Duch boje

• Thajsko Chocolate (viac)

Nový film od tvůrců "Ong Bak"! Zen, která se narodila z lásky vraha Yakuzy a jedné nebezpečné krásky, je velmi zvláštní dívkou. Žije odřezána od světa a objeví v sobě vlastnost, která v kořenech změní její život. Tato obzvláštní vlastnost ji umožňuje okamžitě dokonale napodobit jakýkoliv bojovný pohyb, který uvidí. Mezitím dívčina matka onemocní rakovinou, ale přestože jim mnoho mužů dluží, nemají peněz na její léčení. Zen se rozhodne, že pomoci nově získaných schopností sežene peníze od dlužníků a zachrání nemocnou matku. Od této chvíle ji udržuje při životě jen jediná věc - boj. Přestože se narodila jako autistka, pomocí kousku čokolády se dokáže vymanit ze svého vnitřního světa a stát se zápasnicí bojového umění, jakou ještě svět nikdy neviděl. (oficiálny text distribútora)

Tamten

Na tomhle snímku nelze hodnotit děj, neboť ten tam praklicky není, a těch pár pokusů o něj je tak zmatených, že se z nich nedá příliš pochopit. Co se ale týče soubojů, tak to je lahůdka. Vynikající provedení jak z pohledu choreografie, tak z pohledu herců. Mladá JeeJa ukazuje, že dokáže zastínit spoustu slavných akčních hvězd, a to bez pomoci triků (jak se můžete v závěrečných titulcích přesvědčit). ()

zberatel

Trosku nadhodnotim, ale ja som sa skvele bavil. Od chvile ako Zen zacala pozerat v telke Ong Bak a neskor Tom Yun Goong, pristupil som na hru tvorcov a nechal sa unasat jednoduchym a hlupuckym dejom ktory je vlastne len vypln medzi jednotlivymi akcnymi scenami. Ktore niesu nijak extra novatorske ci kaskadersky skvele, ale usmev mi z tvare dole nesiel tak preco nie ? A ten koniec ? Ako vystrihnuty z Tom Yun Goong, len bez tej brutalitnej lamacky kosti a akrobatickych kuskov. :-))) ()

mimozakon

Slušná akčná podívaná thajského boxu a-la Ong-bak akurát v podaní malej dievčiny. Dievča je ohybné, má dobré pohyby, scény sú dobre natočené, ani strihov tam nie je moc. Občas je však vidieť nedokonalosť choreografie, pohybov, a sú tam sem tam záseky. ()

web-dat

Drsný, tvrdý a reálný styl boje (zranění na konci dokazují že film se točil celkem pod solidní zátěží na kaskadéry). Nahrážka Tony-ho? Neééé! Ale chtěl bych vidět v 1 filmy Tony-ho a JeeJa - jako doplňující pár. Byli by absolutně nepřekonatelní. ()

Fullty

Zase ten příběh nebyl tak nudný!! .... a to co umí ta holka je nepochopitelné ;) Řikejte si co chcete ,ale 4hvězdy si to zaslouží. ()

vozralec

Nejlepší tu jsou souboje. Zvláště ke konci je to pravá asijská mlátička (včetně netradičního souboje s podivným mladíkem). V závěrečných titulcích je vidět, že o zranění při natáčení nebyla nouze. Moucha. ()

DJ Kritik

Film ako taký, nemá hlboký dej a ani žiaden filozofický odkaz, ale kto hľadá pobavenie v dobre urobených choreografiách akčných scén plných thajského štýlu boja je na správnej adrese. Je tu nespočetne veľa akcie na spôsob Tom yum goong mierne kríženého s Jackie Chan-om, ktoré sú na dobre zvládnutej úrovni. Síce občas skĺznu trochu do priemeru, ale cielovu skupinu divákov to určite neodradí. ()

Pauliee

Tak toto je jeden veľký masaker! Podľa mňa to smelo konkuruje aj skvelým dvom Ong-Bakom. Samozrejme že aj tento film má svoje chybičky, ktoré ale ani nestoja za zmienku. Pretože tu podobne ako v Ong-Baku, ktorý je od toho istého režiséra, je dej len vedlajsom zložkou filmu a hlavné sú tu predovšetkým súboje ako po choreografickej tak aj po efektnej stránke. A tu sa rozhodne nedá nič vytknúť. Všetko je premakané do posledných detailov a ja som len neveriacky krútil hlavou, že čo sa dá vôbec natočiť. Všetko vyzerá aspoň podľa mňa veľmi reálne a veľmi efektne . Tá holka je rozhodne veľký talent. Ak na sebe ešte len trošku zapracuje tak tu máme nového Tonyho Jaa v ženskom prevedení. Záverečná polhodina nonstop bitiek je ako mojím splneným snom. Ja som s týmto filmom maximálne spokojný. Najlepšia mlátička akú som videl v poslednej dosť dlhej dobe. ()

Fearoth

Pokud to mám hodnotit jako film čistě jen o bojových uměních... dám 5* Souboje byly výborné, až na klasickou hru na bosse, kdy celou dobu ví že po něm jde, ale během desetiminutového souboje s jeho noshledy místo pokračování v útěku jen čeká, a potom vydrží úplně všechno... tohle opravdu nenávidím a nevím, proč většina režisérů nedokáže přijít s něčím originálním. Dále rádoby srdceryvný příběh mě vůbec nezaujal a přišel mi bez nápadu takže jen za ty výborné bojové scény dávám 2* ()

HEED

Já jsem byl velmi překvapen z tohoto filmu. Je tam něco z filmů Tonyho Jaa, ta závěrečná bitka mě připomínala Killa Billa i když taková osekaná na počet obětí ale zato famózní. Jinak docela dobrý hudební doprovod který bych u akčního béčka tohoto tipu nečekal. Ty bojové techniky jsou opravdu vynikající. Pomalý rozjezd mě vůbec nevadil a děj taky zajímavý. ()

Ivec

V skutku pútaví príbeh s mierne hlúpymi dialógmi, ale zato s excelentnou kamerou, ktorú korunoval(podľa mňa) skvelý strih. Nie, že sa no to dalo pozerať, ale dopozerať sa to muselo. Veľmi nákazlivé scény priťahovali môj záujem s nádejou, že uvidím ďalšiu skvelú scénu. Fungovalo to. Bez akého koľvek sklamania som som si film vychutnal a režisérovi sa klaniam. Má toho síce na rováši pomenej, ale jeho tvorba má zmysel. 5* za hlavnú hrdinku -predovšetkým. Rád si to ale pozriem v originálnom znení. ()

RigorMortis

Zaujímavý nápad, nepoužívať kaskadérov a ísť natvrdo, to sa pri filmoch často nevidí. Bojové časti filmu boli skvelé, len je škoda, že zvyšok filmu bol dosť hluchý. No hlavná hrdinka je perfektná a keď som navyše čítal jej biografiu - klobúk dole. ()

JT87

Skvely bojovy film,dej skoro zadny a pomaly rozjezd....ale pak se to rozjede.Proste ong bak v zenskym provedeni.Kdo ma rad bojove filmy muzu jen doporucit. ()

Pitryx

Škoda naprosto příšerného dabingu. Ale ten nemá s originálním filmem nic společného. Mně se tento líbil a dost jsem se u něj bavil. Aranžmá bylo velmi dobré. Mimo souboje herci dost mizerní. Že by se nám urodila nová hvězda ve stylu Jackie Chan? No, budiž jí přáno, šlo jí to velmi dobře. Škoda, že je to tak málo uvěřitelný snímek. Měl jsem připraveno nižší hodnocení, ale když jsem viděl úplný konec… ()

Oiolaire

Bojové scény toho nejpůsobivějšího stylu. I příběh je o pár řádů výš, než by se u podobného žánru očekávalo a rozhodně nejde o pouhou vatu - Jaa-eovy(?) filmy jsou na tom v tomhle ohledu imho daleko hůř. Btw: V Thajsku rekrutují kaskadéry z řad odsouzených těžkých zločinců, kteří nemají co ztratit, jinak si to nedovedu vysvětlit. ()