Režisér Gus Van Sant a Sean Penn oživili příběh člověka, který je do dnešní doby považován za jednoho z největších mučedníků americké historie. Za svou sexuální orientaci zaplatil tím nejcennějším, co člověk má - životem. Když byl v roce 1978 na Harveyho Milka spáchán atentát, svět ztratil jednoho z nejcharizmatičtějších vůdců a hlas spravedlnosti. (oficiálny text distribútora)

Buraking

Prvních deset minut tohoto filmu pro mě bylo, musím se přiznat, docela nechutných. Postupem času jsem si však zvykl a snažil se to vše pochopit. Sean Penn si U MĚ tímto výkonem vysloužil nominaci na Oskara. Rozhodně film stojí za zamyšlení a zajímalo by mě, zdal jsem zde jediný, komu Penn ve filmu připomínal Čunka:) ()

david666

Samozřejmě Sean Penn opět skvělý, přesto tato tématika není mým šálkem kávy a proto vlažnější hodnocení. Nějak jsem se do děje nemohl dostat, takže jsem spíš pozoroval právě Penna a zaujal také Hirsch v nezvyklé roli. ()

Wacky14

Tenhle snímek na mě velmi zapůsobil, už jen pro to o co v něm jde. Nechce se věřit, že ve světě, nejen ve Státech zakazovali homosexualitu a brali lidská práva lidem, co se týče filmu, podle kvality, tak nemám vážnější výhrady. Na můj vkus až moc líbajících se chlapů, ale to k tomu zřejmě patří. Skvělý herecký výkon Seana Penna a podle toho co jsem si vyslechl k tomuto filmu, tak konečně ho někdo dotáhl do konce, protože námět už prý mělo více režisérů před Van Santem ... za mě 85% ()

FiFoo

Společně se Schnabelovým Než se setmí pro mě nejvýraznější a nepřesvědčivějších film s homosexuální tématikou, resp. s tématikou pronásledování/potírání menšiny za posledních několik let. Výbroný Penn, Hirsch i Brolin. ()

Callie

Nesnáším politické filmy, odkládala jsem proto Milk co nejdéle, ALE .. jsem naprosto okouzlená výkonem Penna, celkovou atmosférou filmu, prudérností a zabedněností pobožných Amíků. Prostě vším, funguje to bezvadně, černobílé sekvence a dokumentárnost i kupodivu sexuální scény. Tleskám. ()

gu-staff

Chvílema jsem až pochyboval, jak to ten Sean má. Neskutečnej výkon. Pokud bych měl hodnotit jen jeho, bylo by to 100%. Životopisný filmy z posledních pár let (Ray, Ali, Walk the Line a spol...) jsou všechny výborný. Asi nějaký dobrý období. Ale všechny maj něco společnýho, a to herce v hlavní roli, který to celý odtáhnou na svých bedrech, i kdyby jim sekundovala Dana Morávková s Jiřkou Švorcojc. I když pro mne osobně Kilmera coby Jimiho nikdo nepřekoná, to je celoživotní vztah. To jsem k Milkovi moc komentů nenapsal co? Ale koukněte se sami, stojí to za to. ()

MichelG.

Na filmu bych nejvic vyzdvinul dobový záběry a když to člověk porovná s vlastnim filmem tak tvůrcům se zasazeni do doby 70.let povedlo asi ze vseho nejvic. Prekvapenim jednoznacne byla premena S.Penna z drsnaka (z drivejsich filmovych roli) na homosexualniho politika. To sem se nekdy tem jeho pohybum a grimasam fak musel zasmat. Zahral to moc pekne ale s tim oscarem to muselo bejt fakt letos tezky rozhodovani. Dej filmu clovek znal,uz nez se na film kouknul, takze tady se zadny prekvapeni cekat nedalo. Tim ze ten pribeh je vlastne danej (1.outsider pracujici v pojistovne nebo kde,2. boj za prava homosexualu,3. vitezstvi, 4.nasilna smrt), tak z toho nakonec vzniknul prumernej film, kde kdyz cloveka zajima Amerika , tak se spis kouka obecne na tehdejsi nazory politiku a verejnosti vuci mensinam. Tri hvezdy sou primo to hodnoceni, ktery tomu filmu sedi. ()

Grim

Seana Penna si pamätám ako drsného hazardného hráča na Forde Mustang z filmu U-Turn. Tu hrá "buzeranta"...áno, prvé zábery filmu som znechutene hryzkal pukance pozerajúc na to, ako sa dvaja chlapi pusinkujú. Myslel som že sa mi žalúdok už do väčších výšin nedvihne, ale počas filmu máme štastie vidieť aj nechutnejšie zábery. Filmové spracovanie je výborné, ale bolo by ho treba aplikovať na iný príbeh. ()

bonovox

Zaslúžené ovácie a hlavne ocenenia sú pre tento film dostatočným víťazstvom. Gus Van Sant sa po niekoľkých slabších filmoch dostal opäť do prvej režisérskej ligy. S. Penn je excelentný a Oscara si jednoznačne zaslúži. ()

kubazzz

Než jsem se na to podíval, čekal jsem, že mě to zklame....a....zklamalo. Tohle a Oscar mi bohužel nejde moc pod kůži. Na tom nic nemění poměrně dobrý výkon Seana Penna. Prostě gayové, politika a hlavně velká nuda..... ()

Marv

Technické zpracovaní a herecké výkony byly dobré, to je bez debat. S čím mám ale osobně problém, je osoba Milka a vůbec celé vyznění filmu. Fajn, chápu že narodit se jako teplouš v puritánské Americe té doby, nebylo vůbec nic lehkého, ale Milk a jeho grupa jsou naprosto stejní parchanti jako ti, proti kterým bojují. Vemte si, že bydlíte v poklidné čtvrti, do které se začnou hromadně stěhovat teplý a přetvářet ji k obrazu svému. Ok to jde přežít. Ale to že většina z nich nepracuje, živí se prostitucí a bere drogy, to je furt v pohodě? Ne, tak to jste podle vyznění filmu homofob. Když si k tomu vezmu předsudky gayů vůči ženám(pokuď je to lesba, tak je to polechčující okolnost) a osobu Milka, bezpáteřního, oportunistické sráče, který prosazuje pouze a jen své zájmy za každou cenu, chce zničit každého kdo nemá stejné vidění světa, odmítá kompromis, podpoří kohokoli, kdo podpoří jeho a nedrží své slovo, tak mi z toho vyjde film, který oslavuje někoho, kdo si to vůbec nezaslouží. ()

Sabsimplex

Filmů o homosexuálech existuje nespočetně, ale tento, který byl spíše natočen ve stylu dokumentu je přece jen od těch ostatních odlišný. Tento film zrežíroval američan Gus Van Sant. Než se dopracoval k natáčení velkých filmů (natočil například film Psycho) točil reklamy či videoklipy. Film je natočen podle pravdivé události či spíše příběhu o muži, který se snaží za každou cenu o zrovnoprávnění gayů a lesbiček. Tohoto muže, jménem Harvey Milk si zahrál vynikající a velmi charismatický, americký herec Sean Penn. Jeho osud zpočátku sdílí jeho životní partner, kterého ztvárnil také americký herec James Franco, jehož můžeme znát například ze všech tří Spidermanů. Po jejich rozchodu se na nějaký čas zapletl s velmi psychicky nevyrovnaným mužem (Diego Luna), který nakonec spáchal sebevraždu. Na počátku je jen on sám a postupně si získává davy stoupenců, kteří za ním stojí až do konce. Film detailně sleduje průběh Harveyho života přibližně po jeho 10 posledních let. Mezi záporné položky musím zařadit pocit, že některé scény jsou až příliš zdlouhavé, což může být poněkud náročné pro diváka se soustředit. Ovšem úplný konec byl zpracován velmi zajímavě a dojemně, myslím, že nejvíce dokázaly zapůsobit fotografie a informace o tom, jak dopadli skutečné osobnosti podle kterých byl film natočen. ()

superzurda

Takový příjemný film s nádherně smutným koncem, který je možná trochu dokument a který mě zase překvapil, co se může odehrát v kolébce demokracie a svobody na konci dvacátého století. ()

SuzukiZ

Vzdy me zaujmou temata, ktera jsou tak trochu okrajova (nabozenska tematika, nebo zde sexualni orientace). Navic veskere role byly ztvarneny tak presvedcive.. Velmi dobre:) ()

girasollle

My name is Harvey Milk... Strhující "oscarový" výkon Seana Penna ve snímku, který si zaslouží jistě více než 3 hvězdy, ale nemohu dát víc. Pro mě průměrná biografie. ()

Leník

Sean Penn je samozřejmě skvělý, jako výpověď o jedné epoše boje lidská práva je to zajímavé, ale pokud nemá člověk k boji za práva homosexuálů nějaký hlubší či osobnější vztah, tak je to na můj vkus příliš rozvleklé. Zkrácení by možná neuškodilo. ()

MAXIKILLER

Sázka na jistotu, protože taková "velká" témata mají vždy svého věrného diváka. Ale o to víc jsem pak byl zklamán, když jsem se přistihl jak se naprosto nefalšovaně a neskrytě nudím. Skutečně mě způsob jakým film ubíhá vůbec nezaujal, a ani jsem si za celou dobu nevytvořil zásadní sympatie k Milkovi a jeho radiátorgrupp. Sean Penn to sice táhne na svých bedrech dost přesvědčivě, ale že by to byl oscarový výkon ? To si to například Leo ve Vlkovi z Wall street zasloužil daleko víc. Když už bych měl vyzdvihnout herecký výkon, tak by to byl Emile Hirsch v roli Cleva Jonese. Resumé : Neurazí ani nepotěší. Znova už bych si to asi nepustil. ()

tomino28

Jakkoliv byl Sean Penn ve své roli dokonale přesvědčivý a skutečný Harvey Milk pro gaye v USA zásadní postavou, snímek samotný ve mně emoce nevzbudil. Byla to sbírka několika politických debat, jednání a diskusí, prokládána střípky z Milkova soukromého života. A ač podle pravdy a místy mrazivé, zanechalo mě to navzdory svému palčivému tématu chladným a poměrně lhostejným, což je škoda. ()

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013

Nákladná adaptace slavného a mnoha žánrovými cenami ověnčeného sci-fi románu, kterou pro studio Lionsgate natočil Gavin Hood, má problém. Jeho jméno je Orson Scott Card. Ten, kromě toho, že je… (viac)

Eastwood a počátky FBI

Eastwood a počátky FBI

13.03.2010

Na úvod si dejme obvyklé: Clint Eastwood je nezastavitelný. Zatímco na Oscarech se díky hereckým nominacím mluvilo ještě o jeho Neporaženém, Clint mezitím dokončil další film (nadpřirozený thriller… (viac)