Nové dynamické stvárnenie najznámejších postáv Arthura Conana Doyla vo filme Sherlock Holmes, postaví Holmesa a jeho verného partnera Watsona pred novú výzvu. Holmes, ktorého bojové schopnosti sú rovnako nebezpečné ako jeho legendárny intelekt, musí kvôli porazeniu nového nepriateľa a odhaleniu hrozivých intríg na zničenie krajiny bojovať ako nikdy predtým. (TV Markíza)

Zuzyzss

Plusy: úžasně vypadající Londýn; charisma hlavní dvojice (hlavně RDJ, dokáže udělat každý film alespoň nějak zábavným); chytré bonmoty; epické slow-motion záběry mě dostanou vždycky (ať už pěstních soubojů nebo výbuchů) Mínusy: zbytečná délka (film takové typu by neměl jít přes 90 minut); nevyužití charakteru Rachel McAdams a hlavně jí samotné; někdy zbytečné CGI; neustálé střídání setů a repetitivní dějová linka (změna lokace -> souboj -> útěk / zatčení) ()

maciii

Zbožňuju humor Guye Ritchieho, herce, které pro své role vybírá a způsob, s jakým s nimi pracuje... pro mě dokonalost od dlažební kostky až po závěrečné titulky. ()

siloalampa

Buď ich chcú rozdeliť, alebo zabiť. Sú však nerozluční a nesmrteľní. Pri filmoch tohto štýlu je dôležitý nadhľad a ten tu určite nechýbal, takže pozerať sa na to rozhodne dalo... ()

Ondr@932

Nenaštvalo, ale ani příliš nenadchlo. V celku slušná zábava s mým oblíbeným hercem Robert Downey Jr. Film mě střídavě bavil někdy více a někdy vůbec. Slabší to bylo v půlce filmu, ale jinak dobrý! Takže dávám 6/10 ()

Jajar

Akční scény fungují skvěle a jednotlivé dramatické pasáže jakbysmet. Bohužel jen osamoceně, pokud si je pustíte na youtube jako efektní momentky. Celkově ale snímku chybí nějaká smysluplná koncepce. Síla filmu tkví především v tom, jak poutavě ho režisér dokáže odvyprávět, což Ritchie vůbec nezvládl a jen tak potvrdil, že je schopný natočit super biják i úplnou sračku. Příběh nevýrazný, dialogy působí nedotaženě, občas až nepatřičně, Downey otravně přehrává a Mark Strong si může připsat roli nejhůř využitého záporáka sezóny. ()

Haide

Obávám se, že kdyby Robert Downey Jr. hrál v nějakém filmu růžového poníka, tak bych si onen film stejně zamilovala. A Sherlock? Zábavné, supr zábavné. Já na tyhle podivíny prostě letím. A když už jsme u toho, kdy Zimmer napsal špatnou hudbu, že? :o) ()

kacaabba

Podobně jako jiní i já oceňuji film po řemeslné i umělecké stránce; přesto jsme film po chvíli vypnuli a nedokoukali - je to patrně naše chyba, ale netušili jsme, že neuvidíme starosvětsky laděnou klasickou kriminálku (na kterou budou moci koukat i děti), ale dílo očouzené temným tajemnem s linkou 666. A to není náš šálek kávy... Jestli je to takto u Sherlocka normální, tak jsem s ním skončil velmi rychle. Že jsem nevzal vážně informaci, že Doyle byl spiritista! ()

IPajule

Další povedený film Roberta Downeyho, který ztvárnil postavu Sherlocka Holmese. Bavila jsem se celých 123 minut. Efekty a zpracování u akčního, dobrodružného a hlavně kriminálního filmu byly natolik úžasné, že jsem si nevšimla ničeho co by mohlo můj názor změnit. Jude Law a Rachel Adams byli vhodní kandidáti na hereckou scénu společně s Robertem. Báječná detektivka plná adrenalinu. ()

redwik

Jeden z mála filmov, kde som videl najprv druhé pokračovanie, a až potom jednotku (vlastne, asi to tak bolo len v prípade Saw). Nuž a hodnotí sa mi to ťažko, nakoľko som pred týždňom dopozeral seriál Sherlock, pretože na ten sa tento film nechytá. Film ma vôbec nestrhol, občas som sa trochu nudil, a až záverečné vysvetlenie toho všetkého ma trošku upútalo. Ale aj tak, Robert Downey ako Sherlock nie je práve podľa môjho gusta, Jude Law, na druhej strane, ako Watson valí, Eddie Marsan v roli Lestradea tiež celkom fajn a Rachel McAdams tutti-frutti. No aj tak tento film považujem o malú trošku horší, ako jeho pokračovanie. ()

HOFMAN

Tohle prostě ne. Jedna hvězda je za Roberta a druhá za Zimmera. Pokud chcete nového Sherlocka, koukněte se raději na seriál. ()

xjitule

Podle mě nejpovedenější filmové zpracování mé oblíbené knižní serie od A.C. Doyla. Vtipné, hravé, napínavé. Robert Downey Jr. byl skvělá volba pro tak rozmanitou postavu jako je Sherlock Holmes. S kterým se může rovnat výkonem a charismatem jen Benedict Cumberbatch. Ale ani ostatní postavy za nim nezaostávají v dálce. Prostě film, co potěší a okouzlí. ()

FanKalEl

Tento inakšie podaný Sherlock sa mi veľmi páči, Downey hraje ako utrhnutý z reťaze, jedna z jeho najlepších rol. Dokonalá atmosféra Londýna a jeho historický vizuál sa len tak nevidí. Zimmer svojou hudbou šľape na plno, scenár je pútavý a skvelý a celkovo film pôsobí ako super detektívka, nadupaná akčnou jazdou a hustou atmosférou. Jeden z naj filmov čo v poslednej dobe vznikli. (100%) ()

Mayers

Downey i Law jsou velcí sympaťáci a táhnou celý film na svých bedrech (ve starých kabátech). Sherlockova povaha je tu vykreslena poměrně zajímavě a Železný Rob si s touhle postavou poradil po Downeyovsku. Osobně se mi líbily i vtipně pojaté bojové scény (zejména s tou Eiffelovkou), zábavné dialogy a na tu Holmesovu kočičku se navíc pěkně koukalo. Knižní předlohu moc nastudovanou nemám (jen čokla z Baskervilu) ale myslím, že se Doyle kvůli tomuhle v hrobě neobrací. Svěží, akční, detektivka, která neurazí. Já se bavil. 80% ()

KafuR

Ne že by byla tato variace na výstředního obyvatele Baker Street špatná, ovšem v záplavě jeho jmenovců z mnoha jiných veledíl se člověk chtě nechtě nemůže zbavit potřeby srovnání. Kulisy špinavého Londýna, anglické počasí a tmavé filtry, to vše tady hraje do karet, ale co se týče ústřední dvojice a hlavně vztahu mezi nimi.. no nemůžu si pomoct, ale tak chladný vztah mezi sebou nemají ani Rusáci při -50. Příběh je zajímavý, ale většinu dedukcí si Holmes nechává pro sebe, což spolu se závěrečným vysvětlováním určitě pochytil od svého belgického kolegy. ()

feryk

Tento film nemá s detektivkou nic společného a Sherlock se svým parťákem jako akční hrdinové rovněž není to pravé ořechové. Film postrádá hloubku a vše je jak podle šablony. Slabých 60%. ()

rukay

Hondě zajímavé dílo a pro mne určitě přinejmenším rozporuplné. V lepším slova smyslu, pokud to jde. Sir musí dělat v hrobě kotrmelce, co že se z jeho gentelmanského detektiva stalo za ranaře. Ale nechme stranou prudérnost. Sherlock v podání Downeyho Jr. má určitě šmrc a z načrtnutého námětu bere totální maximum. Stejně je na tom i Jude Law, který se v roli Watsona krásně vymanil z původního stereotypu 'pomalejšího podržtašky slavného Holmese', a přehoupl celou postavu do pozice plnohodnotného parťáka. Sem tam se přidá nějaká rvačka v před-časované zpomalovačce a jako divák se tak rozhodně nebudete nudit. Na můj vkus je bohužel někdy nadsázky trochu příliš a více 'temna' (a nemyslím toho digitálního) by určitě na škodu nebylo. Přesto jednoznačně příjemné překvapení, a netradiční zpravování u mne získává 4****, aniž bych se dlouho rozmýšlel. ()

Biopler

Typický Ritchieho režijný štýl, ktorý určite ozvláštnil postavu Sherlocka. Ide o to či to neprepískol. Sherlock ako bitkár, ktorý uvažuje kde zasadí súperovi úder, je pre mňa dosť úlet. Downey jr. hrá svoj štandard, Law je vskutku zaujímavý výber Watsona, avšak akosi chce od Sherlocka zutekať kvôli žene, takže klasický príbeh o klasickej dvojici je tu skôr narušený. Všetko to zachraňuje príbeh a ten je dobre rozprávaný a film celkovo dobre natočený tak pre kritika ako i pre diváka, takže o zábavu je postarané. Trochu zabolí moc do očí bijúci digi-vizuál záverečnej scény na rozostavanom Tower Bridge. Ako nápad za 100 bodov, len to prevedenie. ()

TheSompeque

Iron Man se okoukal, avšak když si Downey Jr. oblékl kabát místo oblek superhrdiny, přišel i můj zájem. A musím říct, že jako Sherlock je skvělý. Kvalitní humor, prostředí a atmosféra Londýna mě zaujala. Oproti například seriálovým Sherlockům tento nabídl i pro oko příjemnou akci. Charaktery si užijete, především vztah Holmese a Watsona, bez debat. Doporučuji. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (viac)