Romantický dobrodružný príbeh sa odohráva v 14. storočí a rozpráva o túžbe človeka zmeniť vlastný osud. Neurodzený William Thatcher (Heath Ledger) sníva už od detstva sen o rytierskom živote, rytiermi sa však môžu stať iba muži šľachtického pôvodu. William a jeho priatelia - dobrosrdečný Roland a Wat sú svedkami smrti svojho pána, rytiera Hectora, tesne pred víťazstvom v turnaji. William sa navzdory hroziacemu trestu rozhodne obliecť brnenie mŕtveho bojovníka a v mene prežitia dokončiť boj. Tým začne Williamova premena na urodzeného sira Ulricha von Lichtensteina z Gelderlandu. Cestou na prvý rytiersky turnaj stretnú čudáckeho spisovateľa Geoffa Chaucera, ktorý sfalšuje Williamov rodokmeň a dopomôže mu tak k urodzenosti. Geoff sa stane členom Williamovej spoločnosti. Pridá sa k nim aj Kate, mladá žena, ktorá po smrti svojho manžela prevzala jeho kováčske remeslo a dokáže Williamovi vyrobiť špeciálne ľahké, ale pevné brnenie. William stretne na turnaji  krásnu šľachtičnú Jocelyn a zamiluje sa do nej. Proti nemu však stojí nemilosrdný vojvoda Adhemar (Rufus Sewell), odhodlaný zničiť jeho sen... (TV Markíza)

blondie18796

tento film ma veľmi milo prekvapil :) Okrem Heatha som nevidela žiadnu známu tvár a možno aj to prispelo k autentickosti filmu,ktorý si s radosťou pozriem každý rok,keď ho opakujú v TV...Pobaví a ulahodí aj oku,či pri pohľade na Heatha alebo hlavnú krásku Shannyn :) ako príjemnú oddychovku skutočne odporúčam. ()

gomecz

Existuje umelecky smer oznacovany jako "Socialisticky realismus", ja jej nazyvam "Socialistickym ROMANTISMEM", protoze s realitou to nema nic spolecneho, pokud neverite, staci se podivat na "sochu" u autobusoveho nadrazi Florenc v Praze, kde hrdinny prislusnik delnicke tridy "vrta" diru do zelezne traverzy zbijeckou. To je jen nezbytne vysvetleni terminologie. Pribeh rytire je typickym dilkem socialistickeho romantismu, horsi hystoricke realie ma snad jen serial Xena bojovnice. Pribeh je jinak celkem poutavy, technickemu zpracovani a hereckym vykonum neni co vytknout. A paradoxne scena (ano jedna z tech ktere jsou mimo realitu) kdy divaci tanci na Queeny, me primela dat o hvezdu vic nez jsem puvodne chtel :) ps: fakt tam hraje VU Krejci? ()

Plechovka95

Oddychový historický snímek,při kterém člověk může relaxovat a nepřemýšlet nad moc složitým dějem,maximálně se pokochat pohledem na mladého Heatha :). ()

ronaldmekdon

Můj milý nejmilejší v příběhu, který mohl být výborný, kdyby si po celou dobu udržel tu skvělou komediální notu ze začátku. Jakmile začne jít do tuhého a my se dozvídáme s kadencí tak 20x za minutu, že by měl William změnit svůj osud, že dokáže změnit svůj osud a že určitě změní svůj osud, začíná to být celkem ohraná nuda, na konec samozřejmě skvělý happy end, abychom zamáčkli slzičku a vypnuli televizi dobře naladěni.. Herci nejsou špatní, takový Paul Bettany nemá chybu, ale ta hra na vážnou strunu filmu příliš neprospěla. ()

theonethat

Hezky natočená pohádka, kdysi mým velmi oblíbeným filmem díky své romantičnosti. Bohužel také potvrzuje fakt, že nezáleží co je řečeno, ale jak to je řečeno. Zpětně jsem si uvědomil, že Williem bojuje za srdce své vyvolené jen na základě vzhledu a nepátrá po žádných dalších hodnotách. To i klasické pohádky na tom jsou lépe. ** byly by to více než 3 hvězdy kdyby Willa zajímalo něco více než vzhled ()

Profík

Takový sympatický film, který si na nic moc nehrajea je naplněný sympatickými postavami zahranými neméně sympatickými herci. A české reálie jako bonus. Skoro dokonalá zábava. Na konci taky zrovna nemusel režisér Helgeland vystřihnout scenáristovi Helgelandovi scénu s Bettanyho projevem u spoutaného Ledgera. 85%. ()

knedliiicek

Velice zajímavý příběh, hlavně po stránce provedení projevů a daných situací. Pěkně sestříhané, muzikálový podtext se mi též velmi líbil. Když sem jej před několika roky viděl, moc se mit o líbilo a určitě by mě a lidi se stejným názorem se čas od času k tomuto kousku vrátit. Už jen kvuli zesnulému celkem skvělému "mladému" herci Heath Ledger. R.I.P. ()

emarie

Perfektne vystihnutá atmosféra turnajov. Lepší film na túto tému snáď nie je. Zoštylizované kostýmy a hudba to len umocňujú a podtrhujú tak, aby to chytilo aj dnes. Vynikajúce výkony hercov s príjemnými dialógmi. Kamera bez chyby. Proste oddychovka, na ktorú sa dá pozrieť kedykoľvek. ()

Martazoe

Perfektně jsem se pobavila. Pohádka o tom, jak i obyčejný doškař může změnit svůj osud a stát se rytířem, navíc je to vtipné proložené rockovou hudbou a ty postavy jsou prostě moooooc sympatické. A Rufus Sewell v roli excentrického básníka prostě nemá chybu. ()

ilcibo

Jo ...dobrá zábava. Kamera, výprava, střih, možná slabší (tisíckrát opsaná) story, ale co už. Postava potulnýho barda, spisovatele a básníka (Paul Bettany) by si zasloužila svůj samostatnej příběh. Já se pobavil ...co bych chtěl víc, ne? ()

Isabella.M

Príbeh, ktorý je pre jedného priemernou rozprávkou, môže pre iného znamenať oveľa viac. Ja s otcom sa pri nej vraciame do detstva a rada uverím tomu, že to bolo aj režijným zámerom. Zakaždým objavím niečo nové, najmä vo vtipných momentoch, ktoré som predtým prehliadla. Sledovať boj na kolbišti je jednoducho pôžitok, ktorý je nevšedný a len tak sa nevidí. Je to milé, svižné, rozprávkové a zakaždým ma zamrzí, že Heath Ledger nám už žiadneho rytiera nezahrá. ()

Blondybaby

"Jiskru jeho žití uhasilo řiťolití... " a Queeni k tomu? Není co dodat ;) Akorát klasickou "rytírnu" od toho fakt nesmíte čekat, tohle je jiný šálek čaje. ()

lllleon

To je moje srdcovka. Zbožňuji herce Heatha Ledgera. Vedle něj hraje můj další oblíbenec Paul Bettany. Přidejte k těm dvěma rytířskou tématiku, milý humor a lásku a dostanete uvolňující historickou komedii, na kterou se můžu dívat pořád dokola a nikdy mě neomrzí. ()

NagatoPein

Sprevádza ma nádej. Spreváza ma vodne i vnoci. FIlm je najlepším, najľahším a najzábavnejším rytierským dielom dnešnej doby. Autorom sa podarilo natočiť niečo, čo prekročilo vo výsledku všetky očakávania. Tak krásny a plynulý, prirodzený, jemný a zároveň výrazný, ktorý vystihuje azda väčšinu nádejí mladého človeka. Precízne spracovanie, ktoré je živé, dynamické. Herci vo vedľajších úlohách nie sú iba z núdze, ale svoje role zvládajú plnohodnotne. A Heath Ledger, ak Joker bol jeho dramaticko-epickým vrcholom, tak William je jeho hravým vrcholom. Chlapci, vďaka, dali ste mi film, ktorý za zaril do môjho charakteru a otane tam navždy. ()

Asgard

Tento film opravdu mile překvapí. Jde o příjemnou komedie s originálními vtipy, které rozhodně nejsou hloupé, ale i při mírné únavě se tento film dá bez sebemenšího problému zpracovat.... No což. Čas jít spát! Supr pohádka na dobrou noc :) ()

BH7

Pohodový ''historický'' filmek, na který se rád kouknu znova. Nic tam nechybělo a nic tam nepřebývalo. Moc hezky natočené a v pěkném prostředí. Myšlenka celého filmu: ''Každý může změnit svůj osud'', se mi opravdu líbila a ještě ve spojení s hlavním hrdinou......nemám, co bych vytknul, takže za pět * :) ()