Nežní zabijaci

Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi
USA, (2009–2010), 20 h 59 min (Minutáž: 43–50 min)

Tvorcovia:

Joss Whedon

Eliza Dushku, Harry Lennix, Fran Kranz, Tahmoh Penikett, Enver Gjokaj, Dichen Lachman, Olivia Williams, Reed Diamond, Amy Acker, Brett Claywell (viac)

Skupinka ľudí sa stala súčasťou experimentu, pri ktorom im pozmenili osobnosť, zmenili spomienky, pohnútky - urobili z nich niekoho iného, bábky vhodné pre momentálne účely klientov. Mimo plnenia najrôznejších úloh žijú normálny život svojej novej osobnosti, v dome zvanom Dollhouse. Problém nastáva, keď si jedna z bábiek - Echo (Eliza Dushku) - začne uvedomovať svoje prirodzené ja a čo sa s nimi deje. Navyše sa k nej snaží priblížiť niekto z vonku, kto chce Dollhouse zničiť. (MoiJe)

Wally

Nic extra...nesympatičtí hrdinové a docela slabá celá první série...až jsem se divil, že jsem se rozhodl zkouknout i tu druhou a nutno říct, že mnohem lepší a zajímavější. Troufl bych si tvrdit, že posledních cca 5 dílů druhé série mělo nadprůměrnou kvalitu...ale ten zbytek a nudná E. Dushku v hlavní roli... ()

Milano33

Dollhouse je zatiaľ posledným zo skvostov televíznej tvorby Jossa Whedona. Seriál skúma etiku futuristických technológií a pýta sa, čo presne robí človeka človekom počas doby, keď sú naše mysle a telá programovateľné a zameniteľné. Tento unikátny počin si prichádza s revolučnou myšlienkou, čím v skutočnosti sme a čo nás táto technológia robí. Prehlbujú sa otázky vlastnej identity a autonómie a bol nám poskytnutý náhľad na zlomenú, chaotickú a bezcieľnu budúcnosť, ktorú nám táto nová technológia nakoniec prinesie. Filozofický presah je viac než len citeľný. Tiež sa kladie silný dôraz na neurológiu. Ide o vskutku vzrušujúcu Sci-Fi Thriller show, ktorá vám skrátka vyrazí dych! A ten záver je neskutočný, naozaj ma dojal. ()

cab

Pres slaby zacatek k vybornemu konci. Klasicky (Joss Whedon) predstavuje dalsi ze svych vytvoru o naprogramovanych loutkach s tvari cloveka. 75% ()

danielosbourne

1. série: První série je pomalé seznamování s dějem a postavami. Krásně vám ve 13 epizodách (včetně nadčasového epitaphu) shrne o co jde, ukáže vám hlavní myšlenku seriálu, a jako bonus dá navrch ještě nějaký ten příběh, který se nenápadně line celou sérií, aby mohl tuto sérii zakončit tak, jak jí zakončil. Celý seriál se jen modlíte, aby ste se neprobudili druhý den v cizím těle, nebo ještě hůř v extravagantních napůl prosklených rakvích. Jediné co první sérii brzdí, je neustálý stereotyp dílů. 85% 2. série: Po tom co se Josh dozvěděl, že seriálová 2 série bude tou poslední z tohoto seriálu, řekl si že nemá už co ztratit a aby fanoušky seriálu hodně naštval a zároveň potěšil, udělal 2 sérii naprosto bezchybnou a dech beroucí. Seriál začíná mít neuvěřitelný spád a děj silně graduje až do posledního dílu. Josh opět vytáhl z rukávu všechna svá esa a ukázal nám, že nepatří vůbec do starého železa a dokáže udělat kultovní seriál z čehokoliv. Škoda jen, že do toho nešel s takovým zápalem už od 1 série. Mohli jsme se dočkat nejen 3, 4 , ale myslím že klidně i 5 či 6 serie. Nedá se nic dělat. Dopadlo to jak to dopadlo. 100% Co se týče obou epitaphů, ty jsou naprosto dokonalým ukončením obou sérií. Celým seriálem nás provází skvělá hudba s někdy až dech beroucými hereckými výkony. Docela by mě zajímalo, kam Josh chodí na takovéhle lidi. Hold má prostě nos na kvalitu. Hodnocení seriálu jako celku. 98,5% ()

Paity

Jediné co na Domu loutek něco je, je ten námět. Jinak jde o naprosto brezduchou a špatně uchopenou záležitost. Přesto dávám ři hvězdy, protože se určitě vyplatí podívat se na pár úvodních dílů. ()

Perry-

První série se mi líbila, nicméně zrychlené tempo a podivné zvraty druhé sezóny poslalo seriál hodně dolů, kamsi do B vod. ()

jasiska

Veľmi zaujímavý nápad. Nielen v prvých epizódnych častiach, ale obzvlášť neskôr, keď išlo o konšpiráciu vedúcu k apokalypse - to vyhodnocujem ako veeeľmi inteligentný atribút seriálu. Aj život bez následkov má následky... Obsadenie je až vtipne známe každému Whedonovmu (a BSG) fanúšikovi a uznávam, že je celkom príjemné, keď si netreba zvykať na nové tváre:-) Postavy sú dobre prepracované a rozhodne zanechajú v divákovi hlboký dojem. Obyčajne zvyknem nadávať, keď seriály tv stanice ukončia po prvej či druhej sérii, ale u Dollhousu to beriem ako pozitívum. V danom rozsahu autori dosiahli dostatočnú hĺbku a rozpracovanosť deja, bez toho, aby z toho bola rozmáznutá telenovela. Btw. námet na premýšľanie - je morálne správne urobiť z niekoho otroka, keď ním je dobrovoľne? ()

J*A*M*A*L

Eliza Dushku je skvělá jak seriálová, tak i jako filmová herečka, jenže do jakých hoven to dávají, tak to by asi jeden blil.Na prima cool to vysílali o víkendech a já jsem zrovna zapnul televizi a dávali tam tohle a tak jsem radši tu televizi okamžitě vypnul.To je právě proto, proč se nekoukám na televizi, protože tam dávají úplný hovno a když něco jo, tak možná tak v osm (i když jenom někdy).Ještě, že existuje internet a tam se dá snad vždycky najít nějaká zábava.20% ()

Dallas

Tak a je tu ďaľší seriál čo mi bude odkusovať z miesta na disku :-). Je to fakt dobré. Lákadlom bol pre mňa Joss Whedon, tvorca mojej obľúbenej Buffy a vôbec nesklamal. Námäť ponúka široké možnosti a ja mám pocit, že to bude čím ďalej tým lepši. Joss má zrejme opäť príbeh premyslený a postupne nám ho bude odkrývať. Len dúfam, že ratingy budú vysoké a Dollhouse nepostihne podobný osud ako výborný Firefly. S01E01: Ghost75%, S01E02: Gray Hour 75%, S01E03: Stage Fright75%, S01E04: Gray Hours75%, S01E05: True Believer75%, S01E06: Man on the Street85%(výborná epizóda, v ktorej nám Whedon opäť trošku poodkryl príbeh, ktorý má ako sa zdá premakaný a preto aj zvyšujem hodnotenie), S01E07: Echoes 75%, S01E08: Needs 80%, S01E09: Spy in the house of love 75%, S01E10: Haunted 80%,S01E11: Briar Rose 80%,S01E12: Omega 80% ()

Krepi

Z prvního dílu mám rozporuplné pocity, námět mi přijde zajímavý, ale uvidíme, co s tím provedou filmaři v dalších dílech. První zatím hodnotím třema. edit: Po shlédnutí skoro celé serie musim konstatovat, že tohle se autorům povedlo, fakt fajn serál - plus jedna hvězda. ()

22matelko

Vynikajúce, skvelé, geniálne, velmi sa mi páči myšlienka a scénar. Taký mix Kriminálky Miami, Jamesa Bonda s nádychom sciffi. Skvelé. ()

TeraBum

OBSAHUJE JEMNÉ SPOILERY. Když jsem se rozhodla podívat na Dollhouse, i přes mou oblibu Whedona jsem nečekala, že mě to tolik pohltí. Ale nakonec bych o Dollhouse mohla psát eseje. Postavy se pohybují po morálních hranicích, vlastně všechny aspekty příběhu jsou všechno jen ne černobílé. Když nám Whedon v prvním epitafu ukázal, kam vše směřuje, nevěděla jsem co si myslet (nejsem zrovna fanoušek apokalyptických příběhů), ale právě to, že v druhé řadě do sebe vše zapadalo (a taky to, že kvůli zpíč*nýmu Foxu musel být všechen děj napěchován do pár posledních epizod) z Dollhouse udělalo neskutečnou jízdu. Nutno také podotknout, že hromada vedlejších postav je nesmírně zajímavá, a třeba takovou Sierru bych mnohem radši viděla jako postavu hlavní. Za zmínku stojí i herecké výkony, hrát v podstatě v každém dílu jinou postavu zvládli všichni perfektně (paradoxně až na hlavní hrdinku ), a když Enver hrál Tophera, měla jsem sto chutí mrštit po něm nějakým oceněním... A pak je tu sám Topher. Topher, Topher, Topher. Už jsem propadla mnoha fiktivním postavám, ale s Topherem je to jiné. Je to překvapivě komplexní postava, a jeho přerod z bezstarostného člověka (bez svědomí a morálky, zajímající se jen o své "hračky" ) do člověka, který se na konci pokusí vykoupit ze svých hříchů mě zasáhl víc než se stydím přiznat. Vše co jsem vyjmenovala sice dělá z Dollhouse skvělý seriál, ale až díky Topherovi se pro mě stal Dollhouse srdeční a zároveň bolestnou záležitostí. ()

Simgal

S hodnocením Dollhouse jsem chtěl počkat do doby, kdy budu mít nějaké ty díly shlédnuté. Právě jsem viděl 11 epizodu a nemůžu se dočkat 12, což je i poslední epizoda 1. série. Jestli měl tento seriál pomalejší rozjezd - možná. Jestli je Joss Whedon schopný tvůrce - to je prověřený fakt. Jestli by si Dollhouse zasloužil více sérií - URČITĚ ANO!! A je to opět díky skvěle napsaným postavám, které vám rozhodně nebudou lhostejné, naopak. Každý si tu najde své favority a těm potom fandí a prožívá jejich příběhy. Navíc seriál má vynikající nápad a velký potenciál dlouhého trvání. Snad nebude mít Dollhouse stejný osud jako Firefly a bude dost velkou sledovanost na to, aby Foxové zaplatili další sérii. ()

Domec

Po druh polovine druhe serie musim pridat hvezdicku. Pro me se kvalita serialu neuveritelne zvedla, zaclo to byt napinave a mnohem vice zajimave. Nemuzu proste jinak :) ()

Luukec

Seriál, na kterém sem zatím moc chyb nenašel, tedy jako je to lehce "americky" natočeno, ale nic jiného tomu vytknout nemůžu, sympatičtí herci kteří podávají dobré výkony, scénář i kamera taky slušné a to nejlepší je, že v první sérii z toho neudělali Hvezdnou bránu - tedy že by senezaměřili na to jak agenti řeší různé příběhy - z čeho by podle HB mohli naflákat pár nudných sérií.. ukázali pár důležitých úkolů a hned potom skok a řešení hlavního problému.. Tento seriál má určitě velký potenciál a jsem zvědavý co přinese druhá série.. ()

kecinzer

První díl mě docela odrazoval od dalšího sledování, ale naštěstí jsem vytrval a musím říct, že se to rozhodně vyplatilo. Po prvních třech dílech jsem velice zvědav, co bude následovat. Pro mě se jedná o zcela nový a neokoukaný žánr, což má obrovský potenciál. ()

Gulde

Má to nápad, ale první sérii by se mnohem více vyplatilo dát navazující příběh, než jen série self-contained episod. Druhá série to sice napravuje, ale ta byla Foxem (opět) utnuta po 10 dílech, takže je to tak či onak už jedno. Mohl z toho být vcelku slušný seriál. ()

Joss Whedon prolomil mlčení

Joss Whedon prolomil mlčení

18.01.2022

Je to zhruba rok, co jsme psali sérii článků na téma pozadí vzniku filmové Ligy spravedlnosti, kde po odchodu Zacka Snydera vznikl obří střet mezi hercem hercem Rayem Fisherem a zastupujícím… (viac)

Whedonův marvelovský seriál? S.H.I.E.L.D.

Whedonův marvelovský seriál? S.H.I.E.L.D.

30.08.2012

Dlouho se spekulovalo, o čem přesně bude televizní seriál, jehož rozjetí má Joss Whedon v exkluzivní smlouvě s Marvel Studios. Inu, bude o tajné vojenské obranné organizaci S.H.I.E.L.D. (Strategic… (viac)

Zamávejte Dollhouse na rozloučenou

Zamávejte Dollhouse na rozloučenou

24.10.2009

Nový seriál Josse Whedona od začátku bojoval o přežití. Druhá sezóna byla schválena jen s odřenýma ušima a s nadějí, že se sledovanost zvedne. Opak je pravdou a tak už všichni čekají, kdy Fox seriál… (viac)

Joss Whedon má chatu v lesích

Joss Whedon má chatu v lesích

10.07.2008

A v ní, jak jinak, straší. Tvůrce megaúspěšné Buffy a rychle stopnuté, ale přesto kultovní Firefly, startuje v lednu na Foxu nový seriál Dollhouse (Eliza Dushku jako členka party mladých lidí, kteří… (viac)