Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

Reddman

´´I´m sorry kids, you don´t get to see my little party trick afterall´´ Je vidět, že se toho ujal komixový fanoušek. Josse Whedona vlastně nebylo odkud znát, ale nakonec byl nečekaně dobrou volbou. Pokud si chcete na chvilku odpočinout od oduševnělejších a temnějších Batmanů nebo Watchmenů tak neexistuje nic lepšího. Od roku 2008 kdy to rozjel Iron man jsem na to čekal a nakonec úplná spokojenost. A nečekal jsem, že se u toho i párkrát zasměju. Paráda! Jen bych byl rád kdyby se po plánovaném druhém kole samostatných filmů a Avengers 2 přestala látka ždímat na prázdno a s končícíma smlouvama herců se to celé uzavřelo. ()

Ounak

Neskutečná jízda, skvělé hlášky, super obsazení, skvělé efekty, super příběh prostě všechno v Avengers je vyvážené a dobře naservírované. Viděl jsem to asi patnáctkrát i když je pravda, že posledních pár shlédnutí už jsem jen přetáčel nejlepší scény. Jelikož mám tenhle skvost doma na blu-ray tak jsem si to na 3D televizi užil naprosto náramným způsobem. ()

Hrobař

Dost to trvá než dojde na tu pravou akci, hodně z charakterů spíš sere než těší, Stark je zmrd až moc, Kapitán je ...no ..asi jak v jeho solovce jen o krapet lepší ...ale furt to není nic extra. Body za Hulka, Thor taky nebyl zlej ...ti dva ne-super jsem moc nechápal ..ale čert to vem. Bavit se u toho dá ...ale žádná velká paráda se nekoná ()

Methew

Veľmi rád hľadám vo filmoch chyby, teda dokážem sa sústrediť aj na to a zároveň si ten film aj vychutnať, nakoľko to robím väčšinou pri akčných filmoch. Pri tomto komiksovo - akčnom sci-fi som zostal veľmi milo prekvapený. Žiadna hlúpa chyba, žiadna nelogickosť, nabité adrenalínom, svižné, efektné a zábavné. Proste super ! ()

Andy.222

Hlášky fajn ("slabej Bůh" mě dostal do kolen), akce příjemná (ale co se týče záporáků mám pocit, že se hodně inspirovalo - skoro kopčilo - od Necronů ve Warhammer 40K, včetně toho, že když zničíte hlavní loď, minionům dojde šťáva) příběh prakticky žádný, ale co už. ()

Lares4

Byl sem na tom v kině,a přiznávám byl sem trochu skeptický.Bál sem se,co z toho vznikne.Ono spojit několik postav ze světa Marvelu a stvořit dobrej film to je fakt umění.No rozhodně musim říct,že sem byl velice příjemně překvapen,jak se s tím tvůrci poprali.Fakt super............... ()

eviln_emesis

Film s velkým "F". Velkolepý nářez efektů a hlášek. Děj byl odpovídající délce filmu a počtu postav, které museli lehce představit pro ty co neviděli jednotlivé filmy o samotných postavách. Viděl jsem všechny jednotlivé filmy a nedokážu si představit vidět Avengery bez znalosti jednotlivých filmů (doporučuji nejdříve shlédnout). Moje nejoblíbenější postava je Iron Man a ve filmu to vypadá, že i režisér má taky rád Iron Mana. Film by se mohl klidně jmenovat Iron Man a přátelé :-) každopádně to není na škodu. Velmi mile mě překvapil Hulk. Jednotlivé filmy nic moc, ale tady to byla jiná liga (mohl by se natočit nový film o Hulkovi v tomto stylu). Ode mě dostává plnej počet a už se těším na další Avengery (jak Avangers 2, tak jednotlivé filmy) ()

Tethys

Hrozná slátanina snad všech super hrdinů, které neznám a doufám, že ani nebudu muset poznat. Přiznejme si, že pokud to srovnáme se skvělým a originálním Sin City - tak ty dvě hvězdičky jsou až moc. ()

Lokitre

Dámy a pánové, připravte se na zatím nejlepší komiksový nářez, který jste kdy měli možnost vidět. Když je Země v ohrožení, největší hrdinové planety se musí spojit a bojovat úchvatné dvě hodiny proti padouchovi, na kterého by samostatně nestačili. Avengers se konečně dočkali důstojného filmu. Joss Whedon vytvořil únikátní snímek naplněný vtipnými hláškami a skvělou akcí, na kterou už nikdy nezapomenete. Nebojte se, že ději nebudete rozumět, protože na začátku je vše vysvětleno i pro ty, kteří o komiksech moc nevědí. Poslední půlhodinka filmu - propracovaná akce, která neměla slepé místo. Jossi Whedone, tohle se ti vážně povedlo. ()

Filatov

Marvel Studios jeho komiksové adaptace prostě umí. Sice jsem toho od nich ještě tolik neviděl, ale zamilovávám si je čím dál víc. Po prvním shlédnutí Avengerů je mi jasné, že musím co nejdřív znova, abych všechno pochytal a pochopil, ale první dojmy jsou naprosto skvělý. Avengers jsou po akční stránce náhul jako blázen a díky tomu si můžeme užívat toho, jak to jeden superhrdina natírá tomu druhýmu a naopak a nakonec jak to všichni superhrdinové natírají záporákům. Každej je svým stylem boje úplně jedinečný a byl jsem rád, že každý dostal zhruba stejnej prostor na plátně. Parta byla taky úplně skvělá a fandil jsem všem. Příběh byl hodně jednoduchej, ale hlavně srozumitelnej a to že byl jednoduchej mi vůbec nevadí, protože je to komiksovej příběh a tak to musíme brát. Na něj je příběh dostačující bych řekl. Došlo i na hodně vtipných momentů, takže já jsem byl z Hulka, Kapitána, Hawkeyho, Black Widow, Ironmana a Thora úplně oddělanej. Hlavní záporák parádní a jeho armáda to byla vizuální lahůdka. ()

mikeF

Konečně jsem se dočkal! Můj filmový život získal nový nádech spolu s vydáním tohoto filmu. Je to velmi povedený kousek a snad každému Geekovi, který už od malička má v hlavě jenom hrdiny od MARVEL a nebo DC COMICS se bude líbit. Možná bych jenom vytkl pár scén, které mi trošku zaskočili svým nudným průběhem a říkám si, že by to šlo udělat jinak ale tak nevadí. Celkově je to povedený kus, který má skvělé ozvučení, příběh a hlavně pomalu až dokonalé herecké výkony. Těším se na další díl Avengers, ale taky na další filmy od MARVEL..!! ()

Fun1k

Superhrdinský film oplývající spoustou akce, kýbly humoru a dobře ztvárněnými postavami. I přesto, že jsem neviděl většinu souvisejících filmů jsem snad vše pochopil (nebo lépe řečeno, nejsem zběhlý v komiksech, takže jsem si nevšiml, že by mi něco uniklo), takže jsem netápal, jak jsem se zprvu obával. Shlédnutí určitě nelituji a těším se na dvojku. ()

Kinderr

Dobrý nápad, že by všichni hrdinové spolupracovali společně, provedení je však slabé. Spoustu přehnaných scén ač je to tedy sci-fi tak je to klasika, kde město samozřejmě v USA napadnou nepřátelé, všude se bortí domy, lítají auta, ale nikdo není zraněn. Poté se jeden z týmu obětuje a tím se tedy zjistí, že není tak arogantní jak si ostatní mysleli. Vše je jasně předvídatelné a proto to ztrácí určité kouzlo. Ve filmu nechybí ani super sexy agentka, která umí vše.... Ačkoliv mám sci-fi a fantasy ráda toto mě zklamalo. Podle mě průměrný film. Bylo by zajímavější , kdyby tam byl tým složený z Iron man,Thora,Superman,Batman ,Hulka. Snad bude dvojka lepší, doufám:-) ()

zigi

Já až na kamaráda Batmana tyhle superhrdiny nemusim. Dát je ale dohromady je fajn nápad, ale přeci jen trapností tu bylo fakt moc, efekty už to nezachráněj. ()

AltairAhad

Nemůžu napsat nic jiného než WAU! Od Avengerů jsem čekala hodně, ale nečekala jsem, že to splní mé očekávání, tak abych byla ještě překvapená. A byla jsem. Captain a Hulk nemají, tak skvělé filmy jako Iron Man a Thor, ale dohromady je to tak skvělá podívaná, že při shlédnutí tohoto filmu vždy smekám. Možná i protože když jsem celoživotním fanouškem něčeho takového a splní se vám o tomto filmu sny, tak prostě nemůžete nic jiného dělat. Downey to tam jako vždy sází tak, že nemám ani čas si to všechno vychutnat na jedno shlédnutí a ostatní nejsou vůbec pozadu. 100% bez přeháněk, bez výhrad! ()

salokin

Popravdě řečeno, je to spíš na čtyři, ale zase na druhou stranu, film nemá jediné hluché místo, neztrácí tempo, každý charakter tady dostává tak akorát prostoru, člověk se u toho úžasně pobaví, občas i zasměje a je v tom moje zbožňovaná Scarlett, takže prostě musím jít za pět. ()

Ivuska71

Avengers! Tohle prostě žeru. Iron man se svými ironicko-vtipnými bonmoty, Hulk je zelenější než kdy byl, Legolas má luk rychlejší samopalu, Černá vdova je jedna z mých nejoblíbenějších a nejvíc sexy hereček (psala jsem už jednou, že nejsem na holky, ale ona je prostě kus a to se musí ocenit). Trošku problém jsem měla s kapitánem Amerikou, během filmu se z něj však vyklubal docela sympaťák, takže jsem ho vzala na milost. Thor je moje láska už dávno a jeho nevlastní brácha byl úplně k sežrání. Mňam. Takže asi tak. ()

tozicnik

Kdo by si nepřál svoje oblíbený komiksový hrdiny našťouchaný do jednoho filmu? Akce jak se patří s vtipnýma prvkam, pěknýma efektama a dramatickým koncem. Stark je frajer, Hulk je pořád zelenej, Amerika vojevůdce, Thor kladivoun a ty dva zbylí.. no.. ti byli trochu umocnění ale budiž. Jejich obyčejnost se ztratila mezi ostatníma. Celkově super a už se těším na dvojku. ()

ghoston

Full hodnocení. Fakt mě to pobavilo, akční tak, jak má být. Žádné zdržování s lyrikou, vše vysvětlí akce! Nic jsem od toho filmu nečekal, spíše jsem si říkál, že je to zase další film "přístupný do 10 let", ale bylo to fakt príma. Perfektně zfilmovaný comics. Marvel má můj odbiv. Strčit Indianu Jonese do koše je fakt výkon! Gratuluji a jsem zvědav na pokračování. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)