Seriál sleduje organizaci Dollhouse ležící v podzemí. Zaměstnanci mají ale velmi netradiční práci a klienty. Vytváří mysl člověka. Jejich výsledkem jsou takzvaní "dollls". To jsou lidé, kterým byly zasazené falešné vzpomínky a schopnosti. Díky tomu však poté klienti mohou vykonávat své budoucí mise a úkoly. (Akesha)

P0dbi

Výtečný Pilotní díl, který funguje jako výborný začátek. Na druhou stranu by nejspíš děj v seriálu musel odsýpat až moc zběsilým tempem. Viděl jsem tento díl jako první, až pak zbytek série, a můžu potvrdit, že původní záměr nastíněný v pilotním díle byl určitě nadupanější. Každopádně zajímavé "porovnání" záměru J. Whedona s konečnou podobou seriálu. Tohle se musí líbit. ()

MCZ

Dle mého tedy není původní pilot Echo o nic lepší než ten nový, byť je tedy pravda, že je svým způsobem svižnější - tedy má větší důraz na ústřední příběhovou linku seriálu. Ovšem ta (po dosledování první série, bez EO) není o moc zábavnější než jednotlivé epizodické zápletky, takže vlastně jaké plus... Každopádně další díly na Echo vůbec nenavazují a řada údalostí je zpřeházena, pročež jej doporučuji zcela vynechat - o tolik nepřijdete a hlavně vás pak nebude mást. 6/10 ()

Luukec

Je to spíše sestřih těch důležitých momentů z první poloviny první série a proto nedoporučuju dívat se na to dřív než na seriál sám o sobě, tohle asi došlo i tvůrcům a proto ho možná nakonec neodvysílali, protože prozrazuje celkem důležité informace, které se jijnak divám dovídá postupně. Jinak je to ale zajimavá podívaná, stejně jako celý seriál. ()

ScarPoul

Ďalší seriál od Joss Whedona, ktorá ho považujem za úžasného vizionára na poli televíznej zábavy. Jeho Buffy je pre mňa ultimate guilty pleasure a jeho Firefly spolu s filmom Serenity považujem za najlepšie skĺbenie dvoch žánrov (westernu a sci-fi) aké som mal možnosť vidieť. A aby toho nebolo málo, toto leto sa chystá do kín jeho ďalší filmový počin - týmovka Avengers - spájajúca hlavných hrdinov Marvel sveta. Dollhouse je akýmsi zárezom do technologického pokroku za ktorým stojí človek a ktorého úlohou je v tomto prípade, vytvoriť dokonalých spoločníkov, alebo zabijakov, ktorý sa neustále učia a ktorým po dokončení úlohy vymažú pamäť. Hlavnou hrdinkou je neuveriteľne sexi Eliza Dushku s ktorou Whedon spolupracoval už pri Buffy. Tento pilot údajne nikdy nevidel svetlo televíznej obrazovky a keďže som zatiaľ seriálom nedotknutý ťažko ho môžem posúdiť. Badám tam, ale určité prvky, ktoré sa podľa môjho názoru ukážu aj v samotnom seriály - zapamätateľné postavy, snaha hľadania identity a morálne dialógy o správnosti celého projektu a jeho fungovania. Plus je mi úplne jasné, že ako sa seriál bude vyvíjať, tak tých prekvapení a dejových línií bude viacej. Zatiaľ môžem povedať len toľko že ma to navnadilo a teším sa na ďalšiu časť. ()

Ilhan

Naprosto souhlasím s EdaSem. Tento pilot byl jednoznačně mnohem lepší než původní. Rozjíždí svižně děj hned od začátku. Proč jen producenti nemůžou jednou nechat Jossovy volnou ruku, když už několikrát dokázal, že je génius, který umí tvořit kulty na poli seriálové tvorby. Jediné štěstí je, že Foxové dali Dollhousu ještě šanci a Whedon bude mít celou sérii na to, aby opět dokázal, že umí zázraky. ()