Režisér Gus Van Sant a Sean Penn oživili příběh člověka, který je do dnešní doby považován za jednoho z největších mučedníků americké historie. Za svou sexuální orientaci zaplatil tím nejcennějším, co člověk má - životem. Když byl v roce 1978 na Harveyho Milka spáchán atentát, svět ztratil jednoho z nejcharizmatičtějších vůdců a hlas spravedlnosti. (oficiálny text distribútora)

M.i.k.e

osobně mám podobné životopisné filmy vcelku rád,ovšem Milkovi,jakoby něco chybělo a film se tak zařazuje do dlouhé plejády podobných biografií,které nepřináší nic nového a nad průmerem je drží pouze herecké výkony (v tomto případě hlavně vynikající Penn)...V hodnocení sou to tak trošku slabší 4 hvězdičky (nebýt famozního Penna,byly by jen 3). ()

Chen

Nenásilné, nepříliš filozofující, ale přesto úderné a citlivě natočené biografické drama s vynikajícími hereckými výkony. ()

Martin741

Milk je vykal s pripadnym vyzmykanim vsetkych moznych emocii. Pribeh bez napatia, bez akcie. Film Milk miestami posobil ako prilisne tlacenie na pilu a snahou za kazdu cenu vydolovat divacky zaujem. A cumiet na akehosi Josha Brolina, jak sa tam bezducho a bezmyslienkovite prechadza, je aj na mna prilis moc : 5 % ()

MrPierc

Zajímavý příběh člověka, který spojil gaye v okolí a snažil se dovolat základních práv a svobod pro ně. Choulostivé téma bylo podáno dosti vkusně a ukazuje, že gayové jsou také lidé, kteří mají nárok na svá práva a není jich pouze 4% :-) . Sean Penn skvěle vystihl postavu i homosexuální chování ( i když to mísy zavánělo přehráváním ). Homosexualita mezi námi je již od pravěku, ale zajímavé je , že ve filmech pomalu proráží až nyní. Dobrá hudba a zajímavá ukázka fanatického boje proti odlišným lidem. ()

shyster

K filmu jsem přistupoval s velkým předsudkem. Očekával jsem, že to bude další limonádová vydíračka o tom, jak to mají gayové na naší planetě těžké. Jenže to se nestalo. Ikdyž většina herců velice přehrává a z jejich postav jsou často jen směšné karikatury, nic to nemění na kvalitách tohoto filmu, které žene vpřed Gus Van Sant a Sean Penn. ()

MA.KI

Boj za rovnoprávnost. Milkovi je čtyřicet let a ještě neudělal nic, na co by mohl být hrdý. Je na čase to změnit. Sean Penn v roli odvážného charismatického homosexuála, který skutečně existoval. Biografický snímek odehrávající se v Americe v šedesátých a sedmdesátých letech, během nichž mnozí bojovali za svobodu a rovnoprávnost. Křesťanská morálka, rodina, tradiční hodnoty, dogmatismus na straně jedné…, a na straně druhé Milk. Gus Van Sant jiný než dříve, přesto skvělý. Jmenuji se Harvey Milk a přišel jsem si vás získat. ()

Streeper

Tomu říkám opravdu krásně natočený pravdivý příběh. Musí uznat, že ze začátku se to dost táhne a nuda se objevila, ale potom je to jako výbušnina plná emocí. Na konci jsem se neudržela a rozbrečela jsem se jako malé děcko. Sean Penn si zaslouženě odnesl Oscara pro nejlepší výkon v hlavní roli. Věřila jsem mu každé gesto i slovo. ()

ifa

Možná trochu černobílé vidění tehdejšího (dnešního?) postoje k sexuální orientaci. Nikdy bych si nemyslela, že Sean Penn bude hrát zrovna tuto roli, ale hrál jako o život, každý pohled, každé slovo jsem mu věřila. Zasloužený Oscar! Je to Pan Herec. Režie Van Santa spíše dokumentární, líbily se mi reálné scény vkládané do filmu. Atmosféra 70.let v SF skvěle navozená. Milk se mi líbil ještě o trošičku míň než Zkrocená hora, měl stejně dobrý (emociální?) závěr (nepřišel mi jako útok na diváka,ale člověk stejnak sedí a je mu smutno, za lidi, ale má tu NADĚJI). Jde přece o nás, všechny. Harveyho si zase ráda pustím. 80% ()

starbrejkr

Nemůžu se vyhnout srovnání se slavnou a hlavně Američany glorifikovanou Zkrocenou horou, u které se všichni radovali, že se konečně podařilo natočit zásadní film o homosexuálech. Kovbojové z Hory se však na Milka koukají pěkně ze sklepa, protože proti němu působí jako naivní a především vizuálně kýčovitá romanťárna s minimálním zápřahem do hloubky (tohle je myšleno bez jakéhokoliv "ehm" nádechu:-))). Milk je tím zásadním filmem, který nás donutí o té problematice přemýšlet a výsledek filmu stoupá od původní problematiky až k silně humanistickým ideálům. Milk se nám zkrátka bez nějakého brutálního nátlaku snaží říci, že jsme především všichni lidi a činí tak vkusně a nepateticky. V průběhu filmu jsou často užívaný dobové vstupy (reportáže, zprávy a projevy) a běhá mráz po zádech z toho, jak neskutečně prudérní, nesnášenlivá, homofobní a bigotní byla většina americké společnosti. Nechci to rozmazávat, ale film zcela jasně naznačuje, co je tím důvodem a není těžké to vyvodit. Výkon Seana Penna je božský a to, jak zejména na začátku hraje opačně orientovaného, bere dech (mimika, hlas, pohled...). Ostatní zdatně sekundují a hlavně Josh Brolin, to je prostě hazjl par excellence - nemůžu se dočkat, až ho uvidím v nějaké velké záporácké roli. Tvůrci mě potěšili, že to s intimnější stránkou filmu tolik nerozmázli a zaměřili se spíše na myšlenkovou stránku problému, takže vynucených scén ala ledgerovské plivání do ruky se nedočkáme. A proč tedy vlastně přes tu chválu není plný počet? Van Sant to celé úplně nezvládl a přestože (klobouk dolů) se věrně drží Milkova života, něco mohl vypustit. Třeba jsem vůbec nechápal smysl linie s Diegem Lunou, které příběhu absolutně nic nedala a Luna působil jen jako otrapa. Takových menších vycpávek tam bylo několik, a tak jsem měl místa, kde jsem se krapet nudil. Každopádně se však jedná o zapamatovatelné dílo, určitě koukněte! ()

tomtomtoma

Dá se říci, že je to klasický životopisný film. Bez hloubky. Řemeslně poctivá práce. S atmosférou svobodomyslných sedmdesátých let v San Francisku. A několik kameramanských pochoutek. Boj za práva pro homosexuály. Vlastně je stále aktuální. Lidé mají stále strach vyjít s pravdou ven. Ze strachu ze svého okolí, ze strachu z přijetí pravdy jejich nejbližšími. Stále se najde hodně těch, kteří se budou pokoušet je ponížit. Ze strachu. Ale co čekat od dědictví pokrytecky správné katolické výchovy. Však i slavná antická komunita Sparta, vychovávající nejtvrdší válečníky, vykazovala výrazné homosexuální prvky. S křesťanstvím přišla doba temna. Je správné bojovat za to, v co věříme a kudy chceme jít. Harvey Milk (dobrý Sean Penn) našel svou cestu. Našel své poslání. Padal, vstával, postupoval, získával a vyhrával. Největším protivníkem se ukázal zhrzený radní Dan White (dobrý Josh Brolin), neschopný překonat své politické prohry. Z dalších rolí: Milkovi partneři Scott Smith (James Franco) a hysterický Jack Lira (Diego Luna), aktivisté a pomocníci Cleve Jones (Emile Hirsch), Dick Pabich (Joseph Cross), Jim Rivaldo (Brandon Boyce) a Anne Kronenberg (Alison Pill), pragmatický starosta Moscone (Victor Garber), inkvizitorský senátor John Briggs (Denis O'Hare), a vydavatel gay-časopisu David Goodstein (Howard Rosenman). Nezáleží na prohrách, záleží na cestě. A na životě. ()

C0r0ner

Nakonec s tou vraždou vlastně vůbec nešlo o to, že byl buzerant, což tomu celému tak nějak bere smysl, protože životopisný příběh o člověku, který šel proti systému, je to tuctový, kterých jsem už viděl desítky. Nicméně Sean Penn je teda kurevský herec, to se musí nechat, i když to teploušské téma mě (jako ostatně všechny filmy o nich) nebralo. 60% ()

Flynn

Sean Penn je zde přesvědčivý jako vždy, téma je trochu netradiční,ale nápis : dle skutečné události tomu dává tak nějak jiskru a zajímavost..... určitě povedený snímek.. ()

Dannysek4U

Az do zaverecnejch titulku jsem si myslel, ze Penn trochu nevhodne prehrava, a hlavni hrdina tak zavani karikaturou. A pak stacilo tech par vterin zaberu na realnyho Milka. Sean Penn je proste genius. P. S. - Tak jsem si precetl par nize uvedenejch commentu a napada me jediny. Opravdu znate vsichni tolik gayu, abyste mohli tvrdit, ze takovy skutecne nejsou/ nebyli? Popravde, ja ne. Ale tech par Milkovejch zaberu dava tusit, ze to zas takova fikce skutecne bejt nemusi. ()

agathon

Velice přímočaré, zanícené, hodně nakažlivé. A nejlepší na tom je fakt, že je to tak výtečně "hollywoodské", že to neváhám označit za kýč. A to je právě na Milkově filmové biografii tak důležité: je zkrátka vynikajícím životopisným filmem, ale (v dobrém slova smyslu) ničím víc. neždímá skandál, sám neskandalizuje, levně nedojímá. Podobně jako Zkrocená hora je regulérní filmovou podívanou pro masy, jejíž nenucenost vůči vlastnímu (pořád pro mnohé ožehavému) tématu je odzbrojující. ()

Wormboy

Herecky skvele, obsahovo zaujimave (najma dokumentaristicke casti filmu), avsak celkovo v mojich ociach len priemerne filmove spracovanie homosexualnej pute za ludskymi a obcianskymi pravami. ()

carly

"You cannot live on hope alone but without hope life is not worth living." tento film by mali vidieť všetci. každý jeden človek. a niektorý aj opakovane. a nielen kvôli tomu, o čom je. ale aj kvôli úžasným hercom. a krásnej hudbe.ale hlavne kvôli tomu, čo sa snaží povedať. aby sa zaslepeným otvorili oči. aby sa naše deti za nás raz nemuseli hanbiť. ()

Andre3000

Tenhle film, není jen o homosexuálech, je o NADĚJI !!! Hvězda Seana Penna stoupala strmě až dosáhla svého vrcholu...tím byl Harvey Milk. Je to asi první film, kde dokázal Emila Hirsche někdo vůbec zastínit, přesto se oba do tohoto filmu hodili převelice. Člověk musel uznat, že to jak jak to zahráli někteří herci bylo opravdu geniální. Poklona patří i vedeljším rolím jako je James Franco a Josh Brolin. FIlm mě velice zasáhnul, ukázal slabiny náboženství, svět netolerance, ale i o ochotu bojovat za něco a změnit to. A konec byl asi jeden z nejemotivnějších co jsem kdy zažil...to byl ten důvod pro pátou hvězdičku. ()

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013

Nákladná adaptace slavného a mnoha žánrovými cenami ověnčeného sci-fi románu, kterou pro studio Lionsgate natočil Gavin Hood, má problém. Jeho jméno je Orson Scott Card. Ten, kromě toho, že je… (viac)

Eastwood a počátky FBI

Eastwood a počátky FBI

13.03.2010

Na úvod si dejme obvyklé: Clint Eastwood je nezastavitelný. Zatímco na Oscarech se díky hereckým nominacím mluvilo ještě o jeho Neporaženém, Clint mezitím dokončil další film (nadpřirozený thriller… (viac)