Merida je impulzívna dcéra škótskeho kráľa Fergusa a kráľovnej Elinor. Tí to s ňou rozhodne nemajú ľahké, keďže sa princezná nehodlá podriaďovať prastarým zvykom a tradíciám a má chuť vydať sa svojou cestou. Medzi jej záľuby nepatrí vyšívanie ani háčkovanie, ale baví ju šialená jazda na koni, lukostreľba, skrátka to, čo by dievčatám v jej veku malo byť úplne cudzie. Búri sa predovšetkým proti svojej matke Elinor, ktorá pre dcérinu nespútanosť a slobodnú myseľ nemá žiadne pochopenie. Väčšmi si rozumie so svojím otcom, kráľom Fergusom, po ktorom zdedila odvahu a bojovnosť. Keď do kráľovstva začnú prichádzať princeznini nápadníci, Merida sa rozhodne vziať osud do vlastných rúk a utečie. Svojou tvrdohlavosťou nechtiac spôsobí v kráľovstve úplný chaos. Požiada o pomoc excentrickú čarodejnicu, ktorá síce jej želanie vyplní, ale popletie objednávku a omylom premení Meridinu matku. Mladá princezná tak musí zozbierať všetky sily a využiť pomoc priateľov, aby zlomila desivú kliatbu, skôr než bude príliš neskoro. Aby situáciu napravila, Merida bude musieť podstúpiť zložitú cestu. Ale na jej konci ju čaká nielen odpustenie, ale predovšetkým pochopenie. Matka konečne príjme dcéru takú aká je, a mladá princezná si uvedomí dôležitosť rodinných pút. (TV JOJ)

Lischai

Netradiční pohádka bez prince. Místo klasické romance se hraje o vztahu matky a dcery, což je poměrně osvěžující. Štvali mě tři otravná děcka, ale zřejmě patří k věci. Naopak extrémně super je soundtrack a písničky, které filmu dávají skvělý irský feeling a citelně zdvihají faktor slzopudnosti. ()

rakovnik

Roztomilá pohádka s jednoduchým příběhem, pro současné děti podle mého názoru velice poutavá. Rebelující mladá dívka, zajímavé prostředí, ale se vztahem k současnosti (infolinka kouzelnice), vtipné scénky a nakonec dojemný závěr. Studio Pixar opět nezklamalo ani skvělým grafickým zpracováním. ()

Figu

Další z mnoha velmi často promítaných pohádek u nás doma. Dcera jí miluje. Ostatně jakby ne, když je o dívence Meridě, která má svojí hlavu, je bojovnice a umí střílet z luku. Mě osobně nejvíc utkvěl song k Rebelce od Luciny Vondráčkový, kterej se často dá slyšet v rádiích... 60% ()

Rocky88

Zprvu jsem byl vysloveně nasranej, když jsem zjistil, že Disney začal Pixaru cpát svoje přiblblý princezničky. I tak jsem ale sebral odvahu a opomněl předsudky a na film se podíval. První čtvrthodina je vysloveně zívačka, koho má taky zajímat nějaká princezna, kterých tu už bylo na stovky. Pak ale přijde "turnaj" a zábava začíná. A pravá pixarovská! Příběh má spád, o vtipné nápady není nouze, postavy žijí i mimo hlavní záběr kamery a hlavní zápletka, ač pohádkově klišoidní, je nenuceně podáván hladnému divákovi přímo do chřtánu. I při závěrečném souboji mědvědů se najde na hravé hlášky typu "I´ll kill you with my bare hands". Mínus má dabing Meridy - postarala se o něj totiž Kelly Macdonald, která sere mě i dalších 99 % diváků Boardwalk Empire, tudíž nemůžu vystát ani její hlas. I tak ale dávám za 4. Sranda to byla a jedná se o poctivej kus práce. ()

Nach

Pixar byl a zatím stále je značkou kvalitních animovaných filmů se zajímavými příběhy. Ať to už byl Příběh hraček, VALL-I, Hledá se Nemo či Vzhůru do oblak, vždy šlo o filmy, které nejen potěšily oko divákovo, ale i kolikrát jeho srdce. Rebelka, ač nedosahuje kvalit zmíněných filmů, stále se jedná o nadprůměrnou, svěží podívanou, která pobaví jak děti, tak dospělé. Stále jsem se však nemohl občas vyhnout dojmu (zvláště na samotném začátku při průletu krásnou severskou krajinou a na samotném konci), že si tady někdo bere inspiraci z Jak vycvičit draka. Příběh samotný však už je zcela o něčem jiném, za což jsem byl velice rád. A ač Rebelka zřejmě nebude patřit k tomu nejlepšímu, co Pixar vyprodukoval, rozhodně nezapadne mezi průměr. Je a bude pohádkou, která sice hraje již na ohrané struny zábavy, ale dělá to tak, že to funguje, jakoby jste to viděli poprvé. 75% ()

Attta

Od oblíbených pixarovek jsem čekal o hodně víc, ale na průměr to stačí. Ono se z toho dalo docela i dost vytřískat protože určitý potencionál to mělo, ale nějakým zázračným způsobem to zezesmolili a výsledek je nemasný neslaný. Přece jenom originální dabing postav je úžasný se skvělým přízvukem, prostředí hodně neobvyklé a právě proto je škoda, že těhle atributů nevyužili. Za zkouknutí to stojí, člověk se občas i nasměje ale věřím že za půl roku až se mě někdo zeptá o čem to bylo, tak mu nebudu schopný říct ani ň. ()

Streeper

Krásná originální pohádka z dob vikingů, která mě rozplakala i rozesmála. Merida je velmi sympatická princezna, která si chce vždycky prosadit svou, snad jako každá holka v jejím věku, která bojuje proti matce. Nejvíce jsem se pobavila u krále, u třech kluků nebo u královny proměněnou v medvěda. Navíc krásná graficky upravená krajina a hezká hudba, která doprovází celý film. ()

enjoi

Podle traileru jsem čekal takový obyčejný animák, kdy za dva týdny nebudete vědět o čem vlastně byl. Pixar ale dostál svému jménu a já se skvěle bavil. Brave jednoznačně patří mezi ty lepší animáky posledních let. Třešnička na pomyslném dortu je skotský akcent, který jsem zpočátku bral jako mínus, ale ve výsledku se do filmu náramně hodil. 80 % ()

Crawler-D

Nebýt typicky skvěle pixarovsky emocionálního konce, bylo by to děsně tuctově teenagerské, s nezajímavými postavami i konceptem, který by ani společné medvědí síly nespravily. ()

C0r0ner

Animák, historie, špičkový příběh (kupodivu u Pixaru), temná atmosféra, dobré vtipy,... Pro mě jasná povinnost a "povinné" plné hodnocení. Nedělám to u Pixaru programově (Auta 2, Letadla), ale když se podaří, tak to prostě nejde jinak. Rebelka je dalším ze zástupu dokonalých filmů tohoto zprvu nenápadného studia. 100% ()

Martrix

Rebelka není nejlepší Pixarárna, ale pořád si stojí líp, než všechny Doby ledové, Madagaskar 3, Rio a jiné rádobykonkurenční animáky. A nejde jen o to, že je animace kouzelníků z Pixaru úchvatná. Postavy, příběh, dialogy...vše je vyvážené a jako celek to funguje dost dobře na to, aby se malý, ani velký divák nenudil. A to přesto, že se tentokrát žádné velké srandičky nekonají. Malé děti se budou občas bát a občas si i zapláčou, ale konec vše vyspraví a prcci odejdou s rozzářenýma očima a tím, že to byla hezká pohádka. A to je také nejstručnější charakteristika Rebelky. Hezká pohádka, která má atmosféru a je dostatečně jednoduchá na to, aby nikomu nemotala hlavu...přestože má několik důležitých sdělení, které je třeba dětem dát a nám dospělým občas připomenout. ()

pufina

Miluju animované filmy a Rebelka mě nezklamala. Neuvěřitelně poutavý příběh, skvělé postavy, humor i animace, příjemná hudba, celkově je to krásně propracované. A mimochodem, Merida měla úúúžasné vlasy! ()

Pajky3

Cinestar a jeho levná neděle. A Pixar jako vždy nezklamal, o dlouhé době jsem zažil opravdu úplně plný sál a po dlouhé době jsem viděl v kině tolik dětí. Ve finále mi vlastně nevadilo, že to bylo v češtině. Merida má super vlasy, příběh je taky zajímavej, kouzla, legendy. Taťka Fergus medvědobijec je super, celkově všechny postavy přinášejí něco zajímavého. Princové, tatínkové. Skvěle samozřejmě pobaví trojice bratrů, medvíďat. Jo, takovýhle filmy mám rád. A Cinestar častěji takovéhle akce :) ()

MzK

Od animáku jsem čekal trochu víc - nebavil jsem se po celou dobu filmu, měl jsem nutkání u filmu ještě něco dělat bokem, film pauzovat a odcházet od něj. To by se u kvalitního animáku stávat nemělo. Pár vtipných hlášek bylo: „Utkám se o svoji ruku“ nebo „Princezny nedělají todle, nedělají tamto a nepokládají zbraně na stůl“ Ve filmu je věnování Jobsovi a odkazy na Apple. #potěšilo. ()

cherylike

No podívejme se! A pak že vymizely princeznovské pohádky! Krátce po pohádce Na vlásku tady máme příjemné osvěžení v podobě příběhu o krásné princezně, která ale nenašla prince na bílém koni. Pohádka, která ukazuje hlavní hodnoty, které jsme již dávno ztratily. Hodnoty jako je rodina a vztah k přírodě. Pro mě jasných 100%. ()

Wormboy

Pixar Pixar, ach ten Pixar, pre koho tie rozpravky robis? Predstava, ze by si aj tuto mali uzit 10 rocne deti je usmevna. Pre nas dospele deti, vsak Brave ponuka pekny pribeh, prekrasnu animaciu a celkovo velmi prijemny zazitok. U mna bezproblemove 4* ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014

20.07.2014

Americký skladatel Elliot Goldenthal, který je držitelem Oscara® za hudbu k filmu Frida, a britský skladatel Patrick Doyle, jež je autorem hudby k velkofilmům jako Thor, Harry Potter a Ohnivý pohár… (viac)

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (viac)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

14.01.2013

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

10.01.2013

Nikoho asi nepřekvapí, že se žádné překvapení nekoná. Letošní nominace na Oscary jsou opět nudně konzervativní a předvídatelné. Emoce opět budí spíš nenominování některých filmů – fanoušci Temný… (viac)