Mladá Tiana sníva o tom, že raz bude mať vlastnú reštauráciu a usiluje sa čo najskôr si na ňu zarobiť. Keď ju jej priateľka z detstva, bohatá Charlotte La Bouffová požiada, aby pripravila občerstvenie na výročný ples, Tiana ctíi, že je neďaleko svojho cieľa. Charlottin otec chce na plese dcére predstaviť princa Naveena, za ktorého by ju rád vydal. Chudobný rozmaznaný mladík ešte predtým zájde za čarodejníkom Facilierom, ktorý mu sľúbi, že svojimi čarami mu zlepší život. Namiesto toho princa zmení na žabiaka. Kúzlo môže zmeniť jedine žena, ktorá princa pobozká z čistej lásky... (TV JOJ)

Martin_W

Povedená Disneyovka s krásnou animací a hezkou černoškou v hlavní roli. Celkově se celá pohádka vydařila, sice se mi zdála nějak moc urychlená, ale takový hudební doprovod, či hudební čísla si u mně zase šplhla. Být to celé v 3D animaci, jak jsme zvyklí u Shreka, nebo Ice Age určitě bych hvězdu ubral. 72% ()

ashtangi

Animace skvělá a spousta vtipných scének. Už to není pohádka, ale spíš střeštěná komedie. Po celou dobu filmu jsem si říkal, že je vlastně úplně jedno, jak to skočí. Nicméně je zde skvělá hudba a celou dobu jsem se královsky bavil. ()

blazenka

Milé a vtipné pokoukání. Jasně, není to Popelka nebo Bella, je černá jak bota, ale je okouzující - jako žabka kvákalka dvojnásobně. Ta světluška nebo spíš světlušák byl úchvatný. Celkem 75% ()

TomasKotlant

Ze začátku solidně zpracovaná pohádka, která se však promění ve shluk stupidních písniček a rádoby originální zápletku. Jediné co film zachraňuje, je předvídatelný konec, který je právě díky oné předvídatelnosti velmi dojemný (v rámci možností). *** Ve zkratce: Slečna políbí žábu a je z ní žába. Ale někdy je prostě dobrý být žába. ()

Rehooo

Jásám, zase po dlooooouhé době kreslená pohádka a ještě k tomu od Disneyho. Animovaných snímků je v dnešní době moc a jsou hezké, to je pravda. Ale takový kreslený kousek jako za starých časů, to už se moc nevidí. Prostě už jen kvůli tomu se budu rozplývat :-) Když si však odmyslíte i tohle, přesto vám zůstané krásná pohádka nejen pro děti. ()

Platom

Slabší Disneyovka, která neurazí, občas pobaví a rozhodně dovede ukrátit dlouhý večer. Návrat ke klasice nebyl úplným krokem vedle. ()

Marsello

Presne takto si predstavujem animáciu. Nie Up-ovité a podobné. Proste klasická animácia je u mňa viac hodná ako CGI rozprávky. Bolo to také priemerné, ale dalo sa tu samozrejme aj zasmiať. Slovenský dabing bol proste úžasný ."Ja nie som petardaaa". :D Skvelá hláška. ()

Axident

U mě skvělá zábava. Sice podle zaběhlé disneyovské šablonky, ale "staromódní" animace, výborná hudba a hudební výstupy a tak akorátní stopáž a vtipnost nejdoucí za hranici přirozenosti slavila úspěch u mě, manželky i dětí, takže plný počet. Jako bonusové plus rozhodně přítomnost smrt vtipné postavičky (světlušák), aby děti pochopily, že ne vše končí dobře, což nebývalo dříve přípustné.... ()

Wolvie

Navzdory faktu,že Princezna a žabák není žádná bomba,jako ortodoxní zastánce 2D animace musím jít na ty čtyři,protože jsem se zase jednou pokochat v kině Disneyovkou se vším všudy.Víc takových,prosím! ()

Olík

Mé hodnocení berte jako od třicátníka jehož nedotknutelné modly jsou Bender, Homer Simpson nebo Peter Griffin - jinak by si Princezna a žabák zasloužili minimálně o hvězdičku navíc. Studio dokazuje, že 2D´s not dead a že je stále pod sluncem místo pro klasickou animaci. Dalším kladem je míra odvahy zasadit pohádkový příběh do jazzového prostředí New Orleans. Dále sympatické postavičky, příjemný humor, pěkné písničky………..tohle chci, aby jednou sledovali moje děti. Disney strike back ()

chrispe

Jsem moc ráda, že vznikl další klasický celovečerní animovaný disney film ve 2D, protože je mám moc ráda. Princezna a žabák naštěstí nezklamal. Moc fajn bylo prostředí bažin, hudba a super záporák. Moc se mi líbila světluška, která milovala měsíc (no i slza ukápla, nebudu zapírat). ()

animario

Klasický disneyovský schéma ona x on x záporák (vynikající Dr.Felicier) situovaný do jazzovýho New Orleans (právě díky jazzu mě tolik nevytáčeli charakteristický hudební vsuvky), s voo-doo magií, Armstrongem mezi aligátory a afroamerickou nakonec princeznou. Milý překvapení. ()

lemonova

Nooo, prehodnocovanie filmov robím málokedy, ale na druhý dojem sa mi táto rozprávočka páčila oveľa viac.. musím skonštatovať, že ten prvý dojem mi tak trochu pokazil nie príliš vydarený slovenský dabing, bohužiaľ.. (pritom vo väčšine prípadov býva slovenský dabing v Disnyeho rozprávkach perfektný). Oceňujem netradičné prostredie a netradičnú, tentokrát jazzovú hudbu, ktorá ma obvykle v animovaných filmoch skôr otravuje, zatiaľ čo tu je naozaj spestrením. :) ()

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky

08.03.2010

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky

18.01.2010

Kvalitní lidová zábava a boj za ekologii porážejí „vážné umění“ – tak by se daly shrnout výsledky hlavních kategorií Zlatých Globů. Všechny finanční kino-rekordy bořící Avatar se stal nejlepším… (viac)