten wagnerovskej model funguje a astrid lindgrenová jede ve velkym štýlu. mimochodem všimli jste si, že českejm domácnostem diktuje ikea a h&m? kde jsou ty časy, kdy jsme si stěžovali na konformitu totality a vzhlíželi ke švédský zlatý cestě... dočkali jsme se. ()

Margerie

Švédové zpracovali oblíbené téma poslední doby zcela nově a poměrně působivě. Film je ale příliš chladný i v momentech, které by si zaloužily trochu lidského tepla. Oskar se k Eli příliš nehodí, ačkoliv chápu, že tahle dvojice je založená na kontrastu, přece jen bych volila jiného herce.... Doporučuji nečíst ani obsah, podle mě prozrazuje až příliš! ()

Zombiepod

Jeden z tých lepších upírskych filmov novej generácie, ktorý v podaní švédskych tvorcov pôsobí nezameniteľne chladno, studeno a ponuro, ako to nedokáže nikto iný. Pokojná kamera, plíživá drsná atmosféra a minimum hudby. Žiaľ ma mrzelo, že dejovo sa to celé akosi nehýbalo, a skôr ako mladú lásku chlapec - upírka sa kladie dôraz na chlapca a jeho ťažké dospievanie, predovšetkým život a šikana na škole. Takto sa z filmu vytráca pojem "horor" a posúva do popredia skôr temnú drámu, čo nie je však najhoršie. Filmu chýba zásadná logika doby, pútavejší scenár (ktorý kniha mala), a menej vláčnosti. Krv v žilách rozpumpuje asi len finále na plavárni. Som fanúšik klubových filmov akéhokoľvek žánru, ale v tomto prípade, aj keď istá spokojnosť bola, som bol plný očakávania a nakoniec skôr sklamaný. ()

GudMen

Především jsou to výborná práce s kontrasty, která se projevuje už samotným výběrem hlavních protagonistů nebo úctyhodným rozhodnutím předabovat Linu staršími herci, a obsah křehký jako sněhová vločka, proč si tato romance s upíří tématikou zaslouží být velebena až do aleluja. ()

1mArc0

Ak niečo, čo skutočne zbožňujú filmový priaznivci je dobre natočené psycho, čo tento film je. Prostredníctvom tohto pochopíte, v čom spočíva kvalita severskej kinematografie. Film, ktorý sa kľudne vyrovná filmu Návrat. Jeden z najoriginálnejších filmov 2008 a nového tisícročia. Precítené. /95 %/ ()

ŠpetaMarek

Chladné jak ?neexistující orgán? jedného Švédského upíra. Určitou atmosféru to má, ale chybí tomu sevřenější režie a lepší dětský herec. Ale furt lepší love story jak Stmívání.... ()

Mr.Roman

Ja si proste nedokážem pomôcť, tak jemne a zároveň veľmi záživne nakrútený film sa proste často nevidí. Tentokrát navyše okorenený upírskou tematikou, ktorá ma vždy zaujímala. Samozrejme bolo by tu zopár vecí na vytknutie, ako napríklad celkom slabé herectvo v podaní mladého hlavného predstaviteľa, ktorý zo seba nevydal takmer žiadnu emóciu, no to je len jedna z veľmi mála chybičiel, ktoré v celkovom súčte neznamenajú nič. ()

Ať vejde ten pravý v seriálové podobě?

Ať vejde ten pravý v seriálové podobě?

17.03.2021

Stanice Showtime se pokusí přinést na televizní obrazovky novou adaptaci knihy „Ať vejde ten pravý“ spisovatele Johna A. Lindqvistda. Showrunnerem a výkonným producentem seriálové verze bude Andrew… (viac)

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Tomas Alfredson, režisér univerzálně nenáviděného Sněhuláka s Michaelem Fassbenderem, by si rád napravil reputaci. Autor oceňovaných snímků Ať vejde ten pravý nebo Jeden musí z kola ven se proto… (viac)

Scorsese předává Nesbøva Sněhuláka

Scorsese předává Nesbøva Sněhuláka

01.05.2014

Tři roky staří Lovci hlav, kteří byli adaptací stejnojmenného románu Joa Nesba, konečně dostanou „bratříčka". Kolem další knihy slavného norského spisovatele, ponuré detektivky Sněhulák, dlouho… (viac)

V létě přiběhnou vlkodlaci z Dánska

V létě přiběhnou vlkodlaci z Dánska

25.02.2014

Součástí nedávno ukončeného filmového festivalu v Berlíně je i obchodování s novými filmy, které jsou v různých fázích postprodukce, natáčení, nebo se ještě točit vůbec nezačaly. Jeden z… (viac)