Režisér Gus Van Sant a Sean Penn oživili příběh člověka, který je do dnešní doby považován za jednoho z největších mučedníků americké historie. Za svou sexuální orientaci zaplatil tím nejcennějším, co člověk má - životem. Když byl v roce 1978 na Harveyho Milka spáchán atentát, svět ztratil jednoho z nejcharizmatičtějších vůdců a hlas spravedlnosti. (oficiálny text distribútora)

Motinski

Sean Penn dostal zaslúženého Oskara, bez debaty. Milk má ale najväčšiu chybu v tom že recykluje zaužívané stereotypy životopisných filmov a keď vám až tak nesadne téma, sledujete milión krát videnú schému bez ničoho čo prekvapí alebo sa odlíši. Žiadna postava ma neoslovila a bolo mi úplne jedno čo sa tu deje. Ani jedna zapamätania hodná scéna a začo dostal Brolin nomináciu na Oskara fakt netuším. Ku koncu som často kukal na hodinky čo je vlastne aj škoda lebo o Harvey Milkovi som predtým nepočul a celkom ma zaujímalo čo bol vlastne zač. ()

arbitr

Politické drama o homosexuálech s výborným Pennem, slabým Brolinem na základě skutečných událostí v San Franciscu. Filmu težko něco vytknout, ale mne nezujal. Možná pro gaye a američany bude písmem svatým, jejich věčný patos o deklaraci a svobodě je pro nás středoevropany už na nervy lezoucí. Režisér si až moc okatě říká o nějakou tu cenu akademie, ale stejně jako jeho předchozí filmy tento do mojí filmotéky patřit nebude. ()

PeterNet

Nuda. Za zmínku stojí jen hudba od Dannyho Elfmana. Události které možná pro nějakou tu menšinu mnoho znamenají, ale mi je to celkem šumafuk. ()

JimmyII

Možná to není ani tolik politické biografické drama, jako spíš citlivá lovestory. Příběh o lásce jednoho muže k jiným mužům, k životu a všem radostem, které s sebou může nést. Harvey Milk byl neuvěřitelný optimista, snílek a odvážlivec. A já se stydím, že jsem o něm dosud neslyšel, protože on a lidé jemu podobní (rozuměj lidé, kteří se nebojí něčemu postavit a zkouší něco změnit) jsou novodobí hrdinové, kteří v našich dějinách nahrazují všechny ty Persey a Herakly a Achilly z dob minulých. Gusi Van Santovi se podařilo natočit silný film o takovém hrdinovi. Ani na moment mě film nenudil, byl dost popisný, abych vše pochopil, ale ne tolik, aby zabředával do příliš detailních politických dialogů. Příjemné bylo i slyšet hudby Dannyho Elfamana jinde, než ve filmech Tima Burtona. Úžasné bylo sledovat precizní výkon Seana Penna, který je bezpochyby jedním z největších herců současnosti, výkon Jamese Franca, z nějž jeden takový herec možná roste, a hlavně Joshe Brolina, kterému se během deseti dvaceti minut na scéně podařilo vytvořit komplexní a velmi složitou postavu, nominace na Oscara je podle mě zasloužená. Snad jediným krokem mimo, bylo obsazení Diega Luny, který přehrává a schazuje svou postavu... A ne, Gus Van Sant neměl zapotřebí natočit srdceryvný doják s tahem na Oscarovou branku. Měl zapotřebí sdělit nám opravdu silný příběh, jeden z těch, kterých není nikdy dost. A nutno říct, že Milk mě vážně dostal, rozesmál i dojal. ()

Sonnik

Milk mě s prominutím nasral. Penn předvádí bez pochyb vyjímečný výkon hodný pozornosti. Ale OSCAR? Jeho Willie Stark ve "Všichni královi muži" je podle mého názoru minimálně stejně zahraná role. Bohužel zůstala bez povšimnutí, protože Stark bohužel není tak výrazná postava, takže akademici na něj jaksik zapomněli. Obě role si nominaci určitě zasloužily ale letos měl plešouna jasně dostat Pitt nebo Rourke. Další důvod nebrát Akademii vážně. K samotnému filmu. Milk je pro mě zdlouhavá biografie kterou drží jen výkony herců. Být to o alespoň 15 minut kratší, možná bych dal i čtyři hvězdičky. "I am not a candidate, I am part of a movement. The movement is the candidate." ()

Samuel7

Tento životopisný film je opravdový, skutečný a přirozený. Vysoko ho vyzdvihují hlavně Sean Penn a James Franco, líbili se mi ale všichni herci, z vedlejších hlavně Emile Hirsch. Také jsem si všiml skvělé hudby, byť tam nebyla možná až tak často. Zasloužená Oscarová nominace na nejlepší film. ()

ecceHOMMO

Film má nesporne svoje kvality....prenáša na plátno obrovské posolstvo....a Sean Penn svoju rolu zahral bravúrne.....ale skutočnosťou je že ma to nechytilo....a boli pasáže kedy som sa nudil..... ()

LordSnape

Stejné jako Spielbergův Lincoln. O životě dané osobnosti se moc nedozvíme a namísto toho, nám film předvádí, jak funguje politika. Kupčení s hlasy, podpora médií, houževnatí poradci, odměny za hlasování pro či proti a vydírání, kdy Milk otevřeně starostovi říká, aby si rozmyslel koho podpoří, jelikož on má za sebou davy gayů. Penn hraje dobře, stejně tak jako Hirsch, ale scény, kdy se kluci muchlujou a otevřeně líbají na ulici jsou spíše jen, aby film byl něco navíc. Se pak bude hovořit, jak Van Sant natočil druhý Total Eclipse. ()

A.L.E.S.

Některé argumenty, jak obhájit už tak přirozenou homosexualitu, jsou mi známé, jiné ne. Takže mě to jedině inspiruje. Jen je mi fakt líto, že se Milk té padesátky nedočkal. Starosta, který je v reálném životě taky gay, tedy Victor Garber, v čase psaní tohoto komentáře brzy oslaví 70 let. Pokud ale nechce někdo vidět film o tom, jak se gay chápe moci, tak to není pro něj. Ale snad to některým zabedněncům otevře oči. ()

MiCM

To bylo něco teda. Dobrý film, který byl o něčem! A Sean Penn...to je teda opravdu famózní herec..vyloženě herecký koncert. ()

danoo

Bez akejkoľvek antipatie alebo sympatie možem prehlásiť, že HARVEY MILK nemá gule a to čo predviedol Gus Van Sant je len neinvenčné, kŕčovité obludárium jednorozmerných figúrok a homosexuálneho klišé. SPOILER: MADONNE sa musel záver veľmi páčiť :-) ()

Chasm

Jakžtakž kontroverzní téma, hvězdné obsazení a příběh podle skutečné události - vše dohromady trochu neobvyklé u Guse Van Santa. Celkový dojem ale kazí maličkosti jako opakující se scéna "50 se nedožiju", či "prozrazení konce na začátku" - dopad i celkový zážitek by bez nich byl určitě silnější, k čemuž chybí i více výrazných momentů. Ale poctivě odvedená práce režiséra dojem napravuje... 75% ()

Zdeňka

Film jsem viděla až po předávání Oskarů, takže jsem sledovala každičký moment pohybu Seana Penna a musím konstatovat, že ta cena v jeho rukou je na správném místě. Byl excelentní. ()

Sabiana

Úžasně natočená boigrafie o muži, který si šel tvrdě za svým. Na biografiích mám ráda, že nikdo nemůže říct "takhle by se to nikdy nestalo". Příběh Harveyho Milka je opravdu smutný, ale i velmi povzbudivý a inspirující a tenhle film to krásně bez pozlátka vylíčil. A Sean Penn je výborný herec, kterému role sedla! ()

drederik

Penn si toho Oscara zaslouží už jenom proto, jak se dokáže cicmat s jiným chlapem. Já bych to rozhodně nedokázal. Určitě to je kvalitní film, ale asi si z něj nebudu pamatovat víc než dokonalého gaye Penna. ()

LadyDevil

Předně musim vzdát poctu Seanu Pennovi. Dokázal totiž roli žhavého homosexuála zahrát tak, že by mě ani nenapadlo, zda má v reálu jinou orientaci. Dovedl nastínit situaci gayů 70., 80. let takovým způsobem, že všechny moje předsudky odlétly neznámo kam. Vždycky jsem si ani nechtěla představovat, jak to vypadá, když jsou dva chlapi spolu - říkala jsem si, ať si dělaj, co chtěj, ale rozhodně nemám zájem se na to dívat. A ejhle, najednou se dívám na film trvající přes dvě hodiny a objevuje se tam jeden homosexuální páreček za druhým a mně to nevadí. Upřímně se mi ulevilo, že se nedočkáme žádných intimních scén, protože by mi to zbytečně zkazilo dojem. Naopak - letmé doteky, něžné pohledy..bylo to svým způsobem roztomilý. Člověk nestačí žasnout nad hnusotou lidský povahy - jakmile se někdo odlišuje, odsoudíme ho a nebudeme si ho všímat, při horšim ho násilím zadupeme. Dalším obrovským plusem je nádherný zobrazení tehdejší doby..až je mi líto, že jsem neměla možnost to zažít. Úplně to na mě dýchlo..tehdejší účesy, oblečení, celkový dojem..vždycky mě to dovede ke stejnýmu závěru, že v dnešní moderní společnosti nemáme žádný anebo pokřivený vkus. No a samozřejmě to největší "nej" u mne sklízí řada nádherných proslovů vycházejících z úst Seana "Harveyho" o lidských právech, toleranci a naději...do pěti hvězd cosi chybí, ale užila jsem si to, naprosto:-) ()

ivan bohatyr

Pro mě mírně odrazující film, protože rozebírání politiky, práv homosexuálů a jejich vztahů jsou pro mě velice nudná témata. Ale nebylo to tak hrozné, tedy co se týče výše zmiňovaných, jinak se jedná o kvalitní zajímavý film. Tento snímek vyvolává různé myšlenky o právech gejů, což je velice kontroverzní téma a tudíž vznikají u diváků různé názory. Nemá tedy smysl toto a celkovou politickou situaci ve filmu rozebírat, ani by to nikoho nabavilo, takže z čistě filmového nadhledu zasloužené 4 hvězdy. ()

alyssa18

Kvůli San Franciscu jsem si tohle nemohla nechat ujít... a nakonec jsem ráda, protože jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí o historii tohoto překrásného města a jeho obyvatelích. K hereckým výkonům nemám absolutně co dodat - výborné, líbilo se mi prolínání s archivními záběry a James Franco mi poprvé v nějaké roli nevadil. Možná jen ta stopáž byla trošku mooooc... :-) ()

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013

Nákladná adaptace slavného a mnoha žánrovými cenami ověnčeného sci-fi románu, kterou pro studio Lionsgate natočil Gavin Hood, má problém. Jeho jméno je Orson Scott Card. Ten, kromě toho, že je… (viac)

Eastwood a počátky FBI

Eastwood a počátky FBI

13.03.2010

Na úvod si dejme obvyklé: Clint Eastwood je nezastavitelný. Zatímco na Oscarech se díky hereckým nominacím mluvilo ještě o jeho Neporaženém, Clint mezitím dokončil další film (nadpřirozený thriller… (viac)