Legenda o sovích strážcoch

• Slovensko Ga'Hoole: Legenda o strážcoch (viac)

Hlavnou postavou je mladý soví chlapec Soren, ktorý je okúzlený historkami svojho otca o strážcoch Ga'Hoolu - mýtickej skupine okrídlených bojovníkov, ktorí kedysi bojovali za záchranu všetkých druhov sov. Zatiaľ čo Soren sníva o tom, že jedného dňa sa pridá ku svojím hrdinom, jeho brat Kludd túži byť otcovým obľúbencom miesto Sorena. Kluddova žiarlivosť má ale pre oboch hrôzostrašné následky. (TV Markíza)

Tomulka

Zacku tak tohle se ti moc nepovedlo. Příběh sice otřepaný, ale dalo se z něj vydupad spousta emocí ale díky špatně použité hudbě špatně použité kameře a ta režije tvá dosud neslapší. Ale i přes to, že to bylo čitelné a mně to vůbec nezasáhno , nezaujalo ,nechytlo a nevtáhlo do děje tak to bylo hezké. ()

sue2008

Překvapivě temný příběh, plný bitev, zrady a tragedii, který nedokáži odlehčit ani typické pro animáky hláškující zvířatka. Pro mě to překvapivě funguje a film dokázal vymáčknout i nějaké ty emoce. ()

Sirion

Bonus za sovy, hru s barvami a především za nádherné západy slunce, bohužel rodinné "Disney" radovánky soví rodinky sráží tento film hodně dolů. ()

Mangus

Veľmi dobré, až na stopáž, ktorá mohla byť dlhšia, dosť rýchlo sa všetko deje, bez dlhšej prípravy, ktorú by som očakával najmä pred bojom, ďalej dosť rozprávakovosť a snaha udržať sa na úrovni vhodnej aj pre deti, vytýkam aj absolútne nevhodnú pesničku počas učenia sa bojovať. Snyder to mal poňať viac vážne, ako Pána prsteňov, lebo príbeh, aj keď obohraný, ale zasadený do skvelého prostredia má rozhodne veľký potenciál, ktorý zostáva využitý len z polovice. Aj napriek tomu, 4 hviezdy zaslúži za atmosféru, aj keď občas zničenú vložkami pre deti. Graficky veľmi pekné. 8/10 ()

mrGhostly

Film s velkými ambicemi, který však ztroskotává na krátké stopáži a na tom, že nemá jasně danou cílovou skupinu. Po stránce obsahové je to tedy jen pouhý průměr, ale z hlediska animace je to naprostá slast, hlavně „zpomalovačky“, kde je krásně vidět, jak si animátoři vyhráli snad s každým sovím peříčkem. Je škoda, že děj filmu zůstal někde na půli cesty k úspěchu. Kdyby se tak nestalo, pak se Legenda mohla přít o Oscara s Toy Story 3 a How to Train Your Dragon. Ve 3D to na mě zanechalo dobrý celkový dojem, ale bez toho 3D to nemá divákovi moc co nabídnout. ()

Olafa

Zajímavý příběh v ještě zajímavějších kulisách a celkovém provedení. Kamera a efekty prostě dechberoucí! Snad první film, který mě mrzí, že jsem neviděla ve 3D a to ne kvůli spoustě efektů letící na nebo od diváků, ale kvůli nádhernému snovému provedení. ()

misuleee

Pane Bože na co si to pořád stěžujete? Vizualizace nádherná a animace soviček je opravdu dokonalá! Příběh originální a zpracování mě opravdu uchvátilo. David Hirschfelder nám naznačil, že o něm ještě uslyšíme. Upřímně, já z jeho dílny znám pouze hudbu k Austrálii, jinak s jeho tvorbou nemám zkušenosti. Hudba velmi přirozeně podmalovává celý děj. Je fakt, že dětem bych to asi nepustila a dospělí většinou animovaná dílka neocení. Já jsem zhruba někde uprostřed a nebráním se jákemukoliv filmu. Ale copak vám třeba "Číslo 9" přišlo jako pro děti? Nebo pro dospělé? Ne! Takže JÁ vřele doporučuji. ()

Drky

Výpravná pohádka. Mladý soví teenager se dostává do konfrontace s okolním světem, potkává nové přátele, stává se hrdinou a ztrácí svého bratra, který se nechal zlákat na na stranu zla. Ona to byla vlastně taková anti rasistická pohádka. Čistí jako rasa nadřazená proti ostatním "nečistým" druhům sov. Samozřejmě, že dobro zvítězilo, protože rasismus a zlo nemá na světě místo. Některé scénky byly opravdu moc pěkné, ale jinak film podle mě zapadá do průměru těchto animovaných pohádek. Mimochodem sovy jsou nádherní opeřenci. Hodnocení 3* a 55%. ()

m.marty

Graficky nadmíru dobře vypracované, se spomalovanými scénami, které filmu dodávají dynamiku a spád, ale film je směrovaný pro všechny, ale vlastně pro nikoho. Hororové scény a humor spíše pro starší diváky střídá rodiná pohoda a dětský smích a to ve výsledku nedělá dobrotu. ()

Pavlo

Zack Snyder sa nezaprel a dokázal nakrútil výbornú, skôr pre odrastlejšie publikum určenú rozprávku. Postavy sú super vykreslené, prostredie na jednotku vymyslené, vizuálne všetko očarujúce a akčné scény zaujímavo prevedené. Dej, i keď má pár nedostatkov (hlavne čo sa týka zrýchlenia vývoja postáv alebo motívov), je pútavý a dobre vymyslený. Spomínané nedostatky by sa v pohode odstránili dlhšou stopážou filmu. Hold, druhej časti sa nebránim. ()

MathewBB

Režisér Zack Snyder - od něj se mi líbí většina filmů, až na tenhle... :/ Film mě velice zklamal a sledování jej byla ztáta času... ()

teseth

Překrásná pohádka, která bohužel doplácí na to, že neví přesně pro koho má být. Jestli je určena pro nejmenší nebo pro odrostlejší. Je tam všechno a vlastně nic. Za tu animaci a souboje sov však musím dát 4* ()

ragtime

Zack Snyder chcel urobiť radosť svojim deťom a podarilo sa mu to náramne. Bál som sa prehnanej epickosti a nezrozumitelnosti a dostalo sa mi veľmi jasného a uveriteľného príbehu pre malých aj veľkých. ()

Ajka13

Příjemný animák s krásnou grafikou a soundtrackem, jednoduchým, ale poutavým příběhem a s roztomilými sovičkami. Co víc si na sobotní večer přát? Celkový dojem mi zkazila přehnaná evil stránka Sorenova bratra (nevěřim, že by prodal vlastní sestřičku - ke všemu ještě tak roztomilou) a až do konce filmu mi to vrtalo hlavou. Jinak jsem se bavila a někdy si to zase ráda pustim. Slušné 4*. ()

pitbull96

Po stránce digitálního zpracování je tento film skvělý. Sledovat tento film ve full HD rozlišení je opravdu zážitek. A to je asi důvod proč jsem u tohoto snímku vydržel až do konce. Ale z toho děje jsem byl trochu v rozpacích. Ano ze začátku mne to fascinovalo, ale pak tam začali lézt nějací nesmyslný soví hrdinové a tajuplný ztracený ostrov a tím to šlo do kytek.. Za efekty a nápad dávám 4*. ()

boulala

Miyazaki to není a jedná se tedy o jednoduchý příběh dobro vs. zlo, u kterého se ovšem nenasmějete, nijak Vás neoslní a to ani ve výrazně dobrodružném duchu. Co ovšem výjimečně potěší, je technická stránka, která určitě patří k tomu nejlepšímu, co doposud můžete v animovaném světě filmu vidět. Není to tedy žádný zázrak dějově, ale ve spojení s technickou kvalitou zpracování to těsně nad 70% určitě patří. Udivuje mě proto tak nízké hodnocení, když kdejaká tuctová pohádka o Popelce, Jasněnce apod. je tu bodována výš. ()

Sengee

Nádherně animovaný film. Některé záběry jsou tak skutečné. Zbožňuju, jak Snyder umí zachytit ten správný moment, který zpomalí a divák si může užít tu atmosféru naplno. Je hezké, že dal prostor právě sovám, už díky tomu to je zajímavé. Trochu mě překvapil had jako chůva a je fakt, že mohli dát více prostoru pro samotnou legendu, ale jinak krásný příběh doprovázený krásnou hudbou. Mě se tento film opravdu moc líbil, ráda se na něho kouknu kdykoli znovu. ()

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

Bryan Singer: Namísto Excaliburu Galactica

23.10.2011

„Otec filmových X-Men“ momentálně natáčí triky nabité fantasy dobrodružství Jack the Giant Killer. Pak chtěl v žánrových vodách zůstat s remakem kultovního Excaliburu Johna Boormana, ale studio… (viac)

Kdo se ujme Supermana?

Kdo se ujme Supermana?

06.10.2010

Kandidátů na režii nového Supermana byla spousta (Tony Scott, Darren Aronofsky...), nakonec ale studio Warner podepsalo smlouvu se Zackem Snyderem. Je to překvapivý tah, zejména když přihlédneme k… (viac)

Kdo zastaví 3D šílenství?

Kdo zastaví 3D šílenství?

04.02.2010

Asi až diváci, kteří se někdy v blízké či vzdálenější budoucnosti tímhle fenoménem nasytí a přinutí Hollywood, aby se nesnažil servírovat jim všechno trojrozměrně. Nebudeme se vracet k tomu, kdo to… (viac)

Další Evropané v Hollywoodu

Další Evropané v Hollywoodu

09.03.2009

Dva zajímaví evropští tvůrci upsali duši Ďáblu... ehm, Hollywoodu. Získat Oscara (nebo alespoň nominaci) v kategorii „nejlepší neanglicky mluvený film“ je obvykle začátek cesty k režírování nějakého… (viac)