Režisér Gus Van Sant a Sean Penn oživili příběh člověka, který je do dnešní doby považován za jednoho z největších mučedníků americké historie. Za svou sexuální orientaci zaplatil tím nejcennějším, co člověk má - životem. Když byl v roce 1978 na Harveyho Milka spáchán atentát, svět ztratil jednoho z nejcharizmatičtějších vůdců a hlas spravedlnosti. (oficiálny text distribútora)

p.paja11

Druhá polovina filmu výhradně lepší než ta první, ale celkový dojem 3,5* ... o nic víc o nic míň, ale fantastický výkon seana pennyho!!! ()

kpt.Marťas

Poctivá a upřímná filmová práce. Nápaditá režie, vynikající herecké výkony a božská hudba Dannyho Elfmana. Film zaujme, podráždí, ale znova ho asi sledovat nebudu... ()

ondrzej

Shoduji se s několika hodnoceními viz níže... Výborné herecké výkony... Jinak poměrně průměrně zpracovaný biografický film... Osobně to cítím tak na 3 a 1/2, ale nemám rád repetitivní scény na konci, jako kdybych snad dvě hodiny neudržel v hlavě, to co mi tvůrci filmu sdělují hned na začátku... Takže 3 hvězdičky... Ale to se zase budu hádat celý večer se svou přítelkyní a do toho ten pokažený Valentýn, kdy jsem na ní na Václaváku řval, že mi je jedno, jestli má ten film 8 nebo 50 nominací na Oskara... že to zkrátka cítím takhle... Promiň lásko. *** (Pamatuji si to špatně nebo se ve scéně na začátku říká něco ve smyslu: To už ti bude 50... Kdovi, jestli se vubec doziju 50.. V závěrečné opakované scéně pak říká: 50 se stejně nedožiju...) ()

panic25

úžasný film o prvním politikovi ve vysoké státní funkci, který byl homosexuál, strhující výkon seanna penna v roli harveyho milka oceněný oscarem opravdu stojí za to i když hodně lidí film odsuzuje kvůli jeho tématu, je to jejich věc ale přicházejí o výborný film ()

SpeedyL

Dlouho po filmu jsem pročítal recenze a zvažoval jestli 4 nebo 5*... K filmu jsem se dostal s lehkým povědomím o čem asi bude. Nicméně jméno Harvey Milk mi nic neříkalo. Film jako celek má rozhodně příjemný spád a působil na mne jako normální dokumentárně-politický snímek. Na základě toho a na základě výborných hereckých výkonů bych dal filmu pěkné 4*. Jenže přišel závěr. To, že snímek je natočen podle skutečných událostí takovýmto způsobem, mne nutí přidat * navíc. Hodnocení 88%. ()

onde

Dobře natočený biografický snímek, pěkná kamera, hudba, a herecké výkony (Penn, Franco, Hirsch). Musím se ale přiznat, že tento film a výkon Seana Penna, bude stále ve stínu fiktivního wrestlera Rourka, který si zasloužil oskara o mnohem více... Nebo šlo snad o to, kolikrát se Sean dokázal zapřít a intimně sblížit s mužem?.) ()

Kvico

silná životopisná dráma, filmovo je tu téma homosexuality zobrazená lepšie a realistickejšie ako v Skoretenej hore a takisto herecké výkony sú veľmi veľmi dobré. Milk ako posledný nezhliadnutý film z terajšej oscarovej sezóny len podčiarkuje jej vysokú kvalitu. Možno mi trochu prekážala určitá skratkovitosť zobrazenia Milka hlavne v úvode filmu a takisto som mal pocit, že je ukázaný ako úplne bezúhonný baránok bez náznaku horších vlastností. Snáď by nezaškodilo o trochu viac inovátorstva a odvahy v réžii a spôsobe nasnímania obrazov, určite by filmu neubrali na vážnosti ()

bystroocko

Hezký film, ale přišel mi nemastný neslaný. Aby nějakou příchuť získal, musel by se událostmi v životě Harveyho Milka zabývat hlouběji. Třeba je to jen moje divácká nevyspělost, ale výhry mi v tomto filmu připadaly příliš snadné a prohry a trpkosti příliš lehce překonané. POZOR MINISPOILER! Z filmu jsem měla dojem, že Harveymu Milkovi vůbec nevadilo, když prohrál, vždyť je tu přece další pokus, nevadily mu milostná vzplanutí a rozkoly ve vztazích - budou další.... KONEC MINISPOILERU! Prostě těmi několika lety Milkova života jen tak profrčíme, a všechno je příliš rychlé na to, abysme si za měsíc pamatovali, jak to bylo nebo nebylo a kdo byl ve filmu kdo. Myslím, že mě ten film nezklamal jen proto, že jsem do něj šla naslepo - věděla jsem sice, kdo byl Harvey Milk - ale neměla jsem od filmu žádná očekávání. Sean Penn byl vynikající. Věřila jsem mu každé slovo - škoda jen, že ta slova nedostala od filmu čas mě jako diváka prostoupit. ()

Fifk@

Komentovat film o zapáleném politickém aktivistovi, že je tam moc politického aktivistictví ( omlouvám se za neobratné slovo ) je hodně zajímavé. A nazvat ho nudným kvůli politice. No ono asi vcítění do utlačované menšiny, která je "mlácena" jak úřady tak policií( u policie si ty uvozovky odmyslete;) ) a jejich boj se zdál beznadějný, neni pro každého zajímavé. Kdyby si člověk z toho vzal, že svoboda neni zadarmo a musí se za ni bojovat. Jakou moc má církev. Co kdyby se jí znelíbil třeba někdo jako vy nebo já. Nevim třeba někomu vadí tvrdá práce a zdá se mu nezážívná. Jinak než přes politiku to dnes nejde takže... K filmu bych řekl asi to, že Sean Penn mě dostal jeho pohyby, špulením rtů( to bylo uplně parádní, vždycky když to udělal jsem se musel zasmát ) a mluvou. Celý film jsem se výborně bavil. Tedy pokud mě zrovna Gus nestrašil křehkou hranicí mezi lidskou svobodou a jejím potíráním nebo jak moc (ne)tolerantní lidstvo je. Je to vzkaz všem outsiderům. A tom, že bojovat se musí. A to chtěl režisér připomenout mladým lidem. A nechtěl aby se na Harveye zapomnělo. Tento příběh mělo prý natočit hodně lidí, takže když Gus chodil konzultovat příběh s pamětníky, koukali na něj tak trochu s otupělostí, že z toho stejně nic nebude. Ale naštěstí měli dost trpělivosti ještě jednou vyprávět, co se tenkrát stalo. A poté si někteří i sebe zahráli. Za sebe mohu říct, že udělali velice dobře. Po Slonovi a Paranoid Parku, přidávám další pěkný snímek z jeho dílny, který se mi velice líbil. Zase jsem to přehnal, ale mazat to už nebudu. ()

gostly

Tenhle film jsem bohužel nebyl schopen shlédnout a to mne trochu mrzí, jelikož nemusí být tak špatný, ale co mne dokáže na filmu nejvíce rozčílit jsou scény, kde se dva chlapi líbají (nebo i něco horšího). Z toho se mi děla opravdu dost špatně. Po první takové scéně jsem musel film vypnout :( ()

Poland

Tak ted už konečně vím, za co Sean Penn dostal oscara, jeho výkon byl naprosto exelentní. Každý jeho pohyb, každé slovo, gesto jsem mu 100% veřil. Jen škoda, že je film podán pomalu a nudně bez jakékoli změny tempa. Ale jako dokument mě to velmi poučilo a člověk si alespoň na chvíli uvědomí, jak to měli a samozřejmě stále mají menšiny nesmírně složité.75% ()

Mangus

Dobrý životopisný film so Seanom Pennom zmeneným na nepoznanie. Ničím neohúri (ak, tak len Seanom Pennom- opäť skvelým), ale rozpovie príbeh ako to vyzeralo s homosexuálmy v USA v 70-tych rokoch. (...a Galadriel, možno je USA puritánska, ale vidno, čo dokáže demokracia. V bývalom sovietskom bloku to mali homosexuáli oveľa ťažšie a mnohí z nich to skrývali. V USA sa aspoň aktivisti mohli ako-tak slobodne prejaviť.) ()

luckylittl

Průměrný snímek s několika světlými okamžiky a výborným koncem. Osobně bych ale nemusel vidět scény, kde se "hošani" líbají a osahávají. Celkový dojem ale dobrý. Odnesli jsme si s manželkou z tohoto filmu vlastnoručně vyrobenou nadávku "Your asshole is bigger then Milk's!" :-) ()

lada32

Nedovedu si představit politika s tak sebestředným chováním jako byl Milk.Z 90 % řešil jenom homosexuální zákony,ostatní ho nezajímalo.Nevím jestli za to může špatně natočený film nebo to fakt byla taková skutečnost.Pokud ano,tak se ani nedivím aktu zastřelení.Sean Penn opět skvělý.Pohled na něho s jakými nuancemi hraje je zážitek. ()

FunTomCZ

4tyři hvězdičky pouze kvůli Pennovi, který byl neuvěřitelně věrohodný. Jinak filmy, které staví na "společenských problémech", menšinách a podobném nemusím. Přijde mi, že pak dostávají Oscary (nebo alespoň nominace) pouze za to, že se věnují tomu či onomu tématu. Ovšem za tenhle počin si Sean Penn Oscara podle mě zasloužil. ()

kacudzde

Nevěřila jsem, že by mě film o politice mohl bavit. Ale bavil. Otázka homosexuality a skvělý herecký výkon Seana Penna - tak hodnověrně zahráno, že by člověk řekl, že je opravdu gay :-). ()

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013

Nákladná adaptace slavného a mnoha žánrovými cenami ověnčeného sci-fi románu, kterou pro studio Lionsgate natočil Gavin Hood, má problém. Jeho jméno je Orson Scott Card. Ten, kromě toho, že je… (viac)

Eastwood a počátky FBI

Eastwood a počátky FBI

13.03.2010

Na úvod si dejme obvyklé: Clint Eastwood je nezastavitelný. Zatímco na Oscarech se díky hereckým nominacím mluvilo ještě o jeho Neporaženém, Clint mezitím dokončil další film (nadpřirozený thriller… (viac)