Romantický dobrodružný príbeh sa odohráva v 14. storočí a rozpráva o túžbe človeka zmeniť vlastný osud. Neurodzený William Thatcher (Heath Ledger) sníva už od detstva sen o rytierskom živote, rytiermi sa však môžu stať iba muži šľachtického pôvodu. William a jeho priatelia - dobrosrdečný Roland a Wat sú svedkami smrti svojho pána, rytiera Hectora, tesne pred víťazstvom v turnaji. William sa navzdory hroziacemu trestu rozhodne obliecť brnenie mŕtveho bojovníka a v mene prežitia dokončiť boj. Tým začne Williamova premena na urodzeného sira Ulricha von Lichtensteina z Gelderlandu. Cestou na prvý rytiersky turnaj stretnú čudáckeho spisovateľa Geoffa Chaucera, ktorý sfalšuje Williamov rodokmeň a dopomôže mu tak k urodzenosti. Geoff sa stane členom Williamovej spoločnosti. Pridá sa k nim aj Kate, mladá žena, ktorá po smrti svojho manžela prevzala jeho kováčske remeslo a dokáže Williamovi vyrobiť špeciálne ľahké, ale pevné brnenie. William stretne na turnaji  krásnu šľachtičnú Jocelyn a zamiluje sa do nej. Proti nemu však stojí nemilosrdný vojvoda Adhemar (Rufus Sewell), odhodlaný zničiť jeho sen... (TV Markíza)

Karbos

Bylo mi asi 12, když jsem tohle viděl poprvé a tak mne i dnes jímá nostaligie, když vidím tento řka 20 let starý snímek, který má, alespoň podle mě, jeden z nejlepších servisu, co se zpracování soubojů na dřevce týče. Některé slow-motion scény, kdy se doslova nasraný koně s ještě nasranejšími rytíři s dřevci řítí proti sobě, ve mě vyvolávají emoce dodnes. Je to sice max na **** ale pro mne má tento film infantilně sentimentální kouzlo a tak trochu přidám, protože někteří zdejší chytráci.......btw úžasná hudba :) *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 2/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 1/10 viz profil ()

Heywood

Limonáda skvěle obsazená, s řadou velmi vtipných momentů a výborně zpracovaná. Nečekal jsem nic a dostal jsme příběh, který jsem si klidně dal dvakrát. Bettany je extra třída a komparz z českých občanů se mi také líbil. Rom,antické blbiny s výborným zpracováním i zápletkou mám rád, takže 70% ()

PTuranyi

Výborná moderná rozprávka s tradičným príbehom hrdinu nízkeho pôvodu, ktorý dosiahne nedosiahnuteľný cieľ. Wiliam je syn chudobného šindliara živiaci sa ako panoš rytiera, ktorý na začiatku umrie na hnačku. Chopí sa príležitosti a vydávajúc sa za rytiera zarába sebe a svojim priateľom na turnajoch. Sporným prvkom tohto filmu sú moderné prvky. Tie sú často použité na spestrenie a hlavne zabavenie diváka, takže celková atmosféra nie je nepodobná Shrekovi. Často však narúšajú integritu historickej kulisy. Okrem zneužitia postavy básnika Geoffreyho Chaucera, môžeme stretnúť šľachtickú dcéru Jocelyn stelesnenú Shannyn Sossamon, ktorá na prvý pohľad nie je angličanka. Postavu kováčky Kate, ktorá vymyslí odolnejšie brnenie. Poddaní sa na turnajoch správajú ako na futbalovom zápase a okrem vlajok svojich favoritov majú pomaľované tváre ich erbami a celé zápasenie končí svetovými majstrovstvami. Ples po turnaji sa mení na diskotéku podobne ako vo filme Harry Potter a ohnivá čaša. Odhliadnuc od týchto prvkov má film perfektnú produkciu, vynikajúcu kameru, hlavne v turnajových nájazdoch a výborné herecké výkony. Veľmi dobre tu vidieť prácu Heatha Ledgera. Zahanbiť sa nedá ani Rufus Sewell ako rytier Adhemar iba Alan Tudyk, vyzerá akoby vypadol z filmu Scooby, ale to je zrejme vďaka roli. 75% ()

pp

Velmi povedený oddechový snímek s výborným výkonem herců, zejména herolda a básníka Paula Bettanyho. Celý film vtipně paroduje současná sportovní klání ("hokejová" hudba, fanoušci, tvar kolbiště nápadně podobný fotbalovému stadiónu, atd.), takže kdo snad by v Příběhu rytíře hledal historický film, bude nutně zklamán. Plný počet nedávám pouze kvůli sentimentální a předvídatelné poslední půlhodině. ()

Libb

akce, romantika, až pohádka, spojeno s moderními prvky... Jako celek to na mě působilo velmi dobrým dojmem, bez nějaké nové hluboké myšlenky, jen na oddych... ()

Silnica

Velmi poutavá podívaná do světa středověku s nádechem moderní doby a to hlavně díky rockovému hudebnímu doprovodu. Tímto filmem si u mě velké jméno udělal Paul Bettany. I Rufus Sewell dokonale sedl do své role. Stačí se podívat jednou, ale ani každé další shlédnutí není příslibem zívací párty. Prostě a jednoduše zábavný a neokoukaný snímek. ()

Vital

Hezký příběh,který není brán přílíš vážně,už kvůli moderní hudbě která tam zazní,vzlášť úvodí písnička We will rock you mě dostala hned na začátku,příběh neni k zahození a herecké výkony dodávají příběhu správnou linii.Jen jeden detail,v těch dobách,nemohli být princezny a královny tatko opáleny jako byla Shannyn,protože tenkrát byly opáleni většinou obyčejní lidi,kteří pracovali celý dni na slunci a právě princezny se sluníčku stranily.Stejně jako dnes je moda být opálen,tak u nich to bylo přesně naopak. ()

shinlove

Prostě pohodovka....Kdo čeká pobavení, jezdecké souboje, romantiku, skvělou hudbu a spoustu českých herců v malinkatých rolích, nebude rozhodně zklamán! A jen tak mimochodem - uvaděče Paula Bettanyho by braly asi všechny kluby NHL, NBA atd atd :D 4* ()

Fallstar

Nic moc mě to nebavilo, ty tří hvězdy jsou za krásnou princeznu a sympatického básníka. Zbytek si nepamatuju, což o filmu taky leccos vypovídá.. ()

kennyzero

Nemůžu si pomoct ale pro mě je to skvělej film. Samozřejmě musite se na to divat jako na film a nemyslet nad tim a porovnávat to se skutečnosti. Rocková hudba která je vynikající do toho skvěle pasuje, Akce a vtip tomu take nechybi.....příběch je to pěkný, hezky se na to kouká. ()

eFrankie

Historická romantická komediální pecka s moderními prvky a úvodní znělkou We Will Rock You. Heath Ledger ztvárňuje vcelku inteligentního a velmi sympatického prosťáčka vydávajícího se za urozeného rytíře. Nakonec se všechno provalí, ale jako vždy v romantickém a lehce kýčovitém příběhu zvítězí dobro a tak to má být. Celkově hodnotím film hodně vysoko. Film jsem viděl už hodněkrát, ale vždy mě vezme nejvíce za srdce vysoce kýčovitá scéna setkání syna a slepého otce, pro mě hodně emotivní. Prostě je to tak. No a navíc Shannyn Sossamon, nádherná charismatická slečna s krásným úsměvem, no nejde jinak než 5*****... už jen kvůli Shannyn:-) ()

MariusDee

Rytířská kultura je mým amatérským i odborným zájmem. Příběh rytíře je z tohoto pohledu slátanina, na které oceňuji alespoň Chaucerovy hlášky, vnady Shannyn Sossamon a temného záporňáka Rufuse Sewella a jeho opravdu pěkné černé brnění...K znásilnění skvělé písně We Will Rock You pro potřeby tohoto filmu snad není co dodávat. ()

Dritzzt

Jedna z romantických komedií kterou můžu a zároveň skvělý film. Výborná kombinace středověké tematiky v moderním pojetí, nestředověkým soundtrackem a velmi nestředověkých kostýmů, hlavně hlavní hrdinky. Celý film vypadá tak trochu amatérsky, ale zároveň hodně stylově. Film můžeme brát i jako vzepření se hrdiny předurčenému osudu, naštěstí je to tu zpracováno s nadhledem a humorem. Navíc je to jeden z nejlepších sportovních filmů, co jsem kdy viděl. ()