Temné patro

Scenár:

Pekka Lehtosaari

Hudba:

Ville Riippa

William Hope, Leon Herbert, Ronald Pickup, Philip Bretherton, Noah Huntley, Dominique McElligott, Skye Bennett, Mr. Lordi, Kita, Amen, Ox, Awa, Jussi Haukkamaa (viac)

Pouhých sedm pater může být tou nejhorší noční můrou
Otec se chce o svoji autistickou dceru postarat sám a násilím ji odvést z nemocnice. Při útěku ale zůstanou uvězněni spolu s dalšími šesti lidmi ve výtahu. Incident je však pouze začátkem té nejhorší noční můry. Když dveře výtahu po delší době dveře výtahu konečně otevřou, najdou jen strašidelně prázdné chodby několik zohavených těl. Je to práce netvorů z temné strany, kteří se právě pouští do děsivého útoku na své nové oběti. Začíná být jasné, že na malém autistickém děvčátku leží otázka přežití celé skupiny. (oficiálny text distribútora)

bourec

Má cenu tohle nějak rozebírat,snažit se v tom vyznat,přijít na důvod,proč někdo tohle natočil.Nemá.Jediná věc,která je nadmíru jasná je ta,že pro diváka je to ztáta času.30%. ()

dubinak odpad!

Kristovy rány. U tý kraviny jsem s přehledem usnula. Teda pokud tam holka zrovna neřvala, že chce červenou tužku. Lordi mě teda fakt nevyděsili. Nápad to byl možná dobrý, ale měli s nimi spíš udělat film ve stylu Pátý element a nahradit ty mimoně, co tam neustále stříleli. Nevystrašilo mě to, spíš mě to pobouřilo a nepřestávám kroutit hlavou nad tím, co to Finové ztropili. Na konci už jsem se jen smála. Zahazuju za hlavu a už o tom nechci nikdy slyšet. ()

Fallen_One

Temnotu a depresi to navodit dokáže, ale průběh a samotný konec je diskutabilní. Nic není vysvětleno. Takže vizuální stránka fajn, ale zbytek ani omylem. ()

destroy83

Tak tenhle fantasy horor je pro mě docela zklamání. Děj a kompletně celý příběh je hodně nudný. I přes zajímavý námět a slušné efekty působí celý snímek dost křečovitě, lekavé scény nefungují a napětí jako by neexistovalo. Ovšem masky jsou opravdu povedené. Otec chce odvést svou autistickou dcerku z nemocnice, kde její léčba neprobíhá podle jeho představ. Výtah je ale po výpadku proudu společně s hrstkou dalších lidí zaveze do liduprázdné nemocnice, kterou obývají démoni (dočkáme se i zombií). Počáteční snaha zjistit co se vlastně stalo se mění v marnou snahu dostat se ven. Takže podtrženo sečteno, děj je sice nudný, ale prostředí prázdné nemocnice, masky a triky povedené. Hodnotím dvěmi hvězdami. ()

PavelVanekArt

Opravdu tupé dialogy, nelogické chování postav, blbé situace. Ale dobrý nápad, skvělé kulisy, atmosféra ujde a Lordi jsou fajn. Lepší podprůměr. ()

Maty85

Tak špatný to určitě nebylo. Naopak poměrně originální, temná atmosféra jak má být, ale bohužel takový pomalejší děj a nepříliš podařilý závěr. Po 45 minutách filmu už diváka nic novýho nepřekvapý a stane se z toho obyčejná chodička ve tmě s průměrnými zvuky a efekty. A lekačky v průběhu filmu téměř žádný. ()

KatanaCZ

Od skupiny Lordi jsem viděl snad všechny videoklipy, vždy jsem byl nadšený jejich kreativitou a říkal jsem si, jaká by to byla paráda natočit s nimi film, stalo se. Z počátku jsem byl celkem spokojený, tajuplná atmosféra mě naplnila očekáváním a já si říkal, konečně dobrý horor. Čím více se však ukrajovalo ze stopáže, tím více jsem se nudil, jako by se příběh zastavil a neustále se opakovalo to samé dokola a dokola, zastavený čas byl vlastně i jedním z aspektů příběhu, ale v tomto případě to spíše vypadá na zastavení myšlenkových pochodů u tvůrců děje, že by došly nápady? Sem tam něco někde vylezlo ze tmy a pak nic. Z filmu mám prostě pocit, jako bych se díval na nesestříhaný videoklip, nestvůry dělají totéž co ve videoklipech, stojí stejně, chovají se stejně, stejně vystupují. Nejvíce mě dorazil konec, hlavní "obluďák" a nezmůže se na nic víc než jen stát a několikrát zařvat???? ....Možná si neuvědomil, že není na koncertě, ale že točí film....no a pak úplný závěr, to už je opravdu no comment. Plusem jsou snad jen efekty, poměrně zajímavé prostředí a místy slušná atmosféra. Lekacích momentů se také pár najde, ale nic výrazného to není. Je to škoda, mohlo to dopadnout mnohem lépe. ()

Radiq odpad!

Tak tohle byl ten nejstupidnější scénář, co jsem za poslední roky zažil. Ale řekněme, že to přehlídnu. Celou dobu mě sraly, vyloženě SRALY ty dialogy, který psal asi někdo s mentální poruchou a vůbec nic o nikom nevypovídali. Potvory, co tam pobíhali a zabíjely, byly lidi oblečení v gumové kombinéze s maskou (přitom vůbec není vysvětlený, o co vlastně jde). Hlavní padouch byl jak nějakej metalovej zpěvák a taky tak řval (teď koukám, že to jsou fakt ti metalisti Lordi!). Holčička byla hrozná kráva a pro mě asi nejhorší dětská herečka na světě. Těšil jsem se, až všichni chcípnou, protože takovej materiál nemá právo na život. Atmosféra se snažila být hrůzná, ale byla k smíchu. ()

kosta73

Tvůrci poctivě dohledali a posbírali vše ,co je v současné hororové produkci "in", obsadili členy kapely Lordi!, která bezesporu zažívá tento rok svůj vrchol popularity a vytvořili DARK FLOORS. I když je to dílko vcelku dobře natočené a místy i skutečně působivé, celý film jsem měl ( i z výše uvedeného ) skoro až hmatatelný pocit povrchnosti, což vyvrcholilo ( a potvrdilo se ) jakýmsi nic nevysvětlujícím závěrem. Jednotlivé výstupy samotných členů kapely působí v kontextu a celkové atmosféře filmu, jako pěst na oko a dost to stáhnul ke dnu i " výkon" Dominique McElligott v roli autistické holčičky. Na druhou stranu v porovnaní s třeba CRADLE OF FEAR, otřesnosti snažící se těžit na popularitě Cradle of Filth je to rozhodně mistrovské dílo. Dva a půl *. ()

Khumbac

Nekdy shlednu film, aniz bych o nem neco vedel - zde, u tohoto pripadu to byla nazorna chyba. To ze ma hodnoceni kolem 40ti procent u mne nehraje roli, presto bych mozna cekal i mene. Hold kazdej den neni posviceni :) ano pratele i tuzka me iritovala:) i nesympaticke herecke vykony, i tmavost a styl, i jednotlivy herci, i dej. Ale abych nepel jen samou negativitou, kdyz se blizi ty svatky - tak uvodni titulky se daly! ()

DivX

Hard Rock Hallelujah! Lordi by měli zůstat u hudby a netočit tyhle béčkové horory! 20% (DĚJ ** AKCE * HOROR ** EFEKTY * HERCI *) IMDb.com: 4,6/10 ()

danco123

Začiatok bol celkom slušný, sú scény z ktorých dostanete strach ,ale nie je ich až tak veľa.V ďalšej časti filmu už celkovo dej začína upadať a cítite stereotyp.Klasický horor v ktorom začínaju postupne umierať postavy a zostane len jedna alebo dve a tie buď prežiju a zachránia sa alebo zomrú.Príšery a duchovia sa mi nezdali strašidelný a nedokázali ma vystrašiť, takže to tiež vytýkam "hororu". Miestami máte doslova chuť film vypať pretože je to nuda. Možno že jedine čo ma v tomto horore upútalo a zalúbilo sa mi bola veta zo zaseknutého výťahu: "Ani šéste ani sédme, ani peklo ani nebe" Filmu dávam slabých 20%. ()

karlik4801

Mě se Temné patro líbilo jako průměrný horor dnešní doby. Když jdete sledovat horor, co víc se dát čekat. Jsem spokojený a celkem mě to bavilo. I ty masky nějaké skupiny byly přiměřené. Hlavní děj se rychle rozjel a na nic si nehrál, divák by neměl čekat na to co se stane, ale jen sledovat, protože to za chvíli přijde. ()

LadyPupu

Lordi ráda poslouchám, ale koukat se na ně nemusím. K téhle jízdě výtahem finské výroby jsem přistupovala především jako k výbornému marketingovému tahu vítězů Eurovize, potažmo režiséra. Co si budeme povídat, vždycky je lepší nic moc nečekat. Nápad se stupňováním zla (čím nižší patro, tím větší hrůza) i s časovou dimenzí mi přišel zajímavý, Lordi dělali bu bu bu efektně, autistická holčička, která jakoby z Kruhu vypadla, mi lezla na nervy jen ze začátku. Škoda odfláknutého konce, o kterém do teď nevím, jestli jsem ho vůbec správně pochopila... ()

Brandon

Dark floors jsme sledovali čtyři. Jeden, co se bojí hororů seděl vůči obrazovce zády, míchal drinky "extra strong" a odmítal kamkoliv jít sám, druhý mlel pořád něco o sexu, třetí usínal a já se snažil vnímat vše. Nakonec nikdo nechápal nic. Byl to krásný, odpočinkový, nenáročný film pro sváteční chvíle s přáteli na horách. ()

Danny F.

Promíchaný děj a pointa do konce filmu stále zamotaná. Efektně se drží tento horor v decentnosti a popouští svá tajemství postupně. 55% ()