Nové dynamické stvárnenie najznámejších postáv Arthura Conana Doyla vo filme Sherlock Holmes, postaví Holmesa a jeho verného partnera Watsona pred novú výzvu. Holmes, ktorého bojové schopnosti sú rovnako nebezpečné ako jeho legendárny intelekt, musí kvôli porazeniu nového nepriateľa a odhaleniu hrozivých intríg na zničenie krajiny bojovať ako nikdy predtým. (TV Markíza)

GMVajgl

Řemeslně moc pěkně zpracovaný, ale pod slupkou dost jednoduchý film. Stylová pohádka / oddechovka. Jde tu hlavně o efekt, ne o nějakou stimulaci šedých buněk mozkových jako u jiných detektivek - spíš naopak, divák je veden za ručičku. ()

Azurovydrak

Neotřelá a svěží adaptace slavného detektivního příběhu, která zjevně nesedne každému, avšak u mě jde o jasnou trefu do černého. Hlavní podíl na tom má režisérský styl Guy Ritchieho, který se mi již delší dobu zamlouvá. Takový rembrandtovský styl s přítlakem na pochmurný, tmavě šedý vizuál, umně využívající povedené slow-motiony, kdy ve svých scénách klade důraz spíše na efekt, na první dojem, okamžité ohromení diváka. Preferuje komorní akci a vyšperkované dialogy před monumentálními explozemi a technicky dokonalé je i dobové prostředí špinavého industriálního Londýna, pro který mám slabost už od Peaky Blinders. Co se týče hereckého ansámblu, tak chemie Roberta Downeyho Jr. s Juda Lawa funguje právě díky jejich rozdílnosti, současně oba přináší do filmu obrovské charisma a spoustu humoru. Své místo si tu našla i Rachel McAdams, které jsem (jako herečce) dlouho nemohl přijít na chuť, nicméně v roli Sherlockovy osudové ženy Irene se dokonale zabydlela a neumím se tam již představit nikoho jiného. V záporné roli výborný Mark Strong sice neměl moc prostoru, i přesto si pro sebe ukradl pár děsivých momentů a skvělé dotvářel atmosféru. 95% ()

Yojimbo

Kdyby to alespoň byla detektivka... ale bohužel hollywood si asi myslí, že Holmes jako akční hrdina bude mít větší úspěch (už vidím ty akční figurky s ohebnými klouby). Člověk v té slátanině vezme zavděk jakoukoliv narážkou na originál, ale tohle pomrkávání je zbytečné a vlastně i urážející. Byť mám slabost pro Downeyho a jeho Sherlock vůbec není špatný, objektivně jde o film, který nefunguje tak, jak má - jakkoliv byl zamýšlený. ()

darkreider

Veľká spokojnosť! Downey zahral Holmesa so stoickým kľudom až flegmatizmom a aroganciou jemu vlastnou. No potešil ma aj skvelý Jude Law, ktorý dospel a konečne má čo predviesť. Pridajte démonického Marka Stronga a s Ritchieho réžiou je to jasná voľba. Neviem si predstaviť lepších hercov. Chcem dvojku a teším sa, pretože určite bude. ()

bif

Myslim, že postačí říct tohle: strašný zklamání a nejhorší film od Guye Ritchieho. Po dalsim shlednuti veeeeelka zmena. Artová vymazlenost, naprosto dehberouci rezie a úžasný scénář, to je Sherlock. Skvele herecke vykony (hlavne Downey) jen podtrhuji tento skvely film. Jude Law k Downeymu sedne perfektne. ()

Kaučuk03

Ritchie roztočil peníze ve víru akčnosti a důmyslnosti. Skvěle zvládnutá hádanka, jejíž střípky poskládá do celku vždy neomylný Sherlock. Ritchie opět dokázal, že je mistrem netradičního detektivního příběhu, který ačkoliv přes řadu klišé, působí pořád originálně. Je pravda, že Jude Law působí vedle Downeyho trochu nenápadně, co se dá ale dělat, když z toho týpka to charisma stříká v každé minutě. Na výběr hudby je Ritchie taky majstr a soundtrack z tohohle dílka je jen důkazem jeho absolutně vybraného vkusu. Jen kdyby ta stopáž byla o trochu kratší. ()

Skleni

Boli tu obavy o vierohodnosť Holmes-a keď sa to dalo do rúk Guy Ritchie-ho. Ale čo je vlastne pravý a pravý sherlock holmes? Nudný, inteligent ktorý všetko vyrieši s nadhľadom a s rezervou si aj zavtipkovať? No možno. Guy ho poňal z hľadiska bližšieho realite(ak by bola samozrejme). Holmes ako chlípnik s obrovským egom a sarkazmom, je "krajší" na pohľad. Robert ukázal, že je kvalitný herec. Rovnako ako aj ostatok osadenstva tohoto filmu. Príbeh je parádny a nechýba ani trochu tajomna a predsa inteligentného a vysvetliteľného. Záver je príjemný až ukľudnujúci. Ako celý film. Nieje to samá akcia a super efekty. Je to predovšetkým ,pre mňa, najlepší Sherlock Holmes (zatiaľ). 82% ()

lxbch

Pokud bych měl hodnotit film Sherlock Holmes striktně ve vztahu ke knižní předloze, asi by neprošel. V knize je totiž Holmes ten vševědoucí machr a Watson jenom jeho oddaný přizdisráč, co se realizuje v zapisování příhod tohoto legendárního detektiva (a mého nejoblíbenějšího). Ve filmu ovšem autoři scénáře přidali Watsonovi grády, a i když pořád ještě Holmesovi nestačí, přesto jejich vzájemné popichování přidává jiskru celému filmu. Ve spoustě scén pravidelný čtenář Doyleových detektivek poznává místa, kde se scénáristé doslova inspirovali jeho knihami (dedukce nad hodinkami či hláška ve fiakru, kde holmes říká Watsonovi, že jeho mlčení ho dělá neocenitelným společníkem). Co říct k lordu Blackwoodovi? Dostal příliš málo prostoru na to, aby mohl nějak výrazněji excelovat. Představte si třeba Bonda, jehož protivník by toho ve filmu moc nenahrál, to by nebylo ono. Nicméně se velmi těším na druhý díl, kde profesor Moriarty jistojistě dostane prostor jakožto nejnebezpečnější a nejgeniálnější zločinecký mozek, jež kdy měl tu čest čelit největšímu detektivovi všech dob. Můj verdikt? Hláškující Holmes, akční Watson, starý Londýn (který jsem si při čtení knih tak rád představoval), krásná žena a charizmatický, avšak nevyužitý padouch. Za každého z nich jednu hvězdičku. Jsem spokojený a těším se na dvojku. ()

Jeand´Boa

Chtěl jsem napsat, že film to je propracovaný, že je na něm vidět veliká souhra ústřední dvojice a i celého týmu, který za filmem stojí a jehož práce se ve filmu odráží, ale že i přes ta pozitiva tomu něco chybí, že se to vlastně vleče, ničím to už oproti očekávání nepřekvapí...ale nenapíši to...viděl jsem to znovu a jasně jsem si veškeré pochyby vyrušil...je to hodně dobré...narozdíl od jiných filmů mi opětovné shlédnutí přineslo odpověď NE na moji častou otázku, zda je potřeba se v tom šťourat, zda tam je opravdu nějaké to ale... ()

Mr.FreeZer

Svižné, energické, zábavné, herecké představení ústřední dvojice. Nové pojetí Sherlocka Holmese mne opravdu bavilo ve všech směrech. 4* ()

bolf!k

Překvapení se konalo. Holmes mě hooodně dobře pobavil a Watson se mi líbil snad ještě víc. Naopak Rachel mi tu moc neseděla a digitální London mě docela vytáčel, takže na plný hodnocení to není. Nicméně už teď vím, že se na Sherlocka kouknu rád ještě jednou a už teď se těším na dvojku. 85% ()

A_málka

A mne byl ten Sherlock Holmes daleko sympatičtější, než jeho zobrazení v tvídovém kostkatém (nemoderním?) obleku + skvělý Jude Law ve vedlejší roli - byla radost sledovat bezchybnou souhru dvou hlavních postav. ()

ZackSawyer

Atmosféra, příběh, zápletka, finále. Skvělý Robert Downey Jr., ledový klid, spousta hlášek, krásné kostýmy, dobové prostředí. Osobité podání, dobře podkreslující hudba. Já jsem nadšen. Bylo to jiné než jsme zvyklí a tím to bylo právě super. Už si neumím představit jiného Sherlocka. ()

Torgal

V prvom rade musím pochváliť casting, na ktorom tento film stojí - Robert Downey Jr. si rolu užíva, Jude Law mu zdatne sekunduje a spolu tvoria podarenú dvojicu. Soundtrack je výborný, rovnako ako spracovanie Londýna. Scenáristicky mi to už tak dobré nepríde, je tu dosť veľa pasáží kde sa toho moc nedeje, ale nemôžem povedať že by som nudil. Okrem hercov má na tom veľký podiel réžia Guya Ritchieho, ktorého tentokrát štúdio viditeľne držalo na reťazi, no aj tak do filmu pretlačil niečo zo seba. Ak nemáte problém s akčnejším hollywoodskym poňatím Sherlocka Holmesa, tak budete spokojný. 8-/10 ()

maZSlicko

Vždycky sem si Sherlocka představoval jako tlustýho páprdu s dýmkou a lupou,ale tenhle Sherlock kterýho jsem právě viděl má fakt koule,a jeho věrný pomocník pan Watson není taky žadná BITCH..Celkově sem neočekával nářez,ale i tak sem se dobře bavil,budu se těšit na pokračování,a budu jen rád pokud bude pana Moriartyho hrát Pitták :) ()

jacko

po delsi dobe v kine a velka spokojenost, na platno jak delany...downey a jude law se skvele doplnuji, dej ma spad a stavu, super kamera a ponura atmosfrera londyna, hodne zajimavy hudebni doprovod...vyvoj se da sice predpokladat dopredu, ale to filmu nic neubira na zabavnosti...guy ritchie proste umi a jeho finty me moc bavily, nejvic pak zpomalovacky pri bitkach ()

Blaogranas

Když řeknu, že jsem dostal od Sherlocka to, co jsem očekával, nebude to úplně pravda. Dostal jsem očekávanou porci zábavy, napětí, příjemného londýnského prostředí apod. Co jsem tušit nemohl, byl dosti zajímavý příběh a znamenitý Downey a Law s bonbónkem v podání Rachel McAdams. Možná to není úplných sto procent, přesto však tleskám a těším se na budoucí opakovanou projekci. ()

bend-ik

Hmm.. Povedala by som, že to bolo presne také, ako som očakávala.. A predsa, spokojnosť nenastala.. Nemôžem si pomôcť, avšak počas celého sledovania filmu som mala pocit, že nejde o nič viac ako naháňanie sa za Da Vinciho kódom v anglickom prevedení. Najväčší zloduch aka Lord vstávajúci z mŕtvych? Skutočne??!! Mám dojem, že ďalšia premiéra Harryho Pottera je nachystaná až na leto.. A po prvej polhodine som si, bohužiaľ, uvedomila, že mňa ten film baví iba vďaka konverzačným okienkam hlavných "hrdinov" (a aj ich rozmery sa s pribúdajúcimi minútami zmenšovali).. Herecké výkony komentovať ťažko, pretože ako Downey tak i Law si svoje odohrali dôstojne, no ostatné postavy akýkoľvek priestor na "vyhratie" postrádali (priemerná McAdams tak aj po tomto snímku ostane iba priemernou).. Hudba- so mnou je to tak, že keď ja vo filme vnímam zvuk viac ako obraz, už je zle. Tu som ju vnímala, pretože po britkejších dialógoch (uznávam, že svoje robil aj môj druhý najmilovanejší hlas filmového sveta) bola hudba tým najlepším prvkom filmu (a to ani Hans Zimmer tentokrát až tak neoslnil). Navyše, keď dnes niekto dokáže natočiť celú skutočnosť digitálne, tak mi už pomerne vadí, keď sa grafika nezvládne a digitalizované scény bijú do očí (asi nemusím konkretizovať)!! Jednoducho, slabé.. Škoda.. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (viac)