Duch boje

• Thajsko Chocolate (viac)

Nový film od tvůrců "Ong Bak"! Zen, která se narodila z lásky vraha Yakuzy a jedné nebezpečné krásky, je velmi zvláštní dívkou. Žije odřezána od světa a objeví v sobě vlastnost, která v kořenech změní její život. Tato obzvláštní vlastnost ji umožňuje okamžitě dokonale napodobit jakýkoliv bojovný pohyb, který uvidí. Mezitím dívčina matka onemocní rakovinou, ale přestože jim mnoho mužů dluží, nemají peněz na její léčení. Zen se rozhodne, že pomoci nově získaných schopností sežene peníze od dlužníků a zachrání nemocnou matku. Od této chvíle ji udržuje při životě jen jediná věc - boj. Přestože se narodila jako autistka, pomocí kousku čokolády se dokáže vymanit ze svého vnitřního světa a stát se zápasnicí bojového umění, jakou ještě svět nikdy neviděl. (oficiálny text distribútora)

1945

Smekám před výkony všech zúčastněných herců, protože tenhle film stál všechny aktéry nemalé množství potu, krve i bolesti. Ukázky zranění herců v závěrečných titulcích opravdu překvapí... ()

berry.77

Nový Ong-Bag s postíženou sukni :D No to musíte vidět,ale já osobně hodnotím za 4* pač k tomuto snímku nemám slov Ong-Bag co dodat mám je rád,ale 1 a 2 jsou lepší. ()

Nethar

Pokud by si snad někdo myslel, že film o autistické holčičce, která se naučila bezchybně bojové umění včetně boje s různými zbraněmi koukáním na Ong Bak v televizi, by mohl být zajímavý, není tomu tak. Pokud Ong-bak měl jakýs takýs příběh, tady už není vůbec nic. A to nic je hodně dlouho i velmi nudné. Říkal jsem si, jestli to budu vůbec dokoukávat, ale nakonec se to řádně souboji rozjelo. Thajsky zábavné, jak ukazují scény při závěrečných titulkách, natáčet takovýhle film není med a občas to dost bolí. Mrzí mě, že musím dát takovéhle hodnocení, protože některé scény jsou povedené, konec je masakr a prostě po bojové stránce to je fajn, jenže oproti jiným snímkům tomu stejně něco chybí a mě to nebavilo. ()

Brejlil

Nerozčilujte autistku, špatně to dopadne! Nevím, byla-li hrdinka opravdu autistka, protože thajsky neumím ani slovo, ale vypadalo to tak. Mezi nudnými až odpudivými výlevy citů jsou naštěstí bojové scény, které se postupně trochu zlepšují. Trochu. Ze začátku mají být zřejmě vtipné, ale pak dost překvapivě vtipnost a poměrně nulový body counting mizí a mrtví se vrší. Ono dostat do těla kulku nebo samurajský meč je rozhodně účinnější než kopanec autistky-samouka. No a na závěr to nejlepší (nebo nejhorší, to podle toho). Přímá citace Kill Billa sice obsahuje vtipnější nápad, ale naštěstí přichází závěr, boj na římsách a světelných tabulích, který přebije vše ostatní. Pokud nechcete čekat, klidně přeskočte až sem. Zbytek je mlčení. ()

Zeek

Na Tonyho v sukni jsem se moc těšil a říkal si, že budu první, kdo tenhle film uvidí. Chocolate jsem nakonec sehnal velmi brzo, i když s nekvalitníma anglickýma titulkama, ale čekání se vyplatilo. Akční scény jsou opět výborné, i když možná z těch tří Pinkaewových filmů nejslabší. Spíš výborné akční okamžíky střídají občas slabší, ale velkým kladem je hlavní hrdina jakožto žena nebo spíše mladá autistická dívka Zen v podání Jeeja Yanin. Příběh je zase odsunut na druhou kolej, jak už to u těchto filmů bývá, ale nemůžu s tím úplně souhlasit. Příběh je dobrý, nebo alespoň mě zaujal, ale není to to hlavní, tím jsou akční scény a to každý z nás ví. Moje hodnocení: 70% ()

jorgus

s odrenyma usima..:)prvni polovina kdy se reziser chce vyhnout dejovemu prusvihu z predhozych svych filmu je hodne slaba..ale porad lepsi nez cokoliv s Jaa..dokonce bohuzel i prvni fighty jsou nezajimave..az na filtrovou stylizaci k prostredi v jakem se odehravaji..za to od druhe poloviny snimek i hrdinka pritvrdi a zaver katarzuje Chocolate dokonce i vys nez predchozi mnou shlednute thajske mlaticky..skoda jen ze to neslo od zacatku:) ()

KoleckoR

JeeJa Yanin.....že by nový Jackie Chan? Skvělé bojové umění servírované na táci, který přinesl Jackie Chan. Mentálně zaostalá holčička žijící v sousedství školy bojových umění odkouká a dovede do dokonalosti mnoho bojových stylů. A další, přímo při souboji, se dokáže rychle naučit. Možná náhodně, tak film částečně kopíruje životní osud civilního života mladé herečky. A podobu s filmy J.Chana potvrzuje i závěr - sestřihy nepovedených scén. ()

Bozvav

Po akční stránce neuvěřitelná záležitost. Yaninino bojové umění je opravdu dech beroucí. Ukázky z natáčení jsou velmi emotivní a rozhodně hercům, či spíše nehercům nezávidím. Jsou i ukazatelem, že Asiati jsou poněkud střelení a jdou v lecčems až do krajnosti. Co se příběhu týče, myšlenka zajímavá, pojetí originální, zpracování hrůzné. Ani jeden z protagonistů neumí hrát, kamera strašná, režie bez komentáře a hudba děs běs. Přesto ve mně zanechal film díky své realistické syrovosti v bojových scénách nezapomenutelný dojem, za který mu dávám 80%. ()

Eles

Si ze mě děláte srandu ne? Přečetl jsem si tady ty ódy, jak je holka dobrá, zkouknul to kvůli tomu a.....co je zajímavýho na tom jejim škádlení? Jinak se to nazvat nedá, věřil jsem jí tak každej pátej kop/úder. Zbytek byl jak z amatérskýho filmu, jak se ten pohyb na konci zpomalí, aby si kamarádi neublížili a pak se k tomu ve studiu dodá efektní zvukové třesknutí. No ale některý ty pády v závěru, to byla lahůdka jak ze starýho HK :) Příběh nehodnotim, kvůli tomu jsem si to nepustil. ()

Romeo5

Nečekal jsem od toho filmu i přes jeho vysoké hodnocení vůbec nic a zaskočila mě fascinující podívaná,příjemný děj a mimořádná autenticita.Nejde jinak..dávám plný počet.Opravdu dobrých filmů s tématem boj a skloubit to takto se životem je opravdu málo.Doporučuji velmi ()

Kolssteyn

JeeJa Yanin je skvělá, i když je cítit všudepřítomné filmové Pinkaewovo zpracování. Jediným, za to velice silným, handicapem filmu je naprosto chaotický a špatně zpracovaný začátek, jakožto i všechno mimo akční bojové scény. ()

drankeryth

Pekne natoceny akcny film, ktory ma najprv zo zaciatku nudil, ale neskor sa dostal do tych spravnych otacok a uz to slapalo ako hodinky:) Bojove sceny boli dobre premyslene a nevyzeralo to zbytocne preplacane nudnymi scenami, ktore by vas unudili k smrti. Kazda jedina scena mala ten spravny drive a odsypalo to spravnym smerom az do konecneho finale:) ()

MickeyStuma

Autistická dívka s ohromnou dovedností velice rychle napodobit bojový styl protivníka a okamžitě toho využít, se snaží zachránit svou nemocnou matku vymáháním peněz od jejích dlužníků, aby měla na zaplacení léčby. Thajský akční film plný bojového umění, u kterého si fanoušci skutečně přijdou na své. Zápasy jsou dechberoucí a je jimi vzdán hold dvěma velikánům. Určitě každý pozná v akční scéně ve výrobně ledu napodobování hlavní hrdinkou slavného Bruce Leeho či ve skladišti Jackieho Chana. A na Jackieho si nelze vzpomenout ani během finální půlhodinové bojové akce co se týče kaskadérských kousků. Po vzoru jeho filmů i máme možnost na samém konci snímku vidět ukázky z průběhu natáčení, čímž se dozvíme, že to nebyla žádná prča a že všichni představitelé museli ledasco vytrpět. Film jako celek je ale jinak docela bída. Samotný děj je velice špatně promyšlen a zpracován. Navíc vše shazuje televizní optika kamery, což vytváří až dojem amatérského počinu. Co se týče hereckých výkonů... No nic. Tady jde především o prezentaci zápasů a ty jsou natočeny skutečně precizně. A to zřejmě bylo i úmyslem tvůrců. ()

Rathalos

Duch boja u mna urcite prekonal aj Ong-bak,to bola neskutocna akcna bojova pecka,pri sledovani,ktorej ma bolelo cele telo,potil som sa a zimomriavky na tele mi robili spolocnost,excelentne brutalne suboje,pri ktorych Jackie Chan i Jet Li mozu ist do prdele,doslovne masaker,JeeJa Yanin je mega-talent na bojove umenia,jej telo "tancovalo" lepsie ako Patrick Swayze,pre mna jeden z najlepsich filmov v tomto zanri a este na konci si nenechajte ujst sceny pocas natacania,konkretne urazy,poviem vam,bolo ich neurekom...:-) ()

Pořez

Jak tu už bylo řečeno, jde o takový "Ong-Bak" v sukních. Film mi do noty moc "nekápl", Ong-Bak je výrazně lepší. Souboje moc důvěryhodně nepůsobí, příběh je také dost přitazený za vlasy (i když u těchto filmů je zpravidla příběh až na x-tém méstě). Jediné, co to zachraňuje, je poslední bitka, pokud se právě netasí meče. Choreografie v těchto soubojích je poměrně slušná. Ale i tak to vidím za 2* ()

Nail

Prachya Pinkaew se zase jednou pěkně vytáhl. Scénář k filmu není nic extra, ale vše to vynahrazuje kupa bojových scén ala Tony Jaa (Ong Bak) a mladá hrdinka (JeeJa Yanin), kterou bych opravdu nechtěl naštvat. Všechna čest co všechno umí a určitě to stálo dost úsilí a píle. Na konci jsou ještě ukázané nepovedené scény a zranění, která se stala při natáčení (něco jako u filmů Jackie Chana). ()

Pekisan

...pretoze som pred tym videl Ip man 2 a cela chocolate je trapna a pateticka ako cokoladova fontanka niekde na zabijacke na samote u lesa. ()

tompaulman

Filmy, jejichž hlavní náplní jsou bojové scény a na příběh se moc nedbá, ve mně většinou neprobudí žádné velké nadšení, v horším případě mě dokážou přímo otrávit (slušně řečeno). Tohle je poprvé, kdy jsem si podobný typ filmu vyloženě užíval. Postava Zen mi přišla hodně zábavná, choreografie v bojovných scénách taktéž a ocenil jsem originální nápady i lokace. Vždycky jsem se smál tomu, jak ta šílená holka kosí celé skupiny gangsterů. V příběhu i bitkách jsem viděl vtip a nadsázku, nesnaží se vypadat seriózně jako jiné martial arts filmy, a možná i díky tomu si mě dokázal Duch boje podmanit. ()

klasik79

klasický asijský film = hodně bitek, takovej Jackie Chan v dívčím vydání i s nepovedenýma kouskama do zavěrečnejch titulků :) ()