A zori zděs tichije

(TV film)
  • Sovietsky zväz А зори здесь тихие (viac)
všetky plagáty
Sovietsky zväz, 1970, 118 min

Réžia:

Ivan Rassomachin

Predloha:

Boris Vasiljev (kniha)

Scenár:

Ivan Rassomachin

Televizní adaptace na základě stejnojmenné knihy od Borise Vasiljeva. Děj se odehrává v Rusku v roce 1941 během druhé světové války. Seržant Rudé armády Vaskov (Pyotr Shelokhonov) je umístěn na vzdáleném dělostřeleckém stanovišti. Vaskov má na starosti pět mladých žen přijatých na vojenský výcvik v Rudé armádě. Jednoho dne jsou obklopeni skupinou nacistických parašutistů, kteří pronikli na ruské území za frontovou linií. Nyní musí Vaskov s pěti stážistkami zastavit nepřítele v nerovném boji. (sator)

sator

Televizní adaptace na základě stejnojmenné knihy od „Borise Vasiljeva “. Děj se odehrává  v Rusku v roce 1941, během druhé světové války. Seržant Rudé armády Vaskov (Pyotr Shelokhonov) je umístěn na vzdáleném dělostřeleckém stanovišti. Vaskov má na starosti pět mladých žen přijatých na vojenský výcvik v Rudé armádě. Jednoho dne jsou obklopeni skupinou nacistických parašutistů, kteří pronikli na ruské území za frontovou linií. Nyní musí Vaskov s pěti stážistkami zastavit nepřítele v nerovném boji. ()

Pitryx

To vyprávění bylo zvoleno velmi nešťastně. Irituje mne to ve filmech, natož v divadle. Také monology byly na hranici, ale zde jsem to ochoten tolerovat. Ono to asi na divadelní scénu patří. I když zde můžeme hovořit spíše o inscenaci. V každém případě musím uznat, že herci odvedli skvělé výkony, a je jedno zda to udělali pro hru samotnou, nebo strachem z Gulagů, když nebudou hrát co nejlépe. Takže ti u mne mají 20 % a myslím že to je tak asi vše. Zcela jistě jsem mohl klidně ocenit i sám sebe, protože koukat hodinu a půl na inscenaci v původním znění s mými neznalostmi ruštiny byl také heroický výkon, a když přišel konečně konec, dost jsem si oddechl. Stejně jsem si připadal jako masochista. Potřetí ani omylem. Protože je k inscenaci málo informací, dávám je sem do komentáře, i když to asi nikoho zajímat nebude. Za přesný přepis jmen vůbec neručím, ty jejich klikyháky jsem dávno pradávno zapomněl. Skoro všechny informace jsou přímo z titulků. H.R: Vaskov -P.Šelonochonov Vypravěč – M.Chrabrov Rita Osjaninová – Galina Filimonovová Žeňa Komylková - R. Miloslavskaja Soňa - Natalya Bajtalskaja Galja Četvertaková - G. Popovskaya Liza Bričkinová - Marina Maltseva Luda – Natalia Orlovová Věra – Taťána Egorová Káťa – Irina Gregorjeva Mladík – Viktor Semenovský Scénář:V.Černova Postanovka:N.Rassomachina Asistent režie:L Marton Vedoucí operátor: N.Lebeděv Umělec: N.Poljakov Skript: Boris Vasiljev ()