Pět žen se ocitne na francouzském okupovaném území s úkolem zachránit britského geologa a zabít německého plukovníka. A Louise, Jeanne, Suzy, Gaëlle a Maria tvoří úžasný odbojový tým.  Píše se květen 1944 a skupina pěti žen zapojených do odboje seskočí padákem na okupované francouzské území se speciálním úkolem. Mají zachránit britského geologa, který byl zajat v Normandii a zabít německého plukovníka SS Heindricha. Skupinu vede vdova po vůdci odboje Louise (Sophie Marceauová), která prošla střeleckým výcvikem. Jeanne (Julie Depardieuová) je tvrdá holka, která se nerozpakuje zabíjet. Někdejší showgirl Suzy (Marie Gillainová) bývala Heinrichovou milenkou. Gaëlle (Déborah Françoisová) je odbornice na výbušniny, která zoufale touží po akci. A Maria (Maya Sansaová) je italská šlechtična, která v utajení pracuje pro francouzský odboj. Příběh pěti žen, které se staly hrdinkami, byl inspirován skutečným osudem Lisy Villameurové, která působila za 2. světové války ve francouzském odboji. Francouzské válečné drama režíroval Jean-Paul Salomé. (oficiálny text distribútora)

jafuska

název filmu vystihuje hodně, opravdu ženy měly odvahu která se jen tak nevidí, , i za tu cenu, že by mohli být odhaleni, válečné drama, na pozadí války a gestapa, všechno do sebe dokonale zapadlo, a toto je asi první film, který jsem viděla, když ženy pod obrovským nátlakem a odvahou se vzepřely diktatuře a nasazovali kvůli tomu svoje životy, velmi zdařilý film, s emocemi, od začátku filmu až do konce,. ()

Brano

Priemerný vojnový film o parte žien, ktoré majú za úlohu ísť do Francúzska zachrániť geológa pred Nemcami, ktorý má dôležité informácie ohľadom vylodenie v Normandii. Námet celkom obstojný, ale mňa to veľmi nenadchlo. Herecké obsadenie, hlavne v podaní Nemeckého dôstojníka bolo slabé. A celkovo film o pár statočných bojovníčkach nie je nič pre mňa. ()

Miloško

Ženy v tak hojnom počte zastúpené vo vojnovom filme som ešte nevidel.A keď k tomu pridám to,že sa toto všetko asi naozaj stalo,skvelých hercov,svižné tempo,tak nemožem inak hodnotiť. 7/10 ()

kacir

Zda sa ze moj vkus je totalne opacny ako vkus 85% tu hlasujucich. Na tento film som pozeral bez toho aby som odtrhol oci z obrazovky.Velmi mile prekvapenie. Sophie Marceau to zahrala skvelo a vsetko som jej uveril a nie len jej. Len kvoli tomu ze to nie je americky film a len kvoli tomu ze polovica tu hlasujucich len opakuje po svojich idoloch,ma nizsie hodnotenie. Ale film ako taky je od zaciatku az po koniec napinavy a divaka si vie ziskat. Ja mu davam plny pocet a som si isty, ze si ho este niekedy rad pozriem. ()

bobin

Konečně snad trochu přijatelný film . Našel jsem ho až na HBO . Slušně vystavěný , ba i napínavý příběh z okupované Francie zaujme , i když znalec francouzského odboje bude mít námitky . Zápletka je totiž poněkud naivní . Hrdinky jsou ženy , ale tvůrci se kupodivu vyhnuli romantice. Hvězdička navíc za výborné dobové reálie. ()

kenny79

Francouzský filmek z období druhé světové války, kde hlavními hrdinkamy jsou ženy zachranující zraněného zajatce. Na můj vkus příliš zdlouhavé i přes druhou půlku filmu kde se konečně i něco děje. Přesto mě tento filmek nějak nezaujal. Jediné pozitivum je herecké obsazení díky němuž jsem to vydržel až do konce. ()

rafix

Bezvadný váléčný film z francouzké produkce a vynikající herecký výkon skvělé herečky Sophie Marceau. Bylo strhující a dojemné. Mě se to moc líbilo. ()

da.rk

Pokud chcete film o odboji, podívejte se raději na Černou kníhu. Moritzovi Bleibtreu bych SS-mana neuvěřil ani náhodou. ()

david666

Solidní válečné drama, které tak nějak mohlo ve skutečnosti vypadat. Nic není přehnané, herci jsou uvěřitelní. Ukazka toho, jak může i jednotlivec ovlivnit dějiny. Za odvahu hlavních hrdinek dávám * navíc. ()

BarVo

Mám zmiešané pocity. Na jednej strane veľmi netradičný pohľad na vojnu prostredníctvom ženských hrdiniek, čo velice oceňujem. Nakoľko ide o skutočný príbeh, je otázne, ale hlavné fakty snáď sedia. Pri Sophie Marceau boli ostatné devy skôr do počtu, čo však nebola chyba ich, ale scenára. Milostné vzplanutie esesáka mi prišlo dosť za vlasy pritiahnuté, skôr pre rozptýlenie. Občas bolo veru ťažko uveriť tomu, čo vidím. Proste, nejako som nemala z filmu pocit, že sme vlastne vo vojne. Sympatický, ale akosi nedomyslený film. ()

Kozlowski8

Pětice francouzských žen je v kvěnu 1944 vyslána na nebezpečnou misi, jejímž cílem je osvobodit z německého zajetí britského geologa a provést atentát na plukovníka SS...Příběh je inspirovaný skutečnou událostí, avšak je těžké uvěřit, že by se taková akce tvořila způsobem, jak nám ho nabídl scénárista a režisér v jedné osobě Jean-Paul Salomé. On nám ho vlastně ani nenabídl. Čtyři ženy, z nichž tři neměly absolutně páru o zbraních, boji a skákání s padákem, se ze dne na den promění z tanečnic a lehkých děv ve speciální jednotku, která seskočí padákem na nepřátelské území, někde se převléknou za zdravotní sestry a dostanou se kam potřebují - jak je to jednoduché. Potencionálně velmi zajímavému námětu se nedostalo uchopení, kteréby jej lépe zúročilo, ať jde o práci scénáristy, režiséra, a třeba i herců. 55%. ()

Saxos

Další z válečných filmů, který z německé armády dělá absolutní tupce. Opak byl bohužel pravdou. Závěr: 50na50. ()

cernymotyl

Holky hrály vcelku přesvědčivě a přestřelky vypadaly věrohodně. Co mě ale nejvíc štvalo, byl naivní a místy zmatečný scénář jen velice lehce inspirovaný skotečnou událostí. Škoda. Zmařená šance. ()

JaguarN

Plné emocí a strhující. Po trochu stereotypním úvodu (obvyklý nábor dobrovolníků) už děj uhání kupředu jako rozjetý vlak a nenechá diváka ani na chvíli vydechnout. Herecké výkony jsou odpovídající, zvláště dominuje Sophie Marceau, jen do role esesáka bych si představoval někoho výraznějšího. I přesto je to silných 80%. ()

milada008

Dílo vzniknuvší na základě skutečných událostí. Začátek a průběh děje se zdá "v normálu", ale postupně upadá do někdy až absurdit. Jak si vysvětlit, několikeré zázračné uniknutí smrti nejen hlavního padoucha, ale i hlavních protagonstek, které sice nakonec, až na jednu smrti neuniknou, ale předtím několikrát ano. Jinak suma sumárum solidní film, avšak bez dalších chvalozpěvů. ()

Slouby

Válečný film odlišující se od filmů kde se vystříli miliony nábojů a k zemi padne miliony vojáků.Film který je na zamyšlení.Zamyšlení nad tím co všechno byli schopni obětovat, ne pro sebe, ale pro ostatní.Ze scény kdy se vyslýchaný sám podřízl než aby prozradil ostatní, je mi ještě ted ouzko.Přemýšlím nad tím jestli by to v dnešní době někdo dokázal... ()