iCarly

• USA iCarly
Komédia / Rodinný
USA, (2007–2012), 42 h 3 min (Minutáž: 23–69 min)

Tvorcovia:

Dan Schneider

Miranda Cosgrove, Jerry Trainor, Jennette McCurdy, Nathan Kress, Noah Munck, Anthony De Longis, Jeannette Sousa, Samantha Hanratty, Carla Jeffrey (viac)

Přesně v duchu „Waynova světa“ se Carly a její nejlepší kamarádka Samantha „Sam“ Puckettová rozhodnou přetvořit nudný školní projekt na vlastnoručně vedenou internetovou show poté, co jejich kamarád Freddie omylem vystaví video s jejich šaškováním na internetových stránkách pro domácí videa „Splash Face“. Jejich okamžitý úspěch přesvědčí Carly, aby plně zapojila Sam (spolumoderátorku) a Freddieho (technického producenta) a společně spustili iCarly jako každotýdenní internetovou show, ve které si mohou dělat, co chtějí. (TV Nickelodeon)

maty39

Náhodou jsem narazil na Sam a Cat (seriál, který běžel na Nickelodeonu) a jako oddechovka byl celkem fajn. Obzvláště mě bavila postava Sam. Takže dalším jasným krokem byl tento seriál, z kterého jsem kdysi viděl jeden díl, ale nijak jsem mu nevěnoval pozornost a odepsal ho jako pitomost pro dvanáctileté holčičky (nehodnotil jsem ho, protože hodnotit seriály po jednom díle mi nepřijde zrovna inteligentní). Teď jsem se do iCarly pustil bez předsudků a kupodivu mě to nadchlo (samozřejmě některé díly jsou horší, ale některé díly jsou vynikající). Co mě překvapilo je, že v některých dílech je více podařený gagů, než např. ve všech letošních dílech Big Bang Theory (8. série - 7 dílů - samozřejmě jsou tady dvě možnosti - buď jde TBBT do kopru a nebo je iCarly výborná....spoiler alert... a) je správně). Stále mě nejvíce bavila postava Sam. Svérázný samorost, co zbožňuje jídlo, nemá ráda lidi a pro ránu nejde daleko. V reálném životě by to asi byla slečna o 150kg, po uši v drogách a v kriminálu (njn. krása umělého světa sitcomů). Samozřejmě iCarly neservíruje žádný hlubokomyslný humor, ale jen jednoduché gagy a postavy založené na stereotypech a recykluje staré ověřené zápletky a celé gagy ze starých sitcomů (geniální je např. když Spencer - bratr Carly - přijde do restaurace a chová se úplně přesně jako Kramer ze Seinfelda, stejná mimika, stejná gesta). Záleží jen na vás, jak moc jste alergičtí na uřvané náctileté holčiny, podobný typ situačního humoru (ne konverzačního) a několikrát recyklacované gagy. Mám dva hlavní důvody, proč dávám vysoké hodnocení. K iCarly jsem přistoupil jako k neoriginální oddychovce a tím pádem jsem od toho dostal přesně to, co jsem očekával. Druhým důvodem je postava Sam a Spencerův talent proměnit v hořlavinu i obyčejný kámen. ()

freddy

Tak jsem se konečně rozhodl, že k tomuto seriálu napíšu komentář. Tento seriál sleduji už nějakých 9 měsíců, tedy od doby, kdy se mi v nabídce kanálů objevil kanál Nickelodeon. Všechno to začalo tím, že jsem hledal nějakou výplň svého času než odbude osmá hodina večerní, kdy většinou v televizi začíná ten nejatraktivnější program. První díl, který jsem viděl byl o tom, kterak si Carly o Vánocích přeje, aby její bratr byl normální a její přání se jí splní a najednou nic není tak, jak si to pamatovala, žádnou webovou show neměla, se Sam se nekamarádila, atd. Řekl jsem si, že je to zvláštní a ztřeštěný seriál, v kterém se moc neorientuji, ale který je docela vtipný. V dalších dnech jsem pak tedy znovu a znovu zapínal v 19:40 stanici Nickelodeon a celý ten příběh a všechny jeho postavy se mi začaly pořádně dostávat pod kůži a nyní si už neumím bez tohoto seriálu svůj život představit. A to říkám zcela vážně jako člověk mužského pohlaví, kterému je 25 let. Ač nejsem tedy divák, na kterého je primárně tento seriál cílen, přesto si ho užívám a bavím se u každého dílu, a to i přesto, že některé díly jsem díky neustálému opakování viděl klidně i pětkrát, ale vůbec to nevadí, protože postavy jako jsou Spencer nebo matka Freddieho se hned tak neomrzí. A hostující herci v epizodních rolích, jako jsou Jane Lynch (hraje Saminu matku), Jack Black (hrál Aspartama, jenž se v památném díle utkal se Spencerem jakožto Arutorem) nebo Jim Parsons (hrál blázna na psychiatrii), rozhodně potěšili a pobavili. Takže ve výsledku říkám, že tenhle seriál v mých očích nemá chybu a z toho důvodu mu uděluji pět hvězd a doufám, že mě bude bavit ještě hodně dlouho. ()

hygienik

iCarly dokazuje, že sfilmovať je možné akúkoľvek blbosť. Stačí tam zamontovať dosť vtipných hlášok, ktoré kľudne ani nemusia súvisieť s dejom. (Máma řve na naší kočku, ať si konečně najde nějakou práci.) Nech žije účinný brainwashing! Tu prichádzajú do úvahy len 2 hodnotenia: odpad! alebo 100%. ()

dubinak

Tenhle seriál se mi prostě líbí! V prvním okamžiku to vypadalo jako další stupidní teens seriál,kde má být vtipné to,kdo vyplivne z vody větší flusanec. Ale v tomhle seriálu humor opravdu zazněl. A hvězdičku musím dát i za Spencera. :-) ()

noriaki

Takhle ambivalentní pocity jsem naposledy měl u seriálu v době kdy jsem se díval na Andromedu. Je to strašná blbost, ale tak zvláštně chytlavá, že si občas pár dílů pustím. A stejně jako u nepodařeného dítka Gena Roddenberryho, i tady mou pozornost drží jedna z hlavních hrdinek. Tentokrát ne krásná, ale zato překvapivě talentovaná Jennette McCurdy. Snad svou kariéru nepromrhá na podobných projektech, a vyroste z ní slušná komediální herečka. Hollywood by to potřeboval jako sůl. ()

The Viper

Asi tě zklamu 'honajzi' jsem více chlap než ty a tvůj táta dohromady a tento seriál mě baví. Je to vtipně střeštěné a střeštěně vtipné. Nejlepší hlášky má Sam. ()

JADIM

Vždy sa mi tento seriál zdal sympatický. Videl som pár epizód/útržkov, vedel som, o čo tam ide a poznal som postavy, avšak nemal som možnosť iCarly sledovať pravidelne a to sa nezmenilo ani keď som mal k dispozícii Nickelodeon, keďže táto stanica začala iCarly z neznámeho dôvodu diskriminovať a dali skôr prednosť iným seriálom (Spongebob, Big Time Rush...). Konečne som sa k tomu dostal a musím uznať, že to je naozaj príjemná a bláznivá zábava. Každá postava má svoj dôvod, aby tu bola, aj tie menšie role (Freddieho mama). Zaujímavým prvkom je aj špecifický byt, v ktorom sa takmer všetko odohráva. Každá epizóda dokáže byť originálna a nie je to vždy iba o Webshow iCarly.com. Je možné, že ak uvidím viac epizód a tento seriál ešte lepšie spoznám, tak pôjdem s hodnotením ešte vyššie :) 8,5/10 (Pozerám 1. sériu) ()

Bezda22

To je tak blbý, že i když na to na "Nicku" narazim, tak pokud nemám lepší plán v přepínání programů, tak na to stejně čumim :-D ()

ManOfPhoenix

Parta přátel, znuděných ze školy a otrávených ze své učitelky si řeknou, že vytvoří webshow, která by byla...o všem. A začnou každým jedním dílem v týdnu. A jde jim to parádně. iCarly je brilantní seriál o partě přátel, kteří vedou svou web-show, a přitom se nevyhnou ulýtlých kousků jejich přítele, bratra Carly, která je hvězda jak web-show, tak i celého seriálu. Drsná Sam tu působí dobře, Freddie neuškodí, a potrhlé a zvláštní kousky Gibbyho pobaví. Bezvadné. ()